Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 6. 2022 14:55

vlazy: vim ze to zdejsi asi budou vedet, ale presne tak. Vzdy kurz je nevyhodny kdyz to danou spolecnost nechas prepocitat at uz je to Ali, ebay nebo jinde :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2022 15:30

Předpokládám, že na AliExpress mají jako základní měnu USD od které to vše přepočítávají na ty jiné měny. Jakákoliv jiná měna než USD bude ale asi více či méně nevýhodná. Mají tam mnoho měn které jde nastavit, ale čínskou jsem tam nenašel.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 6. 2022 21:17

vlazy: Cinskou nepotrebujes, vetsinou vse i na ebay a dle podminek ruzne tak to konci na USD bezne :) Tudiz bych nechal jako bod to a netrapil se tim :)
Tam jde o to ze ty portaly co neco prepocitaj pro tebe, je to neco jako DCC konverze u placeni v zahranici. Ze ti podstrci tvoje CZK, abys to mu jako lepsi rozumel a byl stastnej ze vidis to v CZK :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2022 22:13

ripper6:
Já vím, že čínskou měnu nepotřebuji, ale to jsem jen tak uvažoval nad tím, že v čínským obchodě nabízejí spoustu různých měn, ale tu jejích čínskou tam nemají. Trápit se tím netrápím a pouze mne jen zajímá jak to s těmi měnami na AliExpress je a jak to funguje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 6. 2022 12:07

Moje první objednávka z AliExpress po tom co loni byly zavedené opičárny s DPH by už měla být podle sledování zásilek na AliExpress v doručování v cílové zemi. Ještě dnes ráno tam bylo, že je někde v Budapešti. Je to už i ve sledování zásilek ČP s jedinou informací, že "19.6.2022 Obdrženy údaje k dosud nepodané zásilce.". Nyní by mne zajímalo jak bych měl postupovat tak aby to nepřevzala ČP k vyřízení celních záležitosti (plnou moc jsem jim k tomu nikdy nedával) a nechtěla za to platit a nebo aby nebyly nějaké problémy s tím DPH. Měl bych někde nějak podávat nějaké celní prohlášení k té zásilce nebo něco vyřídit? Za jak dlouho asi mohu v tomto stavu doručování zásilky očekávat její doručení?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování


Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2022 11:34

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/222452801080314/10043
Tomu o čem se mluví v tomto videu (Černé ovce) bych se rád vyhnul pokud by ta moje zásilka měla dopadnout stejně nebo podobně jako v tom odkazovaným videu, ale to už nyní asi těžko nějak ovlivním.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 21. 6. 2022 12:49

neskutečná aroagnce od pošty v té reportáži..lidi si stěžují málo a nám to takhle vyhovuje lidi obírat o jejich výpalné, navíc zaplatit DPH 2x..to je možné opravdu snad jen u nás.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2022 13:15

ski1961:
Máš sice pravdu, ale co proti tomu naděláme. Asi nic moc. Jedině to reklamovat s nejistým výsledkem a ztěžovat si, ale na to asi dost lidí kašle a ty peníze ČP klidně dají a nebo zásilku odmítnou převzít a nechají vrátit zpět což jsem už také někde četl.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 6. 2022 18:52

je to napínavé Vlazy, hotový triller
snad nebude další kapitola a nebudeme s tebou prožívat každou objednávku :-D
(nemyslím to zle ;-) spíše na odlehčení)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2022 23:19

ROlda78:
Co je na tom, že se někdo zeptá na něco co neví a s čím nemá žádné zkušenosti, že si musíš do něho ironicky rýpnout? Asi touha nám dát vědět, že diskutování zde nemyslíš vážně. :-|
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlkoslav 28. 6. 2022 10:51

Nějaké zkušenosti ohledně dopravy Aliexpress Selection Standard?
V souvislosti s DPH, popřípadě dalšími popotahovačkami?
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlkoslav 1. 7. 2022 09:57

vlkoslav píše:Máte nějaké zkušenosti s dopravou “Cainiao Standard for Special Goods”, ohledně ne/placení DPH (jakože neplacení podruhé).
Mělo by to být stejně trasovatelné, jako Aliexpress standard, tak snad by to mohlo být cajk.

Takže odpovím si sám:
Dnes jsem dostal zboží s dopravou “Cainiao Standard for Special Goods”, bez jakýchkoliv oplétaček (dlouhou dobu nepočítám).
Vypadá to, že by to mělo být cajk, snad stejně i doprava "Aliexpress Selection Standard" z mého včerejšího dotazu. Hádám, že podstatné je, aby doprava byla trasovatelná a pod dohledem Aliexpressu. Ten by se měl, ve vlastním zájmu, postarat, aby žádné popotahovačky nebyly.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 7. 2022 10:07

u drobných objednávek zcela zásadně nejlevnější poštovné - ideálně FreeShiping,
nemá smysl si připlácet a vybírat to (či ono) aby byla o pár % menší šance, že zahřmí :hm
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 1. 7. 2022 13:01

To já právě nevím, zda je "o pár % menší šance, že zahřmí".
Žiju v domnění, že "šance" na opletačky s poštou a vyměření DPH je u netrasovaných zásilek velká. A že jen Aliexpress se stará, aby trasovatelné zásilky procházely do ČR v režimu vnitrounijního trhu, zdaněné na vstupu do EU, tedy bez šance na zdvojení DPH a poplatky poště.
vlkoslav
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků