LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audis 18. 1. 2016 15:45

Jsou tyto boty vhodné i na pessi tůry občas ? http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?actio ... l&id=43415
audis
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 18. 1. 2016 16:23

Na tůry bych si vzal něco jineho. To nebude žádný vibram. Ale na nějaké motání kolem domu dobrý.
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 18. 1. 2016 20:36

Dík. Tak jsem to omrknul a připadá mi, že na nějaké chození po kamenech to má měkkou podrazku a ostré kameny budou píchat do chodidla více, než by bylo nutné.
audis
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 1. 2016 21:25

Není to náhodou pracovní obuv a ne turistická?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod markmds 6. 2. 2016 12:27

Psal jsem o reklamaci s vysavacem Silvercrest 7,4 Li-on,Edition Eco. Po 30dnech jsem si ho byl vyzvednout na prodejně a dostali jsme nový kus jen trošku jiný - 7,4 Li B1 edice 2014 s něměckým návodem. Podle krabice asi z prodeje pro německo. Nevím jaký v tom může být rozdíl, jiný motor? Baterie je parametrově stejná. Snad alespoň vydrží
markmds
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misojogi 20. 7. 2016 16:09

kupil som viacero baterii NiMH Tronic z lidla (cervene aj zelene)
pomocou Voltcraft IPC1-L som ich naformatoval pomocou funkcie refresh (viacnasobny cyklus vybitie/nabitie) a nasledne zmeral kapacitu.
zial obcas sa vyskytne taka co ma len 300mAh a ostatne maju cca 1300mAh
deklarovana 2500 mAh ma zatial uspesne obchadza doteraz ani jeden kus som doteraz taky nemal co by toto splnal
zatialco enelopy maju presne tolko kolko maju naozaj mat - cca 2000mAh

zaujimalo by ma ake mate skusenosti vy
ja som kupoval v priebehu posledneho pol roka, zeby sa kvalita zhorsila v ramci setrenia (starsie testy lidlacke akumulatory chvalia)

celkove som kupil cca 32 ks cize nebavime sa o malom mnozstve AA a IPC1-L mam dva kusy cize vylucujem aj chybu meracieho zariadenia
Nekupujte Samsung SSD 850EVO, je to smejd! (Pro je dobry no drahy) Ani nove Crucialy(ziadne BX ci MX / ani 100 ani 200) len starsie (500 a 550)
Odporucane SSD su:
Kingstone Savage. Kingstone KC300 alebo KC400
Transcend 370s
Intel 530 a starsie alebo profi
misojogi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 20. 7. 2016 16:17

Mám asi podobně množství Aku AA a AAA Tronic a musím říct, že ty Eco mají podstatně kratší životnost jako bývalé černočervené 2500 mAh. Po 2-3 letech používání ty Eco fungují ve foťáku jen těsně po nabití. Dřív mohly být klidně v šuplíku pár měsíců. Jak budu doma, tak otestuji taky IPC-1 L. Ještě jsem pořídil Liitokala 500, ale tam mě přijde, že Nimh přebíjí a je vhodná spíš na Lion.
http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 7. 2016 21:17

Má někdo spočítané, že se mu ty nabíjecí baterky vyplatí proti alkalickým? Nebo je kupujete jen pro dobrý pocit, že děláte něco pro životní prostředí?
Když mají v Lidlu ty levné nabíjecí, tak po nich vždycky pokukuju, ale pak si říkám, že to nikdy nemůžu využít, i když alkalických baterek spotřebuju ročně tak 60, možná i víc.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 7. 2016 22:33

Naposledy jsem používal nabíjecí baterky někdy před 15 lety v MP3 discmanu, když jsem chodil do školy... Od té doby se mi snad žádné zařízení, kde bych dobíjecí baterky potřeboval, do rukou ani nedostalo (v bezdrátové myši a ovládači televize alkalické vydrží věčnost) a shodou okolností jsem akorát někdy minule při úklidu našel dvě jednoduché nabíječky baterek, tak jsem si nostalgicky zaspomínal jak se s těmi monočlánky žonglovalo a s vědomím, že je už nikdy nevyužiji je nemilosrdně zahodil. :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 21. 7. 2016 00:04

radecekh tak debilní otázku bych nečekal. Lidl aku nyní 99,90/4 x á cca 15 a víc. Nabil jsem minimálně 50x.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 7. 2016 05:50

Nojo nabil 50x, ale jakou to má kapacitu, jaké napětí a jakou a výdrž oproti těm jednorázovým alkalickým?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 21. 7. 2016 07:01

ka-spel:
A v jakém zařízení je používáte? Při výpočtu bych očekával, že do něj zahrnete i to, že jedna sada vám nestačí, protože u většiny zařízení potřebuju, aby fungovala pořád a ne, že budu čekat půl dne, až tu jednu sadu nabiju. A to nemluvím o tom, že třeba u foťáku sebou nosím i náhradní baterky. No a pak taky potřebuju nějakou kvalitní nabíječku, která stojí sama o sobě tolik, kolik dám za alkalické baterky za 3 či 4 roky. A pak je tu rozdíl v kapacitě a taky nižší napětí, které mi v některých případech nedovolí nabíjecí baterky vůbec použít. Třeba tu mám hezké digitální hodiny na dvě AAA baterky, které má fakt rád, ale ty baterky tam vydrží tak měsíc maximálně dva, protože jakmile jejich napětí klesne na 1,3 V, tak hodiny sice jdou, ale ten LCD displej už je pomalu nečitelný.

P. S. Ty hvězdičky jsem tam nenapsal já. Jsou to jen tři áčka, jakožto označení typu baterek. Systém si asi myslí, že dělám reklamu autobazaru. :-)

P. S. S. Koukám, že ani slovní označení množství prvních písmen v abecedě neprojde cenzurou.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 7. 2016 07:15

Mám doma nějaké ty Lidlácké nabíjecí a moc spokojen s nimi nejsem. Proti těm, co jsem dostal s nabíječkou je to šunt - malá kapacita, rychlé samovybíjení
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 7. 2016 09:35

Já jsem spokojenej s baterkama Panasonic/ENELOOP a nabíječkou IPC-1 L.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 21. 7. 2016 10:28

Koukam, ze moje zkusenosti s baterkama jsou podobne. Koupil jsem na zkousku 4ks, dva nesly ani nabit, zbyle dva bidna kapacita, takze vraceno a za nejakych 60Kc/ks nakoupeno par Eneloopu.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka