Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 16. 4. 2021 10:57

To je bohužel normální, taky mi zásilky z Číny leží na poště v Praze i měsíc...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 4. 2021 12:49

ski1961:
To, že ti zásilka z Číny byla doručená tak rychle už za měsíc bych za zázrak považoval. Běžně to chodí tak za 2 - 3 měsíce.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 16. 4. 2021 14:34

Nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi poštovným Aliexpress Standart Shiping a Aliexpress Saver Shiping ?
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 16. 4. 2021 15:21

19.3. jsem objednal 4 různý věci (většinou boty), půlka došla 6.4., poslední zásilka 15.4. Docela slušné.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 4. 2021 20:41

Zboží z AE chodí relativně rychle, ale zajímavá je nová paleta tranzitních zemí jako Kyrgystán, Uzbekystán, Gruzie.
Pošta 120 už nestíhá a pouští volně i zboží viditelně označené k proclení etiketou. :D :D :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 4. 2021 08:23

Jo chodi to ted rychle (asi vam zde), ja ted po delsi dobe objednal a docela me rozhodila ta lhuta :(
Pisou me u zbozi toto

Your order will be closed in: 74 days 23 hours 9 minutes

Jako jasne dorazit to muze driv z Ciny, ale driv tam bylo treba 30 dnu, ted 74? Neni to nejak moc?
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 19. 4. 2021 08:42

@ripper6

protože ta jejich garanční doba se dost často mění. Bývalo kdysi 60 dnů, pak to dokonce zvedli na 90 dnů a pak to zase stáhli na současných 75 dnů..
1.jpg
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 19. 4. 2021 10:13

Dnes mně dorazilo zboží objednané 17.3. ...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2021 10:25

Ta garanční doba kterou uvádějí asi záleží podle toho co se objednává a od kterého prodejce, protože u všeho není stejná.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 4. 2021 10:21

Dekuji za vysvetleni, tak to pockam co se da delat, me tam treba zaujalo ze prodejci maji i napsano odkud poslat?
Je tam treba Spanelsko, Francie... tak na to s radosti klikam ze je to asi nejaky sklad a houby, napise to ze to nejde a musim vybrat Cina :(
A prej ze budou mit EU sklady aby to slo od 1 Cervence bez dph a bez problemu :(
A to jsou male blbosti pro konzole jako je ps5 nebo ramecek pro ssd disk.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 4. 2021 12:20

Nevím na co mají v nabídce u některých zboží to zaslání z některých evropských zení když to do Česka stejně většinou neumožňují odtamtud zaslat a pokud ano tak je doprava a někdy i zboží natolik dražší, že se to ani za tu cenu příliš neoplatí objednávat. Setkal jsem se už i s tím, že v nabídce zemí pro odeslání měli i Česko, ale do Česka odtamtud zaslání nebylo možné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 21. 4. 2021 18:57

Z Česka jsem tam objednával třeba respirátory, přišly za 4 dny. Jinak z Polska nebo ze Španělska to o tolik dražší není a je to tady za pár dní. Ale někomu se třeba vyplatí ušetřit na kameře za 60 dolarů 35 Kč a místo týdne na ni čekat dva měsíce...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladisg 21. 4. 2021 19:11

...a zaplatit pak ještě DPH :D
ladisg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 22. 4. 2021 07:39

Při objednávce ze země EU se platí DPH? Tady se fakt člověk dozví věcí, holt jsou tu odborníci. Tak se jdu prásknout, že za tu kameru, co jsem v pondělí objednával s doručením z Polska a před chvílí mně ji PPL přivezlo, jsem žádnou DPH neplatil...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 22. 4. 2021 07:45

Nákupy senilního důchodce se ale pohybují v jednotkách USD, takže tam hraje roli každý cent.
IQáku, já jsem příspěvek ladisq pochopil tak, že s tebou souhlasí, jako že ten dotyčný ušetří na kameře sice 35 Kč, čeká na ni dva měsíce a ještě zaplatí DPH, ale ukrutně vysoké IQ tady máš ty, tak je to asi jinak...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků