Zahraniční eshopy (elektronika)

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 10. 1. 2014 17:36

Víte někdo o nějakém eshopu z Německa, Rakouska, Polska? Takové, kde by nebyl problém se zasláním poštou do ČR? Nebo kdybyste doporučili nějaký německý/polský Alfacomp, Alzu, Mall. Německy moc neumím, takže mi dělá problém se k něčemu proštrachat. Všude najdu jen sám eBay.

Jde mi hlavně o to, že české ceny nových telefonů apod. jsou neskutečně přestřelené.
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 1. 2014 07:02

Spíš než konkrétní obchod bych hledal konkrétní telefon. A úplně klidně i přes eBay - já takhle koupil vysavač - od německého výrobce (Bosch), německé firmy (prodejce), zaslaný z Dánska :). Ale pomůže ti samozřejmě i Google.
Pozor na to, že telefon nemusí mít české menu (spíše tam budou západní jazyky)

Pozor na to, že hodně německých firem nechce při zaslání do zahraničí akceptovat platební karty a chce jen převod - tady se dá ušetřit přes europlatba.cz (bez poplatku a lepší kurz než v bance)

Záleží také na tom, jaký model sis vybral. Protože když si požádáš o kreditku Citi O2, dostaneš 4000 Kč slevu na telefon z nabídky O2 a to už může nevýhodnou cenu celkem vyvážit :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 11. 1. 2014 14:58

Díky za tipy. Asi se tomu nevyhnu a naučím se pracovat s eBay.
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod whatt 11. 1. 2014 23:44

A naspoř si na případné opravy, protože v ČR to nikdo v záruce neopraví... A je to tvoje rozhodnutí, ne chyba nebo úmysl výrobce/prodejce. Každý servis a opravu zaplatíš ze svého.

Stejně tak pokud na to celníci přijdou, balíček proskenují a doúčtují clo pokud bude zásilka ze zemí mimo EU => úspora žádná.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 1. 2014 12:28

Odkdy není německo v eu? A globálbí záruku poskytuje většina velkých značek. Ještě nějaké moudro tam máš?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Smurfik 12. 1. 2014 12:50

Nevidím nikde, že by psal něco o tom, že Německo není v EU...
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 1. 2014 13:00

Je to jak kdy, jak co.
Třeba v "mé" minulé firmě jsme měli v podmínkách mezinárodní garance, že sice uznáváme závady a zdarma opravujeme v záruční lhůtě i zboží zakoupené v jiných zemích, ovšem nikoliv zboží zakoupené přes Internet. Jenže za naprostou většinou internetových obchodů stojí autorizovaný "kamenný" obchod a ze záručního listu pak není nic poznat :(.

Samozřejmě setkali jsme se i s variantami, kdy se objevily čistě výprodejové firmy, které skoupily zboží ze zkrachovalých maloobchodů, nebo nadbytečné zásoby velkoobchodů v jiných zemích (zejména modely, u kterých byla ukončena výroba), ale to byly spíše okrajové záležitosti.

Navíc u elektroniky jsou ty cenové rozdíly tak obrovské, že se to zkrátka vyplatí. Zvlášť když nehledáš shodný model, ale jen nějaký substitut. Třeba u mobilů nějaký s podobnými vlastnostmi. Když ti koupený kousek třeba po roce odejde, tak i když si koupíš druhý, tak v součtu tě to stále vyjde levněji, než si koupit jen jeden "značkový", který ti odejde těsně po skončení 2 leté záruční lhůty díky nějakému *****ítku, nebo ho s ještě větší pravděpodobností rozbiješ, utopíš v záchodě, ztratíš,...
Navíc máš novější (zpravidla i vybavenější) model.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 1. 2014 15:41

Psal ze chce objednat z nemecka a tam ebay i amazob fungujou bez problemu...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor