LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Millhaus 9. 1. 2015 13:32

Aldi netto a lidl na ceskou maestro uplne v poho platim,a mam ge money.
Millhaus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod refedr 9. 1. 2015 15:38

Jen ty kurzy GE jsou tragický, ne?
refedr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 1. 2015 16:11

lojza.penicka píše:Jinak kvalitou potravin imo mnohem lepší než český Lidl. Např. pečivo, ale asi to je kupní silou, kdy český lídlový spotřebitel by nevyplácnul v přepočtu 1,5 eur za dobrý chléb.

V prodejnách s pekárnou běžně mívají chleba za 40 Kč, je částečně žitný a má takovou hodně rozpukanou kůrku, teď si nevybavím název. Kdyby se neprodával, tak by ho tam neměli.

Jinak cenově bezkonkurenční je ta jejich směs na chleba, v akci je občas kilo za dvacku a z toho se udělá 1,5 kg chleba.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 1. 2015 12:07

DejvCZ píše:10 ledna zkusím koupit tu jejch žárovku Livarno 20W svítící jako 100W .

Ta svítivost je podezřelá, 23 W má 1500 lm a o 3 W slabší má jen o 100 lm méně? Co sem se díval na výrobky Osram, tak ti uvádí u 20 W okolo 1150 lm a u 23 W těch cca 1500 lm, někdy o trochu méně podle provedení. Takže pokud chceš aby to skutečně svítilo jako 100 W žárovka, tak vem radši tu 23 W.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 1. 2015 12:15

Kovářův chleba myslíš?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 1. 2015 12:39

Jo, je to možný, že tomu říkají kovářův/kovářský, občas to kupujeme, občas taky takový menší podlouhlý s tenkými špičkami 400g, ty názvy se mi pletou.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 10. 1. 2015 17:38

Millhaus píše:Aldi netto a lidl na ceskou maestro uplne v poho platim,a mam ge money.

Díky- To musím vyzkoušet.
refedr píše:Jen ty kurzy GE jsou tragický, ne?

Při nákupech do 20 Euro kurz neřeším. A víc tam nikdy neutratím.
Naposledy upravil nnnokiaE52 dne 11. 1. 2015 09:25, celkově upraveno 1
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod DejvCZ 10. 1. 2015 22:27

xtonda píše:
DejvCZ píše:10 ledna zkusím koupit tu jejch žárovku Livarno 20W svítící jako 100W .

Ta svítivost je podezřelá, 23 W má 1500 lm a o 3 W slabší má jen o 100 lm méně? Co sem se díval na výrobky Osram, tak ti uvádí u 20 W okolo 1150 lm a u 23 W těch cca 1500 lm, někdy o trochu méně podle provedení. Takže pokud chceš aby to skutečně svítilo jako 100 W žárovka, tak vem radši tu 23 W.

Tak jsem vzal tu 20W a hned jsem zkusil udělat test svítivosti :).
Vzal jsem měřič spotřeby do něho zapojil přenosnou lampu a postupně v ní vyměňoval žárovky s tím že svítivost jsem kontroloval tím stylem že jsem do stropu který jsem osvětloval namířil fotoaparát postaveny na stativu a se zaplým pevným iso 400 a clonou 2.8 a kontroloval jakou závěrku foťák nastaví u jaké žárovky, samozřejmě že rychlejší závěrka znamená více světla.
No a výsledky jsou následující

Klasické žárovky 100W závěrka 1/13
75W závěrka 1/10
60W závěrka 1/8

Tesco žárovky 23W má svítit jako 100W závěrka 1/10
20W má svítit jako 75W závěrka 1/10

Lídl žárovka 20W má svítit jako 100W závěrka 1/13

Takže Lídl žárovka z testu vychází jako jediná úsporka která má stejnou svítivost jako 100W klasická žárovka. A ještě když srovnám další parametry Lídl žárovky a Tesco žárovek tak Tesco má udávanou životnost 6000h zatím co Lídl 10 000h. Tesco uvádí výdrž počet sepnutí 5000x zatím co Lídl 30 000x.
Myslím že tohle jsou parametry které jasně předurčují Lídl žárovku jako výbornou koupi.
IMG_2509.JPG
Testovací prostředí :)
DejvCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 10. 1. 2015 22:46

A spotrebu si nemeral?
Pocitovo svieti lepsie?
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lojza.penicka 10. 1. 2015 23:18

Millhaus píše:Aldi netto a lidl na ceskou maestro uplne v poho platim,a mam ge money.

To je zvlastni. Zkousel jsem v Lidlu vrazit svoji Fio MC k EUR uctu do snimace a neproslo to. Baba mne pak rekla, ze neberou MC ani Visa, pouze EC. Mozna je to Lidl od Lidlu?

V mnohem mensim Tegut mne s tou MC ale za lahvace zaplatit slo... Mezitim jsem si objednal girokonto u COMDIRECT, tak jsem zvedavy, jak to bude funkcni.

Tomáš Marný píše:
lojza.penicka píše:kdy český lídlový spotřebitel by nevyplácnul v přepočtu 1,5 eur za dobrý chléb. Třeba rohlíky tu nejsou, holt ta poptávka.

Muhehe, kolik myslíš, že stojí dobrý chléb u nás? Rohlíky nejsou, ale zase je spousta pečiva na dopečení doma, které zas není u nás.

??? V ceskych Lidlech je afaik mala nabidka dobrych chlebu, coz je, jak jsem psal vyse, determinovano domaci poptavkou. Nejzadanejsim zbozim je kilovej pecen nespecifikovatelne konzistence a nekolikatydenni zivotnosti.

Jinak takova zajimavost - 200g syr Brie od Chene D'Argen za 1.09 eur, nejde o zadnou akci. Tohle na akci v ceskym Lidlu rozhodne stoji vice ne 32 Kc, spise 40+ Kc.
lojza.penicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DejvCZ 11. 1. 2015 00:04

iggi píše:A spotrebu si nemeral?
Pocitovo svieti lepsie?

Tak pocitově je na tom stejně jako ta 100W klasika. Ono pocitově je to vždy méně přesné nežli měření nějakým přístrojem.
A co se týče spotřeby tak na tu jsem byl zvědavý protože se u té žárovky výrobce zmiňuje o jakémsik předehřívání tak jsem si myslel že bude ze strartu brát více ale má pořád stejnou spotřebu. Není to ale těch 20W ale ukazovalo mi to 23W nutno ale dodat že mi to o 2 až 3W víc ukazovalo u všech žárovek. 100% svítivosti dosáhne tak po 70 sekundách s tím že už od první sekundy nesvítí nijak špatně.
DejvCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 11. 1. 2015 17:20

Všiml jsem si, že v Lidlu začali prodávat Tarhoňu (druh těstovin). Chválím, v ČR jsem to nikdy neviděl, bylo to potřeba si nakoupit na Slovensku.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 16. 1. 2015 19:09

Tak jsem dneska zkusil v Netto v Německu a opravdu se tam dá kartou Maestro GE platit. Jsem nadšenej.
Ale ostatní karty (MC, VISA) asi fungovat nebudou, nebo?
(sorry za offtopic, nevěděl jsem, kam to dát)
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod panet 17. 1. 2015 21:49

DejvCZ píše:No nevím pokud mi nějakou takovou ukážeš tak budu rád ale nemyslím si že na ebay seženu led žárovku se svítivosti 1400 lumenu s cenovkou 70kč. Vono se dá na ebay najít spousta žárovek které se tak tváří ale reálnost uváděných parametru je nereálná :).
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=le ... 7&_sacat=0

Sám už mám pár led žárovek a vážně mě nepřesvědčily. Jednak nemají prakticky žádné chlazeni diod (přehřívají se) a taky jejich udávaná spotřeba je úplně jiná než jakou uvádí viz. video kde tyto žárovky testuji a kde jde vidět že žárovka která má mít odběr 9W tak žere 16W a svítí možná jako klasická 50W max! Tak to jsou mé zkušenosti s čínskými led žárovkami.
https://www.youtube.com/watch?v=2_6W8gz ... AzrZGmGbVg

Ježíší kriste Dejve, máš nějaké elektro vzdělání? Řešil tys na tom videu účiník? Podle toho co vidím, tak ne. Měříš jenom proud ampérmetrem a neřešíš jeho posun proti napětí!

Jenže to ti potom vyjdou totální kraviny, protože zdroj v LED není odporová zátěž.

Nezlob se na mne, ale než takový test, to raději žádný. Lidé bez elektro vzdělání Ti pak uvěří a ty přitom ani nemáš ponětí, co vlastně měříš.

Nechci se Tě dotknout, ale pokud jsem něco nepřehlédl na videu, tak vše, co jsem napsal je pravda a Tebou naměřené hodnoty jsou MIMO a nepoužitelné. Nemyslím to zle, tak to prosím neber osobně.

podívej např. sem:
http://www.zive.cz/poradna/elektromer-e ... tanswers=1
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DejvCZ 18. 1. 2015 12:51

Jenže když tu ledku zapojím přes watt metr tak mi to ukazuje účiník 1 takže ta spotřeba 16W je reálná dle mého. Natočil jsem k tomu krátké video.
https://www.youtube.com/watch?v=C7wvvp_QQb0
Naposledy upravil DejvCZ dne 18. 1. 2015 15:48, celkově upraveno 1
DejvCZ
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka