Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jjrr 28. 11. 2021 17:14

Jako také jsem tyhle trackovací čísla začínající CZ měl, v současnosti mám 4 další na cestě, a nikdy nikdo nechtěl nic clít ani danit. Akorát se párkrát stalo, že to zboží nikdy nepřišlo, trackování většinou končí po měsíci záznamem o předání doručovateli v cílové zemi a po dalších 2 až 3 měsících se buď zásilka objeví v poštovní schránce a nebo také ne. Jak vidím tohle trackovací číslo, tak lituji, že jsem zas objednával.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Disident 28. 11. 2021 18:58

Dle toho videa v odkaze i jiných indicí z jiných webů, se ale prokleté službě ČP jejímu celnímu zastoupení ale není v některých případech možné vyhnout a určuje to evidentně ČP nahodile, jak si zamane tento "vyhrazený režim" proclení či jak se jmenuje, má na to bumážku dle asi Poštovních pravidel.
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jjrr 28. 11. 2021 19:09

Já docela pochybuji, že mi ty zásilky doručuje Česká pošta, některé se objevily v poštovní schránce pres noc společně s reklamními letáky supermarketů, které distribuuje nevim kdo.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Disident 28. 11. 2021 19:36

Tak to taky poznáš až tě zásilku zadrží celní pošta v tom "vyhrazeném zvláštním režimu" a dojde ti, že máš zaplatit pěkně znovu DPH a službičku ČP a to bez ohledu zda jsi ČP dal nějakou plnou moc nebo ne. ČP totiž jede v některých případech dle výše uvedeného režimu, dle Poštovních podmínek schválených nějakým ministersvem asi vnitra.
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jjrr 28. 11. 2021 19:42

Vždycky to můžeš odmítnout, pošlou to pak zpět.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Disident 28. 11. 2021 19:46

To jistě, ovšem pokud to potřebuješ nebo je to něco za tisíce...a nemusí se to podařit dle toho co čtu vždy vyreklamovat na Ali, zvláště když nemáš tu jejich dopravu asi.
No co chceš po EU a státu povedeného.
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod nikko 28. 11. 2021 20:17

Disident píše:Tak to taky poznáš až tě zásilku zadrží celní pošta v tom "vyhrazeném zvláštním režimu" a dojde ti, že máš zaplatit pěkně znovu DPH a službičku ČP a to bez ohledu zda jsi ČP dal nějakou plnou moc nebo ne. ČP totiž jede v některých případech dle výše uvedeného režimu, dle Poštovních podmínek schválených nějakým ministersvem asi vnitra.

Pošta může "využít" toho, že z adresy odesílatele (z textů v balíčku) není jasné, zda zboží bylo prodáno v režimu IOSS, nezná cenu zboží a může vypočítat DPH "odhadem" podle celních tabulek.

V tom případě máš zákonné právo reklamovat výpočet DPH - přiložit oficiální fakturu z Aliexpressu, doklad o zaplacení (max. 150 eur) a že nejsi podnikatel (tj. zboží je pro soukromou potřebu). Doložíš tak prodejce a jeho adresu, tj. že zboží bylo nakoupeno v režimu IOSS a doplacená DPH má být 0 Kč. Dokládáš tím také to, že pošta nemá zásilku předložit celnímu úřadu ve zvláštním režimu (poplatek poště 150 Kč), ale v režimu IOSS (poplatek poště 0 Kč).

-- 28. 11. 2021 20:47 --

Disident píše:...No co chceš po EU a státu povedeného.

Nemyslím si, že v jiných státech je to lepší. Ostatně i služby od podnikatelů nejsou lepší než od státu (viz. případ Bohemia Energy).
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Disident 29. 11. 2021 10:18

To zní samozřejmě velice pěkně a logicky, ale zabrzdí tě nárazem do zdi absolutně žádná reakce ČP na tvoji reklamaci, neboli úplně tvůj email a reklamace budou ignorovat, protože je nikdo nečte, neb asi nemají lidi nebo co. Však i pod tím videem je to v diskuzi...

A v neposlední řadě ČP ráda náhodně přelepí to číslo Ali (takovým tím svým tuzemských čísilkem DR... nebo DP... či co)a jsi v zádeli, neprokážeš vůbec nic, zásilka je pak neidentifikovatelná. Proženou to pekně pod rengenem a vyhodnotí ventilátor jako nějakou drahou turbínu či co, jak tam někdo psal. :D :D :D
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tramvaj 29. 11. 2021 15:54

Použil jsem AliExpress Saver Shipping a číslo zásilky najdu kde?

Na faktuře od Ali mám

Invoice No. : CZ2021112...


A v Track order mám: CZ0000103....


Ani jedno z těchto čísel mi nechce cportal.celnisprava.cz ve formuláři sežrat. Je moc brzy, nebo to tam vůbec nenačtu. Dík
Tramvaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 11. 2021 18:13

Mne jede zasilka z Ali, nejprve bylo pridelene tr. No CZ0000xxxxxxxx, pote to zmenili na LFxxxxxxxxxxF, ktere jiz lze sledovat na https://www.postaonline.cz/trackandtrace/, dle sledovani pres nejakou cinskou stranku je zasilka v Budapesti, na sledovaci strance ceske poste vypisuje "Obdrženy údaje k dosud nepodané zásilce", prepokladam, ze se to zacne menit, jak dorazi do CR. Zatim take zadne avizo o eventulanim procleni...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 11. 2021 18:19

Takhle ale změní trackovací číslo jen některé zásilky, klidně přitom zásilky i sloučí, pokud je jich více na jednu adresu a to i když byly z číny odeslány třeba s měsíčním odstupem.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ski1961 29. 11. 2021 18:38

stručně řečeno, je v tom neskutečnej bordel, člověk si něco objedná a je ve hvězdách, jak vlastně ta zásilka dorazí, zdali bude mít štěstí a projde bez záchytu a nebo to pošta zastaví a člověk zaplatí jejich výpalné..a nemůže se to předem nijak ovlivnit..tohle je slušnej absurdistán.
Naposledy upravil ski1961 dne 29. 11. 2021 19:19, celkově upraveno 2
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Disident 29. 11. 2021 18:56

jooo..., my co jsme se předzásobili a nechtěli pokoušet státní moloch...asi půl roku jsem nic neobjednával, náhoda je svi.a, co kdyby to zachytil ten jejich "zvláštní režim". Pak se nervovat a strávit vypisováním dohledáváním dohadováním hodiny, ani na Ali není vždy jistota vyreklamování vrácené zásilky nebo toho dvakrát zaplaceného DPH. Chyb jsou na obou stranách, jak u Ali, tak ČP. Evidentně není vůbec žádná záruka, když speciálně vyhledáte jen prodejce co odesílá z Evropy, polska apod., že pak opravdu to zboží přijde z Evropy, chodí totiž běžně stejně z Číny. Vše je v těch diskuzích pod videem nebo i jinde. A navíc je to zboží zasílané z "Evropy" většinou až násobně dražší, je zvýšená cena samotného zboží (dobře DPH velkodovozce) + tučná doprava.
Kašlu na Čínu, nějaké číčoviny se tady dají pořídit za stejné nebo dokonce nižší ceny + doprava Zasilkovna. :-)

Co jsem chtěl z Číny, i za tisíc-e USD, mám a i s optimalizovaným clem (byly to sice nervy, vysvětlit prodejci, rozdělit platby na dvě různé karty a účty) před platností toho DPH výpalného. Tady u místních překupníků by to stálo nejmím 100k, ale i 300k a je to festovní a nezničitelné, žádná elektronika :D :D :D
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ski1961 29. 11. 2021 19:29

@Disident
ano máš pravdu, taky asi končím s Ali kvůlu tomuhle bordelu..jak říkáš, na to zasílání v uvozovkách z Evropy se vůbec nedá spolehnout..já objednával taky naposledy na jaře a vždy to mělo být 2x z Polska, zboží mnohem dražšš..nějak jsem naivně myslel, že to přijde z Polska, první zásilka samozřejmě za 6 týdnů z Číny, na druhou po téhle zkušenosti jsem se prodejce raději předem zeptal, zdali to zboží opravdu bude odesláno z Polska, odpověd samozřejmě že bude z Polska, žádnej problém a výsledek za 5 týdnů opět z Číny. Čínan odkývá úplně všechno a realita je pak úplně jiná. Absolutně žádné spolehnutí a co zavedli ted je totální chaos a nikdo dopředu neví, jak vlastně zásilka dorazí.
Naposledy upravil ski1961 dne 29. 11. 2021 20:52, celkově upraveno 1
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 11. 2021 20:23

jjrr píše:Takhle ale změní trackovací číslo jen některé zásilky, klidně přitom zásilky i sloučí, pokud je jich více na jednu adresu a to i když byly z číny odeslány třeba s měsíčním odstupem.


Jsou to dve zasilky v jedne, kupovano v prubehu 10 min od 2 ruznych prodejcu. Nevedel jsem, ze to takhle funguje.
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků