Účtenková loterie EET

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 4. 10. 2017 15:09

Tak to pak OK, to jsem netušil.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 4. 10. 2017 16:15

Kdyz naskenuju FIK, tak si to automaticky natahne spravny BPK. U uctenek, kde jsem skenoval (zadaval) FIK, mam v prehledu uctekek oba kody. Kdyz jsem naskenoval BPK, je v prehledu jen BPK.

Nenapadá mne, jak by mohla být naplněna tato věta z podmínek:
"Právo na výhru nevzniká, dosáhl-li Hráč výhry podvodným nebo neetickým způsobem."

Papirove uctenky se asi nemusi archivovat, ze ne? O tom jsem se v podminkach nic nedocetl.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 10. 2017 18:14

Taki píše:Kdyz naskenuju FIK, tak si to automaticky natahne spravny BPK. U uctenek, kde jsem skenoval (zadaval) FIK, mam v prehledu uctekek oba kody. Kdyz jsem naskenoval BPK, je v prehledu jen BPK.

Nenapadá mne, jak by mohla být naplněna tato věta z podmínek:
"Právo na výhru nevzniká, dosáhl-li Hráč výhry podvodným nebo neetickým způsobem."

Papirove uctenky se asi nemusi archivovat, ze ne? O tom jsem se v podminkach nic nedocetl.


Třeba tak, že zaregistruješ dvě od jednoho obchodníka v jeden den. Ale nenanpadá mě, jak by na to mohli přijít.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 4. 10. 2017 18:30

Ze by stejne DIC a stejne datum? Pokud tedy oboji overuji :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 4. 10. 2017 19:38

Podle legendy by to mohlo jit:
Legenda – stavy účtenek
Nezaregistrována = Vaši účtenku jsme nemohli zařadit do slosování, nesplňuje všechna pravidla podle herního plánu:
- účtenka nebyla nalezena v systému evidence tržeb (EET), nebo
- totožná účtenka již byla zaregistrována, nebo
- účtenka nemohla být zařazena do slosování, neboť Vámi již dříve byla registrována účtenka od téhož obchodníka vystavená ve stejný den.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eL Ká 4. 10. 2017 20:09

Vtipné je, že když první účtenka není zařazena do slosování (protože nebyla nalezena v systému EET), tak druhou od stejného prodejce na stejný den vám to stejně nedovolí :)
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod voseka 4. 10. 2017 22:45

octaviampi píše:Necháš se koupit dokonce jen mrzkou loterií? Participovat na takové zrůdnosti může opravdu jen bezcharakterní člověk a nebo nevzdělanec.

Musí mít státní firmy taky EET? Tam by nahlašování snad nebylo morálně zavrženíhodné.
voseka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 10. 2017 09:05

Na známky to není. Jen na zboží a dobíjení kreditů ti vydaj eet.
Účtenku že stejný firmy - třeba globus nákup a pak restaurace systém zahodí takze to je lepší registrovat na někoho jinýho.

Cca v úterý 3.10. bylo registrováno 160 tisíc lidí a 320t účtenek.
Den předtím 150 a 250
Po roce to většinu přestane bavit.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod imaster 5. 10. 2017 09:23

audiobullys píše:Na známky to není. Jen na zboží a dobíjení kreditů ti vydaj eet.
Účtenku že stejný firmy - třeba globus nákup a pak restaurace systém zahodí takze to je lepší registrovat na někoho jinýho..


Nemusíš ji registrovat na někoho jiného, registruj si ji sám na druhý den, přesněji po půlnoci.
imaster
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 5. 10. 2017 09:48

Asi mas pravdu, spatne jsem pochopil podminky.
imaster
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 10. 2017 10:20

Když je stejný DIČ a datum tak tu druhou uplatnis jen na jinýho člověka.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod cactuz 7. 10. 2017 16:54

Docela to hapruje, priblizne kazda desata uctenka neregistrovana a to jsou udaje z uctenky zadane spravne. By me zajimalo, jestli se da odmitnuti registrace spravne zadane uctenky reklamovat?
cactuz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 7. 10. 2017 17:49

Jak nezaregistrovana? V jakem je presne stavu?

Je potreba si dat pozor i na blbej cas. Treba KFC pise na uctence dva casy - nahore je zrejme, kdy byla prijata objednavka a dalsi cas je dole.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cactuz 7. 10. 2017 17:58

Obrázek

A do emailu prijde zprava:
Dobrý den,Vámi registrovaná účtenka nebyla nalezena v systému evidence tržeb (EET) a proto nemohla být zařazena do slosování.Důvodem neúspěšné registrace účtenky do loterie je v drtivé většině případů chybné zadání požadovaných údajů. Doporučujeme proto pečlivě překontrolovat údaje zadané při registraci účtenky do Účtenkovky.Prověřte, zda není na účtence uvedeno více než jedno DIČ (např. DIČ pověřujícího poplatníka / DIČ poplatníka), případně více časových údajů nebo více částek tržby (např. v případě nákupu pohonných hmot a maloobchodního zboží, zaokrouhlení celkové částky, apod.).Zkontrolujte, zda jste při registraci účtenky zadali DIČ poplatníka (nikoliv DIČ pověřujícího), skutečné datum a čas tržby a částku tržby. Pokud jste zjistili, že některý z údajů byl Vámi zadán chybně, zaregistrujte účtenku znovu se správnými údaji. Při zadávání kódu FIK nebo BKP stačí zadat pouze prvních 16 znaků.Pokud nebyla účtenka nalezena i přesto, že jste zadali údaje správně, může být problém způsoben na straně obchodníka, např. chybou tisku účtenky, nesprávným nastavením pokladního zařízení, apod. Některá pokladní zařízení jsou nastavena tak, že čas tištěný na účtenku není shodný s časem, který pokladní zařízení odesílá v rámci datové zprávy do systému evidence tržeb. Ministerstvo financí dlouhodobě apeluje na výrobce pokladních zařízení, aby dbali na soulad obou časových údajů, neboť je podle zákona o evidenci tržeb nutný. Přesto, abychom odstranili vliv drobných časových nesouladů, jsme ve středu 4. října 2017 rozšířili toleranční pásmo na 120 sekund.Více informací k evidenci tržeb, náležitostem účtenky atd. naleznete na webu www.etrzby.cz.
Informace o účtence:DIČ:CZ26790203
Datum a čas:7.10.2017 - 07:37
Částka:178,00 KčFIK:f22d81b7-7f49-4c97
Režim tržby:běžný
Tato zpráva je generována automaticky, neodpovídejte na ni, děkujeme. V případě potřeby se na nás obraťte pomocí našeho kontaktního formuláře. Přejeme Vám pěkný den a hodně štěstí ve hře Účtenkovka.
cactuz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 10. 2017 18:12

Ty důvody tam sou přece jasně vypsaný, buď ses někde uklepl, nebo už někdo účtenku registroval nebo je to druhá od stejného obchodníka. Pokud vyloučíš 2 a 3 zbývá 1, upsat se nebo přehlédnout chybu skeneru v těch hexa numerech je raz dva. A skutečně pozor na ten čas, na účtence z marektu mám taky dva, první je čas samotné účtenky a transakce na terminálu
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků