Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LadikNovak522 3. 12. 2020 20:59

Celní pošta Praha 120... tam všechny balíky stojí několik týdnů...
LadikNovak522
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ski1961 11. 12. 2020 11:38

Tak dnes mi překvapila tahle věc. Setkal jste se někdo s tím, že byste nepotrvrdili doručení zboží a přesto se vám zboží ukázalo, že bylo doručeno ? Mně se to stalo právě nyní. Včera jsem si vyzvedl na poště zásilku a před chvílí jsem se přihlásil do účtu, abych potvrdil doručení a hle koukám jako blázen, zásilka je již ukončena a potvrzena jako doručená, přitom je tam kolonka na udělení feedbacku, který já ale píši, když zboží potvrzuji, že bylo doručeno. Co má tohle znamenat ? V příloze je vidět konkrétní nákup, jak se mi zobrazil před chvílí, když jsem se přihlásil do účtu.
1.jpg
Naposledy upravil ski1961 dne 11. 12. 2020 11:51, celkově upraveno 1
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 11. 12. 2020 11:48

Ebay to dělá například taky když jde zboží pres ebay global shipping... Sami videj že dorazilo z trackingu.. Tak stejne to ze systemu uvidi ali..
aaischa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 12. 2020 12:11

@ski1961 - tak hlavně, že zboží máš (pokud bylo doručeno, ať to klidně potvrzuje pošťák)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 11. 12. 2020 12:23

@aaischa - objednávám mnoho let, ale nikdy se mi to zatím nestalo, že by doručení zboží potvrdil nějaký systém Ali :-)

@ROlda78 - ano, zboží mám, ale mě to spíše zajímalo z toho důvodu, že by se klidně mohlo stát, že ti nějaký systém sám potvrdí doručení zboží, přitom ho třeba vůbec nemusíš obdržet :-)
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrmegac 11. 12. 2020 13:32

Jo mi se to teď taky stalo, viz příspěvek který jsem psal nedávno. Problém je že podle čínského trackingu mi byl balíček doručen 26.11 ale podle české pošty je někde v Praze. Následně to číňan ukončil že bylo doručeno. Tak jsem ve sporu a po handrkování kdy on dokládá tracking v čínštině a já od české pošty v angličtině že doručeno nebylo už se týden nic neděje. Zboží nedošlo, tvrdne někde v poště takže počítám s tím že spor rozhodně aliexpress. Jak dopadne netuším.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod UEENU27 12. 1. 2021 15:47

Já jsem s nákupem z Alick vždy spokojen. I když dražší věci bych si asi neobjednával
UEENU27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 19. 1. 2021 10:48

Dnes doručena zásilka z Aliexpressu... Českou poštou, 17 kalendářních dní od objednání. Zázraky se dějí :-D.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 29. 1. 2021 20:17

Tak to vypadá, že Alík má sklad už i v Praze... Objednáno 15.1.2021 večer, dnes doručeno, podle obálky a razítka odesláno z Prahy.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 1. 2021 07:04

Taky potvrzuji rychlejší doručení, objednání 14.1., doručeno 27.1.
Shenzen - Liege - Praha
AliExpress standard shipping, odrazilo jako RR.
Drobnost za 7 dolarů v malé obálce.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 30. 1. 2021 08:29

Já objednával někdy v listopadu a přišlo to asi za čtyři dny z Belgie
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 1. 2021 12:20

Mne asi od poloviny ledna přicházejí zásilky z objednávek v listopadu a začátku prosince. Nepřipadá mi to, že by se to doručování z Číny nějak výrazně zrychlilo. Já si ale na AliExpress nepřiplácím za rychlejší doručení. Zásilky z Číny mi vždy doručuje ČP, ale to neznamená, že by to bylo odesílané z Česka. I když je na zásilce uvedená nějaká evropská adresa tak to nemusí znamenat, že zásilka byla odeslána z nějakého evropského skladu, ale pouze to, že zásilka šla z Číny, ale přes nějakého Evropského doručovatele. Z Evropy to jde asi pouze v případě, že se objednává zaslání přímo z některého evropského skladu. Ty štítky na zásilce bývají často přelepované a tak těžko zjistit kudy a jak to šlo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod redhaven 30. 1. 2021 14:02

Zásilky z poloviny listopadu s poštovným 25USD, chodí po dvou měsících.... :D
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 1. 2021 17:13

redhaven:
Pokud to má být reakce na mne tak jsem nikde nepsal o poštovným 25 USD. Pokud objednávám z AliExpress tak počítám cenu společně i s poštovným jestli je to z mého pohledu cena výhodná. Nikdy jsem tam ale nekoupil nic co by mělo poštovné (dopravu) za víc jak 1,5 USD. Spíše je to 0 nebo méně než 1 USD.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 30. 1. 2021 17:26

Jsem si teď všiml, že s poštovným dost šachují. Člověk by si mohl myslet, že když objedná od jednoho zboží víc kusů, tak ušetří, ale je to většinou přesně na opak, např. 1 ks poštovné 0,43, 2 ks - 0,96, 3 ks - 3,57, protože to automaticky skočí na dražší způsob dopravy. Když dáte menší počet kusů, tak ta drahá doprava zůstane, je potřeba to rozkliknout a zvolit levnou. Dokonce to takhle skáče i u dopravy zdarma, takže se vyplatí 3x objednat po 1 kusu s bezplatnou dopravou než objednat 3 kusy a dopravu muset platit.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka