Věrnostní programy (výhody / nevýhody)

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 7. 2011 17:28

Využíváte nějaké slevové kartičky, resp. věrnostní programy? Namátkou:

- Teta klub (drogerie)
- DM active beauty svět výhod (drogerie)
- Schlecker karta (drogerie)
- klientská karta Dr. Max (lékárna)
- Tesco Clubcard (jídlo)
- věrnostní karta OBI (domácí potřeby)
- Ikea family (nábytek)

Klidně i v kombinaci s vracecí kreditkou (Bene+, CitiLife).

Nevýhody: shromažďuji o vás osobní údaje, hrozí, že data přeprodávají i jiným (např. marketingovým) společnostem, které pak telefonicky otravují, nebo posílají poštou své nabídky.

Osobně jsem se zaregistroval do DM, posílají slušný časopis Active Beauty a nabídky jsou celkem atraktivní (zdarma wellnes pro přítelkyni). Ještě jsem díky předplatnému Ekonoma a Hospodářských novin dostal od Economie jejich kartu Benefitklubu, která funguje jako Sphere card, nicméně zatím jsem nenalezl možnost, kde slevy využít.
Naposledy upravil astrapa dne 29. 7. 2011 14:53, celkově upraveno 2
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2011 23:25

Já se zapojuji do všech programů, do kterých se mohu zapojit zdarma, shromažďování osobních údajů mi nevadí. Kartu Teta jsem kdysi zapůjčil a už mi nebyla vrácena :(, no stejně jí nemám nikde poblíž, takže bych tam asi stejně nenakupoval.
V DM jsem se registroval, vyplnil formulář, ale karta mi nepřišla.
OBI nemám - tam je to snad až při nějakém větším nákupu, ne?
Tesco mám, ale chodím tam nakupovat výjimečně - jsou celkem drazí.

Sphere karty jsou celkem akceptovány, ale nelze se k ní dostat zdarma. Buď koupí samotné karty, nebo právě koupí nějakého výrobku či služby, takže mě nezajímá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 7. 2011 01:54

Nejsem si právě jistý výhodou Teta klubu - je třeba sledovat jejich letáky (nutno tomu věnovat čas) a můžu kupovat se slevou jen určité zboží v akci (které zrovna nemusím potřebovat). Oproti tomu DM drogerie dává kartičku, která sbírá body a ty pak můžu vyměnit třeba za wellnes.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 7. 2011 05:35

Já mám Tesco Clubcard, IKEA Family a platím kreditkou Citi life. Jinam kde mají takové programy téměř nechodím, nebo o těch programech nevím. Žena má ještě kartičky nějakých obchodů s oblečením. Mám ještě kartičku od Bati, ale už dlouho mi nic nepřišlo, protože jsem u něj dlouho nic nekoupil, snad jedny boty ve výprodeji v posledních 3 letech.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 29. 7. 2011 09:13

Jen když za to dostanu něco užitečného.
Namátkou v minulé práci Shell Smrt. Měli jsme firemní shellkarty, takže jsem tankoval tam, a vždy na začátku léta nakoupil nealko piva za všecky body, protože to je asi jediná užitečná věc v jejich katalogu. Teď máme OMV, a tam je celkem prd.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 7. 2011 11:04

Primarne pouzivam slevovou kartu Sphere VIP v kombinaci s Exclusive programem, neboli nejdriv si reknu o slevu a potom jeste nasbiram bodiky z nakupu. Jinak nic moc nepouzivam, Shell Smart mam taky, ale tam ani nevim zustatek a vetsinou je to stejne na nic.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Bernhard 29. 7. 2011 14:03

Používám různé - vcelku se mi líbí IKEA family (přes týden bylo kafe zdarma, sleva v restauraci...)
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2011 14:33

Ikea family mam samozrejme taky. Kdyby jen na ty dva parky v rohliky a bezedny napoj, tak se vyplati :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 7. 2011 14:49

Ikea family jsem příliš nepochopil, jak funguje. Umožňuje pak slevy jen na vybrané výrobky - které ale třeba nikdy nebudu potřebovat, takže je nikdy ani nekoupím. Má smysl teda sbírat body?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2011 15:54

astrapa: ano, je to tak.
No, vem to takhle: karta je zdarma. Pokud do IKEA chodíš nakupovat, tak se může stát, že zboží, které si vybereš, náhodou bude patřit do zvýhodněné skupiny a ty tak realizuješ slevu. Když nic jiného, tak na kartu dostaneš při nákupu velkou papírovou tašku zdarma, která stojí jinak 5 Kč.
Pak je tu nějaká ta sleva na jídlo v restauraci, ať v té "velké", nebo v bufetu za pokladnami.
Tratit na tom nemůžeš, tak proč toho nevyužít, ne?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 7. 2011 16:29

Slevy mají smysl ve stokorunách, nebo aspoň desetikorunách, ale řešit 5 Kč? :)

Teď jsem zkoumal klientskou kartu Dr. Max, díky ní můžu mít slevu 50 haléřů až 1 Kč :-D

To samé Sphere card - slevy jsou sice vyšší (obvykle 5-10%), ale zase v obchodech, kde jsou i vyšší ceny. To je lepší nakupovat v obchodech s nižsíma cenama.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2011 17:02

hlavní barieru Sphere vidím v tom, že není zdarma, takže nic pro mě :(
I ta pětikoruna je dobrá, když je "jen tak", ne? :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 29. 7. 2011 19:00

astrapa: prozrad mi, kde si mohu koupit levnejsi veci, kuprikladu od Hi-Tec nebo ENVY, nez v Outlet centrech? Jenom pro zajimavost, kuprikladu u ENVY realne realizuji slevu 20% i ze slevnenych cen, takze ti musi byt jasne, ze se nebavime o castkach v korunach si desetikorunach.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod astrapa 31. 7. 2011 00:56

PatrikChrz píše:Tesco mám, ale chodím tam nakupovat výjimečně - jsou celkem drazí.

Můžu se jentak zeptat, kde nakupuješ jídlo? Mně se Tesco zdálo celkem levné, blízko mám ještě Albert a Žabku.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2011 02:01

Na drobnosti mám přes ulici Normu, větší nákupy většinou dělám v Kauflandu. Když je něco zajímavého v akci tak skáknu do Lidnu nebo výjimečně do Intersparu.
PatrikChrz
Administrátor

Další stránka