mateřská

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zddfiala 27. 10. 2006 21:25

moje slečna je těotná - ale prý nemá nároka na mateřskou pač ještě nikde nepracovala - jak to tedy je??
zddfiala
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 10. 2006 08:56

Kolegyně v práci otěhotněla ještě na gymplu a mateřskou dostávala. Prý si pro ní dokonce chodila do školy :-)

I když od těch dob se to samozřejmě mohlo změnit. Každopádně na sociálce by to měli vědět. Nebo ministerstvo práce a sociálních věcí: posta@mpsv.cz
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zddfiala 28. 10. 2006 09:53

PatrikChrz píše:Kolegyně v práci otěhotněla ještě na gymplu a mateřskou dostávala. Prý si pro ní dokonce chodila do školy :-)

I když od těch dob se to samozřejmě mohlo změnit. Každopádně na sociálce by to měli vědět. Nebo ministerstvo práce a sociálních věcí: posta@mpsv.czl/quote]

Problém je že otěhotněla na konci školy a na sociálce jí zdělili, že nemá nárok ani na korunu
zddfiala
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 10. 2006 10:18

Možné to je, že se poměry změnily, každopádně za mail na ministerstvo práce a sociálních věcí nic nedáš
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod paysoft 28. 10. 2006 10:36

Pokud přítelkyně nemá nemá nárok na PPM (je nutno splnit několik podmínek současně, a ty asi nejsou splněny), pak se žádá o rodičovský příspevěk ode dne narození dítěte. Ten se vyřizuje na kontaktních místech Státní Sociální Podpory (v tuto chvíli to spadá pod Úřady práce) podle místa trvalého bydliště.
paysoft
paysoft
Návštěvník