LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 6. 5. 2012 20:03

mikicz píše:ka-spel: prej nadstavovadla... je to naprostý základ (50+%) všech jupíkú a výrobků pro děti. Tak lepší, než kdyby tam cpali sóju, mrkev a jablka jsou relativně levný a nealergenní.


Já to myslel tak, že si koupíš nějaký džus z tropického ovoce a máš tam většinu z jablek a mrkve. To samé u marmelád (mimo tu mrkev :D ).

-- 6. 5. 2012 21:05 --

mikicz píše:to by ji musel taky zapojit do zásuvky


Tak to zkusí až bude zase zima - strčí to za okno. :D

-- 6. 5. 2012 21:08 --

mikicz píše:s diakritikou jsou problémy jenom v lenosti. Od doby unicode (windows 98+) není obvykle jiný problém, než lenost pisatele.


I na mobilu to jde pokud člověk není líný. Na androidu od 2.3 to jde snadněji. Teď píšu z pc a jako všeprstypíšího a ne datla mě to nedělá žádný problém.

-- 6. 5. 2012 21:12 --

Noxik píše:...


Tak neomlouvej lenost. Vše jde. Nepleť sem základy informatiky. Snad i malé dítě ví, že ukládáním názvů souborů s diakritikou si koleduje o problémy, natož pak s větší délkou než 8 znaků. Stačí taková obnova smazaných dat na disku, to je pak žužo.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 6. 5. 2012 22:25

Furt lepší když broskovový sirup je z půlky z jablek, ale je slazený cukrem/fruktózou/glukózou, bez umělých sladidel, barviv a chemických konzervantů jako Yo než srajdy se sacharinem a aspartamem.

Živím se programováním, počítače IBM PC používám zhruba od roku 1987, Internet od roku 1996 a ze zkušenosti vím, že diakritika v mailech a na webu přestala být problém nejpozději v roce 2002. I na mobilních zařízeních. Problém se zobrazením korektně zadané diakritiky má naprosté minimum uživatelů a to ještě chybou na jejich straně. To neopodstatňuje prznění češtiny.

Všechno co píšeš jsou problémy s názvy souborů, nikoliv s obsahem. V názvech souborů to skutečně ve specifických případech může zlobit. Já píšu normálně česky všude, krom případů kdy vím, že by to mohlo způsobit zbytečný problém, např. názvy souborů verzovaných v GITu nebo zpracovávaných na jiných operačních systémech, zdrojáky programů v určitých případech. V běžném použití to prostě normálně funguje a není důvod drtivou většinu otravovat chybějící diakritikou kvůli zanedbatelné menšině, která má navíc chybu na svém přijímači.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 5. 2012 03:50

PatrikChrz píše:Jeste je 100 % grapefruit (i kdyz bily jsem uz dlouho nevidel, vetsinou cerveny nebo ruzovy), vino (prijde mi dost sladky) a obcas mrkev (ale ty byvaji casto redene vodou).

...a ještě jsme zapomněli na 100 % rajčatovou šťávu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 5. 2012 10:20

Noxik píše:treba mobilni technika obecne ma obcas problemy zvladat diakritiku.

Asi jsem něco přehlíd, ale PDAčko s WM mám asi 6 let, druhým rokem telefon s Androidem a nějaké problémy se zvládáním diakritiky nevidím...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 7. 5. 2012 11:23

Souhlasim, ze je to lenost. Ale doposud jsem se s tim nikdy nezklamal, takze to nehodlam resit. Maximalne me tu zabanuji.

Tomáš Marný: mel jsem na mysli spise treba konkurencni Palm (stejne jako WM uz dnes docela vykopavka) a "hloupe" telefony.

xtonda: Tak YO lepsi urcite je, jen mi to slozeni prislo vtipne. Jinak pravda na nekorektnost dikaritiky v diskuzich jsem zatim nenarazil, maximalne kdyz prohlizec zprzni nejakou stranku, ale to uz snad zadny dnesni nedela.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 5. 2012 11:31

Nepřipadá vám, že poslední dobou jsou v akcích shity, které se asi jinde v Evropě neprodají, tak je Lidl stahuje sem?
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz ... date=24750
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-7DE ... date=24875
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 7. 5. 2012 12:39

Tomáš Marný: Co konkretne ti na tom pripada shitoveho? Ja teda v Lidlu hardy nekupuju, takze nevim.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 5. 2012 16:13

audis píše:koupili jsme tento kuchyňský robot Lidl SilverCrest 68611 (550 W) za 1700 Kč.
Obrázek
zkušenosti po pár dnech:
- spokojenost, dělá vše dle očekávání, výbava velmi dobrá. je vybaven fíčurami středně drahých robotů. Možná i dražších, nevím. Rozhodně to není "hololine" výrobek.
- srovnatelný konkurenční typ výbavou a výkonem by prý stál kolem 3500 kč.
- poměr výkon - cena tedy výborný. Doporučuju.

Dlouhodobé zkušenosti dám až časem.

edit: ten náš je sice světlešedivý jako na fotce výše, výbava je ale tato:
Obrázek
http://www.lidl.de/de/Kuechenmaschinen/ ... 550-EDS-A1
První fotka není vyfoceno s kompletním příslušenstvím zřejmě. Jedná se zřejmě o shodné výrobky. Liší se pouze zbarvením krytu.

robůtek onemocněl po pár měsících, začala protékal doza mixéru. bohužel reklamace. Snad je to výjimka.

edit: a začaly kolísat otáčky při mixování. Nevím zda to je vlastnost nebo vada.
Naposledy upravil audis dne 7. 5. 2012 20:26, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 5. 2012 20:08

Jestli je shodný s Boschem (některé díly jsou) tak je to neopravitelné a mění se celý mixér.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasheg 9. 5. 2012 07:36

Od 14.5. budou mit v Lidlu grill Florabest. Docela se mi libi a tak by me zajimalo, jestli s nim nemate nekdo zkusenost.
Diky za odpoved.
Obrázek
vasheg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 5. 2012 07:45

vasheg: vyzkousej nejakej plynovej gril a ver mi, ze o takovych kramech ani nepomyslis.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasheg 9. 5. 2012 07:49

Potrebuju neco, co vytahnu pred barak a pak zase schovam do sklepa, coz by s velkym plynovym slo asi tezko.
Navic vune uhli je vune uhli - tu nic nenahradi. ;-)
vasheg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 5. 2012 07:57

vasheg: "velkym plynovym"? Ja teda nevim, ale videl jsem i na male bombicky a i tak to neni tak tezke. Ale jasne, hlavni je, kdyz si to umis vymluvit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 15. 5. 2012 11:10

vasheg píše:Od 14.5. budou mit v Lidlu grill Florabest. Docela se mi libi a tak by me zajimalo, jestli s nim nemate nekdo zkusenost.
Diky za odpoved.
Obrázek



ahoj,

mam podobnej, stejná konstrukce,jiný barvy.gril je to na pohled hezkej ,ale moc ve mě nebudí důvěru ten slabej plechovej pekáč na dřevěný uhlí.dost slabej plech, žádná litina.letos prvně odzkouším. :D :hm :love:
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 15. 5. 2012 14:13

Nebála bych se toho. Máme jeden takovej mini cestovní, taky slabý plech a úspěšně s námi cestuje po světě už víc než 15 let a zpočátku jsme ho pár let používali na chatě.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků