Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 10. 2019 11:18

LXIDCX píše:Doletět si pro to :-)
Takhle jsem jednou kamarádovi letěl něco vyzvednout do New Yorku. I když mi zaplatil letenku, pořád ještě ušetřil oproti platbě cla a DPH.


No to bych neusetril tedy, naopak. Navic by to stejne slo pres celnika, scener.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 11. 2019 22:51

Celní vohnouti nepřekvapili a naivně po mě chtějí celý nezačerněný výpis z devizového účtu, nedočkají se, nemají nárok, musí jim stačit upravená faktura a začerněný výpis z účtu jen s mým jménem. Chápu, zajímá je číslo mého účtu, nebo aspon kod banky, aby mohli jako správce daně nařídit bance vydání výpisu a dokázat skutečnou cenu zboží pro soukromou potřebu a pak ke clu, DPH udělit i tučnou pokutičku... :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 11. 2019 12:51

redhaven píše:musí jim stačit upravená faktura a začerněný výpis z účtu jen s mým jménem. Chápu, zajímá je číslo mého účtu, nebo aspon kod banky, aby mohli jako správce daně nařídit bance vydání výpisu a dokázat skutečnou cenu zboží pro soukromou potřebu
Podvádění se nemusí vždy vyplatit. Předpokládám, že číslo účtu a kód banky si celníci pokud jim na tom bude záležet dokážou zjistit. Začerněné číslo účtu na výpisu může být důvodem proč je to celníkům podezřelé a proto se není čemu divit, že si to asi chtějí ještě ověřit přímo v bance. Jinak proč celý výpis z účtu? To jim nestačí pouze potvrzení o té jedné konkrétní platbě které si u asi většiny bank jde stáhnout z IB?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rufss 16. 11. 2019 17:28

Potvrzeni se da lehce zfalsovat. Kde zijes naivo?
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 11. 2019 01:16

rufss:
A kde žiješ ty? To si snad myslíš, že výpis z účtu se zfalšovat nedá? V současné době se na počítači dá snadno zfalšovat téměř cokoliv.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rufss 17. 11. 2019 06:15

redhaven píše:... Chápu, zajímá je číslo mého účtu, nebo aspon kod banky, aby mohli jako správce daně nařídit bance vydání výpisu a dokázat skutečnou cenu zboží pro soukromou potřebu a pak ke clu, DPH udělit i tučnou pokutičku... :D

To muzou uz od 1.1.2018 zjistit jednoduseji z CEU, zjisti tam jednim dotazem vsechny cisla uctu u vsech bank, na kterych jsi majitel nebo disponent.
https://www.cnb.cz/cs/statistika/centralni-evidence-uctu/
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 09:05

:-D A k čemu jim to bude ? Mám účty u všech bank kromě Šiditelny :D 8-D To bude ta "vytížená" prodloužená ruka kriminálníka Oligarchy Hrabiše, urgovat všechny banky, at dodají moje výpisy, skrz pos.ných pár tisíc, zatímco Hrabiš atd., dále hrabe miliardy 8-D

Možná přijde i FAO a řádně mě po Hrabišovsku "zaklekne" 8-D :shock:
Naposledy upravil redhaven dne 17. 11. 2019 09:12, celkově upraveno 1
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rufss 17. 11. 2019 09:10

No ze budou vedet, u kterych bank maji vyzadat informace u kterych uctu. Nepotrebuji to zjistovat z tveho vypisu. ;-)
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 09:15

aha, už vím k čemu je nových 30 000 státních povalečů, budou obesílat všechny banky s dotazem na platbu pro čínskou korporaci 8-D :D
Bude to stát několik desítek tisíc, hlavně že vyšetří a ušetří ušlých pár tisíc 8-D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rufss 17. 11. 2019 09:32

Kdyz jim dolozis potrebne podklady sam dobrovolne, nebudou muset kontrolovat vsechny tve ucty.
;-)
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 09:51

Ano, samozřejmě doložil jsem vše, tj. proběhlou platbu mým jménem, bez uvedení čísla účtu natož banky a fakturečku.
A jestli budou chtít vyšetřovat jak tu nastinuješ, oberu tenhle Oligarchický Absurdistán jinde a pořádně, opravdu nebudu platit tyto zlodějské poplatečky z poplatečků a daně, aby si kriminální Oligarchové mohli rozdělit více dotací. 8-D
Ostatně zaplacené zboží je pro konečnou spotřebu a neslouží k dalšímu obchodování, takže nějaké poplatečky s poplatečků jsou čirou zlodějnou.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ninaa 17. 11. 2019 11:08

rufss píše:To muzou uz od 1.1.2018 zjistit jednoduseji z CEU, zjisti tam jednim dotazem vsechny cisla uctu u vsech bank, na kterych jsi majitel nebo disponent.
https://www.cnb.cz/cs/statistika/centralni-evidence-uctu/

Díky za odkaz, je to zajímavé, jsem sice off topic, ale asi je dobré vědět:
O údaje z centrální evidence účtů je oprávněn žádat ..., pouze
a) orgán činný v trestním řízení,
b) orgán příslušný přijímat oznámení o podezřelém obchodu podle zákona upravujícího opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti,
c) orgán Finanční správy České republiky,
d) orgán Celní správy České republiky, nebo
e) zpravodajská služba České republiky (dále jen "zpravodajská služba").
Údaje o účtu ČNB uchovává po dobu 10 let od prvního dne roku následujícího po roce, ve kterém došlo ke zrušení účtu.

(https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... 0_2016.pdf)
Na květen nám přítel plánuje cestu do Íránu, tak doufám, že nebudeme zpravodajcům podezřelí. Účtů (aktuálních i zrušených) máme dohromady hodně, a při představě, že bych měla vysvětlovat a především doložit historii přesunů a pohybů mezi nimi, tak aby byly jasné původní zdroje (jsou oficiální a zdaněné), mě jímá hrůza z toho času, než bych se v tom vyznala. To doufám, že se v tom umí případně vyznat sami....
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 11:25

Asi to máte s přestupem někde v Turecku apod., tam vás min. prosejou přes databáze, zvláště pokud je přítel BV původu. Je jisté, že vás oznámí na Orgány ČR a budou sledovat cesty přes hranice/letiště.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 11. 2019 12:39

redhaven píše:aha, už vím k čemu je nových 30 000 státních povalečů, budou obesílat všechny banky s dotazem na platbu pro čínskou korporaci 8-D :D
Předpokládám, že v současné době to snad budou mít nějak automatizované. Někdo zadá údaje o tobě do počítače a ten to už rozešle elektronicky do všech bank.
redhaven píše:Bude to stát několik desítek tisíc, hlavně že vyšetří a ušetří ušlých pár tisíc 8-D
Předpokládám, že ty náklady na to ti snad můžou zaúčtovat k úhradě pokud zjistí, že jsi se snažil podvádět.
redhaven píše:Ano, samozřejmě doložil jsem vše, tj. proběhlou platbu mým jménem, bez uvedení čísla účtu natož banky a fakturečku.
Právě to neuvedení čísla účtu mohlo být podezřelé. Čestní lidí kteří nepodvádějí nemají důvod před celníky skrývat číslo účtu.
redhaven píše:A jestli budou chtít vyšetřovat jak tu nastinuješ, oberu tenhle Oligarchický Absurdistán jinde a pořádně,
Tímhle vyhrožováním nic nezmůžeš a pokud se budeš snažit mstít dalším podváděním tak jak to naznačuješ tak se můžeš dostat do dalších problémů které tě můžou zbytečně připravit o další peníze.
redhaven píše:opravdu nebudu platit tyto zlodějské poplatečky z poplatečků a daně,
Oni už mají dost prostředků jak to od tebe dostat a můžeš se stavět třeba i na hlavě a nic ti to nepomůže.
redhaven píše:Ostatně zaplacené zboží je pro konečnou spotřebu a neslouží k dalšímu obchodování, takže nějaké poplatečky s poplatečků jsou čirou zlodějnou.
Možná to "zlodějina" je, ale bohužel takové máme v této zemí celní zákony které stranoví DPH a clo u zboží nad určitou hodnotu a to i v případě, že neslouží pro další obchodování.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 12:43

To mě vůbec nezajímá, pokud to šikanozní Oligarcha mašinérie dovede do extrému, všechno z účtů převedu na jinou osobu, ukončím činnost a vhodím se jako OBZP a na ÚP at platí oni mě. 8-D
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků