Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 26. 5. 2021 18:34

Jestli je to nafukovací panna, tak už věř, že už ji někdo přeřízl.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 26. 5. 2021 18:37

Ne, jsou to komponenty na kolo.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 26. 5. 2021 18:39

Každej tomu říká jinak.
Misionář přijel do Afriky a pustil se do práce. Začal tím, že učil domorodce svou řeč. Vzal náčelníka do pralesa a ukazuje mu: "To je skála." Náčelník to zopakuje. Jdou dál a misionář ukazuje: "To je strom". Náčelník to zopakuje. Na mýtině načapají souložící dvojici a misionář honem neví, co říct, tak řekne "On jede na kole." Náčelník vezme oštěp, vrazí ho chlapovi do zadku a říká misionářovi: "To je moje kolo!"
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 26. 5. 2021 18:47

:D
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod nikko 26. 5. 2021 18:50

xsw píše:Dnes me cinan z ali odeslal zasilku a dal ji dve trasovaci cisla, to jsem jeste nezazil.

Myslím, že druhé tracking number je to, pod kterým bude zásilka zaregistrována v systému České pošty.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xsw 26. 5. 2021 18:57

Jedno je znaceno jako Aliexpress standard shipping a druhe jako EMS.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod saabturboclub 3. 6. 2021 22:54

Ahoj, někdo tady psal, že se mu v aliexpressu automaticky označilo zboží, jako že bylo doručeno i když nebylo doručeno => taky mám teďka pár balíků, které mi v aplikaci aliexpress automaticky systém za mně potvrdil, že bylo zboží doručeno i když jsem ho ještě nedostal.
Předtím se mi to ještě nikdy nestalo. Už to taky reklamuju s některýma prodejci, kteří to zjišťují....
saabturboclub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 4. 6. 2021 10:02

Tak čerstvá zkušenost 21.5. zakoupen kabel, 23.5. odesláno, 29.5. dorazilo do CZ, dnes 4.6. doručeno ČP, aniž bych musel cokoliv dokládat.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 4. 6. 2021 10:07

Já mám několik mailů z 13. a 14.5., že zásilky dorazily do země určení... A dál nic, pošta to asi nechává uzrát do 1.7., aby se mohla nakapschovat.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 6. 2021 10:10

saabturboclub:
Pokud uplynula stanovená doba pro doručení zboží tak to AliExpress asi automaticky označuje jako doručené. V takovém případě máš nárok na podání sporu ve stanovené lhůtě a vrácení peněz.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod petrmegac 4. 6. 2021 20:28

Dneska mi psal kamoš že měl objednáno 18 různých věcí od 18 různých prodejců a přišlo mu to najednou v jednou balíku dohromady. Což je zajímavé. Pokud by měl někdo podobnou zkušenost, znamenalo by to že ČP se moc nenabalíkuje :-D
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabturboclub 7. 6. 2021 13:44

petrmegac píše:Dneska mi psal kamoš že měl objednáno 18 různých věcí od 18 různých prodejců a přišlo mu to najednou v jednou balíku dohromady. Což je zajímavé. Pokud by měl někdo podobnou zkušenost, znamenalo by to že ČP se moc nenabalíkuje :-D


AHOJ,ANO, TAKTÉŽ JSEM DNESKA OBDRŽEL HODNĚ BALÍKŮ V JEDNOM ZASLANÉM A BYL DORUČEN JAKO BALÍK.
PŘEDTÍM MI TO CHODILO DEFAKTO DENNĚ, TEĎKA 14DNI NIC A AKORÁT TO DRŽELI A PŘIDÁVALI DO TOHO JEDNOHO VELKÉHO:-( U HODNĚ VĚCÍ JSEM NEPOČÍTAL S TÍM, ŽE MI JE JEŠTĚ BUDOU 14DNI TAKTO ZADRŽOVAT:-(

-- 7. 6. 2021 14:50 --

Ahoj, dá se nějakým způsobem kontaktovat aliexpress, když tu mám prodejce, který očividně zboží do daného termínu NEPOSÍLÁ, zprávy si nečte a tím ani nereaguje a má i vypnuté hodnocení od nakupujících?
Nenašel jsem nikde jinou možnost, než robota, který má nadefinované možnosti a ten mi nepomůže:-(
Rád bych je kontaktoval, ale robot to neumí.

Děkuju Pavel
saabturboclub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ski1961 7. 6. 2021 14:07

těm více balíkům nějak nerozumím..jak tomu mám rozumět ? jako že Vám přijde z pošty jeden balík a v něm je více zásilek ? To jako že v balíku pošty nebo odkud vlastně ? To mi připadá úplně scifi...jak by mohla zadržovat pošta někde nějaké zásilky pro nějakého Ferdu a čekat, jestli mu jich nepřijde víc ? to přece není snad reálně ani možné hlídat při těch milionech zásilek :-) nebo snad myslíte, že to tam drží přímo až ta doručovací pošta někde na vesnici a když je toho víc, že to sama nahází do jednoho balíku a doručí ?
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabturboclub 7. 6. 2021 14:38

tak jednoduše => Váš balíček byl upgradován na kombinovanou dodávku.... a takto to bylo provedeno u asi 13Ti balíků.(více objednávek v jednom balíku)
V aplikaci od pošty jsem tento balík viděl že údaje obdrženy, ale zásilka ještě nebyla podána.
Trvalo jim to 10dni, normálně bych je dostal průběžně.
Netvrdim, že by to zadrzovala ceska posta, ale asi to jejich Cainiao.

Je možné, že se připravují na změny id 1.7., kde by měli dělat to, že se nebudou platit poplatky pro každý balík, ale udělají z toho jeden balík a jeden poplatek...?
saabturboclub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrmegac 7. 6. 2021 14:42

Myslím si přesně to samé. Podívej se na ten balík, pokud přímo na něm jsou čínské nálepky, balík kompletuje asi už Cainiao v Číne.
petrmegac
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků