Spor na AliExpressu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2019 11:26

Tento týden jsem na AliExpressu řešil můj první spor. Místo 10 kusů zboží v balení, tak jak bylo uvedené v popisu zboží v době kdy jsem objednával mi bylo doručené pouze balení s 5 kusy. Nejsem sám kdo takto u toho dopadnul, proptože v recenzích u tohoto zboží píšou i někteří další, že také dostali pouze 5 kusů místo 10. Zadal jsem proto spor a požádal o vrácení alespoň poloviny z ceny objednaného zboží. Ozval se mi na to prodejce a nabídnul mi vrácení peněz na PayPall a za to požadoval zrušení sporu. To jsem odmítnul a napsal jsem mu, že požaduji vrácení těch peněz na kartu kterou jsem platil. Prodejce se omluvil a napsal mi, že peníze obdržím do 3-15 dnů. Nemám s tím žádné zkušenosti a proto se ptám těch kteří už něco podobného řešili a byly jim vrácené peníze na kartu jak dlouho trvá než peníze přes kartu přijdou zpět na účet. Může to trvat těch až 15 dnů a nebo to běžně chodí i dříve? Ty peníze zasílá zpět prodejce a nebo AliExpress? Předpokládám, že když mi prodejce potvrdil vrácení peněz tak už nic pro to nemusím dělat a můžu čekat kdy mi ty peníze budou připsané na účet v bance.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MildaX 23. 6. 2019 14:30

Platí se Aliexpressu, vrací tedy Aliexpress. Žádný spor nerušit (i když bych věřil, že to vrátí i přes ten paypal, chce se vyhnout horší reputaci, ale to tě nemusí zajímat) , Aliexpress to umí rozhodnout celkem rychle a obvykle v prospěch kupujícího.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2019 16:42

Prodejce mi ve středu 19.6.2019 napsal toto:
Dear friend, we regret the problem, we returned the money, you will receive it within 3-15 days, please accept our sincere apologies.
Doposud ale peníze nepřišly na můj bankovní účet a proto mne zajímá jak dlouho to asi běžně trvá než ty peníze prostřednictvím karty vrátí a než se to připíše na účet v bance. V detailu toho sporu mám uvedené toto:
Dispute Reason: Missing some goods
Status: Dispute Finished
Refund US $ 0.56

Reminder: You and the seller came to an agreement. Your refund has been transferred.
Nevím co to přesně znamená nebo jestli bych ještě měl něco udělat pro to aby mi ty peníze byly skutečně zaslané a nebo mi nyní nezbývá nic než čekat kdy peníze přijdou na můj účet nebo jestli vůbec přijdou.

V případě toho PayPalu mi jde také o to, že PayPal by mi asi u toho vzal z těch zaslaných peněz nějaký poplatek za připsání peněz v jiné měně než je měna mého PayPalu a za směnu z USD na CZK a to by mi pak z toho asi příliš nezbylo a mohl bych se při tom možná dostat na PayPalu i do mínusu. Nevím jaké jsou za to na PayPalu poplatky.
Naposledy upravil vlazy dne 23. 6. 2019 18:44, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 23. 6. 2019 17:58

Hlavně se dívej na tu transakcí odchozí (tedy v den objednání/platby, bude ponížena), nečekej novou příchozí..
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2019 18:40

ROlda78:
Tak tomu co jsi napsal vůbec nerozumím. Kde a na jakou odchozí transakci bych se měl dívat a co tím zjistím? Co myslíš tím, že v den objednání/platby, bude ponížena? To mi vezmou z těch 0,56 USD ještě nějaký poplatek za něco např. že jsem si dovolil zadat spor a požádat o vrácení peněz? Jakou novou příchozí mám nečekat? Já se v tom vůbec nevyznám a je to můj první spor na AliExpressu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 23. 6. 2019 20:25

To tady zase budou 3 stránky o hovně kvůli 13 korunám?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod narg 23. 6. 2019 23:38

vlazy píše:ROlda78:
Tak tomu co jsi napsal vůbec nerozumím. Kde a na jakou odchozí transakci bych se měl dívat a co tím zjistím? Co myslíš tím, že v den objednání/platby, bude ponížena? To mi vezmou z těch 0,56 USD ještě nějaký poplatek za něco např. že jsem si dovolil zadat spor a požádat o vrácení peněz? Jakou novou příchozí mám nečekat? Já se v tom vůbec nevyznám a je to můj první spor na AliExpressu.

ne myslel tim, ze pokud platba mela by treba dolar, tak misto aby ti strhli dolar, tak tistrhnou jen 50centu, takze jakoby ti 50 refundnou snizenim ceny a ne extra refundem. Ikdyz pokud uz si platil driv a platba uz probehla, tak ti tech 50 centu poslou spatky, doba refundu je ruzna, obecne jak se jim chce, osobne pokud jsem trval na refundu a byl mi povrzen (cili bylo povrzeno ze mam narok) byl refund treba do tydne ,a kdyz ne, stacilo na podpore upozornit a byl do dne na ucte, ale je fakt, ze ja nejsem takovej, abych kvuli 13 korunam pocital kazdou vterinu, kdy mi je vratej

-- 24. 6. 2019 01:05 --

vlazy píše:V případě toho PayPalu mi jde také o to, že PayPal by mi asi u toho vzal z těch zaslaných peněz nějaký poplatek za připsání peněz v jiné měně než je měna mého PayPalu a za směnu z USD na CZK a to by mi pak z toho asi příliš nezbylo a mohl bych se při tom možná dostat na PayPalu i do mínusu. Nevím jaké jsou za to na PayPalu poplatky.


pokud platis za zbozi, poplatek paypalu plati prodejce, pokud posilas penize ve stejne měně, je to zadarmo, pokud posilas ty koruny a prijemce chce eura, je tam poplatek asi 1 nebo 2 eura (+pokud si něco učtuje tvoje banka za prevod se zmenou meny) + 3,4% z castky si bere paypal za prevod ( dle toho se urcuje, kdo plati pri posilani, zda ty nebo prijemce, pokud das, ze platba je gift, platis vse ty, pokud ne, zaplati ty 3,4% prijemce),
příchozí platba by mela byt zdarma, pokud nedochazi ke zmene meny, jinak je to od 0,4% do 2% mimo eu, takže je mozny, ze ti paypal neco sebral z tech 0,56usd
narg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 6. 2019 00:32

narg:
Zboží už je dávno zaplacené při objednávání. Bez toho by mi asi nic nezaslali. Platil jsem za to 1,11 USD + 0,16 USD za poštovné. V tom sporu jsem navrhnul vrátit 0,56 USD což je přibližně polovina z ceny toho zboží (to co mi nebylo zaslané) a z toho mi už snad nebudou nic strhávat protože by to pak ten spor neměl příliš smysl. Já na ty peníze nespěchám, ale pouze mne zajímá jak dlouho jim to trvá než to zašlou. Také nevím jestli AliExpress už ten spor uzavřel jako ukončený a pouze se čeká než mi ty peníze zašlou.
PayPal mi nic z těch 0,56 USD sebrat nemohl, protože zaslání na PayPal tak jak mi to prodejce navrhnul jsem odmítnul a ani prodejce nebo AliExpress nemají údaje k zaslání těch peněz na PayPal. Platil jsem kartou a tak jsem prodejci odepsal, že peníze chci zaslat zpět prostřednictvím karty kterou jsem to platil.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 6. 2019 16:21

Tak dnes v 12:30 přišly peníze (12,67 Kč) z AliExpressu na můj účet v Creditas a bez jakýchkoliv poplatků. Ani jsem nečekal, že to bude až tak rychle.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod curvecardik2 24. 6. 2019 17:33

No sláva, tak to je na jednoho lahváče.Kdy a kde je oslava?
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod e-osobne 24. 6. 2019 19:54

On pije pouze kaktusovou stavu. ;-)
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 6. 2019 20:13

Závist je velké svinstvo a o to větší když se jedná pouze o nějakých 12,67 Kč u někoho velmi hodně nenáviděného.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 1. 2020 15:36

V úterý večer jsem podal můj druhý spor na AliExpressu kde požadují vrácení peněz. Prodejce na to prozatím nereagoval. Měl by mít na to podle odpočítávání času který u toho je ještě něco přes 10 dnů. Je normální a běžné, že prodejci reagují na spor až po delší době? Při mým prvním sporu prodejce zareagoval docela rychle. Myslím, že by snad mohlo být v zájmu prodejce to vyřešit co nejdříve. Pokud by prodejce ve stanoveném čase neodpověděl tak AliExpress by měl vrátit plnou částku požadovaných peněz. Je také možné, že prodejce kvůli koronaviru nyní leží někde v nemocnici a nebo už má život za sebou, což nikomu nepřeji a proto nereaguje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 30. 1. 2020 15:46

vlazy píše:Je normální a běžné, že prodejci reagují na spor až po delší době?


Je. Třeba v době, kdy slaví státní svátky...
Neboj, svých 14 korun zpátky dostaneš.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 30. 1. 2020 15:56

Vlazy reklamuje, že ho zásilka nakazila koronavirem?
suram
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků