Jak zjistit cenu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 11. 9. 2009 14:02

Jak lze v obchodech NENÁPADNĚ si opsat ceny, abych věděl, ve kterém makrketu mají nejlevnější to či to a nemusel si to pamatovat nebo obcházet 5 marketů než něco koupím ?

Je lepší tam jít se sešitem nebo si ceny opisovat do mobilu ?
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 9. 2009 14:33

michal.kolesa: nejlepší je dojít do schránky a vzít si reklamní letáky. Doma si je v klidu přebereš a neriskuješ, že ti dá ochranka přes držku, až budeš v obchodě pobíhat s blokem.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Sattero 11. 9. 2009 14:49

To jsou zase problémy... Já když jdu do nějakého elektra pro specifický výrobek, ale mám možnost se podívat i jinde, tak si jednoduše cenovku vyfotím mobilem. Jednou se mě slečna v ElectroWorldu ptala, proč si to fotím a já jí řekl jen "abych si to nemusel pamatovat" (cenu či model). Takhle to mám v mobilu, případně se klidně postavím k tomu výrobku a v mobilu si najdu cenu jinde. Dokonce sem jednou hledal cenu noťasu přímo přes vystavenej exponát toho noťasu :))
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 11. 9. 2009 14:51

Já jsem myslel akční slevy, ale ceny za kterých to mají normálně. Třeba rohlíky kupuji každý den, a nechi si pamatovat, že v jednom obchodě stojí rohlík korunu a v jiném 2. Chci mít papír, kde budu mít seznam co nejčastěji nakupuji, cenu a obchod
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sattero 11. 9. 2009 14:57

Ty seš horší než moje 70ti letá babka, která nedá ani ránu bez letáků a je schopná prošustrovat desítky kč za jízdenky jen kvůli rohlíkům v tom a tom obchodě jen proto, že to je levnější o 10 haléřů :D Normálně si vem blok, letáky a piš.
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 11. 9. 2009 15:05

Já ale NECHCI AKČNÍ SLEVY ale cenu za kterou to mají normálně
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 9. 2009 15:20

Sattero píše:Ty seš horší než moje 70ti letá babka, která nedá ani ránu bez letáků a je schopná prošustrovat desítky kč za jízdenky jen kvůli rohlíkům v tom a tom obchodě jen proto, že to je levnější o 10 haléřů :D Normálně si vem blok, letáky a piš.

které zvrhlé město chce po 70 leté dúchodkyni platit za MHD? u nás jezdí autobus do tesca zdarma pro všechny.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zuzkys 11. 9. 2009 15:35

michal.kolesa píše:Já ale NECHCI AKČNÍ SLEVY ale cenu za kterou to mají normálně

Ceny se pořád mění nahoru dolů - nikde není napsané kolik co stojí normálně. Každý týden to v každém obchodě stojí trochu jinak. Rohlíky jednou 1kč, podruhé 2,50kč. Máslo jeden týden 23kč, druhý 24,50kč - tohle co chceš je prostě nemožné si udělat nějaký seznam běžných potravin co kde stojí. Z běžných potravin se prostě nedá udělat katalog cen.
Pokud o to fakt stojíš - tak si mobilem vyfoť cenovku. Pokud to rovnou nebudeš fotit nějakému zaměstnanci přímo před očima tak to nikomu vadit nebude.
zuzkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 9. 2009 16:02

Ale akční ceny jsou výhodnější, pokud máš nouzi o peníze a čas obrážet obchody. Já normálně prostě vlezu do krámu a koupím co potřebuji. Nejlevnější rohlík je teď zrovna v Intersparu za 0,9, máslo v Alebert Hypermarketu za 14,9.

http://www.akcniceny.cz/zbozi/hledej/rohl%C3%ADk/
http://www.akcniceny.cz/zbozi/hledej/m%C3%A1slo/

Jinak si prostě udělej tabulku a piš si to do ní, ale pro věci denní potřeby mi to přijde jako neadekvátní námaha.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sattero 11. 9. 2009 18:36

mikicz píše:
Sattero píše:Ty seš horší než moje 70ti letá babka, která nedá ani ránu bez letáků a je schopná prošustrovat desítky kč za jízdenky jen kvůli rohlíkům v tom a tom obchodě jen proto, že to je levnější o 10 haléřů :D Normálně si vem blok, letáky a piš.

které zvrhlé město chce po 70 leté dúchodkyni platit za MHD? u nás jezdí autobus do tesca zdarma pro všechny.

Než můžeš jet do Tesca v Praze ze Zbraslavi, nejdřív musíš dojet linkami, které jsou v jiných pásmech než ty v centru... To že ti jezdí autobus do Tesca od baráku zdarma neznamená, že to je tak všude :) Tady v Brně musí mít, pokud se nepletu, Déčko stejně nějakou průkazku/šalinkartu, na kterou může jezdit. Ale i tak je pro pracujícího nebo mladého člověka, což jest i Kolesa, levnější a výhodnější chodit nakupovat co nejblíže do hypermarketu. Já tu třeba poblíž mám Adolfa a o kus dál Tesco (ale tam je to pěcha trochu dále) a případně maloobchůdek. Nějaké čučení na nejlevnější rohlíky bere akorát čas a ve výsledku i peníze.

Kupříkladu teď kamarád, který je ujetý na nejlevnější zboží kupoval foťák za 2500Kč z netu a tady v Datartu ho prodávají za 2600Kč. Jakožto vůl si uvědomil až po objednávce, že vlastně zaplatil více než by dal v Datartu - 120Kč za poštovné :) Ale hlavně že to bylo levnější co :D
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 9. 2009 08:24

Jo, to poštovné je síla... Co je mně platné, že Happyfoto dělá fotku za pár desetníků, když k tomu přičtu poštovné, tak si mohu ty fotky nechat udělat ve Škodafoto :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 13. 9. 2009 16:12

Teda michal.kolesa -tvoje starosti bych opravdu chtěl mít. Tos vážně čekal, že za tebe bude někdo běhat denně v mistě tvého bydliště po obchodech a sepisovat ti ceny rohlíků a chleba, protože jestli jsi to zatím nezjistil, ceny VŠECH druhů zboží - vyjma zboží uvedeného v reklamních letácích se v obchodech téže značky dost liší. Osobně jsem to zjistil již cca před 5 lety, kdy jsem často nakupoval v Hypce u nás a v Hypce v Trutnově a v Praze. Co obchod, to jiná cena záákladního zboží - lišilo se podle toho, zda v místě byl nebo nebyl poblíž další obchoďák jiné značky. Tedy ne podle kupní síly, jak se nám snaží často OD sdělovat. Takže stejný nákupní košík v Trutnově byl o dost dražší než v Praze, ačkoli kupní síla v Praze je značně jinde a mělo by to být naopak.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 13. 9. 2009 16:20

Když žiješ z 8 tisíc tak koukáš na každou krounu
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SocPredator 13. 9. 2009 16:29

Ano, ne každý kdo žije z 8000 je dostává v dávkách a má spoustu času. I když jich je dost :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Další stránka