Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 19. 2. 2015 10:55

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s nákupem z aliexpress.com - tj. nákup z Číny přes Aliexpress. Konkrétně že bych koupil nějakou sportovní věc do maximální hodnoty 30 USD s dopravou zdarma, tak aby po mě nechtěli celníci platit navíc (a vcelku zbytečně) nějaké clo či DPH. I když se domnívám, že pokud se nebude platit dobírka nebo cokoliv doplácet a balíček přijde s dopravou zdarma přímo na adresu, tak by se již dál nic platit nemělo. Ale, to právě 100% nevím :hm
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2015 12:04

To jako fakt myslíš, že ti z Aliexpress (potažmo z jakéhokoli jiného zahraničního eshopu) pošle někdo něco do České Banánové Republiky na dobírku?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 19. 2. 2015 12:17

Tak z jedné bolševické-banánové republiky do druhé post-bolševické-banánové republiky...člověče nevidím v tom naprosto žádný rozdíl, opravdu ne. Nebo ten nějaký Aliexpress+Čína je něco EXTRA oproti naší ČR???
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 19. 2. 2015 12:30

Myslím, že TM poněkud expresivně vyjádřil údiv, nad tvým předpokladem, že ti něco pošlou na dobírku.
Jako, fakt myslíš, že přes půl světa něco za SVÉ pošlou a budou věřit, že na druhé straně je někdo, kdo jim to zaplatí?
<OT> ale vlastně, když vidím, jak používáš slova, jejichž významu nerozumíš ... tak vlastně jo .. neměj strach, z toho co ti pošlou na dobírku clo, ani dph nezaplatíš </OT>
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lubro 19. 2. 2015 12:53

Hlavně že tomu významu slov rozumíš ty...Já jsem spíše neporozuměl, proč někdo píše o naší republice že je banánová a o takovým komunistických SHITU jako je Čína, že jsou asi nějaká špička nebo že se tam mají špičkově...To fakticky ne, soudruzi. Je třeba i trochu soudnosti, nic víc...Ten hlavní rozdíl je především v cenách, neboť oni umí udělat téměř dokonalé falsifikáty originálů.
A mj. ty slova začal o ČR používat někdo jiný a já vlastně jsem to pouze doupřesnil, toť vše.
P.S. Snad ještě bych dodal - a já mám platit dopředu, co mi půjde přes půl světa a aniž jsem to viděl? Naprosto to samé jako s tou dobírkou...
Naposledy upravil Lubro dne 19. 2. 2015 13:00, celkově upraveno 1
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fanndys 19. 2. 2015 12:56

Už jsem objednal z aliexpress mnoho zboží vždycky to musíš zaplatit dopředu přes kartu.Zatím jsem neplatil dph a clo snažím se objednávat do 30usd včetně dopravy
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 19. 2. 2015 12:58

Tak ho nechte, ať si to teda na tu dobírku klidně objedná...
Jen dotaz, jak jsi přišel na těch 30 USD? Pokud vím, tak limit je 22 Eur a to je cca 25 USD. Každopádně už několikrát mi prošla zásilka s mnohem vyšší hodnotou bez CLA i DPH.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 2. 2015 12:59

No z toho dotazu přímo čiší vychcanost a záměr to nepřevzít pokud by snad někdo chtěl doúčtovat DPH a poplatek za vyřízení.

Já sem se s možností platit dobírkou u zahraničních zásilek nesetkal ze zjevných důvodů, poštovné je dražší, dobírka mezi státy s různými měnami by rovněž byla nákladnější, naopak pravděpodobnost dodání je menší a vymahatelnost náhrady nákladů při nepřevzetí by byla rovněž problematická.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 19. 2. 2015 13:00

Někdy nedávno jsem o tom četl, nebo slyšel v rádiu, že dobírka je snad jen české (slovenské) specifikum a ve světě to ani neznají, ale ať to raději potvrdí zdejší světoběžníci.
BOSSHUGO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2015 13:04

Lubro píše:Tak z jedné bolševické-banánové republiky do druhé post-bolševické-banánové republiky...člověče nevidím v tom naprosto žádný rozdíl, opravdu ne. Nebo ten nějaký Aliexpress+Čína je něco EXTRA oproti naší ČR???

Dobře, takže upřesněme otázku... Fakt si myslíš, že ti jakýkoli zahraniční eshop pošle něco kamkoli za hranice na dobírku? Možná by stálo za to nejdřív se na nějaký ten e-shop podívat, přečíst si tam, jaké jsou možnosti placení a dopravy a teprve v případě nepochopení psaného textu psát hloupé dotazy...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 19. 2. 2015 13:08

Moje zkušenost je, že přesně podle očekávání se do limitu € 22,- neplatí nic navíc. Platba samozřejmě dopředu kartou.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 2. 2015 13:16

Zas tak čistě ČS specifické to není http://en.wikipedia.org/wiki/Cash_on_delivery
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 19. 2. 2015 13:53

No tak ještě jsem se nesetkal (u nás) s pošťačkou, která by dobírečné vybírala v USD, takže, kdo by nesl kurzové riziko?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanndys 19. 2. 2015 13:59

Strop je 25 dolarů to jsem přehlédl těch 30 dolarů
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 19. 2. 2015 21:28

Objednávám konkrétně z aliexpressu několikrát do měsíce většinou drobnosti k mobilu, dále třeba z dx.com nebo ebay.com a coolicool (Tip doporučuji využít cashback plnapenezenka - dx, aliexpress, tmart, focalprices a další obchody nebo americký topcashback - za registraci 10 dolarů + větší výběr e-shopů a větší odměna)

Na celnici k prokázání nákupní ceny zůstal pouze mobilní telefon a tablet, ostatní drobnosti s nízkou cenou přijdou až domů. DPH se doplácí v českých korunách a funguje to tak, že dokládáte doklad o zaplacení /výpis z účtu, screen z paypalu nebo něco takového/ a tuším, že dle kurzu čnb si to přepočtou na koruny a vypočítají 21% DPH + poplatek za osobní vyclení na poště v praze 99 Kč (lze udělit plnou moc poště a poslat dokumenty o nákupu a pak to vyřídí za vás a přijde vám balíček až domů na dobírku, která se skládá z DPH + poplatku (větší poplatek než když to člověk řeší osobně, ale nevím kolik))

Případně můžete napsat a když budu vědět, tak poradím
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2015 10:08

Ona hlavně pošta většinou přeshraniční dobírku neumí. Pokud vím, funguje to jen mezi Českem a Slovenskem s tím, že kurzové riziko nese kupující. Prodávající udává cenu ve své měně, kupujícímu to pošta zúčtuje dle kurzu ČSOB.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 2. 2015 10:42

Kurzové riziko cz-sk nese prodávající i kupující a kupující v sk navíc platí extra poplatek za dobírku.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 2. 2015 14:16

Posílám občas zboží na dobírku na Slovensko a opravdu musím uvést cenu v korunách. Je to nepříjemné pro kupujícího, neví dopředu jaký dostane kurz když bude na slovenské poště platit v EUR. Tedy jak píše PatrikChrz.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 20. 2. 2015 16:44

tomasvlasak píše:DPH se doplácí v českých korunách a funguje to tak, že dokládáte doklad o zaplacení /výpis z účtu, screen z paypalu nebo něco takového/ a tuším, že dle kurzu čnb si to přepočtou na koruny a vypočítají 21% DPH + poplatek za osobní vyclení na poště v praze 99 Kč (lze udělit plnou moc poště a poslat dokumenty o nákupu a pak to vyřídí za vás a přijde vám balíček až domů na dobírku, která se skládá z DPH + poplatku (větší poplatek než když to člověk řeší osobně, ale nevím kolik))


Doplatek je DPH + 192 Kč za celní vyřízení v zastoupení (čti zlodějina na druhou). Telefony a tablety chytnou dle mé zkušenosti v cca 95% případů, takže je praktičtější k ceně na čínském shopu připočítat rovnou DPH a dvě stovky. Pak tak nějak ztrácí smysl to v současnosti kupovat v číně.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 2. 2015 17:52

Když si to člověk vyřizuje sám, tak je zajímavé vidět, kolik se tím živí lidí... Na poště si vyzvedne papíry, s těmi jde na celnici k okénku, tam mu je vyměni za jiné papíry, s těmi jde k pokladně, kde odevzdá peníze výměnou za další papír, s tím se vrátí zpátky k celníkovi, ten mu orazítkuje papíry pro poštu, tak jde zase na poštu, kde dostane jiné papíry, aby si konečně mohl vedle u skladníka vyzvednout balíček...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2015 19:37

Jo jo, pamatuji, na Plzeňské jsem se párkrát ocitl. Vyclít 1 balíček je práce na celé dopoledne. Nejhorší je, že u firmy je to úplně zabité dopoledne, clo jsme nikdy neplatili a DPH si stejně znárokovali.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velkejjarda 20. 2. 2015 19:46

Takze je lepsi dat poste ty dve stovky, nebo kolik to stoji.
velkejjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2015 19:49

Tak to rozhodně, pokud s tím nemáš zkušenosti, tak nemáš šanci tímhle kolečkem projít, jen vyplnit správně JSDčko je porod - když jsem tam chodíval já, tak jen za to JSDčko chtěla Kama 2 stovky bez DPH, dneska to bude určitě víc.
Bohužel je to tak udělané úmyslně, přitom by stačilo, kdyby celní správa vybírala DPH dle doložené ceny, clo se stejně v podstatě nikdy neplatí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 2. 2015 16:43

Nejlepsi zkusenosti mam s priplacenim postovneho na DHL. Do tydne ma clovek veci doma a velmi casto to projde i bez DPH.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2015 20:09

Prý od ledna změnilo DHL podmínky a celníkům teď všechno posílají. Takže finta s DPH už nefunguje. Aspoň kluci v práci říkali - pár telefonů doručeno minulý rok bez DPH, od ledna už jim to chytili :(.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 2. 2015 20:24

"Pry" je pekne, ale me ted fakticky fyzicky doslo nekolik baliku v hodnote nekolik desitek tisic a prosly vsechny.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 21. 2. 2015 21:27

DHL v listopadu zavedla (a v lednu navýšila) poplatek s podivným jménem "Záruka DHL v celním řízení".
Ale přes DHL neobjednávám, takže nemám zkušenost s jeho uplatňováním..
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 21. 2. 2015 23:32

Ono záleží, co člověk přes tu celnici tahá. Jak říkám, na telefony a tablety skoro není šance. Ale kameru do auta za sto pade, dron za 200 a podobné jiné věci, které si lidi moc nekupují, tak to mi prošlo.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 2. 2015 00:14

Zlatý léta 2008 - 2010, kdy bylo osvobození od daně do limitu 150 € a pošta nevybírala žádné poplatky za přesclení, to jsem si nechal dovézt i celou počítačovou skříň na domácí server (poštovné vyšlo dráž než obsah krabice, ale pořád to vyšlo o třetinu levněji než u nás) nebo celý notebook (refurb), aniž bych něco dalšího platil (no dobrá, jen občas byla ta fakturá trochu upravená... :nenapadne )
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2015 01:27

jo pošta 120 to je definice vojebu
největší sviňárna je snad ten kilo poplatek, za to že to zadrží na vyclívací poště
kolečko celníci-pošta třikrát tam a z5 ani nekomentuju, pokud někdo nezažil reálnej socialismus tak tam je to v přímém přenosu
jo jo zlatá léta taky pamatuju, limit 150 EUR a dolar za 15, kde jsou ty doby
naposled mi zadrželi i kosmetiku za 15USD, tak jsem to radši poslal z5 než příjít o nervy a mimo EU nakupuju věci, které v EU neseženu
teď aktuálně na alibabe objednán kabel, ale čimpopončáci slaví kozy takže se to asi protáhne, napsal jsem mu ať deklaruje nižší cenu tak uvidím jestli to projde bez obstrukcí
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2015 12:12

fremantle: tak treba zrovna refurbished notebooky nebo servery se vyplati objednavat v Anglii pres eBay. Vyhodou je snazsi uplatnovani zaruky a zejmena, zadne DPH.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 2. 2015 08:58

PatrikChrz píše:Jo jo, pamatuji, na Plzeňské jsem se párkrát ocitl. Vyclít 1 balíček je práce na celé dopoledne. Nejhorší je, že u firmy je to úplně zabité dopoledne, clo jsme nikdy neplatili a DPH si stejně znárokovali.


Nevím jak dřív, ale poslední tři návštěvy Plzeňské zabraly cca 10-15min. Takže bych se zas tak nebal, to tam jít zkusit...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 2. 2015 11:13

A hodina cesty tam a hodina cesty zpátky, to radši nechám poště ty dvě kila.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 2. 2015 11:30

jichaj píše:Nevím jak dřív, ale poslední tři návštěvy Plzeňské zabraly cca 10-15min.

Tak tos měl kliku, že před tebou nebyla atraktivní blondýna, která pochopitelně netuší, že nejdřív musí na poštu, jde rovnou k celníkům, ti jí 10 minut trpělivě vysvětlují, co musí udělat, takže ona jde na tu poštu a připitomělí státní slouhové nevezmou nikoho jiného a čekají, až se z té pošty vrátí...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 2. 2015 14:25

TM: tak aspon bylo na co koukat, ne? :))
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 2. 2015 22:56

To jo, na ty slintající celníky ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marierutova 20. 3. 2015 12:20

Na aliexpress nakupuji často a jsem spokojena :)
marierutova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fanndys 20. 3. 2015 22:34

V teto době reklamuji tři věci koupeny na aliexpress a moc prodejcům se nechce odpovídat trvá to dlouho.
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2015 23:11

Z pěti nákupů mám za 2 vrácené peníze úplně, u 1 částečně, u 1 probíhá reklamace, u toho posledního mi nějak nešla parametry an i změřit.

Všechno nákupy žárovek, místo příkonu 15-25 W skutečnost 5,5-8 W. Naprosto nereálný nahnaný parametry. Přitom mi připadá, že 1 zboží prodává pod různými značkami 50 prodejců.

No ale z druhé strany, všechny výrobky funkční, provedení slušný, doprava rychlá, u nás by to samé stálo násobky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod panet 2. 6. 2015 23:19

Ahojte,
poprve nakupuji na Aliexpress a mel bych dotaz ohledne dopravy:

Prodejce uvadi, ze
China Post Air Mail, China Post Air Parcel, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel may not be tracked and may result in delays or lost parcels.

Ale v moznosti ma China Post Registered Air Mail

Je China post Air mail totez, co China post REGISTERED Air Mail?

Mám možnost vzít to s 3$ postovneho pres Singapore Post , ktery neni v seznamu "ztratitelnych" zpusobu vyse. Jde mi jen o to, jestli to neni stejne spolehlivy jako ten registered AirMail...

Diky
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marus 4. 6. 2015 06:55

To neřeš. Pokud zboží nedojde, dáš dispute a máš prachy zpět... Akorát si počkáš.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panet 4. 6. 2015 17:59

Objednal jsem to nakonec přes ten Singapore post.

Že by mi vrátili peníze jen tak, tomu se mi snad ani nechce věřit (nehádám se ale).
Myslel bych, že když má prodejce upozornění o možné ztrátě při určitém druhu přepravy, tak těžko vynárokuju peníze zpět, když on to odeslal.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod panet 17. 6. 2015 23:06

Tak dnes balíček dorazil, pro zajímavost uvádím, že za 3$ a Singapore Post byl baliček sledovatelný i přes sledování zásilek české pošty a domů přišel českou poštou jako doporučený.

Z mého pohledu to to tedy byla dobrá volba.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 6. 2015 23:12

Nicméně platí to co řekl Marus a co platí i na eBay.
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 9. 2015 01:31

Marus píše:
tomasvlasak píše:DPH se doplácí v českých korunách a funguje to tak, že dokládáte doklad o zaplacení /výpis z účtu, screen z paypalu nebo něco takového/ a tuším, že dle kurzu čnb si to přepočtou na koruny a vypočítají 21% DPH + poplatek za osobní vyclení na poště v praze 99 Kč (lze udělit plnou moc poště a poslat dokumenty o nákupu a pak to vyřídí za vás a přijde vám balíček až domů na dobírku, která se skládá z DPH + poplatku (větší poplatek než když to člověk řeší osobně, ale nevím kolik))


Doplatek je DPH + 192 Kč za celní vyřízení v zastoupení (čti zlodějina na druhou). Telefony a tablety chytnou dle mé zkušenosti v cca 95% případů, takže je praktičtější k ceně na čínském shopu připočítat rovnou DPH a dvě stovky. Pak tak nějak ztrácí smysl to v současnosti kupovat v číně.

Nevim teda ale co vim dle zkusenosti tak jim staci PayPal vypis. No a ta cena na PayPal vypisu se da pozmenit, takze kdyz tam dolozite par USD tak vam nauctujou jen cca tech 90czk a jdete dom. To je teda rozhodne levnejsi nez platit poste dalsich 200czk. Zadne dph nikdo pak neresi.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marus 2. 9. 2015 11:53

Což je však podvod... A navíc na aliexpresu se neplatí paypalem, takže musíš změnit výpis z účtu.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod telemetry 2. 9. 2015 12:44

Zmenit vypis z uctu bude stejne obtizne jako vypis z PayPalu.
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2015 12:50

Jinak k tomu podvodu - sazby v celním zákoně byly, co si vzpomínám, tak směšné, že to za pokus stálo... Spíš by úředník, kterému by se ta cena podle výpisu zdála nízká vyměřil clo/daň hezky dle tabulek. Nyní tam už velký manévrovací prostor není, ale když bylo osvobození od daně do 150 EUR, to se hezky upravovaly faktury...to jsem doložil i za notebook zaplacenou částku do 150 EUR :-D
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tevglo 24. 10. 2016 21:01

No podvod... kdyby to s tím clem nebylo tak komplikované a nezdržovalo to, člověk by to klidně platil bez keců. Jinak dobrý návod jak na to je tady: http://nakupo.cz/forum/aliexpress
Tevglo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 09:18

Tak jsem platil minulý týden na Aliexpressu virtuální kartou Cetelem. Po objednávce provedené večer mi druhý den přišel email, že obchod neobdržel peníze. Tak jsem to objednal ještě jednou, ale změnil nastavení virtuální karty "Povolit možnost prodloužení platnosti platebních údajů" na ANO a platba pak prošla úplně. Zřejmě si obchod strhává peníze později než je platnost údajů virtuální karty. Kurz při zaúčtování v pátek 4.11.2016 byl 24,29 Kč/USD.

11.11.2016 mají nějaký Big Friday. 8-)
07Petr
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2016 09:20

A proc nepouzivas AliPay?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 11:30

Protože to nemá žádnou výhodu a platba virtuální kartou Cetelem je bezpečnější.
07Petr
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2016 20:55

Bezpecnejsi, ale polofunkcni. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 11. 2016 16:32

07Petr píše:Tak jsem platil minulý týden na Aliexpressu virtuální kartou Cetelem. Po objednávce provedené večer mi druhý den přišel email, že obchod neobdržel peníze. Tak jsem to objednal ještě jednou, ale změnil nastavení virtuální karty "Povolit možnost prodloužení platnosti platebních údajů" na ANO

hmm to je teda zajmavy... ja platil presne
05.11.
Your order has been paid successfully
06.11.
Your Order has been shipped

zadnej problem :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lukyn321 5. 12. 2016 11:30

když budeš nakupovat přes Aliexpress, určitě zkus cashback https://www.tipli.cz/, vrací nejvíc peněz z nákupu ;-) Celkem se to vyplatí, když už bys třeba musel platit to clo a DPH, tak aspoň malá úleva :D
Lukyn321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mojzisjarda 26. 8. 2019 08:28

Zkoušel jsem se několikrát registrovat na aliexpressu jako nový zákazník, abych získal slevu 3$ na první nákup, ale vždy když chci zboží objednat tak mi to napíše: This product can’t be shipped to the selected region. Když stejné zboží chci objednat na starém účtu tak to vpohodě jde, samozřejmě bez slevy. Zvoleno CZ mám na obou účtech stejně. Nevíte kde by mohl být problém?
mojzisjarda
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků