2,5 tisíce za Premia kartu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 23. 11. 2015 05:23

osobne2 píše:
dk1844 píše:
kubatel10 píše:Když jsem výpověď zadal na konci října a za říjen mi byl ještě zaúčtován poplatek 49 Kč, je potřeba tento nedoplatek ještě doplácet? Účet mám ve výpovědní lhůtě, stav prémiových Kč mám 50 Kč a ty nevyčerpám, takže by si to mohli strhnout z tohoto, nebo je to jinak?

dk1844 píše:[Pracovnik infolinky tvrdil, ze] hranice, kde se preplatek/nedoplatek neresi, je pry -+50 Kc.

Také tam nechám dluh 49 Kč za poplatek naúčtovaný až teď v listopadu a zároveň premiové 49,50 Kč. Tak uvidíme, jak se s tím vyrovnají. Výpovědní doba 30 dnů začala běžet dnem doručení výpovědi, výpověď jsem zasílal a doručil emailem 23.10.2015, ale přišlo mi emailem potvrzení, že to přečetli až 26.10.2015. A pak mi přišel poštou dopis datovaný 28.10.2015 jako potvrzení o přijetí výpovědi, a v něm je i napsáno upozornění, že karta byla k tomuto dni (asi je tím myšleno 28.10.2015) zrušena. To se mi zdá zaúčtování poplatku v listopadu na kartě zrušené v říjnu dost neetické a v rozporu s dobrými mravy, takže ho hradit nebudu, jinak bych ho uhradil. :hm :mrgreen:

Tak mám ve správci financí informaci, že úvěr byl k 22.11.2015 doplacen, zároveň se dá stáhnout PDF potvrzení o ukončení úvěrové smlouvy. Nedoplatek 49 Kč (poslední poplatek za vedení karty) tedy opravdu vůbec neřešili. Historie plateb ani výpisy z úvěrového účtu už ale nejsou přístupné, takže nevím, jestli nějak započetli prémiové peníze do nedoplatku. :tleskani
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 11. 2015 15:16

Visí mi na kartě předautorizovaná platba 1 USD pro PayPal. Tuším, že to zkomplikuje rychlé ukončení karty. Vratka za říjnový nákup v czc zatím nikde.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premek.s 27. 11. 2015 12:13

Asi se budu opakovat. Ale ve fóru jsem jsem přehlédl přímo postup jak ten účet uzavřít a vybrat peníze, když ještě budu platit poplatky.
Kartou jsem nakoupil v říjnu za 4000, ihned splatil včetně poplatku za vedení v říjnu. Včera dorazil na účet bonus 2500 Kč. Peníze si chci nechat poslat na účet (poplatek by měl být 60 Kč) a zaplatím i těch 49 Kč za vedení v listopadu. Jak a kdy mám těch 109,- bance zaplatit? Aktuální nedoplatek je 0, převést můžu minimálně ten bonus, tedy 2500. Když dneska podám výpověď a nechám si poslat 2500 na účet. Kdy bance zaplatím ty poplatky. Jde to až potom, nebo mám poslat teď přeplatek? Rád bych to dořešil co nejdřív, abych neplatil i za prosinec, ale jestli mám poslat rovnou přeplatek na poplatky, asi to nestihnu... :-( :?:

Jinak těch premiových 40 Kč řešit ani nechci.

Díky za radu, jak to tedy udělat.
premek.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 27. 11. 2015 14:11

Proste preved 2500 Kc a podej vypoved, jestli tam bude nejaky dluh, tak ho ve vypovedni dobe uhradis. Nechapu nad cim spekulujes?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod misak2015 27. 11. 2015 16:26

zdravím, dnes mi přišla tato SMS :

" Vazeny kliente, pro odpusteni rocniho poplatku 290 Kc staci do 30. 11. z Vasi karty vycerpat jednorazove nebo po castech alespon 1961 Kc. Vas Home Credit. Zruseni zasilani SMS na info@homecredit.cz "

sakra to je zase co ??? Když koukám do sazebníku tak tam vidím ROČNÍ POPLATEK - 0 kč
Přílohy
home.jpg
Lenovo P70-A
misak2015
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 11. 2015 22:42

Jo, to mě taky přišlo dnes přesně v poledne SMSkou, že mi zbývá vyčerpat ještě 721 Kč. Jsem to neřešil (asi pošahaný automat), protože odpoledne jsem obratem platil kartou v servise přes 4 tisíce.
Jinak, jak tu někdo psal, že mu přišla karta, nakoupil v CZC a hned to splatil - na jaký účet a jaký VS? Já mám kartu od půlky listopadu, před týdnem jsem nakoupil v CZC. Ve správci financí už transakci vidím, s tím, že datum splátky je 20. prosince a "částka příští splátky bude známa po měsíční uzávěrce" Takže počkat na začátek prosince, že?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků