Co se zásilkou z AliExpress která nedošla?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2019 12:20

Stalo se mni poprvé co mi zásilka z Číny z AliExpress nedošla. Začátkem listopadu 2018 jsem na AliExpress mezi 11 - 12.11. objednal celkem 5 různých věcí. Čtyři mi postupně došly do 1 - 2 měsíců. Poslední těsně po vánocích. Jedna ale po téměř dvou měsících nedošla. Jedna se o věc za kterou jsem zaplatil 5,59 USD. V administraci mám u tohoto zboží uvedené, že táto objednávka bude uzavřená za necelé 4 dny což předpokládám, že do této doby (do konce týdne) mi to pošta už asi nedoručí. U této zásilky mi funguje i její sledování na stránkách české pošty když tam zadám číslo této zásilky. Píše mi to tam, že "17.11.2018 Zásilka převzata do přepravy. 21.11.2018 Odeslání zásilky do České republiky.". Až tak dlouho se to snad do ČR nepřepravuje i když byly Vánoce a mohlo se to trochu zdržet a celníci to také asi tak dlouho nedrží.
Nyní by mne zajímalo jak bych měl ohledně této zásilky postupovat. Nikdy jsem ještě něco takového nepotřeboval řešit i když jsem už toho z Číny objednával v minulosti více a tak s tím nemám žádné zkušenosti. Měl bych počkat ty necelé 4 dny až se objednávka uzavře a až pak něco s tím dělat nebo začít něco dělat už nyní? Jaké máte kdo s něčím takovým zkušenosti?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cz01 8. 1. 2019 12:24

Musíš otevřít spor a to před uzavřením objednávky, jinak se to už nedořeší.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2019 12:41

A co nebo jak se tím sporem řeší a dá vyřešit? Řeší se ten spor s AliExpressem a nebo přímo s prodejcem který dané zboží prodává? Nikdy jsem ještě nic takového nepotřeboval řešit a tak s tím nemám žádné zkušenosti.
Naposledy upravil vlazy dne 8. 1. 2019 13:02, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mlsal 8. 1. 2019 13:00

Řešil jsem to několikrát na ebay. Prostě napíšeš, že zásilka ještě nedorazila, jestli máš ještě čekat. Zbytek je už na nich. Nic víc dělat stejně nemůžeš. Obvykle mi hned vrátili peníze.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2019 13:06

mlsal:
Ebay je ale něco jiného a na AliExpress to může probíhat jinak a být jiné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SVitara 8. 1. 2019 13:09

Proste cekej a neres to.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2019 13:20

SVitara:
To se ale také té zásilky nemusím už nikdy dočkat a pak když ani po delší době nic nepřijde můžu zjistit, že se už s tím nedá nic dělat. Nevím, ale předpokládám, že když to začnu řešit už nyní tak je možná nějaká šance, že mi budou vrácené peníze a nebo mi prodejce to zboží zašle znova.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mlsal 8. 1. 2019 13:25

Tak nečekej a řeš to.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SVitara 8. 1. 2019 13:41

Vidis, ze byla odeslana, nemuzes delat nic jineho, nez cekat.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2019 13:54

SVitara:
To ale můžu také čekat třeba i 10 let nebo do nekonečna. To, že se poštovní zásilky občas ztratí nebo se vrátí nedoručené odesilateli se bohužel občas stává. Vím, že takové situace lidí nějak řeší (už jsem to někde četl), ale nevím jak.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Franklin 8. 1. 2019 13:54

vlazy: Vyber příslušnou objednávku, klikni na Open Dispute. Dá ti to na výběr 2 způsoby, jak situaci řešit, vyber Refund Only (vrátit peníze). Konej ihned, za chvíli už bude pozdě. Kdyby se ti ozval prodejce a přemlouval tě k uzavření Dispute, tak ho neposlouchej, jinak přijdeš o peníze.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2019 14:00

Franklin:
Konečně nějaká rozumnější odpověď. Zkusím to a uvidím co se bude dít. Máš s tím nějaké konkrétní osobní zkušenosti?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Franklin 8. 1. 2019 14:05

Jo jo, několik Dispute už mám za sebou. Aliexpress mi peníze vždycky vrátil, a to na kartu, kterou bylo placeno. Aliexpress si to pak na pozadí vyřídí s obchodníkem, ale to už tě nemusí vzrušovat.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2019 14:16

Franklin:
A co když ta zásilka, možná někde zatoulaná, třeba i po delší době se doručí, což je sice málo pravděpodobné, ale vyloučit to asi nejde? To by mne už také nemuselo vzrušovat a zajímat, ale jsem čestný člověk a rád bych to vyřešil čestně vůči tomu prodejci který za to asi nemůže i když i s takovým rizikem by měl počítat, že se to bohužel může stát.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 8. 1. 2019 14:27

Dal jsem si takový soukromý tip, kolikrát se ten starý kokot kvůli takové blbosti ještě zeptá a kolik odpovědí bude potřebovat, než dá pokoj. Už se k němu blíží...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků