LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 10. 2010 06:36

Jo taky to předělali naruby. Dřív byli sladkosti před pokladnami, teď jsou hned za vchodem ještě spolu s pečivem.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod qazik 29. 10. 2010 11:36

xtonda píše:Jak suché salámy tak pečivo tam mají různé. Ty suché salámy tam nejsou kdoví co, ale rozhodně u těch s přiměřenou cenou sem na kosti nenarazil. Radši si ale koupím v Tescu PICK nebo HERZ, případně Kostelecké Uzeniny. Pečivo nevím jestli pečou sami, ale to se může lišit podle regionu, v Praze sem si kupoval tmavý čtvercový chleba byl dobrý.


k tem kosteleckym uzeninam - nedavno jsem na idnesu narazil na test spekacku
http://ekonomika.idnes.cz/specialni-pri ... ekacku.htm
a kostelecke spekacky, ktere byly nejdrazsi (99Kc/kg) v tom testu zcela propadly. Obsah masa 37% ani nesplnuje normu, aby se to jako spekacky dalo oznacit.
Od te doby bojkotuju JAKEKOLIV vyrobky od kosteleckych uzenin, pokud nekdo prodava sunt za par supu, fajn, clovek aspon vi co muze cekat, ale pokud za maximalni cenu prodavaji minimalni kvalitu, to jako sorry, ale ja to chapu v podstate jako podvod.
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 10. 2010 12:13

No já měl na mysli výhradně produkty z jejich premium katalogu http://www.kosteleckeuzeniny.cz/stranky ... /KU_CZ.PDF

Ten test znám a pod dojmem něčeho podobného a celkově dobré pověsti uzenin Globus jsem měl ty vítězné z Globusu a nijak mě neuchvátily, ještě mám nutkání zkusit ty druhé s rekordním podílem masa. Celkově je to pořád ale laciná uzenina nelze čekat zázraky. Si říkám, jestli i ty nejlepší jsou horší než kdysi a nebo jestli sem zmlsanější než dřív. :-)

A aby to nebylo off topic, loni mi chutnala vánoční marcipánová štola Favorina a i další produkty této značky vypadají lákavě. http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz ... date=13986
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 29. 10. 2010 13:19

audis: Ten hasicak tam maji bezne, nebo jen z letaku? Znamy zrovna shani...
Dekuji.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 29. 10. 2010 13:45

Noxik: spíš jenom v letáku. ale 1kg je totálně na nic.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 10. 2010 16:34

Tomáš Marný píše:
PatrikChrz píše:Což bude skupinu Schwarz straaaště mrzet, když jí patří obě sítě :)

Skupinu ne, jenom část z Lidlu, budou mít kvůli tomu nižší tržbu.

No, když co nekoupíš v Lidlu, koupíš v Kauflandu, tak nula od nuly pojde (prodělá Lidl, vydělá Kaufland, takže Schwarz bude na nule)
Tomáš Marný píše:Ad ekoteroristi - když jsem dneska stál 10 minut na sjezdu z D8 u Litoměřic, anžto kvůli těm hovadům D8 dál nepokračuje, přemýšlel jsem o tom, jak by bylo krásné, kdyby každý řidič mohl nakopnou ekoblba chránícího broučky plnou silou do ***** :grr: .

To by bylo nečestné, zaútočit zezadu, já bych byl pro, aby se směli "před úkonem" otočit :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 30. 10. 2010 14:11

Patrik :tleskani :D :D V tom případě myslím, že by si dotyční raději vybrali to nakopání zezadu, pokud nejsou masochisti :mrgreen:
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komanchero 30. 10. 2010 15:25

audis píše:když jsem tam jel pro tu kapalinu do ostřikovačů ted v neděli,... opět tam měli tu brandovanou autonabíječku za 500 kč.

Budou mít tu autonabíječku ještě dnes? Nebo už ta akce skončila?
komanchero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 10. 2010 17:45

U nás v Kladně dnes odpoledne ještě ty nabíječky měli.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 30. 10. 2010 19:03

Noxik píše:audis: Ten hasicak tam maji bezne, nebo jen z letaku? Znamy zrovna shani...
Dekuji.

v letáku na webu nebyl. v prodejně ano. nevím, chodím tam jednou za rok.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 11. 2010 08:43

Tak ja ted udelal dalsi dobrou zkusenost s temi caji Siti. Ale pozor, nesmi to byt ty za 5,90 (ty jsou s aspartamem), ale ty za 14,90 maji cukr a chutnaji snad jeste lepe nez Nestea.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 10. 11. 2010 21:01

Šlehačka ve spreji Pilos, 71% mléka, dle obalu. V kafi se rozpustí jako normální šlehačka, bez zdrclých cucků a bez mastných ok na povrchu. Na dortu drží a chutná taky normálně. Jinou už nekupuju.
Žulda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 12. 2010 08:58

Takze pripisuji dalsi dnesni zkusenost. Na zaklade recenzi nize, ktere pripojuji uz dobreho pul roku vyhlizim, kdy se v LIDLu objevi ty ovladace. A dneska se mi to konecne podarilo:
:arrow: http://lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs. ... _15015.htm

Navic za pouhych 169 Kc, coz je doslova zadarmo. Tak jsem vzal par kousku, protoze nejenom, ze to umi ovladat az 10 zarizeni, ale hlavne to umi NEJENOM kody, ale ma to primo i ucici rezim ze stareho ovladace. A dalsi "fajnsmekrovinkou" je funkce MAKRO, kde si clovek muze zaznamenat nekolik prikazu za sebou jdoucich - konkretni priklad, babicka ma jeden ovladac od TV a druhy od STB. Takto ji staci jeden tento ovladac a jednim stiskem funkce MAKRO se ji automaticky spusti televize, dale se ji automaticky spusti STB a klidne se ji muze navolit i druhy program. Vzhledem k tomu, ze to umi to same, jako muj nekolikanasobne drazsi ovladac od Philips, tak mi to prijde pro prarodice i rodice jako pomerne prakticky darek na Vanoce.

Recenze predchozich modelu:
:arrow: http://www.digilidi.cz/univerzalni-dalk ... lu-proc-ne
:arrow: http://www.tvfreak.cz/art_doc-99086FCD9 ... 9A298.html

Moje fotky (narychlo vyfocene):
:arrow: http://foto.s474n.com/remote/

EDIT: takze to ma celkem moznost 6 maker po 16ti prikazech kazde. Tomu rikam fakt masakr. Jinak displej je pekne modre podsvetlen a zobrazuje i den s casem, ktery se da prepinat i na datum.

EDIT2: Podsvetleni displeje se da uplne vypnout, pripadne nastavit po kroku 5 sekund od posledniho zmacknuti v rozsahu od 0 do 60 sekund.

EDIT3: takze panove, co si s tim hraju, tak je to naprosta pecka. Programovani podle kodu, co je standardni u techto ovladacu je tu dovedeno k dokolanosti. Clovek muze zadat klasicky ctyrmistny kod, pripadne kdyz nemuze najit navod, tak normalne v menu zvoli BRAND NAME a jede se dal uz podle znacek. Zkusil jsem si takhle "naladit" svou televizi a doslova na prvni tuknuti a vse funguje tak jak ma. Jsem opravdu nadsen.

EDIT4: to same minivez, normalne BRAND NAME -> SONY a jedu :-) Jinak pro zajemce pridavam i cesky navod a na konci je seznam vsech pristroju, ktere to zvlada "samo o sobe":
:arrow: http://www.ulozto.cz/6770092/silvercrest-kh2159-pdf

EDIT5: tak dalsi doslova "tresnicky" na dortu. Super je funkce LOCK, kdy se uzamce pristup do nastaveni pristroju (idealni pro prarodice, aby si nepovrtali nastaveni). Dalsi super funkce je SLEEP TIMER - pokud televize nema svuj timer, tak si clovek nastavi, ktere zarizeni se ma za jak dlouho vypnout a necha se lezet ovladac na stole a on se o vsechno sam postara :-) No a podobna funkce, ovsem jmenuje se "Casovac udalosti" umoznuje naprogramovat konkretni cas, kdy se ma provest sled az 14ti tlacitek za sebou. Tyto casovace lze mit az 4 ruzne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 2. 12. 2010 20:22

zrovna sem sem chtěl dát svojí recenzi, taky sem čekal dlouho ale věděl sem že budou, něco se možná bude opakovat se satanem:

takže pánové všichni rychle do lidlu, konečně mají ode dneška zase dokonalé univerzální ovládání silvercrest, a teď se podržte do úterý je jen za 169Kč,

ve stručnosti popis hlavních bodů:

6x makro, v každém možnost 16kroků a bacha! možnost nastavit zpoždění mezi krokama když třeba je nějaký zařízení líný třeba receiver nebo tv tak se dá zpoždění třeba 3sekundy a je to ovladač chvíli počká až zařízení plně běží

fce učení , naučí se od vašeho ovladače co je potřeba

pro až deset přístrojů každý má svůj knoflík nahoře pro přepnutí

podsvícený dvouřádkový display a podsvícená tlačítka (moderní modré podsvícení)

fce all off/ all on (5sec podržet tlačítko pro zapnutí, je samozřejmě možné zapínat standardním zmáčknutím tohodle tlačítka jen pro zvolený zařízení)

hodiny a datum na displayi

nastavení kontrastu, podsvícení (délka svícení po zmáčknutí tlačítka)

možnost uzamčení ovládání hlasitosti pro jedno zařízení (receiver)

možnost uzamčení nastavení do menu aby to někdo nerozhasil kdo tomu nerozumí z rodiny atd

a teď další fce o který sem nevěděl ale je hustá, jde nastavit aby se v určitej čas provedlo v podstatě makro, to znamená že třeba v 23:00 (až skončí film ;) ) se nejprve vypne tv pak se vypne receiver a pak se vypne přehrávač (pc *) a tim pádem neni problém u filmu bez problému usnout :!:

*k ovládání pc objednám ještě tohle http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.44821 a pak naučim ty povely tenhle univerzální ovladač


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

obrázky pro ilustraci focení webcou (ikdyž mam dobrou hd webku tak sou nějaký hnusný :| , jen pro ilustraci)

za 169Kč je to podle mě jasná ale úplně jasná koupě

dá se říct že existuje jen jedna konkurence co nabízí totéž a víc a to je logitech harmony one v řádu několika tisíc Kč takže tak, klidně si umim představit že by se na hdmagu objevila recenze na tenhle lídlovej oladač, protože je mi fakt záhadou že tak zajímavej a užitečnej produkt jde sehnat tak levně a ještě to ani neni o kompromisech prostě to je to co je potřeba

na závěr ještě balení obsahuje dvě baterie aaa a na ovladač je tříletá záruka

nevýhody:

to "makro na určitej čas" je super ale bohužel si to nejde uložit napořád a nejde prostě zmáčknout jedno tlačítko třeba pro vypnutí všeho za 2h, je potřeba jít do menu nastavit čas kdy se má sled kroků provést pak nastavit kroky (např tlačítko tv-vypnout-tlačítko avr-vypnout-tlačítko pc-vypnout) a pak dát ok-exit z menu a položit ovladač

jinak zatim nic :shock:

doplnění: ovládá i x360 stačí vybrat mce a jede (ideální dát makro na spuštění x360, receiveru, a odpovídající nastavení tv vstupu a receiveru vstupu) sem taky nadšenej jako satan
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 12. 2010 20:49

a co xbox 1? ten to taky umí?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků