2,5 tisíce za Premia kartu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 22:05

A při posuzování KK se berou v úvahu jen příjmy? Nebo je možné doložit bonitu třeba i úspory atd.?
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 22:20

Mnohdy se nedokládají ani ty příjmy (Citibank, GEMB a u jiných bank v případě předschválených nabídek). Nicméně na vyhodnocení mají už své modely, které už nijak neovlivníš - co se kreditky týče, pro banku je požehnáním hejl, který má pravidelný příjmem, bude kreditku pravidelně používat a bude splácet vždy jen minimální splátku a tudíž ochotně platit úroky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 23:35

Přijde mi to, že je s tím poměrně dost zařizování. Člověk musí na zaměstnavatele, aby mu vydal zřejmě potvrzení o příjmech. A už jenom to, že se před danou společností v podstatě "musíš vysvléct do naha" , rázem o tobě ví spoustu věcí, které se dají poměrně snadno použít minimálně pro další reklamní kampaně atd.
Pokud to správně chápu, tak KK je jako produkt založený všeobecně na tom, že většina lidí nedodrží podmínky a banka potom vydělává na úrocích z těch, co alespoň mají snahu to splácet. Menší část z nich to ani nesplatí a prohlásí se za bezdomovce a přibližně stejná část jsou ti, co striktně dodrží podmínky, vyzobou bonusy atd. a ti na tom vydělají(zřejmě většina návštěvníků tohoto fora :-) ) Pokud by totiž byli všichni tak zodpovědní a dodržovali podmínky, tak přeci by tento produkt byl prodělečný zvlášť pokud nabízí nějaké bonusy jako např. HC od CZC, kde vyloženě dává návod, jak efektivně využít ten bonus a KK zrušit. Musí si být jisti tím, že zkrátka valná většina, co do toho půjde, tak nedokáže ty podmínky rozklíčovat a nebo se dostanou do finančních problémů.

Možná na tom hledám mouchy, ale snažím se zvážit pro a proti.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2015 06:39

Myslím, že to není o dodržování podmínek (ať už obchodních, nebo produktových) - jednoduše naprostá většina klientů kreditku nesplatí v bezúročném období (ať už splatí jen minimální splátku nebo se selháním ani tu - těch ale není tak moc, na druhé straně pro neplatiče je kreditka asi i předpeklím - něuvědomují si, že je to vysokonákladový produkt s RPSN i přes 30 % a podle toho vypadá i situace třeba v insolvenčním rejstříku - většina žadatelů o oddlužení má v "portfoliu" nějakou KK), prostě zákazníci si (ne)výhodnost kreditky nejspíš prostě nespočítají, vnímají jen tu "nízkou splátku" (3 % - 5 % z dlužné částky), absolutní výši úroků ignorují, nebo je jim to jednoduše jedno (vždyť je to "jen" deset tisíc) a i případné vratky berou jako "slevu" (že násobně proplatí více na úrocích jen nevědí). Takže spíše bych si tipl, že za "nesprávné" používaní kreditek může spíš neznalost, nezájem, nepochopení nebo nějaká kombinace.

Možná hodně držitelů KK ani neví, že existuje nějaké bezúročné období - ono co si budeme vykládat, ona kreditka je vymyšlena jako poměrně sofistikovaný finanční produkt, kde je těch háčků až až, tak si dokážu představit, že běžný klient, co využívá v bance nejvýše běžný účet pro příjem výplaty to rozklíčuje za jedno odpoledne. Dlužno dodat, že udržovat tento stav je i v zájmu bank, ono koneckonců většina bank ani jen neumožňuje provést inkaso plné dlužné splátky ke dni splatnosti, nebo si za to nechá platit absurdní poplatek (ČS, RB měsíční paušál, snad kolem 30 Kč měsíčně). Prostě zejména pořád platí, že kreditka je dobrý sluha, ale zlý pán...

No a my ostatní využíváme jen praktiky tohoto byznysu ve svůj prospěch...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2015 06:51

msimcard píše:fremantle, Zedna1:
Děkuji. Předpokládám, že do databáze BRKI, NRKI se dá nahlédnout jen za poplatek že? Je to přes http://www.centralniregistrdluzniku.cz ? Solus na tom asi bude podobně, ale ten se u KK nezkoumá?
Chtěl bych začít s nějakou KK, která je co nejjednodušší na správu. Rozmýšlím se mezi tou Citi a nebo tou Premia od HC. Jde mi jen o to využít ten bonus a co nejrychleji to ukončit, abych na tom tzv. vydělal. V obchodech platím převážně hotovostí, takže vratky v tomto pro mne nemají smysl.

Jen pro info - centralniregistrdluzniku.cz je "fake" od známého spamera Aleše Slabého, hlavně s nima nic neuzavírat, nic jim neplatit, dost blbě se jich dá zbavit a hlavně - nic nezjistí, nikdo jejich vyjádření neakceptuje. S BRKI, NRKI a Solusem nemá nic společného.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 18. 8. 2015 08:54

Lidé často něreší RPSN. Oni řeší, jestli se jim minimální splátka vejde do měsíčního rozpočtu
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 18. 8. 2015 14:40

Ono z pohledu opravdu zoufalců je ten úrok 30 % p.a. ještě docela lidový. Je spousta pochybných firem, kde jsou ty úroky několikanásobný.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Radmen 19. 8. 2015 05:57

Zedna1 píše:@msimcard
Ohledne toho prijmu, napriklad Citibank pozaduje jako podminku pro vydani Citi kreditky minimalni prijem 12 000 Kc. Pravdepodobnost zamitnuti zadosti se take zvysuje (u Citi), pokud nemas pracovni pomer na dobu neurcitou a duchodcum City kreditky zamita, i pokud maji dostatecny prijem
To jen aby sis udelal predstavu, jak je to zhruba s kreditkami (u Citi) ...

Zajímavé, Citi mi kreditku zamítlo už asi 6x, přitom příjem mám vyšší, pracovní poměr na dobu neurčitou, důchodce nejsem. U blbé GE jsem musel doložit příjem, jelikož s limitem 10 000 Kč jsem se nespokojil a i po tom mi dali jen 20k.

Tahle akce od CZC přišla nevhod, počítač mám zrovna novej a nevím, co bych tam koupil, možná je to znamení, že si mám koupit ten monitor, co po něm už aspoň půl roku koukám. Jen kdybych věděl, že mi tu kartu dají...
Radmen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 8. 2015 08:44

V noci zažádáno přes net, dnes v 9 telefonát, odsouhlasení a nahlášení všech dat. Schváleno 26 000 Kč. Registrace na jejich portálu, podpis smlouvy a nahrání požadovaných dokumentů.
Budu čekat nějakou komplikaci nebo doručení karty :hm

-- 19. 8. 2015 10:19 --

Tak překvapivě podle doručené sms vše OK, čekám na doručení karty, která už svítí v IB.
anonymni

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 8. 2015 13:00

zajímavá akce ... dám jí ještě chvíli čas a po dovolený se podívám, co je potřeba koupit v czc :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 8. 2015 14:11

Tak jsem do toho šel, asi do 5 minut po vyplnění základních údajů mi volali a už mám schváleno. Teď čekám na ověření skenů dokladů.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 8. 2015 14:13

Že bych si k čerstvé ALZA kartě pořídil ještě tohle ;-)?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 20. 8. 2015 17:34

A jak přesně probíhá to rušení? Telefonicky, mailem, osobně?
STSCHvojkoviceBrod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2015 17:58

Tady, dej "otázky a odpovědi" a je to úplně dole.
anonymni

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 20. 8. 2015 19:31

Hmm, ať na to koukám jak chci, tak to vypadá na docela fér nabídku.-
STSCHvojkoviceBrod
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků