2,5 tisíce za Premia kartu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 13:01

Omlouvám se, že tady plevelím s něčím, co nesouvisí s Air Bank(kdyžtak to přesuňte), ale když už se tady rozjela ta debata na téma KK.

Jak se díváte na Premia kartu od Home Credit? Nemám žádné zkušenosti s KK, ale zaujalo mi tohle: http://chci2500.czc.cz/
Chápu to správně, že pokud nakoupím mobil za cca 2500 Kč, tak v podstatě ho budu mít za nějaké 200 Kč a pak to lze ihned vypovědět?

Děkuji
Naposledy upravil PatrikChrz dne 18. 8. 2015 06:52, celkově upraveno 1
Důvod: Rozděleno z vlákna Air Bank
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 13:16

Zajímavý tip, díky. Aktuálně mám poněkud překreditkováno, ale šel bych do toho, V podmínkách nějakou zásadnou botu nevidím, takhle se to zdá ještě lepší než akce s KK Mall, akorát bonus je vyplácen až po nákupu zpět na úvěrový účet (čímž si hlídají i odstoupení od kupní smlouvy, takže zboží nepůjde jen jednoduše vrátit, jinak nárok na bonus zaniká) - a mínus je ještě, že tato verze Premia karty je stále zpoplatněna 49 Kč měsíčně :-( (HC má na stránkách i sazebníky pro Premia karty, které mají vedení zdarma první rok a pak při útratě 36000 Kč v předchozím roce)...

Takže jedině akci využít, počkat na připsání na kartový účet a pak kreditku vypovědět, ostatně to na stránkách s bonusem přímo i doporučují:

Modelový příklad píše:Do konce října vám přijde na Premia kartu 2 500 Kč a můžete je hned vybrat z bankomatu nebo použít při platbě kartou online nebo v kamenných obchodech, kde platbu kartou akceptují. Co s kartou? Máte dvě možnosti. Ponechat si ji, čerpat různé slevy, bonusy a to především u CZC.cz, kde máte slevu na vybrané produkty až 60 % nebo kartu zrušit.


Akorát to vypadá, že je tam prodleva cca. 2 měsíce do vyplacení bonusu, takže to znamená na poplatcích 98 Kč...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 13:33

No, pak jsou tam ještě poplatky za výběr bonusu z banomatu nebo převod na svůj účet, co jsem pochopil.
Mall nabízí něco podobného?
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 14:50

Jednodušší bude asi obětovat 48 Kč z případné 2% vratky a ten bonus využít přímo k platbám kartou u obchodníků než vymýšlet nějaké složité konstrukce pro získání bonusu (i když v sazebníku mají položku vrácení přeplatku 60 Kč, což už není nějaký propastný rozdíl).

Mall má přece tu akci s KK od Citibank, při sjednání nové kreditky poskytuje voucher na nákup na 2000 Kč, kartu stačí aktivovat a není ji vůbec nutno použít k platbám (poplatek za vedení pak není ani účtován, i když ten není v prvním roce ani tak, pokud se ve zúčtovacím období uskuteční aspoň jedna transakce). Dle podmínek by se měla zrušit až po půl roce, jinak může zaniknout nárok na bonus, ale co se voucheru týče, zboží lze třeba vrátit a dostat se tak k hotovosti.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 15:15

fremantle:
jo, už jsem to našel a koukám na to. No já s žádnou kreditkou nemám vůbec zkušenosti a je to pro mě tak trochu "nadávka", ale když čtu tady ty komentáře lidí, kolik na tom vydělali peněz, tak do toho možná půjdu :-)
Jen nevím, jak to je s tím schvalováním. Dá se nějak alespoň všeobecně dopředu říci, klik musím mít příjem, aby mi to schválili? Pokud to neschválí, tak už jsem v nějakých registrech, které mi případně můžou bránit v hypotéce atd,?
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 15:38

Ano, všechny žádosti o úvěrové produkty se evidují v BRKI, resp. NRKI i se stavem (schváleno, zamítnuto, odmítnuto klientem, ...), v případě neschválení tam zůstavají rok, ale dost pochybuji, že mají nějaký významný vliv na ne/schválení úvěru u jiné banky.

Co se týče šancí na schválení, tak u normální banky to zpravidla nebude problém (třeba i ČS mi nedávno schválila kreditku, i když úvěrové rámce na jiných jsem měl už přes 100 tisíc), akorát u Citibank je to loterie, tam to dopředu nelze odhadnout, ale pokud neschválí napoprvé, za dva týdny lze zažádat opět a třeba ti ji již schválí...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 17. 8. 2015 15:40

@msimcard
Ohledne toho prijmu, napriklad Citibank pozaduje jako podminku pro vydani Citi kreditky minimalni prijem 12 000 Kc. Pravdepodobnost zamitnuti zadosti se take zvysuje (u Citi), pokud nemas pracovni pomer na dobu neurcitou a duchodcum City kreditky zamita, i pokud maji dostatecny prijem
To jen aby sis udelal predstavu, jak je to zhruba s kreditkami (u Citi) ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 16:17

fremantle, Zedna1:
Děkuji. Předpokládám, že do databáze BRKI, NRKI se dá nahlédnout jen za poplatek že? Je to přes www.centralniregistrdluzniku.cz ? Solus na tom asi bude podobně, ale ten se u KK nezkoumá?
Chtěl bych začít s nějakou KK, která je co nejjednodušší na správu. Rozmýšlím se mezi tou Citi a nebo tou Premia od HC. Jde mi jen o to využít ten bonus a co nejrychleji to ukončit, abych na tom tzv. vydělal. V obchodech platím převážně hotovostí, takže vratky v tomto pro mne nemají smysl.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 16:31

Databáze BRKI a NRKI jsou přístupné na kolikmam.cz a ano, jen za poplatek. Za standardních okolností bys je neměl ale potřebovat.

Jinak bych nejprve vzal asi Citi Life, aktuálně je tam vstupní bonus 1000 Kč.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jisy 17. 8. 2015 16:44

Zedna1 napsal:

"Ohledne toho prijmu, napriklad Citibank pozaduje jako podminku pro vydani Citi kreditky minimalni prijem 12 000 Kc. Pravdepodobnost zamitnuti zadosti se take zvysuje (u Citi), pokud nemas pracovni pomer na dobu neurcitou a duchodcum City kreditky zamita, i pokud maji dostatecny prijem
To jen aby sis udelal predstavu, jak je to zhruba s kreditkami (u Citi) ... "

Tak Citibank kreditky důchodcům, kteří mají dostatečný příjem, nezamítá. Z vlastní zkušenosti - nyní mám od Citi v důchodovém věku už druhou kreditku.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepisis 17. 8. 2015 19:13

Dá se u Air Bank změnit PIN k platební kartě přímo v IB? Nikde jsem tuto možnost nenašel, naopak jsem se dočetl, že je to možné v bankomatech. Pokud je to jediná možnost, umožňují to všechny bankomaty určité banky nebo jen prostě některé vybrané. Pokud jen některé vybrané, dá se někde dohledat jejich seznam?
Díky
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 19:51

PIN lze měnit pouze v bankomatech. Změna na bankomatech Air Bank je bezplatná, na bankomatech jiných bank je zpoplatněna 25 Kč. Já ho měnil dokonce na Slovensku v bankomatu Slovenské spořitelny (v průběhu "bezpoplatkového" režimu v prvních 3 měsících), takže si myslím, že měnit ho lze na jakémkoliv bankomatu, co podporuje tuto funkci (snad každý bankomat větší banky)...

EDIT: Tak změna PINu je už asi zdarma na všech bankomatech, v sazebníku takovou položku nevidím (původně totiž byla tato operace zpoplatněna bez výjimky na všech bankomatech, včetně Air Bank).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod pepisis 17. 8. 2015 20:16

Ok, díky. V ceníku to právě není, tak snad to bude zdarma i v cizím bankomatu. Jen mi přijde škoda, že to nejde změnit přímo v IB.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 17. 8. 2015 20:19

jisy píše:Zedna1 napsal:

"Ohledne toho prijmu, napriklad Citibank pozaduje jako podminku pro vydani Citi kreditky minimalni prijem 12 000 Kc. Pravdepodobnost zamitnuti zadosti se take zvysuje (u Citi), pokud nemas pracovni pomer na dobu neurcitou a duchodcum City kreditky zamita, i pokud maji dostatecny prijem
To jen aby sis udelal predstavu, jak je to zhruba s kreditkami (u Citi) ... "

Tak Citibank kreditky důchodcům, kteří mají dostatečný příjem, nezamítá. Z vlastní zkušenosti - nyní mám od Citi v důchodovém věku už druhou kreditku.


Zajimave. Diky za info.
Ja mam od konkretni osoby duchodoveho veku zcela opacnou zkusenost, tj. nekolikrat zamitnuta opakovana zadost o Citi kreditku.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 17. 8. 2015 21:48

Důchodcúm normálně KK dají. Jen je potřeba ten příjem cca 12t? Viděl jsem i naháněče v obchoďáku na Premia karty a lanařili hlavně důchodce.
davsopl
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků