LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 20. 1. 2014 19:54

Tak jsem dnes ráno po osmé koupil 3 poslední. V prvním Lidlu mě poslední někdo vyfoukl před nosem a tak jsem valil do druhého. Ještě jsem bral ten detektor vedení a je to krám k ničemu. Píská to po celé zdi i kde nic nevede. Zítra vracím.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 22. 1. 2014 10:13

Tak jak to sviti? Podle poctu Lumenu to je sotva ekvivalent 40w.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 1. 2014 12:21

Ještě jsem to nezapojoval. Snad se k tomu dostanu o víkendu. Máme podobné na bytovém domě u vchodu a svítí to v pohodě. Tak jako 200W halogen to nikdy svítit nebude.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 9. 3. 2014 15:31

Čau, nebudu pročítat 4 roky příspěvků, ale s Lidlem sem začal v roce 2009, a už tehdy sem byl hodně spokojen.

Když pak začaly ty kauzy anebo programy alá Peklo na talíři, tak mě to opět ubezpečilo v tom, že mám dobrý nos na kaufy.

Osobně mi nejvíce chutná pečivo, je skutečně výborné, a pak ty různé věci, co tu už padly. Dále mi moc chutná Argus ve skleněné lahvi (pozor! Neplést s tím v Plechu - Lahvový vyrábí náš pivovar Protivín, zatímco ten v plechu je nějaká Polská voda, kterou se čistí výrobní systém na pivo).

Dále doporučuji vodku "Žubrovka" - sice se jedná o polskou národní variaci vodky, ale i tak je výborná (nelekněte se stébla zubří trávy v každé lahvi, patří tam).

Moc dobré jsou taky čokolády: Schogetten anebo RitterSport.... ale ty sem viděl i jinde.

To, co Satan popisuje na začátku je v celku známá věc, že se občas vyrábí ty samé výrobky naprosto stejné kvality pod různýma značkama.

PS: koukněte: http://www.stream.cz/peklonataliri/7695 ... e-konzervy

-- 9. 3. 2014 16:40 --

PS: Inter/spar, Penny, Kaufland a Tesco mi přijdou jako takový šmudly pro chuďase, přičemž poslední dva jmenované jsou součástí Amerického koncernu Wallmart.

Alberty a Billa mi přijdou zbytečně předražené, takové pro ty, co mají fetiš na to při nákupu poslouchat hudbu anebo sbírat pro děti plyšové Šmouli.

Globus Makro Norma - tam sem v životě nebyl, ale Globus hodně lidí chválí.

U mě vede Lidl na běžný nákupy, a když potřebuju něco spešl, tak se rozhodnu podle akce u konkurence... ale na běžný potraviny stačí Lidl, nemám problém tam nakoupit vše potřební pro chutný oběd.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 3. 2014 16:11

Elara píše:PS: Inter/spar, Penny, Kaufland a Tesco mi přijdou jako takový šmudly pro chuďase, přičemž poslední dva jmenované jsou součástí Amerického koncernu Wallmart.

To jsi asi dost vedle, Lidl a Kaufland patří stejnému vlastníkovi - Schwarz Gruppe GmbH.
Tesco je britský řetězec - dle obratu třetí největší po Walmart (nikoliv Wallmart) a Carrefour.

<OT> Že by Tesco bylo pro chudé, to se mi teda nezdá, obvykle jsou právě tam běžné potraviny nesmyslně předražené - největší problém ale vidím v tom, že je tam problém sehnat nějaké běžné zboží v rozumné kvalitě, třeba taková vejce - všecho chov v kleci dovoz z Polska, už jenom v tom Albertu si lze vybrat kromě těch i třeba z podestýlky. </OT>
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Elara 9. 3. 2014 16:38

Tesco má především ty své značky dost nekvalitní, to Tesco Value je snad nejhorší marketová značka na našem trhu.

Kaufland taky nemá moc kvalitní zboží, a je podle mě zbytečně chaotickej.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 3. 2014 16:49

Výrobce/dodavatele pro Tesco Value neznám a vlastně ani ty výrobky, tak si hodnotit nedovolím, ale třeba některé věci z Tesco Finest jsou výborné, resp. se mi nepovedlo najít na trhu lepší alternativu, třeba posledně jsem kupoval vynikající rynglový džem a ceylonský čaj - a to nebyl ani nějak drahý - 50 sáčků za 44,90 Kč, to takové ty rádobyčerné čaje od pickwick či teekane (jako nouzovka by ještě šel snad lipton) jsou nechutná obarvená voda a dilmah (který ani v Tescu nevedou - zatím jsem si všiml asi jenom v Intersparu) jsou už zase IMHO celkem drahé.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 3. 2014 16:58

Potom co Cejlonský čas kdysi přestali dělat Pickwick i Lipton mi celkem zachutnal Cejlonský z Marks&Spencer.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Elara 9. 3. 2014 17:02

Mě zásobuje čajem kamarád z Británie, výměnou za překladačské služby.
Jednou sem jeden pytlík dal kámošovi v práci, a on se divil, jakto že to tak úžasně voní.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 3. 2014 17:04

xtonda: Díky za tip, určitě vyzkouším. Ono obecně některé potraviny v M&S vypadají dobře, ale moc jsem sich zatím nezkoušel, nedostanu se tam často.

-- 9. 3. 2014 17:08 --

Elara: No jo, když je možnost se dostat k dobrému čaji z jiné země, to je trochu jiná liga, já jsem měl párkrát možnost si nechat donést od tajwanců, ale už nemám, a to jsem už přemýšlel, že bych kouknul i na ebay, ale naslepo se mi do toho moc nechce.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ka-spel 9. 3. 2014 23:15

Čaj si můžeš koupit sypaný v čajovně nebo i ve stáncích dovozců Oxalis atd. skoro v každém nákupním centru. V regálech samotných obchoďáků bych ho nehledal.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 3. 2014 07:27

Sypané čaje mají v Kauflandu... Ale v Drážďanech ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 10. 3. 2014 08:17

Řekl bych, že tam mají s našimi K společné jen logo :-/
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 3. 2014 10:03

Dělení čaje podle kvality http://caj.hustej.net/Druhy.html nebo http://www.caje-prislusenstvi.com/clane ... i-caju.htm jsou obvykle sypané:
Vrchol výhonku (tips) Tzv. tips jsou listové pupeny porostlé stříbřitě bílými chloupky, které při fermentačním procesu zlátnou (odtud někdy název zlatový či zlatavý tips - golden tips). Čaje s obsahem tips se označují adjektivy Flowery, Golden Flowery a Tippy Golden Flowery.

První list Je nejmladší a tedy nejbohatší na cenné látky. Nazývá se orange pekoe (OP). Spolu se zlatovými výhonky poskytuje nejlepší čaje.

Druhý list Je označován jako pekoe (P). Poskytuje dobrý čaj střední jakosti.

Třetí list Označuje se jako pekoe souchong (PS). Je to čaj horší kvality, obsahuje velké listy a velké množství stopek.

Čtvrtý list - Souchong.

Pátý list Congu (C) - tento a souchong dávají málo kvalitní čaje. Congu se k nám na trh prakticky nedostává. Pozor - v některých oblastech severní Číny se slovem congu naopak označují čaje vysoce kvalitní.

Ještě bych doplnil další katergorie Parts (drť, zbytky s kousky lístků) a Dust (prach - přesněji podsítné či to co se zamete z podlahy) tj. nejnižší kategorie, z kterých se rekrutuje v CZ dobře známý ČAJ V PYTLÍKU. (Jsou samozřejmě i kvalitní, ale musí se hledat jinde než v supr-truper-hyper marketě.)
Ovoněné čaje je "kapitola" smama pro sebe, cokoliv sypkého ovoněné v lepším případě přírodními aromaty, standartně sice nezávadnými chemikálie, ale chemikálie... Ale lidi to tak chtěji ! Když je to tak levný (nekvlaitní)... "Peklo v hrnečku" http://www.peklonataliri.eu/18-peklo-na-taliri-caj
Podle kvality se samozřejmě dělí nejen čaj, ale také káva, víno, pivo, destiláty (nikoliv míchanice z bramborového lihu jako tuzemák, zelená ap.) Takže hledejme především podle KVALITY za přijatelnou cenu !
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 10. 3. 2014 12:42

Já jsem na čaj přišel před cca 15 let na úžasné výstavě Svět čaje a kávy. Do té doby jsem neměl vůbec představu o takovém obrovském počtu druhů čajů a to nejen dle oblasti, klima, ale i způsobu zpracování - fermentaci. A dobré jsou i nečaje roibos, mate.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků