Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 7. 6. 2021 17:20

Taky mi minulý týden takhle zásilky dorazily. 4 větší balíčky (základ byly sportovní boty), k tomu přidané třeba jiné boty + nějaké drobnosti, celkem by to bylo cca 30 jednotlivých zásilek. Bylo to velice dobře zabalené. Vcelku proti tomu nic nemám, došlo to za necelé 3 týdny, ale mohl by z toho být solidní problém, kdyby to celníci brali je jako 4 zásilky.

Teď uvidíme, jak to bude fungovat od července, já to rozhodně zkoušet nebudu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 6. 2021 19:06

Nick Cave píše:Objednával jsem koncem dubna poslední 3 zásilky, z toho jedna přišla dnes, u dalších je předpokládané doručení 26 Jun a 11 Jul tak jsem zvědav, kdy to doopravdy přijde

tak poslední zásilka přišla tento týden a mám klid, měl jsem trochu obavy, zda to nepřijde až v tom červenci... co bude potom, se uvidí
Nick Cave
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 15. 6. 2021 11:17

xls: podle me to bude fungovat jako se mi stalo nyni ted. Tykal se muj nakup drahych sluchatek z amazon.com - i odeslani bylo USA. Potom nejaky prelep a bylo tam Holandsko.
Cekal jsem DPH + CLO.
Prislo to cca za tejden, doruceno DPD a nic jsem hradit nemusel :)
Takze hadam ze Ali tam budou take nejake sklady EU :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 6. 2021 01:32

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/c ... omika_kris
Česká pošta má chybu v systému :D
Nick Cave
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nikko 17. 6. 2021 02:34

Nick Cave píše:https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ceska-posta-zasilky-sms.A210616_161103_ekonomika_kris
Česká pošta má chybu v systému :D

Myslím, že se článek týká webové stránky České pošty Formulář pro celní řízení. Pravděpodobně je určen pro příjemce, na jejichž zásilky se budou vztahovat novinky od 1.7.2021 (viz níže) a chtějí, aby jim celní řízení vyřídila pošta. Formulář se může vyplnit ještě před 1.7.2021 (tedy i dříve než se zásilka objeví v Česku). https://www.postaonline.cz/celni-rizeni

Pro informaci:
Když si zboží objednám v červnu 2021, budu platit již DPH a podávat celní prohlášení?
To záleží na okamžiku, kdy budou splněny dvě podmínky. Jednak kdy bude zboží předloženo k celnímu řízení a dále kdy bude podáno celní prohlášení. Povinnost platit DPH a podat celní prohlášení platí od 1. července. Rozhodujícím okamžikem tedy bude splnění obou podmínek, a nikoliv datum objednání zboží, nebo datum dodání zboží do ČR. Zásilka může být objednána počátkem června, dodána koncem června. Pokud bude předložena k celnímu řízení Českou poštou až po 30. červnu, nebo celní prohlášení bude podáno až po tomto datu, budou se na něj vztahovat nová pravidla, tedy povinnost podat celní prohlášení elektronicky a zaplatit DPH i když hodnota nebude přesahovat 22 EUR.
nikko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 6. 2021 15:38

mmch ti z vás co už nebudete nakupovat, odebrali jste si platební kartu z aplikace nebo ještě počkáte, jak se situace vyvine?
Nick Cave
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zivan 18. 6. 2021 12:28

Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 20. 6. 2021 10:18

Za pouhý rok zdražil lodní kontejner z Číny do Evropy 12x !! !!
Situace se nejméně do konce roku nezlepší a řada zboží se obchodníkům už nevyplatí do Evropy dovážet. :D :D :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 20. 6. 2021 11:26

@redhaven

to je sice pravda, ale ty naše objednávky z Ali se přepravují letecky.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 23. 6. 2021 12:42

Řešení této situace Celní správou (publikováno 22.06.2021):

Co se změní​​ od 1. 7. 2021?
1. Pokud vám zásilku doručuje expresní zasilatelská služba, nebudete muset nic řešit, protože ta vás bude zastupovat v celním řízení a elektronické celní prohlášení za vás podá, a to i v případě že zásilka nepřesáhne hodnotu 22 EUR.
2. Odlišná pravidla platí, jestliže zásilku dopravuje poštovní operátor, například Česká pošta. U zboží dopravovaného poštovním přepravcem platí výjimka a do 30. 9. 2021, případně do nabytí účinnosti novely zákona o DPH (podle toho, co nastane dřív), není podání elektronického celního prohlášení u zásilek nepřesahujících hodnotu 22 EUR povinné. Situace tedy bude v tomto ohledu stejná jako doposud. I toto pravidlo však má jednu výjimku. A to je situace, pokud je zboží na e-shopu prodáváno v tzv. režimu jednoho správního místa pro dovoz (IOSS). V takovém případě je podání elektronického celního prohlášení povinné i pro případy, kdy hodnota zásilky nepřesahuje 22 EUR.

Blíže https://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/Od-%c2%b01.-7.-2021-se-v%c3%bdrazn%c4%9b-m%c4%9bn%c3%ad-podm%c3%adnky-pro-dovoz-z%c3%a1silek-do-22-EUR-.aspx
nikko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 23. 6. 2021 13:06

už se v té byrokracii začínám úplně ztrácet..platí-neplatí-dočasně..totální chaos .
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 23. 6. 2021 13:15

Nemáš číst noviny, poslouchat tiskovky, ale koukat do sbírky zákonů a do sněmovních / senátních tisků. Neboť Schillerka se začíná svými prohlášeními přibližovat skupince Klaus, Okamura, Volný.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Předchozí stránka