Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ski1961 18. 5. 2021 12:40

No po přečtení tohoto to vypadá od 1.7. na slušnej vopruz a byrokracii.

https://www.mesec.cz/clanky/od-cervence ... rohlaseni/
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xsw 18. 5. 2021 15:30

Já to naopak vítám, můžu obejít Českou poštu, většinou jsem platil České poště za zprostředlování celní deklarace větší poplatek, než mi byla vyměřena daň.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petrmegac 18. 5. 2021 16:55

Jenže největší problém je v tom že většina lidí kupovala dolarové položky a ti teď zaplatí víc než kolik stál nákup a ještě se budou muset naučit určovat zboží a počítat si daň sami. A ano, řešení by bylo kdyby aliexpress nacpal do jednoho balíku veškeré zboží tak aby v součtu nepřesáhlo 150 eček a tím by to snad byl jeden balím s různým obsahem a tedy jeden poplatek poště. Otázka je jak by se to různé zboží v té celní aplikaci zadávalo. Já jsem vždy objednával více věcí po pár dolarech, akorát každé přišlo zvlášť v balíku. Další možností je že už to proclí rovnou aliexpress při nákupu a tu daň odvede třeba v Nizozemí a pak už to je v rámci EU v pořádku.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 5. 2021 23:24

Bude v tom od července velký zmatek. Tak jak to v Česku často bývá tak se dá předpokládat, že jim to elektronické celní prohlášení ze začátku asi nebude fungovat. Na takové "opičárny" nám je dobrá EU.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování


Odeslat příspěvekod Kedar21 23. 5. 2021 12:27

Dobrý den, jsem zde poprvé po přihlášení. Vaše diskuze mě velice zajímá, neboť nakupuji již dlouhé léta na Aliexpressu a jinde v zahraničí.
Přiznávám, že se zatím snažím orientovat na těchto stránkách, a zkouším, co zde vše funguje a jak to funguje
K danému tématu mám jednu otázku, když zboží objednám nyní a zaplatím, tak v případě že přijed po 1.7., budu taky platit DPH , clo atd?
Kedar21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ski1961 23. 5. 2021 12:42

@Kedar21

ano, přesně tak..je jedno, kdy zboží objednáš nebo zaplatíš. Jak jsem četl dnes v jiném článku o téhle problematice, tak všechno co bude ve skladech od půlnoci 1.7.2021 bude podléhat celními řízení.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satinst 23. 5. 2021 16:57

Zdravím. Mám taky dotaz. Bude se to DPH týkat i toho zboží, které na aliexpressu jde objednat ze skladu někde v evropě? U nějakých položek jde zvolit i ČR...nebo se tady bere původ?
Díky
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 5. 2021 17:19

To DPH by se mělo platit pouze u zboží zaslaného ze zemí mimo EU. Pokud bude zboží zaslané ze skladu někde v EU tak by se DPH platit nemělo. Někde jsem ale četl, že někdo objednal zboží na AliExpress ze skladu v Evropě a stejně mu to přišlo z Číny. Z těch evropských skladů AliExpressu zboží bývá většinou dražší a také se tam platí i za dopravu a to je pak na zváženou jestli se to za ty peníze vůbec oplatí takto kupovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 23. 5. 2021 17:40

Bohužel, stává se celkem běžně, že prodávající má u nabídky třeba odeslání z Polska, samozřejmě zboží dražší a i s dražším poštovným, než u stejného zboží přímo z Číny a realita ? Zboží je stejně odesláno z Číny, osobní zkušenost a největší nespolehlivost u čínana vidím v tom, opět z osobní zkušenosti, že se ještě před koupí prodejce zeptám, zdali zboží opravdu odejde z toho skladu v Evropě,které má u nabídky, on odpoví že určitě ano a výsledek ? za pár dnů jsem zjistil, že zboží bylo stejně odesláno z Číny a neudělá se už s tím pak vůbec nic..jen člověk zaplatí více a ještě si na to dlouho počká a tohle se začíná na Ali objevovat čím dál více, tohle už se stalo mnoha lidem, které znám.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 23. 5. 2021 18:21

Kedar21 píše:... K danému tématu mám jednu otázku, když zboží objednám nyní a zaplatím, tak v případě že přijde po 1.7., budu taky platit DPH , clo atd?

Rozhodující pro to, jaký postup se použije, zda postup platný do 30. 6. 2021 nebo od 1. 7. 2021 bude datum podání celního prohlášení. Takže i když už bude před 1. 7. 2021 zásilka na území ČR, rozhodující bude okamžik podání celního prohlášení. Bude-li celní prohlášení podáno až 1. 7. 2021 nebo později, již se budou uplatňovat nové předpisy (tj. vždy platba DPH, u částek na 150 EUR i platba cla).
Článek z 19.5.2021: https://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/O ... -EUR-.aspx
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 5. 2021 04:55

ski1961 píše:Bohužel, stává se celkem běžně, že prodávající má u nabídky třeba odeslání z Polska, samozřejmě zboží dražší a i s dražším poštovným, než u stejného zboží přímo z Číny a realita ? Zboží je stejně odesláno z Číny...

Na tohle mám jedinou radu, číst hodnocení u toho konkrétního zboží, vybírat prodejce jen který má více hodnocení, ideálně co nejvíc z ČR.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 24. 5. 2021 07:15

@myšpilín

děkuji za cennou radu. Já nejsem nováček na Ali a nakupuji mnoho let a stovky nákupu, ale můžu se na tohle tvoje doporučení koukat jak chci,ale stejně to neovlivním. Prodávájící měl stovky kladných hodnocení, dokonce v komentářích bylo vidět, že odesílal z Polska, zeptáš se ho, zdali to bude opravdu z Polska a on odpoví ano, až pak zjistíš, že odeslal z Číny, takže s tím neuděláš vůbec nic.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 24. 5. 2021 10:00

sice to není alibába, ale je vidět, že když se chce tak to jde:
13.5. objednaný nějaký hadr přes insta, víceméně okamžitě informace o odeslání, až v tu chvíli samozřejmě nepřekvapivě, že to je Šenzen
dnes 24.5. to dorazilo překvapivě PPL na obálce YunExpress Dobrovíz
zajímavé je, že i tak se to většinu doby flákalo po ČR, kde to bylo už 16.5., ale po celou dobu přesné tracking info vč. přijetí a odbavení celníky (bez cla)
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 24. 5. 2021 10:28

Mě už ta pošta neuvěřitelně s*re..zásilka od objednání 10.4. byla už v ČR včetně celnice v Liege 20.4. tedy cca 10 dnl od objednání a od té doby někde do dneška leží na poště a stále nic. Doufám, že si ty zásilky pošta sulcuje někde ve skladech a uvolní ji až po 1.7., aby mě mohli obrat o DPH, jiné vysvětlení pro to nemám..

1.jpg
ski1961
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků