Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 5. 2021 11:01

ski1961:
Od 10.4. to u zásilek z Číny není až tak dlouhá doba. Běžně jsou zásilky z Číny doručované do 2 - 3 měsíců i když výjimky kdy to příjde i dříve se občas stávají. Chápu, že můžeš být naštvaný z toho, že to poště až tak dlouho trvá, ale nic s tím nenaděláš a to jestli ti to doručí do 30.6. nijak neovlivníš. Doporučil bych trpělivě čekat a doufat, že ti to do konce června nebo možná i dříve snad příjde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kedar21 24. 5. 2021 15:50

Tak zase ahoj, pročítal historii vaší debaty kolem Aliexpressu. Narazil jsem na téma potvrzení přijetí zboží někým jiným než kupujícím.
Tento případ se mi stal za poslední měsíc asi 6 x. Naposled před 10 dny, kdy za mě někdo v mém účtu na Aliexpressu potvrdil převzetí, já si toho nevšiml a zjistil jsem to až podle toho, že jsem nedal hodnocení. Ovšem chyba je že uplynula lhůta pro otevření sporu. Systém mě tam už nepustí. Takže jsem kontaktoval Českou poštu a zjistil jsem, že balíček poslali do Prahy pošta 025, a vrací ho prodejci. Přitom vůbec nedošel na mou doručovací poštu.
Psal jsem na zákaznický servis Aliexpress bez odezvy, byl jsem na poště několikrát bez výsledku, že prý to už nejde stáhnou zpět. Tak jsem kontaktoval všechny prodejce na Aliexpressu ovšem ti jenom tvrdili, že mám počkat nespěchat prostě kecy a že mám kontaktovat zákaznický servis.
Nakonec jsem nikde nepořídil přišel jsem zhruba asi o 350 kč na třech balících. Oni je totiž sloučili do jednoho. Což není poprvé.
Takl jsem se dnes nas......, a dal jsem všem třem prodejcům nejhorší hodnocení tedy jednu hvězdu a vše jsem zdůvodnil v komentáři. Tak jsu zvědav jestli mi Aliexpress nezruší účet, již jsem o tom četl na různých diskluzích že se to stává.
Jinak na Aliexpressu nakupuji pouze pro sebe a známé a příbuzné, neprodávám nemám obchod, jsem na úrovni Aliexpres shoper, mám 1080 nákupů.
Nemáte s tímto potvrzováním převzetí někdo nějaký větší zkušenosti? Tím myslím potvrzení někým jiným než kupujícím.
Děkuji za odpověď
Kedar21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xsw 24. 5. 2021 17:34

A kde to vidíš to potvrzení doručení? Já nic takového nevidim ani tam, kde jsem to potvrdil.
:-D
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petrmegac 24. 5. 2021 18:43

Stalo se mi to jednou. Ale to potvrzení o doručení se objevilo na ali podle zahraničního dopravce, ale podle webu ČP to doručené nebylo, jenže to prodejce nezajímalo a potvrdilo se to automaticky jako doručené.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 5. 2021 11:20

Objednával jsem koncem dubna poslední 3 zásilky, z toho jedna přišla dnes, u dalších je předpokládané doručení 26 Jun a 11 Jul tak jsem zvědav, kdy to doopravdy přijde
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 25. 5. 2021 16:14

Já teď objednal nějaké dražší komponenty na kolo u jednoho prodejce, zaplatil vyšší postovné za přislib, že to bude bez celních poplatků, tak uvidím, jak to dopadne, zaplatil jsem před týdnem celkem cca 600 USD a ještě to ani neodeslal.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kedar21 25. 5. 2021 16:32

xsw píše:A kde to vidíš to potvrzení doručení? Já nic takového nevidim ani tam, kde jsem to potvrdil.
:-D

Ahoj, ještě nevím jak se odpovídá tak jsem zvoli odpověď s citací.
Při objednání zboží se na stránkách all objeví objednané zboží ( moje objednávky) vedle zboží je napsáno
v jakém stavu je objednávka a kolik dní zbývá do konce ochranné lhůty.
Je tam napsáno: Čeká na doručení a počet dní do konce dodání
Pokud je zakázka převzatá tak tam naskočí : Hotovo
Dále ještě víc na pravo je potom několik okének jako : sledovat objednávku a dále potvrdit přijmutí zboží
Pokud je zboží přijmuto , přeskočí oznámení : Čeká na doručení na Hotovo.
A objednávka je přesunuta do převzatých, takže pokud to nepotvrdí kupující a nedá zároveň hodnocení, tak tuto objednávku jako přijatou někým jiným, je potřeba hledat podle všech objednávek a procházet po jedný a kontrolovat kdy chybí hodnocení kupujícího, nebo jednodušší řešení je otevřít si Spravovat zpětnou vazbu a tam naskočí objednávky kterým kupující neudělil hodnocení. Podle toho se dá zjistit, že někdo za kupujícího převzal zboží a potvrdil to do systému All.
Pokud nakupujete sem tam tak to uhlídáte normálně, ale já mám i 60 objednávek a to je potom už dost těžký.
Kedar21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xsw 25. 5. 2021 17:25

No tak to si myslim, že nikdo jiný za tebe převzetí nepotvrzuje, prostě uplynula lhůta, kupující nereaguje, tak to systém automaticky překlopí do dalšího stadia.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 5. 2021 18:33

xsw píše:zaplatil jsem před týdnem celkem cca 600 USD a ještě to ani neodeslal.
Tak to už asi možná uplynula lhůta pro odeslání zboží a v takovém případě by jsi asi měl mít nárok na vrácení peněz.

Kedar21:
Nikdo jiný nemůže potvrdit tvoji objednávku jako doručenou a to ani v případě, že by ji pošta doručila někomu jinému, protože by se musel k tomu přihlásit na tvůj účet u AliExpress. Jedině, že by jsi někomu dal nebo prozradil tvoje přihlašovací údaje a ten to udělal za tebe. Jako pravděpodobné mi připadá to co píše xsw. Uplynula lhůta pro doručení a kupující (ty) nereagoval a tak to AliExpress asi automaticky považuje a označí jako doručené. I v takovém případě máš nárok v určitým čase podat spor a požadovat vrácení peněz. To, že má někdo 60 objednávek mi nepřijde jako dostatečná výmluva, že se to nedá uhlídat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod satinst 25. 5. 2021 20:57

Já mám taky ještě jeden dotaz k těm následným poplatkům... Když už jsem teď něco objednal a došlo by to teda až po 1.7....jak se vyžadují ty poplatky? To přijde domů na dobírku? Co se stane, když to teda pošta zpracuje ale já pak ten balík odmítnu? Takhle si lidi můžou z pošty dělat srandu... Objednávat věci za pár drobných aby se pošta drbala s DPH a vy pak balík odmítnete....
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xsw 25. 5. 2021 21:57

Po 1.7. nevim, ale ted je to tak, ze te posta kontaktuje a zepta se, jestli si to proclis sam, nebo maji clit oni a pak jim musis dat plnou moc. No a kdyz jim to pak nezaplatis, daji to k soudu, dukazem je plna moc a komunikace.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 5. 2021 06:31

satinst píše:Když už jsem teď něco objednal a došlo by to teda až po 1.7....jak se vyžadují ty poplatky?
https://celnicka.cz/jak-to-funguje
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 26. 5. 2021 08:03

xsw píše:No tak to si myslim, že nikdo jiný za tebe převzetí nepotvrzuje, prostě uplynula lhůta, kupující nereaguje, tak to systém automaticky překlopí do dalšího stadia.


no mně se tohle stalo už 2x taky, že zásilka se najednou ze statusu čeká na doručení změnála na hotovo a přitom jsem žádnou do té doby nedostal..nevím, jak se tohle děje, rozhodně nikdo moje údaje nemá. Všiml jsem si, že tohle se stalo u zásilek, kterým skončila ta doručovací doba, přesně v poslední den té lhůty. Hlídal jsem si to, abych mohl podat spor,protože zásilka doma ještě nebyla. Dříve podat spor nejde. Jenže v momentě, kdy se to potvrdilo na hotovo už podat spor nešel, takže jako co pak dál ? Zásilku nemám, podat spor nejde a u objednávky je hotovo doručeno. Naštěstí obě zásilky po několika dnech dorazily, jedna asi po týdnu, druhá asi po 10 dnech od té doby, kdy se objevilo hotovo. Kdyby nedorazily, nemůže člověk nic, ani podat spor.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 5. 2021 11:13

ski1961:
Já jsem letos v dubnu podával spor na nedoručenou zásilku u které bylo od začátku zřejmé, že ji prodávající neodeslal a normálně spor šlo podat a bez problémů mi peníze byly vrácené a nic tomu nebránilo, že na AliExpress se to změnilo na doručené. Dříve než uplynula doba pro doručení ten spor podat nešlo. Na to podání sporu je stanovená určitá doba (asi 15 dnů) do kdy jde spor podat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xsw 26. 5. 2021 18:25

Dnes me cinan z ali odeslal zasilku a dal ji dve trasovaci cisla, to jsem jeste nezazil.
xsw
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků