LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zasa 30. 1. 2013 15:42

Máte prosím někdo zkušenost s tímto multifunkčním nástrojem? http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-5DFBABA1-A6AA644F/lidl_cz/hs.xsl/index_30410.htm
zasa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 15. 2. 2013 19:07

Čest,

měl bych dotaz ohledně nabíječky z lídlu. Myslím té nabíječky na auta a motorku Ultimate Speed.

Kupoval jsem ji cca. před měsícem. Dnes jsem na to připojil autobaterii, kterou jsem vytáhl z auta. Startovala ještě dobře, ale potřeboval jsem zjistit, jestli ta nabíječka funguje. Tak jsem připojil kontakty, strčil do zásuvky a nastavil to autíčku. Naskočil symbol nabíjení baterie, ale po cca. 45min. už mi to ukazuje, že je baterka nabitá a jede to na ten udržovací režim. Že by se se baterka tak rychle nabila? To se mi nějak nezdá. Je možné, že by byla nějaká špatná? Nemám buhužel multimetr, tak nevím, na kolik je už nabitá :-(
Michal.Kili
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 15. 2. 2013 19:10

Proste je ta baterie nabita.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 19:12

Tak pokud nabijecka ukoncila rezim nabijeni, tak proste prirustek kapacity byl minimalni. Tedy to znamena tohle:
1) bud je celkove baterie v zachode
2) byla nabita a vic nepojmula

Pokud se jedna o baterii primo vytazenou z auta, kterym se jezdi. Tak to neni nic zvlastniho, protoze baterii prubezne automaticky dobiji alternator. Pokud je baterie starsi 6ti let, tak uz bych si na ni dal obecne pozor.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 15. 2. 2013 19:33

O.K.

jen tak ze zvědavosti jsem jí připojil na mou starou nabíječku, kterou jsem už nepoužil léta a ani nevím, jak má vlastně ukazovat. Hlavně kdy co znamená už nabitý stav. Po připojení svítily diody 100%, 75% a velmi slabě téměř to nešlo vidět 50%. Baterka hned začala ihned bublat. Po odpojení staré nabíječky a připojení té nabíječky z Lídlu to vůbec nezačalo bublat, ale do 5 min. se opět přepla do režimu udržování. Předpokládám, že baterka je tedy nabitá, což mě překvapuje, protože to znamená, že Twingo od ženy dobíjí velmi dobře a přitom baterie je už stará skoro 6 let. Jsem zvědavý, jak dlouho to bude nabíjet zítra ještě baterku z mojeho Scenica II. Tam je baterka strá 8 let a kousek a ještě mě nenechala ani jednou ve štichu. Ale chci ji pro jistotu dobít, kdby náhodou...

Tady je obrázek té staré nabíječky, kterou jsem vyštráchal:
Obrázek
Michal.Kili
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2013 20:00

Zacne bublat? Tak to bude asi velmi kvalitni nabijecka :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod LGA 15. 2. 2013 20:42

Michal.Kili píše:Čest,

měl bych dotaz ohledně nabíječky z lídlu. Myslím té nabíječky na auta a motorku Ultimate Speed.

Kupoval jsem ji cca. před měsícem. Dnes jsem na to připojil autobaterii, kterou jsem vytáhl z auta. Startovala ještě dobře, ale potřeboval jsem zjistit, jestli ta nabíječka funguje. Tak jsem připojil kontakty, strčil do zásuvky a nastavil to autíčku. Naskočil symbol nabíjení baterie, ale po cca. 45min. už mi to ukazuje, že je baterka nabitá a jede to na ten udržovací režim. Že by se se baterka tak rychle nabila? To se mi nějak nezdá. Je možné, že by byla nějaká špatná? Nemám buhužel multimetr, tak nevím, na kolik je už nabitá :-(

Co jsem někde četl, tak Lidl nabíječka nenabíjí na 100% kapacity.
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 15. 2. 2013 23:54

S474N píše:Zacne bublat? Tak to bude asi velmi kvalitni nabijecka :mrgreen:

Bublání není na škodu. Akumulátor totiž začne plynovat mnohem dříve, než je dosaženo nabití na 100% kapacity.

-- 15. 2. 2013 23:01 --

LGA píše:Co jsem někde četl, tak Lidl nabíječka nenabíjí na 100% kapacity.

Ne, nenabíjí. Vypíná při dosažení cca 15,6-15,9 voltu. Orientačně. Na dosažení plné kapacity je třeba, aby napětí dosáhlo cca 2,8-2,85 voltu na článek při připojené nabíječce. Tj nějakých 16,8-17,1 na aku se šesti články. Toho lze dosáhnout jedině pokud má nabíječka naprázdno vyšší napětí než 17,1 voltu. V autě se akumulátor nabije max na nějakých 70-80% kapacity, protože palubní napětí bývá okolo 14,4-14,5 voltu. Regulátor je tak nastaven.
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2013 00:13

Jo tak bublani neni na skodu. Mozna by sis mel precist o ucincich tepla na kapacitu akumulatoru.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jandaxx 16. 2. 2013 09:24

Myslím, že moje vzdělání v tomto směru je více, než dostatečné. Je něco jiného "bublání", kdy článek začíná plynovat (má cca 80% kapacity) a něco jiného je "vaření", kdy je nabit ze sta procent a veškerá dodaná energie se již proměňuje jen na teplo a plyn a může se začít odlupovat/odplavovat materiál desek. Uvědom si, že na zahřívání je běžný akumulátor stavěný. Pod kapotou je při zahřátém motoru cca 50°C i více a v tomto prostředí akumulátor "žije" tisíce hodin. Takže mu nějaké zahřátí na 40°C při nabíjení a jemném plynování absolutně neuškodí.
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod bado 16. 2. 2013 13:09

Nehádejte se a studujte oba:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&start=0

a vesměs to jsou lidi,kteří tomu hodně rozumí.
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jandaxx 16. 2. 2013 14:11

My se nehádáme. My diskutujeme :-)
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2013 08:47

Tak pokud plynuje, tak nechapu, proc pise varit, ale to jedno.

Ted zpet k tematu - zakoupil jsem ten salam "Kureci rolada" (ted v akci za 11,90) a musim rict, ze jsem si opravdu dost pochutnal. Ta smes koreni, co v tom je, mi vazne "jede".

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jandaxx 17. 2. 2013 10:37

Včera jsem v Lidlu koupil v akci přesnídávky za 8,90,- kus. Docela dobrá cena. Jestli budou dnes ještě skladem, udělám menší zásobičku.
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 17. 2. 2013 11:27

Za tu cenu teď dlouho měli v Rossmannu Hamánky, jestli ještě mají, nevím. Je tam trochu širší paleta příchutí.
Thom
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka