Věrnostní programy (výhody / nevýhody)

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2011 17:13

Jenomže na záměnu paliva nepotřebuješ ČOIku, na to přijdeš sám hned po natankování. Takže pořád tu máme obvinění, že Shell častokrát neprošel kontrolou, ale zatím nic konkrétního...
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2011 18:32

Jack111: zkusime to vzit z druhe strany - proc vubec kupovat u Shell? Palivo dodava stejne Ceska Rafinerska, tak proc priplacet mnohdy nesmyslne castky za naprosto totozne palivo?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 12. 11. 2011 18:48

mikicz píše:možná za to může to, že shell každý zná, ale pokaždé co jsem slyšel o záměně nafta/benzín tak to byl shell a pokaždé se to dostalo do zpráv. Buď se to jinde neděje, nebo jsou novináři tak zaujaí proti shellu, že o tom jinde netočí.

Děje se to i jinde. Není to tak dlouho, co měla s tímto hodně velký problém jedna čerpačka na Černém Mostě
S474N píše:Jack111: zkusime to vzit z druhe strany - proc vubec kupovat u Shell? Palivo dodava stejne Ceska Rafinerska, tak proc priplacet mnohdy nesmyslne castky za naprosto totozne palivo?

Shell používá vlastní aditivaci. Podobně, jako třeba Benzina. Do cisterny se základním palivem se vypustí přesné množství aditiv. Kdežto jiným benzínkám to Česká rafinérská naleje do nádrží tak, jak načepuje ve skladech paliva. Tím neříkám, že příplatek za palivo u SHELL je adekvátní přidané hodnotě ve formě aditiv.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2011 19:05

S474N: Třeba nějakou korunu na litru neřeší. Nebo jejich "prémiové" palivo je lepší než od pumpy v JZD. Protože za to dostanou přívěšek, mají slevové karty, fandí ferrari nebo z jiný reklamy? Je mi jedno, proč tam kdo tankuje.
Docela by mě zajímalo, kde onen mikiczův zaměstnanec má palivo brát. Kdo ještě neměl žádný problém.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2011 19:13

Jack111: mam x lete zkusenosti s benzinem z arealu Prazskych sluzeb - rekl bych dokonce, ze nejlevnejsi benzin v Praze (zalezi kde clovek bydli, na jihu Prahy zase doporucuji Tank ONO, taktez nekolikalete velmi dobre zkusenosti). Na stranu druhou, najezd km na toto palivo jsem mel o dost vetsi, nez kdyz jsem zkusil treba natankovat u OMV. Vzhledem k tomu, ze si vedu velmi podrobne statistiky, tak to okamzite vidim.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2011 20:03

S474N: Obyčejné palivo u OMV je prostě obyčejné. To jejich prémiové je lepší. Pokud si to nenaředíš, ale vezmeš víceméně jenom to, tak bys rozdíl měl poznat (ve skutečnosti nic moc. Já to zkusil párkrát. Lepší to je, dokonce i počítač hlásil o chlup nižší spotřebu, ale za ty peníze mi to nestojí).
Haléře u pump moc neřeším, ale pokud chceš levný benzín zkus třeba tuto stránku. Ale radši na ni nechoď pokud jsi už bral. Já právě koukám, že jsem vzal plnou o 2 koruny dráž než jsem teoreticky v Praze mohl. :D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 11. 2011 20:08

S474N píše:na jihu Prahy zase doporucuji Tank ONO

Pokud vím, jediné Tank ONO v Praze je v Dolních Měcholupech, to mně jako jih Prahy moc nepřijde :twisted: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 12. 11. 2011 20:24

Z jižňáku je to kousek. Bývají tam docela fronty.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2011 20:25

Jack111: osobne nedavam na to, co hlasi palubni pocitac, ale na to, ze beru od plne do plne a zajimaji me realne kilometry.

TM: to zalezi, odkud to beres. A samozrejme nejvic zalezi na tom, kde clovek bydli nebo se pohybuje.

Jinak obecne u benzinu clovek vyslovene slapnout bokem nemuze, problem je hlavne s naftakama.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaMo 12. 11. 2011 20:51

Tank ONO? Hmmm, hodně štěstí vašim motorům.... Nevím, jestli berou palivo centrálně nebo jednotlivé benzínky mají volnou ruku, ale to Tank ONO, které je nejblíž, u benzínu vždy při kontrole vykázalo nedostatky. Nafta prý o.k.
HonzaMo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2011 20:55

A cerpas odkud? Myslim informace.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 11. 2011 23:29

To je zas nějakej chytrolín, nejspíš zaměstnanec konkurence, kde se zastaví 2 auta za hodinu a štve ho, že u Tank ONO je pořád fronta. Já beru u Tank ONO vždycky, když mám možnost, a nikdy jsem neměl problém.

2 roky jsem jezdil 2x měsíčně z Prahy do Frankfurtu, vždycky jsem si to vypočítal tak, abych bral v Plzni na Domažlické co nejvíc a bez problémů. Pak jsem půl roku v Plzni bydlel, nebral jsem nikde jinde, a zase OK (až na ty fronty). Když teď jezdím na Vary, beru v Krupé, překvapivě OK. Celkem s 5 auty pár desítek tisíc km a nic...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flekl 13. 11. 2011 07:35

Není to téma o něčem jiném?
diskutér
flekl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 13. 11. 2011 08:03

O tom, že je lepší tankovat levně u Tank Ono bez věrnostních bonusů než draze u Shellu s věrnostními bonusy. :-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 13. 11. 2011 11:53

Beru naftu u Tank ONO - nekolik desitek tisic km bez nejakych projevu nekvalitniho paliva. Jinak Petra ( mam ji za barakem ), Tesco, Globus.
Ono kdyz si clovek spocita kolik stoji 1km jizdy, tak nema smysl zajizdet nekam kvuli desetakum.
Do skutru beru benzin kdekoliv, protoze plna je tak jako tak cca za stovku. :D
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků