LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 4. 2014 15:01

nnnokiaE52 píše:Já už v Lidl nenakupuju; jen pro připomenutí:
http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1cen%C3%AD_strom%C5%AF_u_prodejen_Lidl
Nikoho nechci inspirovat, nejsem aktivista, nevyčítám. Je to moje osobní rozhodnutí.

A to já se na to zase dívám tak, že se někdo konečně postavil těm ekoteroristům, kteří mi pijou krev. Taky jsme si s nima užili, když nám ve jménu hesla "ani strom nazmar" nedovolili na chalupě na vlastním pozemku pokácet 3 stromy, resp. ze čtyř dovolili pokácet jeden. Když pak během několika měsíců při slabší vichřici další spadl, milostivě nám povolili pokácet další dva. Výsledek je, že nás to vyšlo o několik tisíc dráž a v životě bych si už na vlastním pozemku jehličnatý strom nevysadil!
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 4. 2014 15:08

Pokud si dobře vzpomínám, tak nešlo jen o stromy, ale nějaké vzácné archeologické naleziště, kdy dělníci proignorovali pokyny archeologů a prostě vybagrovali celou plochu. Přitom archeologům by stačil na výzkum nějaké dva měsíce, protože to byl otevřený terén. Souhlasím s názorem, že by se měly tyto prohřežky proti přírodě a kulturnímu dědictví připomínat...
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 19. 4. 2014 15:20

Lidl se v te dobe choval hodne "prasacky". A ano, nemelo by se na to zapominat. To, jak se k tomu dneska stavime, je kazdeho vec. Netroufnul bych si kohokoliv za jeho nazor nebo postoj nejak soudit.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 4. 2014 16:36

Nemluvě o vztahu k zaměstnancům, že...
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Elara 19. 4. 2014 17:21

To je na πču ale všude, mám kamarádku v Intersparu i v Albertovi, a obojí je to na mašli.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Diskutér

Odeslat příspěvekod vasheg 23. 4. 2014 09:13

Ma nekdo prosim zkusenost s LED zarovkami Livarno?
Premyslim, ze si je poridim do stolnich lampicek.
Diky.
Obrázek
vasheg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 23. 4. 2014 09:24

astrapa píše:Nemluvě o vztahu k zaměstnancům, že...

Zaměstnanci tam vždy zdvořile pozdraví a u pokladny za nákup poděkují. Takže už je to asi v pořádku.

Ad stromy: http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1cen ... _Zem.C4.9B
Ekologistům už výpalné zaplatili (o nic jiného od začátku nešlo), takže to můžeme považovat za uzavřené.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 4. 2014 14:00

Joezbrna píše:...takže to můžeme považovat za uzavřené.

Jak kdo :-|
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 23. 4. 2014 16:26

Když jsi tak čistý a zásadový, celkem by mě zajímalo, jak sem píšeš příspěvky. K výrobě počítačů a mobilů je třeba vzácných kovů, ktoré v nelidských podmínkách těží i africké děti.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 4. 2014 22:54

astrapa píše:Pokud si dobře vzpomínám, tak nešlo jen o stromy, ale nějaké vzácné archeologické naleziště, kdy dělníci proignorovali pokyny archeologů a prostě vybagrovali celou plochu. Přitom archeologům by stačil na výzkum nějaké dva měsíce, protože to byl otevřený terén. Souhlasím s názorem, že by se měly tyto prohřežky proti přírodě a kulturnímu dědictví připomínat...
To byl velkosklad Delvity.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2014 16:25

astrapa píše:Pokud si dobře vzpomínám, tak nešlo jen o stromy, ale nějaké vzácné archeologické naleziště, kdy dělníci proignorovali pokyny archeologů a prostě vybagrovali celou plochu. Přitom archeologům by stačil na výzkum nějaké dva měsíce, protože to byl otevřený terén. Souhlasím s názorem, že by se měly tyto prohřežky proti přírodě a kulturnímu dědictví připomínat...

Však já na to taky nezapomenu. Na vlastní zahradě si nikdy jehličnatý strom (k jehož pokácení je třeba povolení) nevysadím. Tyhle problémy (bezprostřední ohrožení života a majetku) nechci znovu zažít.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod petr_xxx 10. 5. 2014 22:36

Zdravím, potřeboval bych poradit od někoho, kdo se vyzná v elektro. Na letní měsíce plánuji pár výletů na motorce a chtěl bych si koupit solární nabíječku. Dobíjení v kempech bývá občas problém. Dobíjet bych chtěl mobilní telefon Samsung Galaxy S3. Už jsem si i vyhlédl na Mallu jeden kousek, ale dnes jsem si všiml, že v Lidlu bude možná podobná, ale podstatně levnější nabíječka. Doporučili byste mi nějakou z nich, nebo ne? Nějak se neorientuji v těch vstupních napětích atd.
Děkuji.

Zde jsou odkazy:

Kód: Vybrat vše
http://www.lidl.cz/cps/rde/SID-4F6A81F5-F5FC8562/www_lidl_cz/hs.xsl/nabidka.htm?action=showDetail&id=10270

Kód: Vybrat vše
http://www.mall.cz/nabijecky-solarni/powertraveller-powermonkey-explorer?v=456692002
petr_xxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 10. 5. 2014 22:46

No nevím. Raději bych pořídil power bank. Ty solární moc použitelné nejsou, co vím.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Elara 11. 5. 2014 05:59

Kamarád měl taky solární nabíječku a je to shitka, typyckej výrobek Horstík.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 11. 5. 2014 08:26

Potřebuješ výstupní napětí 5 V, což umí obě.

Jinak ty dvě jsou každá jiná liga, hlavně z mallu je oddělená "Power banka" a nabíječka, z Lídlu je to v hromadě.

Na motorce si nabíjej mobil ze zásuvky. Většinou za jízdy si ho plně nabiji, kdyby náhodou ne, nabíječka může být nějakou chvíli i přímo na baterii bez dobíjení.

A kdybys fakt chtěl mít ještě další možnost nabíjení kup si samotnou Power banku, solár moc výkonný není, to bys musel nechat ležet celý den na slunci.
Za stejné prachy budeš mít větší kapacitu.

Doplněno:
Něco k samostudiu -> http://www.pgweb.cz/zpravodajstvi/clane ... -na-palube
Suky.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka