LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod NiceOne 5. 1. 2014 07:03

Noxik píše:Zajima me:
1.Sirka mopu kvuli potrebnemu kbeliku.
2. Jaky zavit ma to ma? Jsem vysoky a potrebuji 150 cm tyc.
3. Da se to koupit i jindy, kdybych treba potreboval dalsi dil?
4. Zkusenosti, zda se s tim dobre dela a zda se to hned nerozpadne.

1. Mop nemá žádný systém ždímání, ždímá se ručně, potah Musíš vždy sundat. Takže tě velikost kbelíků nemusí trápit, tak široký kbelík stejně neexistuje.

2. Tyč je nadstandartne dlouha, určitě delší než u mopů vileda či leifheit, takže problém mít nebudes.

3. Nedá, ale akce na úklid byva tak 4x do roka a většinou jim něco zbyde.

4. Az na ruční ždímání se s mopem dela bezvadně, je to určitě lepší než ty třásňové, životnost je dobra, potah mopu na plovoucí podlaze vydrží vecne, na dlažbě je to horsi, ale ok
NiceOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noxik 5. 1. 2014 15:06

NiceOne: Diky za informace. To zdimani to kazi, na druhou stranu ty zdimaci kbeliky od Leifheitu jsou zase obrovske a nemel bych je kam dat. Tu delku tyce jsem nepochopil, Lidl pise max. 130cm a ja potrebuju alespon 150 cm, coz je malo. Ale pokud by to melo stejny zavit, tak muzu koupit bez tyce a pouzit soucasnou.

Skoda, konecne to vypadalo na neco, co bych si mohl vybrat presne to co chci. Ostatni vyrobci nuti cloveka koupit i dalsich x veci co nepotrebuje.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 1. 2014 15:56

Před časem měli i typ se ždímacím mechanismem, tak čekat. Ale i Leifheit a Vileda má model, kde je ždímací mechanizmus součástí mopu, ne na kbelíku. Ale vzhledem ke tvaru a velikosti se to do normálního kulatého úzkého vysokého 10 l kbelíku nevejde. Nedávno sme právě proto aby se nemusel kupovat předražený speciální kbelík koupili toto http://www.leifheit.de/de/marke-leifhei ... o-duo.html a jako kbelík museli použít hranatou pixlu od Primalexu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 5. 1. 2014 16:09

xtonda: No Leifheit Picobello/Picollo ma jen lehce vetsi kyblik, ty jejich kompletni sady TWIST maji skutecneho obra. Problem je, ze si clovek nemuze koupit jednotlive dily, ale treba ja bych musel vzit sadu a zvlast dlouhou tyc. Takze budu platit a skladovat o kram vic. A navic nemaji pouzitelne smetaky.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 5. 1. 2014 16:10

To občas bývá v setu v akci v Globusu.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 1. 2014 16:39

Ten kyblík na objem asi větší není, ale hlavně je úzký a dlouhý podle tvaru mopu aby se tam ten mop vešel, v běžném kulatém kbelíku se 33cm picobello muselo máchat na dvakrát a díky malému průměru se zbytečně nacákalo. Jelikož je je ždímání na tyči, tak si nejsem jist, jestli by ta tyč šla vyměnit, ale ten cca metr a půl to má. A nevidím důvod proč by smeták nemohl být od jiného výrobce, vždyť to jsou dvě různé věci.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 5. 1. 2014 17:08

Thom: Leifheity i jine jsou v akci kazdou chvili nekde.

xtonda: Souhlasim, ma proste nekulaty tvar, aby se tam vesel mop. Tyc jde menit u TWISTu, bohuzel to znamena koupit sadu s kratkou a zvlast dlouhou, coz me stve. Jinak mi jde o to, abych mel 1 tyc a vymenoval u ni smetakovou a mopovou hlavici, proste co nejmin kramu na skladovani.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 1. 2014 18:19

Moje neteleskopická násada z Lidlu má 143 cm, nemá závit, držák mopu je nasazen na rovné trubce a sevřen matkou, podobně jako hadicové spony. Hadry vydrží, pokud jsou zahnuté. Ty lemované kantou se vytřepily. Ždímu růčo, mechanismus funguje asi dva roky bez problémů. Ždímací vehement jsem koupil v kauflandu, takovou houbu s mechanismem, krátká násada, celé se to rozpadalo. A kupovat soupravu od renomovaného výrobce za několik set mi přijde potrhlé. Ale výběr je - http://mopy-uklidove-soupravy.heureka.cz/
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 5. 1. 2014 19:31

Když ta souprava pak slouží několik let tak proč ne? Doma máme Leifheit od doby, co jsme se nastěhovali, přes 5 let, jen máme asi 3. hadr.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 1. 2014 23:22

Náhradní hadr na Picobello stojí tolik co můj mop z Lidlu. Ale uznávám, že se dotknu vody. Naštěstí tu nikdo nemá lepru, tak mi to nevadí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 5. 1. 2014 23:53

Tvoje volba. Mně to takhle přijde rychlejší. Kromě toho, já koupil náhradní kousky buď v nějaké akci nebo v Německu, už nevím, je to tak 2 roky nejmíň a vzhledem k životnosti bych řekl, že měto ještě pár let zajímat nebude :-)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 9. 1. 2014 15:18

Tak jsem po praci nabehl do Lidlu pro mop a bylo vyprodano, jen par zbytku z te rady. Ale aslespon jsem zjistil, ze je to na hruby zavit, treba to nekomu pomuze.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 12. 1. 2014 12:12

Teď zrovna mají v Globusu 25% slevu na Leifheit, Viledu a Spontex.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 19. 1. 2014 19:13

akumuátoroví ruční relektor LIVARNO RUX
cca po půl roce mi přestal se nabíjet. V nabídce lídlu od pondělí 20 ledna
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ka-spel 19. 1. 2014 19:44

Má někdo zkušenost s těmi LED světly s čidlem?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka