Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod CZ4R 31. 12. 2021 23:24

Nejde mi dnes zaplatit zboží na AE, hlásí mi to chybu 7200022 při ověření platby - zkusil jsem 5 karet a stále to samé... Nevíte, kde je chyba?
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pmoravec 2. 1. 2022 11:00

Mohu potvrdit, nejde to v aplikaci ani dnes a chyba na všech kartách je stejná.

EDIT: Podle https://alixblog.com/en/error-codes-aliexpress/ by to mohlo indikovat problém s vybranou měnou, nicméně zkoušel jsem CZK, USD i EUR a bez úspěchu.

EDIT2: Nefunguje ani oficiálně podporovaná VISA debetní karta, zkoušel jsem to eskalovat na "live" support, ale dostávám jen obecné fráze s tím, že se tím budou zabývat. Tak uvidíme.
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CZ4R 2. 1. 2022 20:17

Ano, také jsem zkoušel live support, ale jejich reakce byly, ať vyzkouším jinou kartu (zkusil jsme jich nakonec 7!) nebo ať se domluvím s obchodníkem na jiném způsobu úhrady (paypal)... také to prý budou eskalovat výš.
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pmoravec 2. 1. 2022 20:33

Napsali, že to může trvat 3-5 pracovních dnů tak uvidíme, jestli něco stihnou před Čínským novým rokem.

Hloupé je, že teď se docela snadno dají sehnat kupóny na slevu kdekoliv skrze Money Hop, ale k čemu, když se nedá platit.
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pmoravec 4. 1. 2022 22:07

Předchozí příspěvek už nejde editovat, takže doplňující dotaz: daří se někomu aktuálně platit a pokud ano kartou jaké banky (někdo si stěžoval ve fóru mBank, že nefunguje, Creditas a Equa také nefungují, co zbytek)?
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matlu 5. 1. 2022 09:13

Dostávám taky stejnou chybu:
We couldn't process this payment. Error code: CSC_7200022
Zkoušel jsem platit kartama od Fio a Transferwise. Taky jsem zkusil udělat objednávku v CZK (normálně mám nastaveno USD) ale ani to nepomohlo.
matlu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 5. 1. 2022 10:29

Já už mám dnes platby funkční. Řešil jsem to na ali přes live chat ale třeba už to půjde všem, kdo ví.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pmoravec 5. 1. 2022 13:28

Ano, potvrzuji, obě trvalé uložené karty mi fungují. Na live chatu jsem to řešil taky (nutili mi ověřit se v AliPay, nevím, zda to s tím má souvislost nebo ne), asi konečně opravili tu chybu.
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CZ4R 24. 1. 2022 22:08

Počítal někdo, zda je výhodnější platit přes Revolut nebo přes Českou spořitelnu (nebo Airbank), které nabízí 4% cashback?
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viamala 25. 1. 2022 08:48

Ty 4% nevrací automaticky každý prodejce na AE, vlastní zkušenost. Většinou vrací při nákupu dražšího zboží za stovky dolarů přes AB.
Viamala
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 1. 2022 15:05

vrací každá karta přes tipli.cz a podobné cashbackové portály
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viamala 25. 1. 2022 16:46

Nevrací, nevrací pokaždé ani přes Tipli apod. Ani náhodou.
Viamala
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jjrr 26. 1. 2022 03:00

Tu asi mícháte dohromady bonus z karty s bonusem z Tiply, přitom to spolu nijak nesouvisí.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 1. 2022 10:02

dejme tomu, že částečně jo
je to obdoba toho, co dává zpět Spořka, AirBank či Twisto
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků