vybavení zvyšující kvalitu a komfort života

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 12:01

proč bys bidet nedal? slyším na to jen chválu + moje zkušenost z dovolených kde bidet je k dispozici.. čistota je někde úplně jinde po použití bidetu, plánuju mít tu sprchovací hlavbici na záchodě, ta se hodí i na jiný věci napouštění kyblu, mytí bot, vyplachování nočníku atd
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 7. 2015 14:07

Já bych tam přidal sporák, nejlépe s troubou, velký hrnec a pánvičku. Občas jíst teplé jídlo není od věci, teď se to tak nezdá, ale hlavně v zimě.
Když už jsme u té zimy, tak se můžou hodit boty a nějaký oblečení. Chodit bosý v minus dvaceti je cool, ale jen asi pět minut.
Síť do okna dobrý, ale preferoval bych klasická zasklená okna. A taky dveře, to je moc užitečný vynález, aby Ti necourali po bytě cizí lidi.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 14:40

píšu zvyšující kvalitu a komfort života, tohle co si vyjmenoval beru jako standardní utrpení :-)
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 7. 2015 14:45

Já třeba doma nemám potřebu nějakých projektorů a domácích kin. Možná až budu v důchodu nebo nemocný.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 14:48

tak netvrdim, že je to potřebaj, ale že to zvedlo kvalitu u mě, projektor sem přivrtal pod strop a repráky mam pěkně strategicky po obýváku a je to velmi pěkný pokoukáníčko večer s pořádnou zvukovou atmosférou, netvrdim že je to nezbytnost, ale rozhodně to zvýši kvalitu koukání na filmy :-)

edit: sem tam upravil domácí kino na zvuková aparatura
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Švejk Josef 6. 7. 2015 17:54

Se seznamem více/méně souhlasím. Přidal bych po čerstvé zkušenosti skůtr a po dlouhodobější zkušenosti elektrokolo a pravidelné sexuální vyžití jako věc nehmotnou.
Ty jsi blbej jako Švejk.
Švejk Josef
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 7. 2015 20:17

Jasně, ale kde je ta hranice?

Co mikrovlnka, fofrkonev, je to standard, zbytečnost, nebo to patří do seznamu? Já jsem je dlouhou dobu neměl. Naproti tomu myčku a sítě proti hmyzu považuju za standard.

5.1 mám, ale stejně to mám většinu času zapojené přes dvoukanálový vstup. Projektor v době metrových a větších obrazovek? Jaký to má vlastně dnes rozlišení? Pro někoho skoro nutnost, pro jiného zbytečnost.

Co osobní auto? Jízdní kolo použitelné k dopravě? Domácí vinotéka? Navigace do auta? Šachový stolek?

Já dostal předloni od Ježíška mechanický barometr. Super, vím jak bude a nemusím měnit baterky ani zapínat počítač.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 20:26

Švejk Josef píše:Se seznamem více/méně souhlasím. Přidal bych po čerstvé zkušenosti skůtr a po dlouhodobější zkušenosti elektrokolo a pravidelné sexuální vyžití jako věc nehmotnou.


ok, všechny tři věci bych tam dal taky, ale s tim, že bych k tomu dopsal, že skůtr a kolo pouze v případě že to je kde parkovat..? co kde to parkuješ?

sexuální vyžití tam dávám rovnou

no jak už tady padlo, třeba ta mikrovlnka mi zas tak extra věc nepřijde, že je to až na hranici toho jestli to neni jen krám :-), přijde mi třeba zajímavý mít mirkovlnku kombinovanou s klasickou troubou, má to někdo?

a co se týče fofrkonve, tak asi bych jí tam dal, ale třeba mě kterej mam doma plyn to nepřijde výhodný ohřívat ve fofrkonvi, tak bych jí tam al s podmínkou pokud doma nemáte plyn.. co?

já už nemůžu upravovat první příspěvek, jakto?
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 7. 2015 20:35

Ad fofrkonev - cenově to vyjde plusmínus stejně jak plyn. kWh v plynu stojí o půlku míň než eletrická, ale účinnost soustavy hořák-konev je kolem 50% (účinnost fofrkonve je blízko 100%).

Mikrovlnu si vyžádala žena v okamžiku potřeby ohřevu dětských příkrmů - ve vodě to jde taky, ale je to onanie, v mikrovlně si na daný výkon otestuješ, kolik vteřin je potřeba na určitou teplotu. Ve stejné době mne přestalo bavit onanovat s vařením kafe na plynu. Jsou v průběhu dne okamžiky, kdy se počítá každý ušetřený pohyb. Popcorn k večernímu filmu je taky kvalita života (a ano, roky jsem dělal popcorn ve starém hrnci na plynu, mikrovlnka zvyšuje komfort).
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 20:37

Joezbrna píše:Projektor v době metrových a větších obrazovek? Jaký to má vlastně dnes rozlišení? Pro někoho skoro nutnost, pro jiného zbytečnost.


jako nutnost to nevnímam, ale metrová uhlopříčka i větší je oproti mojemu 3,5m velkýmu plátnu samozřejmě jen legrační obraz na chatu :-)

http://www.imgup.cz/images/2015/07/06/I ... 223842.jpg

obrázek berte jen orientačně, je z přechodnýho období zabydlování v bytě

ok, mikrovlnka do seznamu patří, ale nestačila by teda kombinovaná trouba s mikrovlnkou? že by nezabírala místo v kuchyni..

štve mě že nemůžu updatovat první příspěvek, nevíte někdo jak docílit možnosti editování?
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 6. 7. 2015 22:23

Po zkušenostech přidávám garážové stání pro auto. Jisté místo pro zaparkování kousek od dveří, v létě nenasedám do rozpařeného auta, v zimě zase nemusím škrábat okna...

-- 6. 7. 2015 23:26 --

Rychlovarná konvice i mikrovlnka - rozhodně "ano". Mikrovlnka u nás jede denně.

-- 6. 7. 2015 23:29 --

A než 3,5 metrové plátno, raději dvě televize. Vyřeší to spoustu sporů...

-- 6. 7. 2015 23:32 --

Vana "vířivka"

-- 6. 7. 2015 23:35 --

Domácí Wi-Fi, i když to už je asi standard
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 7. 2015 07:04

Panzer.Dragon píše:...já už nemůžu upravovat první příspěvek, jakto?

Úprava příspěvku je povolena jen 24 hodin. Našlo se tu totiž dost diskutérů, kteří najednou změnili názor a chtěli za sebou zametat stopy.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 7. 7. 2015 07:54

Kdybych měl tedy napsat něco, co je skutečně nadstarnard, ne extra drahé a zvýšilo to pohodlí v obýváku, tak bych řekl "univerzální dálkový ovladač Logitech Harmony".
Nebylo mnoho hloupějšího, než když jsme měli na stole 4 DO (TV, set-top box, DVD, repráky). Sice to chvilku trvalo nakonfigurovat na "akce", ale poté už šly ty 4 ovladače do skříně.

Snad příznačné je, že teď už je praktiky ničemu - ty repráky už nemáme a DVD přehrávač nikdo 3 roky nepoužil. Ale tak, přeci to nevyhodíš :D
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 7. 7. 2015 08:15

myšpulín píše:
Panzer.Dragon píše:...já už nemůžu upravovat první příspěvek, jakto?

Úprava příspěvku je povolena jen 24 hodin. Našlo se tu totiž dost diskutérů, kteří najednou změnili názor a chtěli za sebou zametat stopy.



žádam moderátora o povolení editace prvního příspěvku, jinak tu bude zmatek, díky
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 7. 7. 2015 08:27

Potvrzuji, že skůtr ve městě je super věc. Určitě mi to zvýšilo kvalitu a komfort života (denně ušetřím 40 min na dojíždění do/ze zaměstnání, parkování v centru bez problémů, zastavil se proces vytahávání rukou z nošení nákupů, apod.).

Bidet. Super věc. Do budoucna v mém vlastním bydlení nesmí chybět.

V předchozích příspěvcích mi chybí notebook s kvalitním připojením na internet.
Naposledy upravil eR99 dne 7. 7. 2015 08:34, celkově upraveno 3
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků