nakup a prodej zlata

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Simon P40 28. 8. 2010 00:08

zdravim
chtel bych se zeptat, jestli je problem prodat nejake zlate cihlicky
jde mi o to, ze kdyz si ted koupim nejake zlate cihly a pak je budu chtit prodat, tak jestli to v pohode v jeden den prodam, nebo budu mesic cekat nez se nekdo najde, kdo by to koupil
dik
Znáte Google ? :)
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2010 07:50

Záleží na tom, od koho jsou (výrobce těch cihel). Někteří prodejci uvádějí, že jimi prodávané zlaté slitky opět vykupují (samozřejmě s určitou částkou), ale také jsem četl na Internetu některé negativní komentáře, že se zpětnému nákupu snažily všemožně vyhnout (např. nabídli nižší, než uváděnou výkupní cenu, "protože zboží bylo poškozené", natahovali dobu výplaty, atd).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Simon P40 28. 8. 2010 10:42

aha, takze spise zvolit dle nejakych referenci
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 28. 8. 2010 10:59

- nákup: vždy platba předem, aniž byste viděl co nakupujete - u zlata dost problém, ale dejme tomu, že se jim dá věřit
- výkup: vy pošlete slitky předem poštou a oni vám potom něco vyplatí - tohle je údajně standardní cesta. Vy budete mezitím doma čekat bez zlata i peněz, úžasné :-)

Dále, rozdíly mezi výkup/nákup cenami jsou stovky korun u 1 g, u kila pak třeba 30k. Přijde mi, že nejsem zákazník, ale hejl.

http://www.zlatyportal.cz/vykup/vykup-zlata.html
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2010 11:23

SocPredator: a tohle vše za předpokladu, že vše běží jak má. Ovšem podle toho, co jsem v diskusích četl, tak když skutečně má dojít k prodeji, tak se snaží zákazníka odrbat ještě víc (právě tím, že poukazují na "poškozenost slitku" - odmítají všechny, které nemohou jako "nové" prodat dál), v případě poklesu ceny natahují oznámení o doručení (protože teprve ke dni uzavření smlouvy se stanovuje cena, atd).
Ovšem to není nic proti snaze o prodej diamatů, ty jsou za rozumnou cenu v podstatě neprodejné (kromě raritních kousků, které se prodávají v aukcích).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 28. 8. 2010 12:06

Podle mě jsou slitky sice hezká věc, ale k ničemu. Osobně jsem spíše příznivcem zlatých mincí. Ovšem nikoliv na nákup a prodej, ale jako vklad do tzv. zlatého rodinného pokladu, který se dědí z generace na generaci. ;-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Simon P40 28. 8. 2010 18:54

mno, dekuji za info. myslim, ze se zlatu vyhnu
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2010 19:04

Na zhodnocování peněz to moc není, ale jako "železná" (tedy spíše zlatá :D ) rezerva to není špatné.
No a šperky se z toho dají udělat vždycky (a díky absenci DPH někdy i levněji, než když budeš kupovat zlato u zlatníka - samozřejmě sériová výroba bude levnější, to je jasné.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Simon P40 28. 8. 2010 19:17

me spise jde o dlouhodobejsi investici do neceho, protoze penize ztraci hodnotu

zlato mi prijde jako dobra investice, ale nelibi se mi, ze pak muze nastat problem se zpatecni vymenou zlata za penize
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 28. 8. 2010 20:33

Tak na jednu stranu resis ztraceni hodnoty a na druhou tu sam priznavas, ze vis, ze se "zpatecni vymenou" jsou problemy.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Simon P40 28. 8. 2010 20:55

tak proto jsem se na to ptal, jestli nejsou problemy se zpatecni vymenou a bylo mi receno ze se pravdepodobne nejake naskytnou
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 28. 8. 2010 21:35

Ja jsem z tohoto duvodu volil nakup u vetsiho obchodnika ve Vidni, na ktereho mam reference.

Je pravda, ze jsem jim jeste cihlicku fyzicky neprivezl, ale na dotaz jak odkup probiha mi ochotne sdelili, ze kdyz ji dovezu, dostanu cash za vykupni cenu dle webu.

Tech 30 tisic spread zni hruzostrasne, ale je treba si uvedomit, ze to je cca 5%. Za 2% bezne odrbavaj nase banky na poplatku za nakup podilovych listu, takze mi to neprijde zase tolik. Notabene, v tom rakousku maji spread mezi prodejem a vykupem na kilove cihle 680 Eur, coz je 2%.
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod Simon P40 28. 8. 2010 22:32

mno dik. kaslu na to :)
Simon P40
Kolemjdoucí