vybavení zvyšující kvalitu a komfort života

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 7. 2015 18:40

ahoj, napadlo mě, že bysme mohli dát dohromady seznam věcí, které zajišťují lepší kvalitu života a například je někdo jen přehlíží nebo nezná, klidně budu updatovat první komentář a udržovat aktuální seznam pokud se to chytne, začal by za sebe takhle:

1) myčka nádobí
2) sítě do oken poti hmyzu
3) bidet (bohužel zatím nemám :-(, ale po rekonstrukci bytu už budu mít)
4) zvuková aparatura 5.1
5) projektor alespoň 720p
6) teploměr s venkovnim a vnitřnim čidlem (abych věděl, kdy je lepší větrat a kdy mít okno zavřený)
7) tyčový mixer
8 ) vrtací kladivo + vrtáky x5l
9) možnost nahrávat pořady v tv s časovačem (buď smart tv nebo chytrej set top box)
10) rudl (ideálně skládací z lidlu)
11) pojistka na blbost
12) remoska

Patriku prosím o přidání následujícího do prvního příspěvku:

schůdky
mikrovlnka
rychlovarná konvice
pravidelné sexuální vyžití
dvě (a více) televizí
univerzální dálkový ovladač
notebook s kvalitním připojením
parní čistič
wc papír trojvsrtvý ovoněný
wifi pokrytí ve všech prostorech bytu včetně balkónu, záchodu..
dvoumetlový mixer (zeditovat ruční mixer)
bydlení v jedné úrovni
ssd disk do ntb
Naposledy upravil Panzer.Dragon dne 6. 7. 2015 14:48, celkově upraveno 4
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 5. 7. 2015 20:15

Nejprve by bylo dobré definovat zadání. Co to je kvalita života? každý to může chápat úplně jinak. Koukám okurková sezona, co?
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 7. 2015 20:28

jak dělat běžné životní činnosti s co nejideálnějším pomocníkem aby ty činnosti byly co nejlépe provedené/s co nejmenším úsilím atd

a napad mě další, a to je mít doma připravenej rudl, ideálně skládací z lidlu :-)
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslaný 5. 7. 2015 21:16

To uz bychom mohli jmenovat jakoukoliv vec.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 7. 2015 21:37

no nemam s tim problém :-), rád se dozvim jak si zjednodušit a zkvalitnit život, žiju teda v bytě takže tim se okruh v mym případě sužuje na bytový věci
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 5. 7. 2015 22:10

1+2+8
Ostatní jsou zbytečnosti

Nebo si vyjmenujte vše, co máš doma

Zato tam chybí tzv. pojistka ma blbost atd atd
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 7. 2015 22:29

přidal sem tam pojistku, s tim bidetem si osobně myslim, že jak by si ho měl jednou doma tak diametrálně změníš názor na hygienu :-), aspoň já to tak mam

rudl, taky dokavaď sem ho neměl tak sem považoval za normální přemísťovat pneumatiky k autu a od auta tak že výsledek byl že sem byl špinavej a spocenej, teď je prostě naberu v krabici na rudl a dovezu od sklepa až k autu
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 7. 2015 23:01

Bidet bych bral taky, ale nemám na to prostorově vyhovující koupelnu (ze stejného důvodu v současnosti nemám ani myčku nádobí, do provizorní kuchyňky cca. 3 bm se mi jednoduše nevejde).

Tyčový mixér a takové ty různé kuchyňské vylepšováky, roboty, odšťavovače se hodí pořád, moc tam není co zavrhovat. Nyní mám třeba políčeno na sušičku potravin (mám rád sušená rajčata, ale jak tak poslední dobou počítám při jich spotřebě ta kupovaná začínají celkem lézt do peněz), naopak zcela bych se obešel třeba bez mikrovlnky, která je asi považována za nezbytnou, ale osobně jsem ji už asi tak rok ani nepoužil...

Vrtací kladivo, to bych viděl asi na takovou standardní výbavu, podobně jako schůdky atd.

Domácí kino, projektor, televize - pro mě všechno zbytné věci, asi bych je v současnosti nevyužil.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tslaný 6. 7. 2015 08:23

Bidet nevim ani jak se pouziva.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 7. 2015 09:01

Zajímavá směs věcí. Většinu toho nepotřebuji, třeba síť proti hmyzu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 6. 7. 2015 09:02

Podívej se na film Mý věci (http://www.csfd.cz/film/351808-my-veci/), tam se o tom mluví (je to tedy o "věcech" obecně)

Kvalitu života nejvíc zvyšuje prvních 10 věcí, které se vybereš, když nic nemáš (je to matrace, boty, kabát - abys mohl ven aniž by tě chytla policie, nůž, židle ... zbytek si už nepamatuju).
Pak je zhruba dalších 20 věci, které ti přinesou větší pohodlí (mít ručník, kartáček na zuby, stůl, ... to je fajn)
Pak je zhruba 50 věci, které přinášejí zábavu (počítač, telefon, auto, sportovní náčiní, ...).

A všechno ostatní jsou krámy k ničemu.

Já třeba mám z těch úvodních věcí jen teploměr a jen venkovní a nemyslím, že bych nějak strádal.
Pochopitelně - mým koníčkem není vrtání do zdí. Kdy bylo, tak bych bez toho kladiva strádal.

Čím míň krámů doma, tím líp.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 09:24

chce to aby ta užitečnost věcí převyšovala to že je to další krám domu, třeba sušičku na potraviny mam a je fajn, sice trošku to je krám doma navíc, ale je ok, je to tak na hraně že je to spíš krám neýž užitečná věc :-)

přemejšlel sem ještě o sušičce oblečení, slyšim na to samou chválu, jen mi to přijde hodně neekologický a taky žiju ve dvou v třípokojovym bytě takže nemam problem mít sušák rozloženej v tom třetim pokoji

a ještě zvažuju jestli byy nebyly lepší mít kombinovanou troubu s mikrovlnkou, jak už tady padlo mikrovlnku taky napoužívam skoro vůbec, ale mít jí v záloze ale aby nezabírala místo by bylo docela fajn

-- 6. 7. 2015 10:26 --

myšpulín píše:Zajímavá směs věcí. Většinu toho nepotřebuji, třeba síť proti hmyzu.


když ti nevadí komáři a mušky večer okolo lustru :-)

tak přidej nějakej tip na zlepšení žití :D

-- 6. 7. 2015 10:29 --

czhunter píše:A všechno ostatní jsou krámy k ničemu.

Já třeba mám z těch úvodních věcí jen teploměr a jen venkovní a nemyslím, že bych nějak strádal.

jako myčku a ty sítě do oken považuju dneska už za nutnost a to sem myčku kupoval tak půl roku zpět a nikdy smy jí doma u rodičů neměli, prostě sem byl trouba co byl vychovanej v tom že po dobrym obědě je potřeba se postarat o horu nádobí :-D
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 7. 2015 09:34

Je to zajímavý téma. Doma teda máme z toho jen ty sítě proti hmyzu + tyčovej mixér :-) Bidet jsme měli dlouhá léta v 90. letech, ale nějak mi nesedl. Radši mám věci vyřešený klasickou suchou cestou :-)

Za sebe bych do věcí, který mi hodně usnadňujou život, přidal Remosku. Takovou mini troubu velkou jak větší pánev. Tak s tou pečeme i ohříváme celá rodina jídla, případně rozpejkáme sýry na pečivu apod. Každý den se používá opravdu dost. Ráno, v poledne i večer. A to je prosím zděděná po babičce z 70.-tých let! Kdyby to měla nahradit trouba tak se na elektřině nedoplatíme a navíc je to takový kompaktní a snadný na obsluhu. Mikrovlnku nepoužívám - jídla z ní maj hnusnou chuť. Jsme na to citlivej. Asi tam fakt dochází k nějaký degradaci potravin. Ale většina lidí to necejtí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 7. 2015 10:27

Tady na sídlišti v 8 patře se hmyz téměř nevyskytuje.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 6. 7. 2015 11:10

Bidet doma mám a právě proto ho považuji za zbytečnost. Příště bych ho nedal.

-- 6. 7. 2015 12:16 --

Stejně tak sušička na prádlo. Vyplatí se, když jsou malé děti a pere se každou chvíli. Jak šly holky do školy, prakticky jsme sušičku přestali používat.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků