Nákupy Anglie po Brexitu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrmegac 13. 1. 2021 07:35

Ahoj, nevíte někdo jak je to teď při nákupu z e-shopu v UK? Běžně tam nakupuji a teď nevím co mě čeká jako soukromou osobu. Chápu to tak že CLO by být nemělo. Ale co s DPH, budu muset doplatit? Lze pak žádat vratku DPH z UK? Balík doveze třeba DPD, oni si zaúčtují poplatek za jakože proclení? Fakt se v tom ztrácím. Dík za radu.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 13. 1. 2021 09:22

Jde o to jaký e-shop a z jakého skladu (fyzické umístění) to posílají.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrmegac 13. 1. 2021 12:25

Vždy všechny které používám odesílají ze skladu v UK.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 1. 2021 13:48

Čistě teoreticky by obchod do zahraničí měl prodávat bez DPH. Bohužel mám s britskými eshopy vesměs špatnou zkušenost, jakákoliv "individualizace" je nemožná. Například tlakové nádoby (spreje) odmítli poslat do zahraničí, protože se nemohou přepravovat letadlem - a že by zásilku poslali lodí? Ne, nejde.

Dokonce si pamatuji na placení DPH, pokud zboží přišlo ze zvláštních administrativních zón (Man, Jersey, Guersey,...), v EU se platilo, v Británii ne, obchod informaci, že neposílá "z pevniny" , ale z těchto ostrovů ve zvláštním režimu na stránkách neuváděl (proč taky, když při doručení v rámci Británie to bylo jedno).

Takže ano, budeš platit (obvykle několik set korun) za celní odbavení a českou DPH.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 1. 2021 15:16

hmm divne co pise Patrik, ja jsem z UK teda taky tu a tam neco koupil a probehlo to hodne v pohode :)
Jen ted sam jsem taky zmaten, jako priklad bych zde treba uvedl amazon co uk, ale tezko rict, plete se to proto ze mela byt nejaka dohododa mezi UK - EU ne? :)
Takze realne az leda nekdo koupi na amazonu, rict nam jak to prislo, pripadne pokud platil jaka byla hodnota zasilky (pokud to bude mit vliv) :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod petrmegac 18. 1. 2021 13:13

Tak jsem našel článek který to snad vysvětluje. Je tam ale chybně uvedeno že dopravce za tebe provede proclení zdarma. Samozřejmě si u nás za to nechají zaplatit. Takže asi pápá nákupům v Anglii.
https://refresher.cz/93341-Znamena-Brex ... kralovstvi
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 1. 2021 16:38

petrmegac: dik, takze system neco jako objednavky z USA pokud to chapu dobre :)

Jde o stejné normy, jako například v případě nakupování ze Spojených států amerických, tedy dovoz zboží ze třetího státu na území Evropských společenství.

To by ale potom melo fungovat docela normalne, jen by melo stacit dat na balicek nizkou cenu ne? 10 GBP a je to. Z USA mi to treba dali a driv mi tak proslo hodne zbozi. Posledne i mensi zasilka do 20eur ale s tim ze na balicku bylo odeslano z Netherlands. A to jsem to koupil skutecne v USA - ofiko eshopu co radne vyplnuje deklaraci (aspon to tvrdi).
Balicek mi dosel presne az ted Leden 2021 - tedy na nej byse uz mohli vztahovat nektere nove podminky a narizeni.

Daleko horsi to bude od Cervence 2021 :( To uz bude jedno zda ma zasilka hodnotu 10 eur ci nema, vse bude drsne s DPH, sice netusim kdo a jak to bude vybirat, pripadne zda uz to tam zapocte kazdej obchodnik.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rekvy 23. 1. 2021 18:50

jedna čerstvá zkušenost... Koupil jsem z eshopu UK boty, doručení přes DHL. Na stránkách bylo, že se nemusím bát, že už to přijde proclené a cena na eshopu je konečná. V praxi se tomu samozřejmě nestalo, došla zpráva od DHL, že se musí proclít balíček, takže jsem jim dal svolení, aby to udělali za mě (chápej proklikal jsem přes tu dhl aplikace pro proclení + vytvořil EORI číslo přes celnici). Celková faktura 700 za jejich služby + 300 DPH, které jsem zaplatil při předaní balíčku od řidiče. Na*raný jsem psal na eshop, kde se omlouvali a udělali refund na tu částku, prý nějaká chyba, že přepravce to měl proclít a já už se o to neměl starat (moc tomu nevěřím). Takže za mě spokojenost, do budoucna snad založí sklady někde po Evropě, ale uvidíme...
rekvy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hgfdsa 6. 2. 2021 15:45

Kupujete někdo v Amazon UK? Nemáte slevový kód? Co jsem našel na netu, to eshop odmítl.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petrmegac 14. 6. 2021 15:02

Tak jsem za srandy napsal do anglie na eshop zda objednávky od nich se budou proclívat a napsali:

Hi there,
Thank you for your email.
We are really sorry to hear of this.
As Czech Republic is a member of the EU, you will not be charged extra for delivery, or customs.
Hope this helps.

Takže buď nepochopili co se ptám nebo sami neví. Otázka zněla:
I would like to ask how it is now with deliveries to the Czech Republic. Has anything changed after England left the European Union? If I order something, am I at risk of having to go through customs in the Czech Republic, will I have to pay VAT and Customs duty? Thank you for your reply. Kind regards
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 11. 2021 22:38

Tak mam prvni problem po delsi dobe koupe z ebay :(
Lze nejak obejit tzv import charges?
Nakupuji uz leta z ebay.com (nekdy od roku 2003), vzdy to +- slo tedy cena zbozi + doprava.
Nove mi to ale u vseho hodi tuto polozku a je pak cena klidne takova
cena zbozi USD $34.00
shipping $23.88
import charges $16.54

kdysi tam proste se uvedla nizsi cena a gift, vetsinou pohoda. Jenze ted me malem vypadli voci i jinde. Mrknul jsem do oblibenych obchodu a v USA rovnou sup kolonka VAT/GST 21% a to udela docela dost.
Jedine kde to lze tak nejak brat je amazon.com, ktery mi poslal polozku treba z Holandska a ja kupodivu dostal nektere penize zpet, co meli udajne slouzit k celnimu rizeni.
Bohuzel ne vse jde samozrejme ziskat jinde.
Proc me to tak zaujalo, ze jsem sice vedel o zmene, ale pocital jsem ze to je uvaleno hlavne na Cinu a ze z USA to zustane pri stejnem :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fdsa45 12. 11. 2021 06:44

Dnes už se to musí zaplatit přimo v eshopu.
fdsa45
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 16. 11. 2021 11:46

Patri to spise zde...
Byl bych rad za nejake rady.

Asi jsem mel zatmeni mysle, kdyz jsem z ebayu objednal levne pouzdro na mobil kolem 5€. Samozrejme jsem to koupil z UK ebay, ale aplikace mne neupozornila, ze to neni z nemecka, ja vim, cena v librach mne mela nakoupnout, ale menu jsem nikdy nebral za smerodatnout, asi je to v nastavenich, ale obcas mi vyskakuje cena v CZK. :roll:

Koupeno a odeslano 14.11, vcera pred pulnoci mi prisel email z ebay, kde je vlozeny odkaz na stranky ceske posty k celnimu rizeni.
Jak jsem se dopatral, kdyz CP udela za mne celne rizeni, zaplatim 97Kc, be me soucinnosti 150Kc. A ted otazka, jak se tomu vsemu vyhnout. Z principu nemuzu(nechci) platit ceske poste vice, nez je hodnota vyrobku samotneho.
Dle invoice, jsem DPH 21% zaplatil jiz pri koupi, takze DPH by nemelo byt vymerene, clo taky ne, tak to beru jako buzeraci(ale budis)

Vim, ze je nutno jit pres ecep, https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/ecep, mam i IOSS number z faktury(IM2760000742, dle info z netu, je asi stejne u vsech zasilek koupenych z UK eaby), ale nevim kolik mam casu, aby balicek nespadnul do automatickeho vyrizovani ceskou postou.
Dle sledovani zasilky, prepokladam, ze je balicek jiz v CR? Nevite, po jake dobe jde zasilka do automatickeho celniho odbaveni(a nauctovani 150kc poplatku)? Kolik se plati za "uskladneni" na ceske poste(asi celni sklad), kdyz to delam svepomovi pres ecep?
cp.png


-- 16. 11. 2021 07:29 --

Co mne zarazi, na https://celnicka.cz/kdy-a-komu-platit
pisou, ze bych za celni rizeni ceskou postou platiti nemel?
celnirizeni.png

-- 16. 11. 2021 11:48 --

Tak nakonec se rozhodl, ze nebudu cekat a podal jsem celni rizeni sam.
Zatim nemam odezvu, ale nikde jsem nemohl pripojit fakturu, kde je deklarovano, ze jsem jiz DPH 21% zaplatil.
Ve formulari ecep, bylo mozno zadat jenom cenu vyrobku a postovne, ne jiz DPH.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod petrmegac 7. 12. 2021 16:34

Na risk jsem objednal věci z Myprotein. Bohužel už nejde objednávat z Anglie jak jsem byl zvyklý, neb u nich nejsme cílovou zemí, takže objednáno ze Slovenska. Balík došel ale stejně z Anglie a bez doplatku. Dovezla Zasilkovna.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czipisek 7. 12. 2021 18:40

Měl bych na zkušenější otázku. Sleduji teď ceny ojetých čtyřkolek a v Anglii jsou na tom s cenovkou lépe než v ČR. Napadlo mě nechat si ji z tamního bazaru nějakou spedicí dovést. Jen nevím, jak se po brexitu změnilo to clo a dph? Dřív to bylo jako z Německa a nebyl s ničím problém. Díky za osvětu.
Czipisek
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků