Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 3. 2021 08:40

nevíte co to může být, při nákupu v aplikaci kliknu na buy a ukáže se opakovaně hláška ,,unknown order''

//tak už je to OK
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 3. 2021 21:26

Tak zboží mi po 14 dnech konečně uvolnili z celního vymáhání výpalného. (čekali na výpisek z bankovního účtu vyžádaný u banky přímo, zda není švindl) :D :D :D 8-D
Ale chtějí po mě cca 100Kč za nic (poště). Zásilka papírově nepodléhala DPH, natož clu.
Mě jde o podstatu, vyšší mravní princip :D :D :D , jak můžou chtít poplatek za zastupování u zboží, které papírově žádnému DPH, clu nepodléhá.
Mám chut reklamovat České poště poplatek za nic.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 3. 2021 01:56

redhaven:
Mám dojem, že ČP je do toho asi nevinně zatažená. Celníci uznali tvojí zásilku za podezřelou a tak si chtěli ověřit skutečnou cenu kterou jsi za zasílané zboží zaplatil a aby to ověření mohli provést tak požádali ČP aby tě při tom celním řízení zastupovala. Jinak by jsi si to musel zajít na celní poštu v Praze vyřídit sám. Buď rád, že ten poplatek chtějí pouze cca 100 Kč. Já jsem předpokládal, že za to ČP požaduje nějakých cca 200 Kč. Chápu, že se ti to nelibí takový zcela zbytečný poplatek, ale asi s tím nic nenaděláš. S reklamaci u ČP by jsi asi neuspěl, protože ČP provedla službu o kterou byla asi celníky požádaná a nechala si za to zaplatit podle jejích ceníku. Pokud to chceš reklamovat tak bych to zkoušel spíše u celníku kteří asi vše zavinili, ale domnívám se, že ani tam by jsi neměl příliš velkou šanci na úspěch. Celníci asi mají právo u zásilek které uznají za podezřelé nechat prověřit skutečnou cenu která byla za zasílané zboží zaplacena. Bohužel je to tak a my s tím i když se nám to nelíbí asi nemáme příliš možnost něco dělat. Celníci možná chtějí vykazovat nějakou činnost a tak občas některou zásilku zadrží a jen tak ji nechají prověřit. Je také otázkou jestli jsi ČP udělil, třeba i někdy v minulosti, plnou moc pro zastupování při celním řízení. Bez toho by tě asi zastupovat při tom neměli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hgfdsa 19. 3. 2021 05:49

redhaven píše:Tak zboží mi po 14 dnech konečně uvolnili z celního vymáhání výpalného. (čekali na výpisek z bankovního účtu vyžádaný u banky přímo, zda není švindl).

Tomu se mi nechce věřit. Existuje snad ještě bankovní tajemství. To si jen mylně domýšlíš.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 19. 3. 2021 08:15

Představ si, že mému známénu zmizely z účtu peníze za pokutu za jízdu bez dálniční známky... Tajemství netajemství.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 19. 3. 2021 10:58

No jistě. A stalo se to prvního dubna určitě. Dobrý apríl. ;-)
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 19. 3. 2021 15:26

Ne, voe. Když pokutu nezaplatíš, tak to prostě nikdo nechce a ještě ti pošlou bonboniéru.
https://radiozurnal.rozhlas.cz/vybirani ... mi-6340580
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 19. 3. 2021 15:56

Nojo, ale to byl exekutor a ten k tomu měl právní titul - rozhodnutí soudu. Rozhodně to nemůže udělat Celní úřad.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 3. 2021 21:39

Celní vyžírky = Fianční správa či Danová správa má ze zákona právo požádat banku o dodání výpisu z účtu i při celním řízení a tuto možnost hojně využívá, nebot spoustu moulů upravuje průhledně originály pdf výpisy doma. Pak dotanou velmi tučnou pokutu za uvedení Celní správy v omyl.+ vyměřené DPH a clo + velmi pěkné skladné poště. :D :D :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 19. 3. 2021 22:19

hgfdsa píše:Nojo, ale to byl exekutor a ten k tomu měl právní titul - rozhodnutí soudu. Rozhodně to nemůže udělat Celní úřad.

Asi tě to dost překvapí, ale Celní správa má třeba i vlastní zásahovou jednotku... Jenže s vámi je tady možný bavit se maximálně o tom, kde je možné získat při platbě padesátník navíc.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 20. 3. 2021 08:54

§ 57 odst. 3 daňového řádu:
(3) Banky, spořitelní a úvěrní družstva, platební instituce, poskytovatelé platebních služeb malého rozsahu, instituce elektronických peněz a vydavatelé elektronických peněz malého rozsahu (dále jen „poskytovatel platebních služeb“) jsou povinni na vyžádání správce daně poskytnout údaje o
a) číslech účtů a jiných jedinečných identifikátorech,
b) majitelích účtů a zmocněncích, kteří jsou oprávněni nakládat s peněžními prostředky na účtech,
c) stavech peněžních prostředků na účtech a o jejich pohybu, a údaje o osobách, které peněžní prostředky na účet vložily, a o příjemcích plateb,
d) úvěrech, úschovách a pronájmech bezpečnostních schránek.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 20. 3. 2021 13:28

Když budu používat k nákupům zahraniční platební kartu, tak mají asi smůlu, nic si neověří.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 20. 3. 2021 21:42

Když by celník se nedozvěděl, za kolik jsi koupil, tak vyměří dle obvyklé ceny v ČR. Takže si tím rozhodně nepomůžeš.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 21. 3. 2021 08:48

Obejit se daji celni vyžirkove soubehem vice plateb jednomu generalnimu poskytovateli obchodu nebo rozdelenim platby na tuzemsky ucet a zahranicni virtualni. Mimochodem drtiva vetsina obcanu ani nevi, ze celni vyžirkove maji pravo na mj. zastaveni i osobniho vozidla a kompletni prohlidku prevazeneho obsahu, vc. prirucni tasky, kufriku, batuzku apod. a opravdu tak cini. Casto chyti nekoho s par pasovanymi kartony cigar, jiz koupenymi u prekupnika pro konecnou spotrebu nebo stryca s neokolkovanou slivovicou, v mnozstvi nad 10L alkoholu (ze zákona) nutno dokladat fakturou o odvedeni spotrebni dane, dph. :D :D :D :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ski1961 16. 4. 2021 10:45

Tak jsem poprvé vyzkoušel, jestli platí to, čím se pošta chlubila, že doručení do 14 dnů atd..myslím, že se někde psalo, že podmínkou je,aby to šlo tím poštovným Aliexpress standart shiping, ale bohužel zázrak se nestal, doručeno přesně po měsíci. Zvláštní ovšem je, že za to nemůže čína, ale skutečně pošta, protože zboží bylo objednáno 16.3. a dle sledovačky bylo na poště už skutečně po týdnu od objednání, tedy 23.3. ale od té doby leželo na poště a pošta doručila až dnes 16.4. :-(
ski1961
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků