Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tramvaj 29. 11. 2021 20:32

slavo963 píše:Mne jede zasilka z Ali, nejprve bylo pridelene tr. No CZ0000xxxxxxxx, pote to zmenili na LFxxxxxxxxxxF, ktere jiz lze sledovat na https://www.postaonline.cz/trackandtrace/, dle sledovani pres nejakou cinskou stranku je zasilka v Budapesti, na sledovaci strance ceske poste vypisuje "Obdrženy údaje k dosud nepodané zásilce", prepokladam, ze se to zacne menit, jak dorazi do CR. Zatim take zadne avizo o eventulanim procleni...



Kdyby mi to změnili na Číslo končící písmenem F tak jsem rád. Na celním portálu cportal píší.

Pokud byla Vaše zásilka zakoupena na internetovém serveru AliExpress a číslo zásilky končí znakem „F“, pak není podání celního prohlášení vyžadováno. Uvedené zásilky jsou odesílány ze skladiště na území EU, kde je jim již vyměřena DPH a budou příjemcům doručeny v rámci intrakomunitárního (vnitrounijního) obchodu.
Tramvaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pmoravec 29. 11. 2021 20:49

slavo963 píše:Mne jede zasilka z Ali, nejprve bylo pridelene tr. No CZ0000xxxxxxxx, pote to zmenili na LFxxxxxxxxxxF, ktere jiz lze sledovat na https://www.postaonline.cz/trackandtrace/, dle sledovani pres nejakou cinskou stranku je zasilka v Budapesti, na sledovaci strance ceske poste vypisuje "Obdrženy údaje k dosud nepodané zásilce", prepokladam, ze se to zacne menit, jak dorazi do CR. Zatim take zadne avizo o eventulanim procleni...

Pokud se objedná více zásilek u věcí, kde je uvedený "Combined shipping", a často i mimo něj, klidně i u více prodejců v nějakém cca dvoudenním okně, a pokud jde o "Aliexpress standard shipping/Cainiao economy", dojdou zásilky nejprve v Číně do nějakého centrálního skladiště, kde se poslučují dohromady (max. kolem 11 zásilek) a pak se pošlou v té jedné s upgrade sledování na lepší verzi. Má to několik výhod:
  • Do Evropy a potažmo ČR taková zásilka cestuje rychleji
  • Celní odbavení vyřídí v Budapešti nebo NL přímo Aliexpress (Cainiao)
  • Na poštu stačí zajít jednou
Nevýhody jsou ale takové, že:
  • V tom centrálním skladišti to čeká na chybějící balíček ke sloučení klidně i týden nebo déle
  • Pokud se ztratí jeden balíček, přijdete o X zásilek...
  • AliExpress neumí zobrazit, které všechny balíčky jsou do toho sloučeného zahrnuty, musíte je proklikat a podívat se, jestli došlo k Upgrade té metody doručení (Combined delivery)
Obecně ve sledování se tato konverze ještě než k ní dojde pozná podle toho, že se tam začne ve sledování objevovat "consolidated warehouse" .

Jinak se to týká i zásilek, které už to číslo LF/RR***F mají, i ty mohou být sloučeny a původní sledovací číslo se v systémech ČP nikdy neobjeví, a taky a někdy i zásilky s U***NL/BE čísly.

Jinak na okraj, Francie zakázala aplikaci Wish, a Google jí stáhl, kdy to máme ("nejlépe na celoevropské úrovni") u Alíka?
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlava 30. 11. 2021 09:13

11. 11. jsem si na Aliexpress objednal filtr za 65 EUR.
Dneska přišel, nikdo po mě nechtěl žádné clo, DPH, nic ...
Podle popisů na krabičce to šlo z Číny, ne z EU.
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 30. 11. 2021 14:12

taky jsem objednal 11.11. nějaké karbonové díly na kolo, šlo to z Číny, po celou dobu poměrně detailní informace o sledování zásilky, mail přímo od AE, že zásilka dorazila do země, pošťák volal už v sobotu (!!!), včera jsem si to vyzvedl na poště bez cla LFxxxxxxxxxxF
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Disident 2. 12. 2021 11:58

Tak jsem již podruhé odeslal na sklad.praha120@ odvolání plné moci, bez jakékoliv reakce , ani automatického potvrzení přečtení, nic....přesně takto "komunikuje" celní pošta Praha ve většině případů.
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 12. 2021 12:26

slavo963 píše:Mne jede zasilka z Ali, nejprve bylo pridelene tr. No CZ0000xxxxxxxx, pote to zmenili na LFxxxxxxxxxxF, ktere jiz lze sledovat na https://www.postaonline.cz/trackandtrace/, dle sledovani pres nejakou cinskou stranku je zasilka v Budapesti, na sledovaci strance ceske poste vypisuje "Obdrženy údaje k dosud nepodané zásilce", prepokladam, ze se to zacne menit, jak dorazi do CR. Zatim take zadne avizo o eventulanim procleni...


Vcera na posta online se informace akutalizovaly a zasilka se jevi jakoby sla z U. n Labem, dnes dorazila. 2 puvodni zasilky zabalene do sive postove obalky, odesilatel Cainiao p.o.box UnL, vse bez celniho rizeni.

Zasilka z ebay UK zatim neprisla(pouzdro na mobil za 5 liber, DPH zaplaceno pres ebay), celni rizeni jsem po vyzve od ceske posty zalozil 15.11. na eCeP abych se vyhnul zlodejine ceske posty .... neco v tomhle state nefunguje, kdyz mi zasilka z ciny dorazi drive nez z Europy, automaticky "proclena vcetne DPH". Nechapu, proc se musi takhle plytvat lidskymi zdroji a vse komplikovat.

Nebo je chyba v Ebay? Ze Ali dokaze celni rizeni vybavit predem a Ebay ne?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Disident 12. 12. 2021 12:56

Česká pošta je hororvá organizace, zcela ignoruje odvolání plné moci pro celní zastoupení, 2x poslané skladpraha120 s automat potvrzením přečtení, které nepřišlo. Nikdo na České poště nečte emaily.
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jjrr 12. 12. 2021 14:35

Nikdo nemá zákonnou povinnost potvrzovat přijetí odvolání plné moci. Je to jednostranný právní úkon, strana, která ho vyvolala, nese důkazní břemeno, pokud ho chce prokázat.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Disident 12. 12. 2021 15:42

:oboze Psal jsem "automat potvrzením přečtení", to je pokud není známo, generováno automaticky SW a odesláno po přečtení.
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jjrr 12. 12. 2021 15:59

Takže to nikdo nečetl. Budeš muset odvolat plnou moc jinak.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pmoravec 12. 12. 2021 21:38

jjrr píše:Nikdo nemá zákonnou povinnost potvrzovat přijetí odvolání plné moci. Je to jednostranný právní úkon, strana, která ho vyvolala, nese důkazní břemeno, pokud ho chce prokázat.


To je sice pravda, ale proč potom odvolání některých plných mocí potvrzovali a jiných ne.

Ono je to důležité mít nějak to odvolání potvrzené už jen proto, že když od Vás má plnou moc k zastupování v celním řízení a uhradí clo, tak jej na Vás může vymáhat i když zásilku nepřevezmete. A dokazujte za 5 let exekutorovi u 2x předprodané pohledávky, že tu plnou moc už neměli, když člověk z pošty lže i zástupci ministerstva financí o tom, že Vás o nutnosti dodat údaje k celnímu řízení informovala.

V té původní plné moci mj. totiž stojí:
Zmocnitel se tímto zavazuje k poskytnutí potřebné součinnosti na výzvu celního úřadu či zmocněnce. Dále se zmocnitel zavazuje, že zmocněnci nejpozději při doručení zásilky či na základě výzvy zmocněnce uhradí odměnu za zastoupení v celním řízení dle ceníku zmocněnce, celní dluh a všechny další poplatky váznoucí na zásilce, a to i v případě nedoručení zásilky zejména z důvodu na straně Zmocnitele.

A uděluje se na dobu neurčitou, právě do odvolání, a pro všechny další zásilky...
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Disident 12. 12. 2021 22:26

A jak plnou moc odvolat, když emaily nečtou a když náhodou přečtou, nepotvrdí odvolání ?
Doporučený dopis nic neřeší, protože podací lístek není potvrzením odvolání plné moci.
Jediné co mě napadá posílat jim na email odvolání plné moci každý den, dokud ho nepotvrdí. :D :D :D :D
Česká pošta tj. takový zakletý spící hrad zarostlý šípkovými keři. :mrgreen:
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jjrr 13. 12. 2021 03:21

Datová schránka je nejjistější.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 12. 2021 14:21

Disident píše:Jediné co mě napadá posílat jim na email odvolání plné moci každý den, dokud ho nepotvrdí.
To může zase být vyhodnocené nějakou antispamovou ochranou jako spam a pak rovnou mazané aniž by si to měl možnost někdo přečíst.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 22. 12. 2021 10:42

Neskutečnej bordel,chaos a arogance pošty, po přečtení se mi chce zvracet ...
https://www.mesec.cz/clanky/spoluprace- ... slibovala/
ski1961
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků