Pivo PATRON (alias "G")

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 9. 6. 2015 21:21

Podle reklamy byl 1.6.2015 údajně vyzrazen (já při tom nebyl !) pravý původ piva PATRON jako z minipivovaru převlečeného Gambrinus - výrobce největší pivovar v ČR.
Jak na vás zapůsobila reklamní akce na pivo PATRON alias Gambrinus ?
Jak se do budoucna budete chovat jako zákazník ?
1) v životě už nechci "G" vidět :grr: :-\
2) neutrálně nezaregistroval jsem dění :-|
3) jo chytrý nápad, "G" mě pozitivně oslovilo i zachutnalo :love: :-P
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 6. 2015 21:52

Pivovar Gambrihnus si najal ovce na svoji další propagaci?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 9. 6. 2015 22:21

virál
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2015 08:22

Podle mne to neznamená vůbec nic. Gambrinus ukázal, že umí stejně dobré pivo jako běžný neznámý minipivovar, ale to si nemyslím, že je něco zvláštního. Otázka je, jestli stejně dobré pivo dodává do běžné sítě a to podle většinového názoru ne, alespoň mohu-li soudit dle lidí v mém okolí (já sám pivo nepiju)fd, kteří Gambrinus "jen v nouzi nejvyšší" někdy ani to ne. Navíc se jednalo o nefiltrovanou a nepasterizovanou variantu, tedy něco jiného, než je většina nabídky tohoto pivovaru.

Navíc je to podvodné jednání. Minimálně byli podvedeni ti, kdo chtěli ochutnat pivo z nového, neznámého pivovaru (ať už jim chutnalo, nebo ne), s největší pravděpodobností si ho koupili právě kvůli tomu, že ho neznají. Je otázkou, jestli by toto neměla řešit ČOI, jako klamání spotřebitele.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 6. 2015 08:54

Ano souhlasím, pod značkou Patron prodával vytuněnou - nefiltrovanou a nepasterizovanou variantu. Většina lidí včetně mě si udělala na Gambáč špatnej obrázek z jejich běžné levné produkce. Nadruhou stranu jsou i mnohem horší piva, třeba polský děsy typu Ambrosius z Kauflandu :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 6. 2015 09:04

Přesně tak! U Géčka je tragická ta jejich vodová desítka. Jestli se snažili vylepšit si obraz tím, že budou podávat nefiltr, tak to vůbec nechápu. Už i ta jedenáctka se dá pít a nefiltr je skvělý.
Koc: Ambrosius dvanáctka je pitelná ;-)
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 10. 6. 2015 12:08

Podle mne je to klamava reklama. Oni to prezentuji, že pijakum chutná ve slepém testu "obyčejný Gambrinus". Ve skutečnosti jim, ale nabízejí něco jiného. Takže má odpověď je jednoznačně 1. Gambrinus a Svijany si nedám ani zadamo.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 6. 2015 12:27

anonymni

Odeslat příspěvekod Klient ps 10. 6. 2015 14:07

Gambrinusu se musím zastat. I ta jejich vodová desítka má lepší chuť, než-li 95% produkce malých "pivovarů".
Namátkou Jihoměstský pivovar, Lužinský pivovar, Chalupář z Perštejna, Poděbradské pivo má spíš chuť velbloudí moči než piva. Malé pivovary jsou jen takovou módou pro mladé. Skutečný pivař kroutí držku nad tím, co se v ČR vydává za pivo.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ka-spel 10. 6. 2015 14:37

Skutečný pivař - to je ten odborník na pivo co mu je jedno co vypije, hlavně toho vyžrát hodně a ať to motá? Na to fakt piva z minipivovarů nejsou. Jednak mají větší stupňovitost a pak taky to není taková prázdná voda. Bezďáci jako znalci vína taky oceňují pitelnost krabičáku před portským. Ale uznávám, že minipivovar není automaticky záruka pochutnání.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klient ps 10. 6. 2015 14:42

Není nad věcnou diskusi.
Napsal jsem seznam mini "pivovarů", která se dle mého nedají pít.
Spíš bych očekával, že napíšeš třeba z jakého minipivovaru ti pivo chutná. Než-li mě přirovnáš k bezmozku co lemtá vše tekoucí.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod filip893 10. 6. 2015 14:48

Překvapuje mne tvé příkré hodnocení Lužin. Přitom jejich Ale, či jantarová 12 mně naopak velmi chutnají. A ano s Gambrinusem se skutečně nedají srovnat.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 10. 6. 2015 15:14

Psals o 95% minipivovarů, tak proto. Já minipivovary pravidelně nenavštěvuji, protože to je ve většině případů kýčovité prostředí co si hraje na snobárnu, ale pivo až na výjimky dobré (Ječmínek, Valášek, Harrach, Dalešice, Bon, Svatováclavské, Moritz, Chotěboř, Pegas, Richard, U císařské cesty atd.). Mám rád piva z menších pivovarů dělaná poctivě po staru (Ferdinand, Krakonoš, Polička, Primátor, Kácov, Konrád, Postřižinské, Rychtář).
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 11. 6. 2015 08:29

Pro mě je G10 jedno z nejlepších piv na jakoukoli delší kalbu. Když jedeme na víkendovou akci, tak preferuji G10, můžu pít od rána do večera a další ráno se probudím fit. Když piju plzeňskou dvanáctku (nebo tedy vlastně jedenáctku), tak už po osmi kusech mě ráno bolí hlava. Krakonoše stačí vypít šest kousků. Ochutnal jsem i Matušku, ale to je opravdu spíše pro labužníka, kterému stačí jedno pivo na chuť, druhé bych si už nedal. Čili souhlasím, že piva z minipivovarů jsou chuťově zajímavá, ale ve větším objemu nepitelná. Pro ostatní pijáky je vodička G10 ideální volbou.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2015 09:39

tak si dej ruský kvas, ten můžeš pít po litrech :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků