Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 10. 11. 2020 09:45

Tak jistěže to nebude bez DPH, jen ho zaplatíte dopředu v ceně a oni ho uhradí na vstupu do EU. Což je ale dobré, protože to pak bude bez práce.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 11. 2020 10:18

a rychlejší, navíc zatím stále platí dosavadní pravidla pro DPH
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 13. 11. 2020 07:31

Tak jsem provedl pár kontrolních nákupů toho 11.11. Bude zajímavé to sledovat jak si čp povede. Podle mě je potřeba si jako dopravu vybrat Aliexpress standard shipping, což je téměř vždy placená služba. Pak se mi objevilo sledování a na začátku kódu bylo RRxxxxxxF kde x jsou čísla. Jelikož to je divný kód a z číny jsem jej ještě nikdy neviděl, je možné, že jde opravdu o kód čp která ho běžně i používá v rámci česka.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 13. 11. 2020 09:17

@petrmegac

aha ? tak jestli je to tak, jak píšeš, tak to jsem samozřejmě při objednávce 11.11. nezvolil, takže se s rychlejším doručením mohu asi rozloučit.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Huclik 20. 11. 2020 16:38

Po dlouhé době jsem teď objenal, tak doufám, že to do Vánoc ještě stihne přijít.
Huclik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 20. 11. 2020 16:42

Do cz to asi vcas dorazí ale jesli to da pošta :D uz jistý neni viz;

Česká pošta přestala v Ostravě odvážet balíky od obchodníků. Přetekla. Není místo na depech, nejsou vagony, nejsou auta…Zásilkovna ještě bojuje, ale pro změnu má problémy s výdejními místy. Tolik o tom, že nás spasí e-shopy.
aaischa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 11. 2020 17:03

Huclik: Pokud jsi objednal v posledních dnech tak do Vánoc by to určitě mělo přijít, pokud se to někde neztratí, ale téměř vůbec bych nepočítal s těmi letošními Vánoci. Ono před Vánoci je těch zásilek na doručení obvykle trochu více a doručení tak trvá trochu déle. Z Číny z AliExpress mi zásilky chodí tak do dvou měsíců nebo někdy i trochu déle. Pokud nebudeš mít velké štěstí nebo pokud jsi si nepřiplatil za rychlejší doručení, tak bych s tím doručením počítal tak nejdříve asi někdy začátkem ledna.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 11. 2020 18:14

Mě se u některých věcí to dlouhé doručování vyplatilo, obchodník sliboval 14 dnů, že prý odeslání z ČR, ale poslal to z Číny, tak jsem to uplynutí těch lhůt reklamoval, AliExpress vrátil peníze a ono to po asi 10 týdnech přišlo. :D

Teď mě spíš překvapili ty kupóny, třeba u Baseus jsem měl 20 $ slevu nad 20 $, další ty červený kupóny jsem si naklikal na nějakých hrách že už nevím co vlastně ještě mám koupit.
Akorát včera, jsem něco výhodně naklikal s kupóny skoro zadarmo a pak mi přišla zpráva: God, please cancel the order, my employee set the wrong coupon
Sorry, please cancel
Friends, if you don’t cancel the order, you can’t get the package either,Because i won't send,thank you for understanding
:D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 20. 11. 2020 18:28

Pár balíčků objednaých 11.11 už je v ČR. Je zajímavé že sledovací kód byl CZxxxx kde za xxx jsou mraky čísel. Vše šlo přes Liege a píše to že tam proběhla i celí kontrola, tak jsem zvědav.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stileth 20. 11. 2020 19:54

No mne dnes prekvapila posta, zazvonili a dokonce mi balicek osobne predali.. byl jsem lehce v soku, protoze to je poprve za tech 7 let co jsem v Praze :D
Objednano 20.10.
Stileth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 11. 2020 23:58

Stileth:Možná morálka pošty v Praze je jiná než jinde. Mne vždy veškerou poštu včetně té z Číny která se nevejde do schránky pošta předá u dveří po zazvonění a považuji to za samozřejmost.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod petrmegac 30. 11. 2020 18:06

Takže první balík objednaný 11.11 leží v Praze na poště 22500 Praha 025 od 24.11. A k poště na druhé straně republiky ještě nedorazil. Tedy slib že balíky objednané 11.11 budou doručeny do 10 dní byl bohužel fake. I kdybych vyloučil víkendy a státní svátek. Na druhou stranu chápu že je ČP v tomto období i díky viru hodně zasekaná. Ale už nechápu proč tedy chtějí doručovatele propouštět. Za pozornost ale stojí že zásilky již nejsou přes celní pošu 22000 vyměňovací pošta Praha 120 ale mimo celní poštu. Proclení probíhalo v Belgii, Liege-Import Customs Clearance Success. Jestli to tak bude i po 1.7.2021 a jak se bude DPH platit je ale stále ve hvězdách.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 18:37

No a dopočítali ti DPH nebo clo?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrmegac 30. 11. 2020 19:15

Nebylo tam nic drahého takže by neměli, ale je možné že ještě překvapí, ale důvod není.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 19:51

To je info k ničemu.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka