Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 7. 6. 2021 16:20

Taky mi minulý týden takhle zásilky dorazily. 4 větší balíčky (základ byly sportovní boty), k tomu přidané třeba jiné boty + nějaké drobnosti, celkem by to bylo cca 30 jednotlivých zásilek. Bylo to velice dobře zabalené. Vcelku proti tomu nic nemám, došlo to za necelé 3 týdny, ale mohl by z toho být solidní problém, kdyby to celníci brali je jako 4 zásilky.

Teď uvidíme, jak to bude fungovat od července, já to rozhodně zkoušet nebudu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 6. 2021 18:06

Nick Cave píše:Objednával jsem koncem dubna poslední 3 zásilky, z toho jedna přišla dnes, u dalších je předpokládané doručení 26 Jun a 11 Jul tak jsem zvědav, kdy to doopravdy přijde

tak poslední zásilka přišla tento týden a mám klid, měl jsem trochu obavy, zda to nepřijde až v tom červenci... co bude potom, se uvidí
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 15. 6. 2021 10:17

xls: podle me to bude fungovat jako se mi stalo nyni ted. Tykal se muj nakup drahych sluchatek z amazon.com - i odeslani bylo USA. Potom nejaky prelep a bylo tam Holandsko.
Cekal jsem DPH + CLO.
Prislo to cca za tejden, doruceno DPD a nic jsem hradit nemusel :)
Takze hadam ze Ali tam budou take nejake sklady EU :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 6. 2021 00:32

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/c ... omika_kris
Česká pošta má chybu v systému :D
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 17. 6. 2021 01:34

Nick Cave píše:https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ceska-posta-zasilky-sms.A210616_161103_ekonomika_kris
Česká pošta má chybu v systému :D

Myslím, že se článek týká webové stránky České pošty Formulář pro celní řízení. Pravděpodobně je určen pro příjemce, na jejichž zásilky se budou vztahovat novinky od 1.7.2021 (viz níže) a chtějí, aby jim celní řízení vyřídila pošta. Formulář se může vyplnit ještě před 1.7.2021 (tedy i dříve než se zásilka objeví v Česku). https://www.postaonline.cz/celni-rizeni

Pro informaci:
Když si zboží objednám v červnu 2021, budu platit již DPH a podávat celní prohlášení?
To záleží na okamžiku, kdy budou splněny dvě podmínky. Jednak kdy bude zboží předloženo k celnímu řízení a dále kdy bude podáno celní prohlášení. Povinnost platit DPH a podat celní prohlášení platí od 1. července. Rozhodujícím okamžikem tedy bude splnění obou podmínek, a nikoliv datum objednání zboží, nebo datum dodání zboží do ČR. Zásilka může být objednána počátkem června, dodána koncem června. Pokud bude předložena k celnímu řízení Českou poštou až po 30. červnu, nebo celní prohlášení bude podáno až po tomto datu, budou se na něj vztahovat nová pravidla, tedy povinnost podat celní prohlášení elektronicky a zaplatit DPH i když hodnota nebude přesahovat 22 EUR.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 6. 2021 14:38

mmch ti z vás co už nebudete nakupovat, odebrali jste si platební kartu z aplikace nebo ještě počkáte, jak se situace vyvine?
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 18. 6. 2021 11:28

Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 20. 6. 2021 09:18

Za pouhý rok zdražil lodní kontejner z Číny do Evropy 12x !! !!
Situace se nejméně do konce roku nezlepší a řada zboží se obchodníkům už nevyplatí do Evropy dovážet. :D :D :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ski1961 20. 6. 2021 10:26

@redhaven

to je sice pravda, ale ty naše objednávky z Ali se přepravují letecky.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 23. 6. 2021 11:42



Řešení této situace Celní správou (publikováno 22.06.2021):

Co se změní​​ od 1. 7. 2021?
1. Pokud vám zásilku doručuje expresní zasilatelská služba, nebudete muset nic řešit, protože ta vás bude zastupovat v celním řízení a elektronické celní prohlášení za vás podá, a to i v případě že zásilka nepřesáhne hodnotu 22 EUR.
2. Odlišná pravidla platí, jestliže zásilku dopravuje poštovní operátor, například Česká pošta. U zboží dopravovaného poštovním přepravcem platí výjimka a do 30. 9. 2021, případně do nabytí účinnosti novely zákona o DPH (podle toho, co nastane dřív), není podání elektronického celního prohlášení u zásilek nepřesahujících hodnotu 22 EUR povinné. Situace tedy bude v tomto ohledu stejná jako doposud. I toto pravidlo však má jednu výjimku. A to je situace, pokud je zboží na e-shopu prodáváno v tzv. režimu jednoho správního místa pro dovoz (IOSS). V takovém případě je podání elektronického celního prohlášení povinné i pro případy, kdy hodnota zásilky nepřesahuje 22 EUR.

Blíže https://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/Od-%c2%b01.-7.-2021-se-v%c3%bdrazn%c4%9b-m%c4%9bn%c3%ad-podm%c3%adnky-pro-dovoz-z%c3%a1silek-do-22-EUR-.aspx
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ski1961 23. 6. 2021 12:06

už se v té byrokracii začínám úplně ztrácet..platí-neplatí-dočasně..totální chaos .
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 23. 6. 2021 12:15

Nemáš číst noviny, poslouchat tiskovky, ale koukat do sbírky zákonů a do sněmovních / senátních tisků. Neboť Schillerka se začíná svými prohlášeními přibližovat skupince Klaus, Okamura, Volný.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabturboclub 24. 6. 2021 02:35

Ahoj, jelikož jsem se setkal s tím, že mi česká pošta někde ztopila zásilku (obyčejné "psaní" z číny) a jelikož to není balík a ani doporučeně, tak je to údajně nedohledatelné => A TAK SE CHCI ZEPTAT, MÁ NĚKDO PODOBNOU ZKUŠENOST, ŽE BY poslední update zboží byl něco ve smyslu, že předáno místnímu přepravci k doručení // přijato místním přepravcem....atd A ZBOŽÍ BY NEDORAZILO? (budu si chtít trochu jinde na toto stěžovat, tak se Vás raději ještě předem ptám, ať mám taky jiný názor či se můžu třeba mýlit)

NEBO je normální, že by mi zboží dorazilo více jak za 3měsíce od uvedeného data kdy mělo být zboží doručeno?

Diky za info, Pavel
saabturboclub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikko 24. 6. 2021 04:43

Mám čerstvou zkušenost s Českou poštou, která mi měla doručit obyčejnou malou zásilku z Číny z Aliexpressu. Zásilka nebyla doporučená a byla levná, takže se z ní nemělo platit DPH ani clo. Pohyb (tracking) zásilky jsem sledoval na https://global.cainiao.com. Od datumu "Delivering Accepted by Last Mile Carrier" uběhlo neuvěřitelných 2 a půl měsíce, než se zásilka objevila v mé poštovní schránce. Dorazila tak až po uplynutí 3 měsíční zákaznické ochranné doby pro doručení. Web České pošty "Sledování zásilek" celou dobu vypisoval, že zásilka daného čísla není v evidenci. Když jsem se na zásilku ptal osobně na pobočce pošty, vždy jsem se dozvěděl, že v jejich systému žádná zásilka pro mě není evidovaná.

Není sice běžné, aby mi zboží z Číny dorazilo za více než 3 měsíce, ale občas se mi to už stalo.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwepo753 1. 7. 2021 15:23

A máme po ptákách, od dnešního dne nákupy na aliexpressu jen s DPH. Evropská unie nám to pěkně zařídila. Před platbou objednávky aliexpress automaticky připočte DPH a zaplatíte ho rovnou tam. Je u toho takové vysvětlení:

From 1 July 2021, AliExpress generally will need to collect VAT on sales of goods delivered to EU consumers, including circumstances where goods are delivered from outside of the EU with order value of up to EUR 150, or where goods are shipped from within EU where the seller is established outside the EU. For more information, please refer to the Help Center.
qwepo753
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků