Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 19. 2. 2015 09:55

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s nákupem z aliexpress.com - tj. nákup z Číny přes Aliexpress. Konkrétně že bych koupil nějakou sportovní věc do maximální hodnoty 30 USD s dopravou zdarma, tak aby po mě nechtěli celníci platit navíc (a vcelku zbytečně) nějaké clo či DPH. I když se domnívám, že pokud se nebude platit dobírka nebo cokoliv doplácet a balíček přijde s dopravou zdarma přímo na adresu, tak by se již dál nic platit nemělo. Ale, to právě 100% nevím :hm
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2015 11:04

To jako fakt myslíš, že ti z Aliexpress (potažmo z jakéhokoli jiného zahraničního eshopu) pošle někdo něco do České Banánové Republiky na dobírku?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 19. 2. 2015 11:17

Tak z jedné bolševické-banánové republiky do druhé post-bolševické-banánové republiky...člověče nevidím v tom naprosto žádný rozdíl, opravdu ne. Nebo ten nějaký Aliexpress+Čína je něco EXTRA oproti naší ČR???
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 19. 2. 2015 11:30

Myslím, že TM poněkud expresivně vyjádřil údiv, nad tvým předpokladem, že ti něco pošlou na dobírku.
Jako, fakt myslíš, že přes půl světa něco za SVÉ pošlou a budou věřit, že na druhé straně je někdo, kdo jim to zaplatí?
<OT> ale vlastně, když vidím, jak používáš slova, jejichž významu nerozumíš ... tak vlastně jo .. neměj strach, z toho co ti pošlou na dobírku clo, ani dph nezaplatíš </OT>
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lubro 19. 2. 2015 11:53

Hlavně že tomu významu slov rozumíš ty...Já jsem spíše neporozuměl, proč někdo píše o naší republice že je banánová a o takovým komunistických SHITU jako je Čína, že jsou asi nějaká špička nebo že se tam mají špičkově...To fakticky ne, soudruzi. Je třeba i trochu soudnosti, nic víc...Ten hlavní rozdíl je především v cenách, neboť oni umí udělat téměř dokonalé falsifikáty originálů.
A mj. ty slova začal o ČR používat někdo jiný a já vlastně jsem to pouze doupřesnil, toť vše.
P.S. Snad ještě bych dodal - a já mám platit dopředu, co mi půjde přes půl světa a aniž jsem to viděl? Naprosto to samé jako s tou dobírkou...
Naposledy upravil Lubro dne 19. 2. 2015 12:00, celkově upraveno 1
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fanndys 19. 2. 2015 11:56

Už jsem objednal z aliexpress mnoho zboží vždycky to musíš zaplatit dopředu přes kartu.Zatím jsem neplatil dph a clo snažím se objednávat do 30usd včetně dopravy
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 19. 2. 2015 11:58

Tak ho nechte, ať si to teda na tu dobírku klidně objedná...
Jen dotaz, jak jsi přišel na těch 30 USD? Pokud vím, tak limit je 22 Eur a to je cca 25 USD. Každopádně už několikrát mi prošla zásilka s mnohem vyšší hodnotou bez CLA i DPH.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 2. 2015 11:59

No z toho dotazu přímo čiší vychcanost a záměr to nepřevzít pokud by snad někdo chtěl doúčtovat DPH a poplatek za vyřízení.

Já sem se s možností platit dobírkou u zahraničních zásilek nesetkal ze zjevných důvodů, poštovné je dražší, dobírka mezi státy s různými měnami by rovněž byla nákladnější, naopak pravděpodobnost dodání je menší a vymahatelnost náhrady nákladů při nepřevzetí by byla rovněž problematická.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 19. 2. 2015 12:00

Někdy nedávno jsem o tom četl, nebo slyšel v rádiu, že dobírka je snad jen české (slovenské) specifikum a ve světě to ani neznají, ale ať to raději potvrdí zdejší světoběžníci.
BOSSHUGO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2015 12:04

Lubro píše:Tak z jedné bolševické-banánové republiky do druhé post-bolševické-banánové republiky...člověče nevidím v tom naprosto žádný rozdíl, opravdu ne. Nebo ten nějaký Aliexpress+Čína je něco EXTRA oproti naší ČR???

Dobře, takže upřesněme otázku... Fakt si myslíš, že ti jakýkoli zahraniční eshop pošle něco kamkoli za hranice na dobírku? Možná by stálo za to nejdřív se na nějaký ten e-shop podívat, přečíst si tam, jaké jsou možnosti placení a dopravy a teprve v případě nepochopení psaného textu psát hloupé dotazy...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 19. 2. 2015 12:08

Moje zkušenost je, že přesně podle očekávání se do limitu € 22,- neplatí nic navíc. Platba samozřejmě dopředu kartou.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 2. 2015 12:16

Zas tak čistě ČS specifické to není http://en.wikipedia.org/wiki/Cash_on_delivery
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 19. 2. 2015 12:53

No tak ještě jsem se nesetkal (u nás) s pošťačkou, která by dobírečné vybírala v USD, takže, kdo by nesl kurzové riziko?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanndys 19. 2. 2015 12:59

Strop je 25 dolarů to jsem přehlédl těch 30 dolarů
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 19. 2. 2015 20:28

Objednávám konkrétně z aliexpressu několikrát do měsíce většinou drobnosti k mobilu, dále třeba z dx.com nebo ebay.com a coolicool (Tip doporučuji využít cashback plnapenezenka - dx, aliexpress, tmart, focalprices a další obchody nebo americký topcashback - za registraci 10 dolarů + větší výběr e-shopů a větší odměna)

Na celnici k prokázání nákupní ceny zůstal pouze mobilní telefon a tablet, ostatní drobnosti s nízkou cenou přijdou až domů. DPH se doplácí v českých korunách a funguje to tak, že dokládáte doklad o zaplacení /výpis z účtu, screen z paypalu nebo něco takového/ a tuším, že dle kurzu čnb si to přepočtou na koruny a vypočítají 21% DPH + poplatek za osobní vyclení na poště v praze 99 Kč (lze udělit plnou moc poště a poslat dokumenty o nákupu a pak to vyřídí za vás a přijde vám balíček až domů na dobírku, která se skládá z DPH + poplatku (větší poplatek než když to člověk řeší osobně, ale nevím kolik))

Případně můžete napsat a když budu vědět, tak poradím
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2015 09:08

Ona hlavně pošta většinou přeshraniční dobírku neumí. Pokud vím, funguje to jen mezi Českem a Slovenskem s tím, že kurzové riziko nese kupující. Prodávající udává cenu ve své měně, kupujícímu to pošta zúčtuje dle kurzu ČSOB.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 2. 2015 09:42

Kurzové riziko cz-sk nese prodávající i kupující a kupující v sk navíc platí extra poplatek za dobírku.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 2. 2015 13:16

Posílám občas zboží na dobírku na Slovensko a opravdu musím uvést cenu v korunách. Je to nepříjemné pro kupujícího, neví dopředu jaký dostane kurz když bude na slovenské poště platit v EUR. Tedy jak píše PatrikChrz.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 20. 2. 2015 15:44

tomasvlasak píše:DPH se doplácí v českých korunách a funguje to tak, že dokládáte doklad o zaplacení /výpis z účtu, screen z paypalu nebo něco takového/ a tuším, že dle kurzu čnb si to přepočtou na koruny a vypočítají 21% DPH + poplatek za osobní vyclení na poště v praze 99 Kč (lze udělit plnou moc poště a poslat dokumenty o nákupu a pak to vyřídí za vás a přijde vám balíček až domů na dobírku, která se skládá z DPH + poplatku (větší poplatek než když to člověk řeší osobně, ale nevím kolik))


Doplatek je DPH + 192 Kč za celní vyřízení v zastoupení (čti zlodějina na druhou). Telefony a tablety chytnou dle mé zkušenosti v cca 95% případů, takže je praktičtější k ceně na čínském shopu připočítat rovnou DPH a dvě stovky. Pak tak nějak ztrácí smysl to v současnosti kupovat v číně.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 2. 2015 16:52

Když si to člověk vyřizuje sám, tak je zajímavé vidět, kolik se tím živí lidí... Na poště si vyzvedne papíry, s těmi jde na celnici k okénku, tam mu je vyměni za jiné papíry, s těmi jde k pokladně, kde odevzdá peníze výměnou za další papír, s tím se vrátí zpátky k celníkovi, ten mu orazítkuje papíry pro poštu, tak jde zase na poštu, kde dostane jiné papíry, aby si konečně mohl vedle u skladníka vyzvednout balíček...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2015 18:37

Jo jo, pamatuji, na Plzeňské jsem se párkrát ocitl. Vyclít 1 balíček je práce na celé dopoledne. Nejhorší je, že u firmy je to úplně zabité dopoledne, clo jsme nikdy neplatili a DPH si stejně znárokovali.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velkejjarda 20. 2. 2015 18:46

Takze je lepsi dat poste ty dve stovky, nebo kolik to stoji.
velkejjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2015 18:49

Tak to rozhodně, pokud s tím nemáš zkušenosti, tak nemáš šanci tímhle kolečkem projít, jen vyplnit správně JSDčko je porod - když jsem tam chodíval já, tak jen za to JSDčko chtěla Kama 2 stovky bez DPH, dneska to bude určitě víc.
Bohužel je to tak udělané úmyslně, přitom by stačilo, kdyby celní správa vybírala DPH dle doložené ceny, clo se stejně v podstatě nikdy neplatí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 2. 2015 15:43

Nejlepsi zkusenosti mam s priplacenim postovneho na DHL. Do tydne ma clovek veci doma a velmi casto to projde i bez DPH.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2015 19:09

Prý od ledna změnilo DHL podmínky a celníkům teď všechno posílají. Takže finta s DPH už nefunguje. Aspoň kluci v práci říkali - pár telefonů doručeno minulý rok bez DPH, od ledna už jim to chytili :(.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 2. 2015 19:24

"Pry" je pekne, ale me ted fakticky fyzicky doslo nekolik baliku v hodnote nekolik desitek tisic a prosly vsechny.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 21. 2. 2015 20:27

DHL v listopadu zavedla (a v lednu navýšila) poplatek s podivným jménem "Záruka DHL v celním řízení".
Ale přes DHL neobjednávám, takže nemám zkušenost s jeho uplatňováním..
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 21. 2. 2015 22:32

Ono záleží, co člověk přes tu celnici tahá. Jak říkám, na telefony a tablety skoro není šance. Ale kameru do auta za sto pade, dron za 200 a podobné jiné věci, které si lidi moc nekupují, tak to mi prošlo.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 2. 2015 23:14

Zlatý léta 2008 - 2010, kdy bylo osvobození od daně do limitu 150 € a pošta nevybírala žádné poplatky za přesclení, to jsem si nechal dovézt i celou počítačovou skříň na domácí server (poštovné vyšlo dráž než obsah krabice, ale pořád to vyšlo o třetinu levněji než u nás) nebo celý notebook (refurb), aniž bych něco dalšího platil (no dobrá, jen občas byla ta fakturá trochu upravená... :nenapadne )
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2015 00:27

jo pošta 120 to je definice vojebu
největší sviňárna je snad ten kilo poplatek, za to že to zadrží na vyclívací poště
kolečko celníci-pošta třikrát tam a z5 ani nekomentuju, pokud někdo nezažil reálnej socialismus tak tam je to v přímém přenosu
jo jo zlatá léta taky pamatuju, limit 150 EUR a dolar za 15, kde jsou ty doby
naposled mi zadrželi i kosmetiku za 15USD, tak jsem to radši poslal z5 než příjít o nervy a mimo EU nakupuju věci, které v EU neseženu
teď aktuálně na alibabe objednán kabel, ale čimpopončáci slaví kozy takže se to asi protáhne, napsal jsem mu ať deklaruje nižší cenu tak uvidím jestli to projde bez obstrukcí
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2015 11:12

fremantle: tak treba zrovna refurbished notebooky nebo servery se vyplati objednavat v Anglii pres eBay. Vyhodou je snazsi uplatnovani zaruky a zejmena, zadne DPH.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 2. 2015 07:58

PatrikChrz píše:Jo jo, pamatuji, na Plzeňské jsem se párkrát ocitl. Vyclít 1 balíček je práce na celé dopoledne. Nejhorší je, že u firmy je to úplně zabité dopoledne, clo jsme nikdy neplatili a DPH si stejně znárokovali.


Nevím jak dřív, ale poslední tři návštěvy Plzeňské zabraly cca 10-15min. Takže bych se zas tak nebal, to tam jít zkusit...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 2. 2015 10:13

A hodina cesty tam a hodina cesty zpátky, to radši nechám poště ty dvě kila.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 2. 2015 10:30

jichaj píše:Nevím jak dřív, ale poslední tři návštěvy Plzeňské zabraly cca 10-15min.

Tak tos měl kliku, že před tebou nebyla atraktivní blondýna, která pochopitelně netuší, že nejdřív musí na poštu, jde rovnou k celníkům, ti jí 10 minut trpělivě vysvětlují, co musí udělat, takže ona jde na tu poštu a připitomělí státní slouhové nevezmou nikoho jiného a čekají, až se z té pošty vrátí...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 2. 2015 13:25

TM: tak aspon bylo na co koukat, ne? :))
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 2. 2015 21:56

To jo, na ty slintající celníky ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marierutova 20. 3. 2015 11:20

Na aliexpress nakupuji často a jsem spokojena :)
marierutova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fanndys 20. 3. 2015 21:34

V teto době reklamuji tři věci koupeny na aliexpress a moc prodejcům se nechce odpovídat trvá to dlouho.
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2015 22:11

Z pěti nákupů mám za 2 vrácené peníze úplně, u 1 částečně, u 1 probíhá reklamace, u toho posledního mi nějak nešla parametry an i změřit.

Všechno nákupy žárovek, místo příkonu 15-25 W skutečnost 5,5-8 W. Naprosto nereálný nahnaný parametry. Přitom mi připadá, že 1 zboží prodává pod různými značkami 50 prodejců.

No ale z druhé strany, všechny výrobky funkční, provedení slušný, doprava rychlá, u nás by to samé stálo násobky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod panet 2. 6. 2015 22:19

Ahojte,
poprve nakupuji na Aliexpress a mel bych dotaz ohledne dopravy:

Prodejce uvadi, ze
China Post Air Mail, China Post Air Parcel, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel may not be tracked and may result in delays or lost parcels.

Ale v moznosti ma China Post Registered Air Mail

Je China post Air mail totez, co China post REGISTERED Air Mail?

Mám možnost vzít to s 3$ postovneho pres Singapore Post , ktery neni v seznamu "ztratitelnych" zpusobu vyse. Jde mi jen o to, jestli to neni stejne spolehlivy jako ten registered AirMail...

Diky
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marus 4. 6. 2015 05:55

To neřeš. Pokud zboží nedojde, dáš dispute a máš prachy zpět... Akorát si počkáš.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panet 4. 6. 2015 16:59

Objednal jsem to nakonec přes ten Singapore post.

Že by mi vrátili peníze jen tak, tomu se mi snad ani nechce věřit (nehádám se ale).
Myslel bych, že když má prodejce upozornění o možné ztrátě při určitém druhu přepravy, tak těžko vynárokuju peníze zpět, když on to odeslal.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod panet 17. 6. 2015 22:06

Tak dnes balíček dorazil, pro zajímavost uvádím, že za 3$ a Singapore Post byl baliček sledovatelný i přes sledování zásilek české pošty a domů přišel českou poštou jako doporučený.

Z mého pohledu to to tedy byla dobrá volba.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 6. 2015 22:12

Nicméně platí to co řekl Marus a co platí i na eBay.
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 9. 2015 00:31

Marus píše:
tomasvlasak píše:DPH se doplácí v českých korunách a funguje to tak, že dokládáte doklad o zaplacení /výpis z účtu, screen z paypalu nebo něco takového/ a tuším, že dle kurzu čnb si to přepočtou na koruny a vypočítají 21% DPH + poplatek za osobní vyclení na poště v praze 99 Kč (lze udělit plnou moc poště a poslat dokumenty o nákupu a pak to vyřídí za vás a přijde vám balíček až domů na dobírku, která se skládá z DPH + poplatku (větší poplatek než když to člověk řeší osobně, ale nevím kolik))


Doplatek je DPH + 192 Kč za celní vyřízení v zastoupení (čti zlodějina na druhou). Telefony a tablety chytnou dle mé zkušenosti v cca 95% případů, takže je praktičtější k ceně na čínském shopu připočítat rovnou DPH a dvě stovky. Pak tak nějak ztrácí smysl to v současnosti kupovat v číně.

Nevim teda ale co vim dle zkusenosti tak jim staci PayPal vypis. No a ta cena na PayPal vypisu se da pozmenit, takze kdyz tam dolozite par USD tak vam nauctujou jen cca tech 90czk a jdete dom. To je teda rozhodne levnejsi nez platit poste dalsich 200czk. Zadne dph nikdo pak neresi.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marus 2. 9. 2015 10:53

Což je však podvod... A navíc na aliexpresu se neplatí paypalem, takže musíš změnit výpis z účtu.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod telemetry 2. 9. 2015 11:44

Zmenit vypis z uctu bude stejne obtizne jako vypis z PayPalu.
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2015 11:50

Jinak k tomu podvodu - sazby v celním zákoně byly, co si vzpomínám, tak směšné, že to za pokus stálo... Spíš by úředník, kterému by se ta cena podle výpisu zdála nízká vyměřil clo/daň hezky dle tabulek. Nyní tam už velký manévrovací prostor není, ale když bylo osvobození od daně do 150 EUR, to se hezky upravovaly faktury...to jsem doložil i za notebook zaplacenou částku do 150 EUR :-D
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tevglo 24. 10. 2016 20:01

No podvod... kdyby to s tím clem nebylo tak komplikované a nezdržovalo to, člověk by to klidně platil bez keců. Jinak dobrý návod jak na to je tady: http://nakupo.cz/forum/aliexpress
Tevglo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 08:18

Tak jsem platil minulý týden na Aliexpressu virtuální kartou Cetelem. Po objednávce provedené večer mi druhý den přišel email, že obchod neobdržel peníze. Tak jsem to objednal ještě jednou, ale změnil nastavení virtuální karty "Povolit možnost prodloužení platnosti platebních údajů" na ANO a platba pak prošla úplně. Zřejmě si obchod strhává peníze později než je platnost údajů virtuální karty. Kurz při zaúčtování v pátek 4.11.2016 byl 24,29 Kč/USD.

11.11.2016 mají nějaký Big Friday. 8-)
07Petr
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2016 08:20

A proc nepouzivas AliPay?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 10:30

Protože to nemá žádnou výhodu a platba virtuální kartou Cetelem je bezpečnější.
07Petr
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2016 19:55

Bezpecnejsi, ale polofunkcni. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 11. 2016 15:32

07Petr píše:Tak jsem platil minulý týden na Aliexpressu virtuální kartou Cetelem. Po objednávce provedené večer mi druhý den přišel email, že obchod neobdržel peníze. Tak jsem to objednal ještě jednou, ale změnil nastavení virtuální karty "Povolit možnost prodloužení platnosti platebních údajů" na ANO

hmm to je teda zajmavy... ja platil presne
05.11.
Your order has been paid successfully
06.11.
Your Order has been shipped

zadnej problem :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lukyn321 5. 12. 2016 10:30

když budeš nakupovat přes Aliexpress, určitě zkus cashback https://www.tipli.cz/, vrací nejvíc peněz z nákupu ;-) Celkem se to vyplatí, když už bys třeba musel platit to clo a DPH, tak aspoň malá úleva :D
Lukyn321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mojzisjarda 26. 8. 2019 07:28

Zkoušel jsem se několikrát registrovat na aliexpressu jako nový zákazník, abych získal slevu 3$ na první nákup, ale vždy když chci zboží objednat tak mi to napíše: This product can’t be shipped to the selected region. Když stejné zboží chci objednat na starém účtu tak to vpohodě jde, samozřejmě bez slevy. Zvoleno CZ mám na obou účtech stejně. Nevíte kde by mohl být problém?
mojzisjarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 10. 2019 20:45

Mozna IP adresa? Zkus z jine IP adresy taky.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 10. 2019 10:03

Zkontroluj, z jaké země to chceš poslat, odjinud než z Číny to neprojde.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 10. 2019 16:34

takhle paušálně to neplatí, ale třeba z Evropy, pokud to půjde, bude skoro jistě vyšší poštovné
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 10. 2019 00:35

Jak zrušit zasílání nabídek z AliExpress o které nemám zájem, tzv. spam? Začaly mi chodit nabídky od AliExpress kde je na konci mj. i toto:
You are receiving this email because you are a registered member of http://www.AliExpress.com.
To unsubscribe from future similar promotional emails, click here.
Dvakrát jsem na to kliknul, ale tento spam mi stále chodí. Kdysi dávno jsem to takto zrušil a měl jsem až do teď se spamem od AliExpress klid ale nyní to nějak na zrušení nereaguje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 10. 2019 08:22

Resim jak nezaplatit clo a dph jako koncovy uzivatel velmi draheho zbozi z ciny. Bohuzel Hrabiš bananistan chce tahle vypalne i na zbozi pro koncoveho spotrebitele. Jedna se o balik 15kg s bud uz tak astronomicky drahym postovnym 3000kc, ale porad levnejsim nez stejne zbozi s postovnym zdarma u jineho shopu. Pojisteni na platbu cla, dph se na me zbozi nevztahuje. Zaslani pres DHL uz zrejme take neni zarukou neplaceni vypalneho. Nakonec me jako teoreticky neschudnejsi cesta prislo zasilani rozlozeneho zbozi na laicky pohledove levnejsi casti v nekolika rozdelenych zasilkach zatim nevim zda prodejci ale svoli. Zbozi v cesku stoji v radech statisicu, v cn rady desitek tisic a vzhledem v vaze a velikosti podle me nema moc sanci byt prehlednuto celniky i v dobe po 11.11. nebo pred Vanoci. Nema nekdo lepsi napad jeste?
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod LXIDCX 31. 10. 2019 10:09

Doletět si pro to :-)
Takhle jsem jednou kamarádovi letěl něco vyzvednout do New Yorku. I když mi zaplatil letenku, pořád ještě ušetřil oproti platbě cla a DPH.
LXIDCX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 10. 2019 11:18

LXIDCX píše:Doletět si pro to :-)
Takhle jsem jednou kamarádovi letěl něco vyzvednout do New Yorku. I když mi zaplatil letenku, pořád ještě ušetřil oproti platbě cla a DPH.


No to bych neusetril tedy, naopak. Navic by to stejne slo pres celnika, scener.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 11. 2019 22:51

Celní vohnouti nepřekvapili a naivně po mě chtějí celý nezačerněný výpis z devizového účtu, nedočkají se, nemají nárok, musí jim stačit upravená faktura a začerněný výpis z účtu jen s mým jménem. Chápu, zajímá je číslo mého účtu, nebo aspon kod banky, aby mohli jako správce daně nařídit bance vydání výpisu a dokázat skutečnou cenu zboží pro soukromou potřebu a pak ke clu, DPH udělit i tučnou pokutičku... :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 11. 2019 12:51

redhaven píše:musí jim stačit upravená faktura a začerněný výpis z účtu jen s mým jménem. Chápu, zajímá je číslo mého účtu, nebo aspon kod banky, aby mohli jako správce daně nařídit bance vydání výpisu a dokázat skutečnou cenu zboží pro soukromou potřebu
Podvádění se nemusí vždy vyplatit. Předpokládám, že číslo účtu a kód banky si celníci pokud jim na tom bude záležet dokážou zjistit. Začerněné číslo účtu na výpisu může být důvodem proč je to celníkům podezřelé a proto se není čemu divit, že si to asi chtějí ještě ověřit přímo v bance. Jinak proč celý výpis z účtu? To jim nestačí pouze potvrzení o té jedné konkrétní platbě které si u asi většiny bank jde stáhnout z IB?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 16. 11. 2019 17:28

Potvrzeni se da lehce zfalsovat. Kde zijes naivo?
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 11. 2019 01:16

rufss:
A kde žiješ ty? To si snad myslíš, že výpis z účtu se zfalšovat nedá? V současné době se na počítači dá snadno zfalšovat téměř cokoliv.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 17. 11. 2019 06:15

redhaven píše:... Chápu, zajímá je číslo mého účtu, nebo aspon kod banky, aby mohli jako správce daně nařídit bance vydání výpisu a dokázat skutečnou cenu zboží pro soukromou potřebu a pak ke clu, DPH udělit i tučnou pokutičku... :D

To muzou uz od 1.1.2018 zjistit jednoduseji z CEU, zjisti tam jednim dotazem vsechny cisla uctu u vsech bank, na kterych jsi majitel nebo disponent.
https://www.cnb.cz/cs/statistika/centralni-evidence-uctu/
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 09:05

:-D A k čemu jim to bude ? Mám účty u všech bank kromě Šiditelny :D 8-D To bude ta "vytížená" prodloužená ruka kriminálníka Oligarchy Hrabiše, urgovat všechny banky, at dodají moje výpisy, skrz pos.ných pár tisíc, zatímco Hrabiš atd., dále hrabe miliardy 8-D

Možná přijde i FAO a řádně mě po Hrabišovsku "zaklekne" 8-D :shock:
Naposledy upravil redhaven dne 17. 11. 2019 09:12, celkově upraveno 1
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 17. 11. 2019 09:10

No ze budou vedet, u kterych bank maji vyzadat informace u kterych uctu. Nepotrebuji to zjistovat z tveho vypisu. ;-)
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 09:15

aha, už vím k čemu je nových 30 000 státních povalečů, budou obesílat všechny banky s dotazem na platbu pro čínskou korporaci 8-D :D
Bude to stát několik desítek tisíc, hlavně že vyšetří a ušetří ušlých pár tisíc 8-D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 17. 11. 2019 09:32

Kdyz jim dolozis potrebne podklady sam dobrovolne, nebudou muset kontrolovat vsechny tve ucty.
;-)
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 09:51

Ano, samozřejmě doložil jsem vše, tj. proběhlou platbu mým jménem, bez uvedení čísla účtu natož banky a fakturečku.
A jestli budou chtít vyšetřovat jak tu nastinuješ, oberu tenhle Oligarchický Absurdistán jinde a pořádně, opravdu nebudu platit tyto zlodějské poplatečky z poplatečků a daně, aby si kriminální Oligarchové mohli rozdělit více dotací. 8-D
Ostatně zaplacené zboží je pro konečnou spotřebu a neslouží k dalšímu obchodování, takže nějaké poplatečky s poplatečků jsou čirou zlodějnou.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 17. 11. 2019 11:08

rufss píše:To muzou uz od 1.1.2018 zjistit jednoduseji z CEU, zjisti tam jednim dotazem vsechny cisla uctu u vsech bank, na kterych jsi majitel nebo disponent.
https://www.cnb.cz/cs/statistika/centralni-evidence-uctu/

Díky za odkaz, je to zajímavé, jsem sice off topic, ale asi je dobré vědět:
O údaje z centrální evidence účtů je oprávněn žádat ..., pouze
a) orgán činný v trestním řízení,
b) orgán příslušný přijímat oznámení o podezřelém obchodu podle zákona upravujícího opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti,
c) orgán Finanční správy České republiky,
d) orgán Celní správy České republiky, nebo
e) zpravodajská služba České republiky (dále jen "zpravodajská služba").
Údaje o účtu ČNB uchovává po dobu 10 let od prvního dne roku následujícího po roce, ve kterém došlo ke zrušení účtu.

(https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... 0_2016.pdf)
Na květen nám přítel plánuje cestu do Íránu, tak doufám, že nebudeme zpravodajcům podezřelí. Účtů (aktuálních i zrušených) máme dohromady hodně, a při představě, že bych měla vysvětlovat a především doložit historii přesunů a pohybů mezi nimi, tak aby byly jasné původní zdroje (jsou oficiální a zdaněné), mě jímá hrůza z toho času, než bych se v tom vyznala. To doufám, že se v tom umí případně vyznat sami....
Ninaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 11:25

Asi to máte s přestupem někde v Turecku apod., tam vás min. prosejou přes databáze, zvláště pokud je přítel BV původu. Je jisté, že vás oznámí na Orgány ČR a budou sledovat cesty přes hranice/letiště.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 11. 2019 12:39

redhaven píše:aha, už vím k čemu je nových 30 000 státních povalečů, budou obesílat všechny banky s dotazem na platbu pro čínskou korporaci 8-D :D
Předpokládám, že v současné době to snad budou mít nějak automatizované. Někdo zadá údaje o tobě do počítače a ten to už rozešle elektronicky do všech bank.
redhaven píše:Bude to stát několik desítek tisíc, hlavně že vyšetří a ušetří ušlých pár tisíc 8-D
Předpokládám, že ty náklady na to ti snad můžou zaúčtovat k úhradě pokud zjistí, že jsi se snažil podvádět.
redhaven píše:Ano, samozřejmě doložil jsem vše, tj. proběhlou platbu mým jménem, bez uvedení čísla účtu natož banky a fakturečku.
Právě to neuvedení čísla účtu mohlo být podezřelé. Čestní lidí kteří nepodvádějí nemají důvod před celníky skrývat číslo účtu.
redhaven píše:A jestli budou chtít vyšetřovat jak tu nastinuješ, oberu tenhle Oligarchický Absurdistán jinde a pořádně,
Tímhle vyhrožováním nic nezmůžeš a pokud se budeš snažit mstít dalším podváděním tak jak to naznačuješ tak se můžeš dostat do dalších problémů které tě můžou zbytečně připravit o další peníze.
redhaven píše:opravdu nebudu platit tyto zlodějské poplatečky z poplatečků a daně,
Oni už mají dost prostředků jak to od tebe dostat a můžeš se stavět třeba i na hlavě a nic ti to nepomůže.
redhaven píše:Ostatně zaplacené zboží je pro konečnou spotřebu a neslouží k dalšímu obchodování, takže nějaké poplatečky s poplatečků jsou čirou zlodějnou.
Možná to "zlodějina" je, ale bohužel takové máme v této zemí celní zákony které stranoví DPH a clo u zboží nad určitou hodnotu a to i v případě, že neslouží pro další obchodování.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 12:43

To mě vůbec nezajímá, pokud to šikanozní Oligarcha mašinérie dovede do extrému, všechno z účtů převedu na jinou osobu, ukončím činnost a vhodím se jako OBZP a na ÚP at platí oni mě. 8-D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 17. 11. 2019 13:27

Tady by se měl jít někdo léčit, protože za tímto řešením nestojí Babiš, ale EU, která to ještě od 2021 zpřísní.
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 13:45

Absurdistán je "Papežtější než papež", před 15-ti lety jsme do firmy pořizovali bezdotykáče baterie, prej požadavek EU, trvala hygiena, pak se ukázalo, že to byl výmysl centrály v Praze a EU to jen doporučuje. Taktéž EET a taktéže ted clo a vyměření DPH i ze cla. Ho.no, nic nedostanou. 8-D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 11. 2019 17:10

redhaven:
Takovým způsobem jak to tu popisuješ nic nevyřešíš a pouze si tím můžeš uškodit. Pomsta alespoň v tomto případě nic neřeší. Divím se, že se nestydíš s tím ještě zde veřejně chlubit, že jsi chtěl podvodem ušetřit a ono se ti to nepovedlo, protože ti na to asi přišli a nechtějí ti to jen tak nechat projít. Zlobíš se na "oligarchy", že okrádají nás obyčejné lidí ale, že ty se snažíš okrádat stát to ti už vůbec nevadí. Člověče přemýšlej trochu nad tím co děláš a nemysli pouze na to jak podvést a okrást stát.

redhaven píše:pokud to šikanozní Oligarcha mašinérie dovede do extrému, všechno z účtů převedu na jinou osobu, ukončím činnost a vhodím se jako OBZP a na ÚP at platí oni mě. 8-D
A ty si snad naívně myslíš, že si to stát nedokáže zjistit kde ty peníze z tvých účtů byly převedené? Můžou pak po tobě nebo po té jiné osobě požadovat vysvětlení co jsou to za peníze a naděláš tím problémy nejen sobě ale i té jiné osobě. Na ten ÚP budeš muset chodit, budeš asi muset pracovat na veřejně prospěšných pracích (např. zametat chodníky nebo sbírat odpadky atp.), budeš muset přijmout každou práci kterou ti nabídnou, můžou ti přijít domů zjistit co máš za majetek a co z toho by jsi mohl prodat atp. a až pak pokud splníš podmínky na podporu tak ti možná něco málo budou platit, ale nemysli si že z toho zbohatneš.
redhaven píše:Ho.no, nic nedostanou. 8-D
Pokud budou chtít tak mají dost prostředků na to aby od tebe dostali to co po tobě požaduji.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 17:30

Převod do svěřeneckého fondu a basta fidli :-)
Mě stačí, že zatáhnou ZP, na rentičku mi bude vyplácet SF :D

že ty jsi jeden z té armády 800k erárních povalečů nebo že by přímo Orgán 8-D

jo a kdyby tady nějakého ubožáka napadlo dělat udavače, IP adres ani udání příjmení a email adres nic nedokazuje, takže klidně udávej :D 8-D
Naposledy upravil redhaven dne 17. 11. 2019 17:38, celkově upraveno 1
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 17. 11. 2019 17:32

Co je ZP?
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 11. 2019 19:44

redhaven:
Ve státní správě ani u žádných státních orgánů nepracuji a nikdy jsem nepracoval a udavač také nejsem, takže po této stránce se mne nemusíš obávat. Přímo mne jsi nijak nepoškodil a tak ani k udávání nemám důvod. Pouze se mi nelíbí jak se s tím tvým podváděním zde chlubíš a myslíš si jaký jsi borec a hrdina a také jaké máš naivní nápady na to podvádění.

rufss píše:Co je ZP?
Tím asi myslí zdravotní pojišťovnu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 11. 2019 18:22

Dnes jsem vyslechl na Čro 1 reportáž o Ústavu ČP a celním odbavení balíků z Číny. Rozprávěl celník, jak češi ve velkém falšují doklady o ceně a faktury zboží z číny vč. výpisů z účtů a jak celníci pátrají až vypátrají a mastí mastné pokuty tuším až do 5 000 000
Čili vyrábí další v insolvenci a závislé na eráru.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 11. 2019 00:33

redhaven:
Takže to bylo na tom Čro 1 i o tobě. Už to s těmi celníky máš vyřízené? Jak jsi nakonec dopadl? Bohužel takové jsou v této zemi celní zákony které platí pro všechny bez ohledu jestli se nám to líbí nebo ne a nám nezbývá nic jiného než je respektovat. Na celníky se není příliš co zlobit. Ti pouze plní to co jim nařizují příslušné zákony a ty si oni nevytvářejí sami.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 29. 11. 2019 22:02

Pátek končí na Ali až 3. 12.?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 11. 2019 23:18

ROlda78:
Pokud myslíš ten černý tak to takto vypadá. Mají tam u zboží na které to platí uvedený konec "Dec 3, 23:59 PT". Ten čas je ale asi podle čínského času, takže ne 23:59 našeho času.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 11. 2019 06:37

Na Ali se den mění v 9 hodin našeho času.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 30. 11. 2019 08:16

No ale cina je posunuta o 6 hodin dopredu proti evrope ne?
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 11. 2019 09:09

Tu asi je, ale starty těch akcí, získávání bodů v denních soutěžích je od těch 9 hodin SEČ. Třeba i Black Friday začal včera v 9:00 a podle odpočtu to zase sedí na 9 hodinu, teď tam mám nějakých 3 dny a 23:48 hod.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 1. 2020 22:29

Anabáze z čínanem pokračuje v další fázi. Další balík dorazil FedEx Prag, a čínan i přes asi 10x opakovaný požadavek a vzájemnou domluvu na uvedení určité částky ve faktuře u zásilky + 3 USD doprava, neuvedl dopravu na této přepravní faktuře vůbec a celkovou cenu navýšil oproti domluvě o 5 USD. Takže nesouhlasí platba z devizového účtu s částkou faktury.
Samo, další část platby na podstatně vyšší částku jsem provedl ze zcela jiného devizového účtu na který se danová správa nemá šanc dostat.
Ted jsem pracně upravoval převozní fakturu na správnou částky, s vírou že to FedEx vezme jako opravenou fakturu od čínana.
Díky čínanovi mě na balík s ofiko cenou kolem 2000Kč napsal FedEx předběžnou celní dluh 1900Kč :hm :D zřejmě určitě díky tomu že čínan neuvedl smluvenou cenu dopravy, neuvedl žádnou cenu dopravy a celní vyžírkové by pak vykalkulovali dle velké váhy a velikosti svoji astronomickou cenu dopravy z číny.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 7. 1. 2020 00:00

Po zkušenostech s čínskými obchody bych si dražší elektroniku nepořídil ani v případku, kdyby mně za to platili... Takže ptákoviny typu blikačka na kolo ano, telefon nebo tablet ani omylem.
Pravý Tomáš Marný
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 1. 2020 05:06

Nejedná se o elektroniku ani 3D tiskárnu apod. Napsal jsem čínanovi na Aliexpres velmi rozezlený text :grr: do zprávy. Také mu chci udělit negativní referenci, protože takové nervy s jeho nepřesnou fakturou se zásilkou poslanou, když jsem mu asi 7x přesně psal jak má rozepsat na zboží a dopravu mnou zaplacenou částku. Také služby amerického dopravce nejsou zrovna levné, hlavně nadčasové skladné nebo poplatek za odmítnutí a vrácení zásilky.
Nejlepší bylo na počátku cenového vyjednávání s čínanem, že neustále ten podloudník zvyšoval cenu za dopravu až 220 USD, tak jsem jej vracel na zem, že zaplatím jen spodní hranici mnou zjištěné a pro mě výhodné ceny zboží vč. dopravy. Zásilka dorazila z číny během pár hodin na Ruzyni. Nejedná se o běžné zboží a proto je prodejců co by na prstech jedné ruky napočítal.
FedEx je také skvělý, napočítal si předběžně na deklarované zboží za cca prokazatelně 2000Kč, celní dluh 1900Kč...zahrnul do něj totiž zcela jistě svoji cenu dopravy a tím pádem přeskočila hodnota zásilky 150€ a platí se i pak clo.(když čínan neuvedl žádnou domluvenou cenu dopravy)
Pokud mě FedEX nebo celní vyžírkové neuznají zručně upravenou fakturu, dodanou objednávku a sedící origo potvrzení platby, zásilku odmítnu a rovnou jim napíšu, že ze mě nedostanou ani ten poplateček za vrácení zásilky 1000Kč.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 7. 1. 2020 10:16

Já měl kdysi problém s obchodníkem na eBay... Zboží nedošlo, tak nejdřív že pošle nové, pak že vrátí peníze... Prostě zdržoval to tak dlouho, až jsem prošvihl termín, kdy jsem mohl zahájit spor a pak se odmlčel. Tak jsem mu napsal (česky), že je zkurv*** čínskej zloděj a že mu napíšu velmi negativní hodnocení. Za 3 dny jsem měl peníze na PayPalu :-D.
Pravý Tomáš Marný
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 7. 1. 2020 10:49

Ja mam negativni zkusenost na ebay zase s Bulharem. Poslal fake ačkoliv podle popisu to bylo znackovy, nejdriv delal problemy s vracenim a pak pote co jsem to poslal (a dorazilo to) tak prestal komunikovat. Penize jsem dostal zpet jen diky ebay podpore, ale postovny za vratku jsem nedostal.

Od cinana jsem uz taky dostal (zdarily) fake znackoveho zbozi, ale pote co jsem mu vysvetlil ze tohle by neslo, tak ochotne spolupracoval na vrácení a zaplatil postovny.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 1. 2020 10:55

redhaven píše:Pokud mě FedEX nebo celní vyžírkové neuznají zručně upravenou fakturu, dodanou objednávku a sedící origo potvrzení platby, zásilku odmítnu a rovnou jim napíšu, že ze mě nedostanou ani ten poplateček za vrácení zásilky 1000Kč.
Už je to dost trapné co nám tu předvádíš. Pokud se snažíš podvádět tak musíš počítat s tím, že se ti to nemusí povést a pokud se na to přijde tak i s následky toho podvádění. Aroganci a vyhrožováním nic nezmůžeš. Pokud budou po tebe požadovat nějaké poplatky tak mají prostředky jak je od tebe dostat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 1. 2020 17:26

Čínan mi napsal kouzelný důvod. Prý deklarované náklady na přepravu byly moc nízké, jak mu tvrdil přepravce a proto je o 5 USD jako zvýšili a o to se zvýšila i cena na faktuře. Prej si celníci můžou vyžádat snímek faktury dopravy fakturované čínanovi v číně a budu mět potíže. Tak jsem mu vysvětlil ten jeho blábol, že je nesmysl. Protože celníky celkem logicky musí zajímat cena dopravy uvedená ve faktuře zákazníkovi, protože celkem logicky obchodník čínan může mět již velkou část dopravy nebo celou zakalkulovanou přímo v ceně zboží vystaveného v jeho eshopu jako marketingový tah a skutečně jiný obchodník má přepravu takto přímo v ceně vystaveného zboží a dopravu má reklamně uvedenou zdarma nebo velmi nízkou. Tzn. zákazník dopravu tak či onak stejně zaplatí v ceně v eshopu a v případě jedné bankovní platby i s této skryté dopravy zaplatí veškeré výpalné celním vyžírkům.
To jsem vážně zvědav jak tato anabáze dopadne. :hm
Píšu to zde, at se třeba pozděj někdo poučí, stejně jsem si vygoglil info s anabázemi s celníky a přepravci i já, proč platit 100% celní výpalné z již beztak X- krát zdaných příjmů, notabene když tady do republiky šmelí Rákosníci desítky let pašují a celně deklarují hadry apod. s deklarovanou cel. hodnotou v pár korunách na kus v objemech miliard celkem. :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ulmra 8. 1. 2020 13:41

Má někdo zkušenost s případem, kdy je zboží vráceno z ČR celnice zpět obchodníkovi?
Vrátí prodejce peníze? Neotravují celničtí zloději s nějakou pokutičkou?
Daně jsou výpalné, které platíme za to, že se nám nepodařilo vytvořit civilizovanou společnost.
Ulmra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 9. 1. 2020 19:31

Podle podmínek Aliexpessu odpovídá za proclení adresát, takže těžko říct, jak by spor rozhodli.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 10. 1. 2020 20:50

Nakonec nejvíce pomohlo čínanovi vyhrozit nepřevzetím zásilky od dopravce. Jeden den blekotal nesmysly a další den zdvořilost sama poslal origo správnou fakturu FedEx, až to vypadalo že píše někdo jiný. Celkově i s dlouze vyjednávanou výraznou slevou předraženého zboží, clem a DPH jsem ušetřil nejméně 7-8 tisíc a oproti ceně v česko až 90k. Chce to vždy doložit ale origo výpis-potvrzení bankovní transakce, at se zásilka nezasekne u celních vyžírků, kde by se jim nemusela líbit proklatě nízká cena zboží i dopravy u desítek kg těžkého zboží. Možná si příště nechám poslat celé auto. :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 1. 2020 16:45

Dle usnesení komis EU, bude od 1. 1. 2021 zrušeno osvobození od DPH a cla i u drobností z CN, to jsem zvědavý na ten kolaps celnice.
Naposledy upravil redhaven dne 17. 1. 2020 17:44, celkově upraveno 1
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2020 17:33

redhaven:
Tuto informaci máš odkud? To by znamenalo, že by se platilo DPH a clo na úplně všechno bez rozdílu na cenu a tím by se levné nákupy z Číny prodražily a už tolik nebo vůbec nevyplatily. Předevčírem mi byla doručená jedná zásilka s drobnosti z Číny a DPH a clo po mne nikdo platit nechtěl.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 1. 2020 17:36

A nemá to být až příštího nebo přespříštího roku?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 1. 2020 17:45

"Sorry jako", ještě mám ze zvyku 2019, samozřejmě od 1. 1. 2021
https://www.celnisprava.cz/cz/tiskove-z ... bchod.aspx

No bude to poprask, kéž by se lidi zachovali jako frantíci.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 17. 1. 2020 20:13

Na tom nejvíc vydělají celní deklaranti, DPH bude u těch malých nákupů v číně pár korun, ale u České pošty vyjde nyní celní deklarace na 200 Kč a to je ještě nejlevnější.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 1. 2020 20:25

není to zrovna novina (nicméně sbohem Ali), navíc je otázka jak to zdrží dobu doručení
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 17. 1. 2020 20:37

Nyní to zdrží zásilku na 14 dnů, čerstvá zkušenost.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 1. 2020 20:52

Tento rok bude mět CN žně... a od příští roku se začnou množit ještě více velkosklady CN na území EU a danová kobra a celní vyžírkové mají smůlu. Nebo budou populární nákupy do košíku u jednoho obchodníka, at už se to celní výpalné aspon vyplatí zaplatit na více nakoupených věcech a ne jako ted jen na jedné, dvou.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2020 23:55

redhaven píše:https://www.celnisprava.cz/cz/tiskove-zpravy/2018/Stranky/celni-sprava-a-elektronicky-obchod.aspx
V tom článku se píše pouze o DPH a nic o clu. Že by se to vztahovalo pouze na DPH a na clo ne?

ROlda78 píše:je otázka jak to zdrží dobu doručení
Nevím, ale předpokládám, že dobu doručení to až tolik nezdrží. Mnozí lidí už asi nebudou vůbec nebo méně nakupovat v Číně nebo jinam mimo EU a tak těch zásilek na odbavení asi bude méně.

redhaven píše:od příští roku se začnou množit ještě více velkosklady CN na území EU a danová kobra a celní vyžírkové mají smůlu.
Nevím jak to je s těmi čínskými sklady na území EU, ale kdysi jsem někde četl, že nic takového neexistuje a zboží zasílané údajně ze skladu v EU je stejně zasílané z Číny. I když je na zásilce z Číny adresa odesílatele někde z EU tak celníci to údajně nějak poznají a považují to jako by to přišlo z Číny.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 1. 2020 09:28

Pro Vlazy:
Od 1.1.21 se zruší výjimka na osvobození DPH u zásilek do 22 EUR, co se týká cla, mělo by to být stejné jako doposud.
ohledně čínského skladu v Jenči https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/c ... nomika_fih

Další info, které platí:
https://www.mesec.cz/clanky/kdy-musite- ... zahranici/
https://nakupujvcine.cz/tipy-navody/sklady-v-evrope/
Ninaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 1. 2020 10:00

Mě některé balíky hrozící DPH i clem putují třeba přes Dánsko apod. Celá ta šaškárna s nově plošným DPH je díky z tlaku EU "obchodníků" tedy správně překupníků čínského zboží, kteří nevydělávají nyní a samozřejmě je třeba taky nasytit přebujelou milionovou armádu státních vyžírků. Existují virtuální CN sklady uvnitř EU a i ty skutečné.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ulmra 18. 1. 2020 11:32

Zatím z těch skladů mimo Čínu často do ČR neumožňují zaslání.
Ale věřím, že když v Evropě bude poptávka, třeba to rozšíří a najdou i cesty jak celní výkupné minimalizovat - trh si vždycky najde cestu. Radši zaplatím pašerákům, než celním lupičům.
Daně jsou výpalné, které platíme za to, že se nám nepodařilo vytvořit civilizovanou společnost.
Ulmra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 18. 1. 2020 12:16

Ono to DPH ani clo by nebyl až tak velký problém, kdyby byla nějaká možnost to uhradit nějak online bez výpalného poště a jiným celním zprostředkovatelům... Jestli např za sklo v ceně 1USD zaplatím o 8 korun navíc na DPH, je mi fuk. I u zboží za pětikilo by se DPH zkouslo. Ale platit další 200 či více poště nebo jinému vyžírkovi za proclení... Ten poplatek by to pohřbil...
Navíc pokud se nebude nakupovat z Číny, tak si místní překupníci nastřelí ceny ještě víc než dnes...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 1. 2020 12:47

Ted jsem měl srovnání: Úplně stejný regulační ventil vyrobený v obou případech v CN, tady u českého pišišvora stojí 10x tolik :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 1. 2020 13:26

Ze skladů v EU do ČR Číňané příliš neumožňují zasílat zboží a když tak je tam oproti zásilce z Číny o dost dražší poštovné, že se to ani příliš neoplatí využít. Asi proto, že když to musí dovést z Číny do těch skladů v Evropě tak je to pro komerční účely (další prodej) a EU jim za to asi naúčtuje nemalé clo nebo možná i DPH a tak to Číňané nějak promítnou do celkové ceny zákazníkům aby se jim to vyplatilo. Předpokládám, že to bude asi stejné nebo podobné když se ve větší míře začne využívat sklady v zemích EU. My koncoví zákazníci sice nezaplatíme DPH a případně i clo, ale zaplatí to Číňané při dovozu do těch skladů v EU a asi to promítnou do ceny zboží nebo poštovného, takže ve výsledku to může nakonec vyjít nastejno jestli to bude zaslané přímo z Číny nebo ze skladu v EU.
Bohužel světová politika (nejen EU) se pomalu začíná obracet proti Číně která zaplavuje svět svými levnými produkty.

redhaven:
Já jsem loni z Číny koupil kuchyňskou váhu která mne vyšla na necelých 100 Kč. Díval jsem se u nás u Větnaců a tam tu asi stejnou váhu prodávali za 230 Kč což je více jak o 100% dražší. U Vietnamců ji měli v kartonové krabici a z té Číny mi ji zaslali pouze v celofánovým sáčku, ale to nevadí, protože krabici asi stejně většina lidí po rozbalení vyhodí. Pro mne je důležitější cena a ne obal.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 1. 2020 14:25

CN jako stát dotuje plošně poštovné a z části dopravné svým obchodníkům. Pochybuju, že při velkodovozech zboží v desítkách tisíc kusů v mnoha kontejnerech, je všechno zboží správně !! procleno. Vždyt na základě tohoto "správného" proclívání tady podnikali a podnikají celé klany rákosníků tam-an, že a dodnes jsou toho jejich zboží plné tržnice a i nákupní centra, nebot už mají zavedené velkoobchodní firmy a dovážejí zboží i pro nadnárodní obchodní řetězce, vzdyt ty hadry v těch nákupních centrech i stejně "voní". :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2020 22:48

Mám dotaz, chci koupit z Aliexpressu paměťovou kartu SanDisk se čtečkou za cca 600kč, projde to bez DPH když cena je vyšší než 22€ anebo se neplatí DPH vůbec? Podle čeho oni vůbec určují cenu zásilky, podle českých cen nebo odhadem? Ukáže se jim na rentgenu také kapacita karty?
Nick Cave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 1. 2020 00:19

paměťová média bych moc nekupoval, často jsou menší jen tvářící se jako obj. velikost
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 1. 2020 00:33

+1
yndezit
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 1. 2020 17:39

Díky, koupím u nás v ověřeném eshopu
Nick Cave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 1. 2020 17:55

ROlda78 píše:paměťová média bych moc nekupoval, často jsou menší jen tvářící se jako obj. velikost
Ano, často je to tak, ale s tím je třeba při nákupu z Číny asi vždy počítat a zvážit jestli se to i tak za danou cenu vyplatí. Ono asi vše z Číny může být trochu šizené. Dnes mi byl doručený USB kabel z Číny který měl mít délku 1,2 m a když jsem ho změřil tak i z konektory je pouze 95 cm dlouhý.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 1. 2020 18:31

Tak to jsem zvědav, co přijde mě, tento týden jsem objednal také USB kabel 1,2m
Nick Cave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vasek06 24. 1. 2020 18:38

Objednal jsem z Ali spoustu věcí včetně věcí pro comp. Všechny přišli v pořádku, všechny měli dané parametry a odpovídají kvalitu ceně. Spoustu z nich jsem pak mimo jiné viděl u nás v běžných obchodech za cenu cca min. 2-3 x větší než z Ali. Jediný problém za mě je délka dodání, ale mám ověřeno, že daná věc stráví více času u nás na celnici než na vlastní cestě k nám.
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 1. 2020 22:31

Ono je to jak co. Jsou věci které mají parametry tak jak jsou uvedené v obchodě, ale je i dost takových kde parametry zcela neodpovídají tomu tak jak byly uvedené. Někteří Číňané asi chtějí ušetřit a tak to šidí na parametrech a nebo prodejce aby mohl prodávat dráž uvádí trochu lepší parametry s tím, že si toho kupující možná nevšimnou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 24. 1. 2020 22:46

Ano, mel jsem zlusenost s USB huby z ciny a z obchodu u nas. Ty z ciny byly nespolehlive, zarizeni se po nejake dobe odpojovaly a byl nutny restart hubu a jeden po cca dvou letech odesel uplne. Z huby od nas zadny problem a vsechny funguji i po 5+ letech v podstate nepřetržitého provozu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 1. 2020 23:06

Ono je to asi do jisté míry na jaký výrobek kdo natrefí. I zboží zakoupené v obchodě u nás může být nekvalitní nebo zmetkové. Lidí si často neuvědomují nebo neví, že spousta zboží zakoupeného u nás je stejně Made in China. Stejné nebo podobné zboží které se dá koupit u nás se dá koupit i v Číně s tím rozdílem, že z Číny je to většinou bez pořádného obalu, pod jinou značkou a hlavně levnější.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 1. 2020 10:34

V situaci kdy i největšího německého výrobce robotů Kuka dávno vlastní čínané, je celkem bezpředmětné mluvit v souvislosti z čínou jen o druhořadých nekvalitních výrobcích. Čínan vyrábí přesně dle požadavků a ceny zákazníků, pokud je neustále z části zákaznického koláče tlak na snižování cen, čínan vyhoví, ale na úrok kvality a ojebání živ. prostředí a otrocké práce.
Paměti jsem tam také kupoval a nebyl problém s udávanou kapacitou.
Kvalita je často problém u manufakturních nebo čínským kvalitativním standardem vyrobeného zboží. Úspěšně jsem reklamoval a dosáhl vrácení 100% kupních částek nebo třeba třetiny kupní ceny u částečné estetické a polofunkční vady, kdy se pro astronomické ceny dopravy nevyplatí to posílat zpět. Nicméně ceny v česko jsou 5-10 násobky cen u mého segmentu zboží a po reklamaci často ušetřím ještě více.
Jinak pokud někdo nakupuje přes velkoobchod Alibaba apod., tak se pak nesmí divit, že třeba natrefí na podvodného "výrobce" a nemá prachy ani zboží. Některé ceny k jednání, vystavené na Alibaba jsou více než nízké, za ty ceny to nelze vyrobit ani v číně a nejedná se jen o ceny při objemech kusů na celý kontejner.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 1. 2020 10:45

Jenže k čemu ti je vyreklamovaná paměť, když na ni potřebuješ ukládat a práce za tisíce ti stojí. Co jsi ušetřil, o to za den dva prostoje přijdeš.

Dobrá půlka věcí z ebay a ali je šunt.
USB adaptér na 12V do auta vydržel půl roku, pak zahořel.
Adaptéry na routery vydržely v zásuvce 1 a 2 měsíce, pak se odporoučely.
Plus jeden poslali jiný, 2 měsíce čekáš.
Microusb kabel, neutáhne spotřebu mobilu v autě při navigaci, nanic.
Sklo na mobil, lehce zprohýbané, nesedne jak má, odchlipuje se po okrajích.
Jiné má špatně vyseklé výřezy.
Jo, pouzdro na mobil zatím funguje.
yndezit
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 1. 2020 11:00

Tak jistě elektronika je zčásti nekvalitní, protože to mastí v stamilionech kusů a hlavní je nejnižší cena.
Mě odešla USB pamět nakoupená v česku.
Silnoproudá elektronika čínan, je ale celkem odolná, i když tedy po delaboraci jsou tam vidět neskutečné prasárny ohledně možností průrazů, požárů a úrazů.
Masivně nasazované světelné zdroje LED mají třeba ale hlavně zdravotní než kvalitativní rizika. Vyzařovaná vlnová délka bílého LED světla (podsvícení veškerých zobrazovačů a LED zdrojů bílého světla) negativně ovlivnuje hladinu lidských hormonů po setmění a ve spánku. Zahřívané plasty a desítky dalších materiálů na plošných spojích a krytech LED a zářivkových zdrojů nejen(prakticky všechna elektronika) vypařují při chodu a zahřátí toxický koktejl do okolí. Zlaté žárovky.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod curvecardik3 25. 1. 2020 11:40

Moc věříš reklamě výrobců klasických žárovek. Na světě není nikdo komu by LED rozhodily hormony.:-)
curvecardik3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 1. 2020 11:54

Ale jo, to modré světlo z nich mi vadí taky. Naštěstí už začínají dělat teplé zdroje.
yndezit
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 1. 2020 13:29

Nemám to ze své hlavy. Ty vědecké studie, závěry, články o negativním vlivu modrého světla LED na hladinu jistého hormonu jsou vyhledatelné na webu. Plus je třeba k tomu přidat chemický koktejl různého složení z odpařovaný teplem z veškerých plastů a dalších desítek látek z plošných spojů, tlumivek, cívek, traf, tmelů, lepidel atd. zejména z elektronických, elektrických spotřebičů či plastů zahřívaných + barev, rozpouštědel. Nepíšu tu o mikroplastech.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 1. 2020 13:47

redhaven píše:V situaci kdy i největšího německého výrobce robotů Kuka dávno vlastní čínané, je celkem bezpředmětné mluvit v souvislosti z čínou jen o druhořadých nekvalitních výrobcích.
Ano, mnoho produktů pocházejících od Číňanů je nekvalitních, ale nejde kvůli tomu vše co je čínského původu jen tak házet do jednoho pytle a považovat to za jednoznačně nekvalitní zmetky. Je dost čínských produktů které jsou kvalitní a jejích parametry odpovídají tak jak jsou uvedené.
redhaven píše:Čínan vyrábí přesně dle požadavků a ceny zákazníků, pokud je neustále z části zákaznického koláče tlak na snižování cen, čínan vyhoví, ale na úrok kvality a ojebání živ. prostředí a otrocké práce.
Nejde jen tak jednoduše vše co je levné považovat za jednoznačně nekvalitní i když nekvalita u levných produktů je více pravděpodobná. I levné produkty bývají často dostatečně kvalitní. Naopak i dražší produkty mohou být nekvalitní.
Ono je dobré si u všeho vždy přečíst recenze co o tom jiní píšou a jak to hodnotí a také jaké to má parametry.

yndezit píše:Jenže k čemu ti je vyreklamovaná paměť, když na ni potřebuješ ukládat a práce za tisíce ti stojí. Co jsi ušetřil, o to za den dva prostoje přijdeš.
Vyreklamováním alespoň člověk dostane peníze zpět nebo jejích část. Pokud ale nakupuješ v Číně tak o to víc musíš počítat s tím, že ti může přijít zmetek a zvážit jestli ti to za to stojí tam kupovat.
yndezit píše:Dobrá půlka věcí z ebay a ali je šunt.
Když ti to až tolik vadí tak proč tam nakupuješ?

redhaven píše:Mě odešla USB pamět nakoupená v česku.
A nebyla náhodou Made in China? Tím chci naznačit, že i mnohé produkty koupené v Česku jsou stejně z Číny a nejsou zárukou, že budou kvalitnější než to stejné koupené v Číně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 1. 2020 18:00

Trosicku taky prispeji do debaty. Nez tohle vstoupi v platnost, tak stejne cinani uz maji vyresene sklady po cele EU. Napriklad Gearbest ma v Praze, Ali ma v Brne a takto je to napric celou Evropou. Jasne, cena muze byt trosicku vyssi, ale to je logicky proto, ze oni to musi sami vyclit. Na druhou stranu, objednane zbozi ma clovek doma za dva tri dny.

Co se LED svetel tyce, tak zde rozhodne doporucuji znacku Yeelight (sam uz mam od nich nejakych 11 svetel doma). Yeelight (divize od Xiaomi) pouziva diody od Osram a maji psany CRI (respektive Ra index) 95%. Tyto LED svitidla se tedy jiz naprosto blizi klasickym zarovkam, z hlediska podani svetla.

Co se ruznych USB veci tyce (huby, kabely, nabijecky), zde zase doporucuji kupovat od overenych vyrobcu. Osobne mam na tyto veci oblibeneho a zejmena overeneho vyrobce Ugreen. Napriklad plati Apple i za MFi certifikaci a jeho kabely jsou tedy 100% nahradou za originaly (maji Auth-ID cip, tedy funguji i po update firware).

Pokud by to nekoho vice zajimalo, tak jednotlive vyse popsane veci rozepisuji jinde:
:arrow: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-ugre ... -lightning
:arrow: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-chyt ... ky-a-dalsi
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 25. 1. 2020 18:26

Ali má sklad v Brně? Ali je přece jen zprostředkovatel, nic neprodává.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 1. 2020 01:22

S474N píše:Nez tohle vstoupi v platnost, tak stejne cinani uz maji vyresene sklady po cele EU.
To asi mají, ale co je to platné když stejně mnoho zboží do Česka z těch skladů v Evropě nezasílají a tak je jediná možnost objednat to z Číny.
S474N píše:Jasne, cena muze byt trosicku vyssi, ale to je logicky proto, ze oni to musi sami vyclit. Na druhou stranu, objednane zbozi ma clovek doma za dva tri dny.
Pro mnoho lidí je důležitější cena než čas doručení a jsou si ochotní na zboží počkat třeba 1 - 2 měsíce nebo i déle když je to pro ně za dobrou levnou cenu. Ne každý se řídí heslem, že proč něco kupovat levněji když to může mít i dráž.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 26. 1. 2020 10:42

Na zboží zasílané z Čech jsem ještě nenarazil (na Rusko, Španělsko apod. ano). Kterého se to například týká?
MildaX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stileth 26. 1. 2020 11:17

Zrovna vcera jsem natrefil na zbozi, ktere jsem mohl zaslat z CR (a jinych skladu v evrope - Francie, Italie, Spanelsko) jenze cena postovneho byla 6,75 euro oproti 0,14 euro z cinskeho skladu.

napr.: https://www.aliexpress.com/item/4000006283276.html
Stileth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mimonik 26. 1. 2020 16:44

MildaX píše:Na zboží zasílané z Čech jsem ještě nenarazil (na Rusko, Španělsko apod. ano). Kterého se to například týká?

Drazsich veci u kterych bys typicky musel platit DPH a pak by se dovoz nevyplatil. Treba veci od Xiaomi, atp.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 1. 2020 22:56

Nick Cave píše:Tak to jsem zvědav, co přijde mě, tento týden jsem objednal také USB kabel 1,2m
Tak pak napiš co ti přišlo. Já jsem ten můj trochu zkoušel a kromě toho, že je kratší jsem zjistil, že ten malý USB konektor jde trochu těžko zasunout do mobilu a že velmi hodně pomalu nabíjí mobil. Ze začátku jsem si myslel, že nenabíjí vůbec, protože se ani nerozsvítila na mobilu ledka signalizující nabíjení, ale když jsem to nechal déle tak za asi hodinu to nabilo asi tak 2 - 3% což je hodně pomalé v porovnání s jiným kabelem který mám k nabíječce. Je uvedené, že by měl rychleji nabíjet, ale ve zkutečnosti to nabíjí hodně pomalu pokud vůbec se to za nabíjení dá považovat. Když mobil při takovém nabíjení používám tak to ani nestačí dobíjet. Myslím, že prodejce asi záměrně uvádí klamavé informace o tomto USB kabelu aby tím někoho na jeho koupi nalákal a proto by za to mohl nést i odpovědnost. Zvažují proto podání sporu s požadavkem vrácení peněz. To, že je tento kabel levný ještě neznamená, že by musel být až tolik nekvalitní.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 27. 1. 2020 23:38

Jasne ze v podstate vsechno se vyrabi v cine, ale porad je rozdil kdyz na kvalitu dohlíží zapadni firma nez kdyz si to nekvalitne opajcuji podle originalu cinani sami.
A je pravda ze predni cinsky vyrobci jako Huawei a Xiaomi jsou dneska uz jinde, ale u vetsiny noname cinskych firem porad nic moc.
Ad zarovky, je potreba kupovat s co nejteplejsim svetlem (tzn urcite pod 3000K). Ovlivneni produkce melatoninu modrou slozkou je fakt.
CRI je zas jina vec - jak moc je vyrovnane spektrum svetla. Klasicka zarovka ma plne spektrum, bez der. Nejstarsi usporne zarivky meli dost derave spektrum a pamatuju ze pri jejich svetle jsem citil znacny zrakovy diskomfort. Dnesni LED pro pouziti v domacnosti musi mit aspon 80%, ale to je porad poznat, i kdyz mnohem lepsi. Za vyssi index u ledek se docela priplacelo, ale snad se to uz lepsi.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 2. 2020 21:52

A je to tady "čínské Novoroční svátky prodlouženy do 18.2. 2020", do toho data neodesílají zásilky....a není jisté že budou odesílat od 18.2.
redhaven
DiskutérKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků