Úspora při konkrétním nákup

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 8. 9. 2021 19:38

Dovolím si založit téma, jak co nejvíc uspořit při konkrétním nákupu.

Pro začátek si dovolím svým vlastním plánovaným nákupem.
Chci: Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm, Stříbrné + Řemínek Samsung Hybridní Kožený 20mm M/L Černý, Galaxy Watch4 = cena 9 990 Kč + 990 Kč
Mám: Samsung Galaxy Watch3 45mm (SM-R840NZS), Mystic Silver (výkupní cena na MP je 4 600 Kč)

Mám MallPay kartu.

Zatím mě nejlépe vychází prodej na MP a nákup tamtéž s doplatkem 4 700 Kč + 990 Kč za ten řemínek.

Nevymyslíte někdo jinou variantu? Dík.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2021 07:08

Tak se taky přidám - chci koupit ledničku, zatím nemám vybráno, potřeboval bych v rámci limitů co největší. Limitujícím faktorem je šířka - 60 cm (s nějakou tolerancí, možná by se vešla i 65, ale to se stejně nedělá, víc určitě ne), co nejvyšší (víc, než dva metry, se asi nedělá, což?) a může i trochu hlubší. Uvítám i doporučení na konkrétní typ.

No a kdyby měl někdo tip na slevové vouchery (Alza, Mall,...) sem s nimi.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 9. 9. 2021 07:58

S hodinkama rada jednoduchá. Naprosto zbytná věc. Starý prodat, nový nekupovat. Ušetří se spousta peněz, času a nervů.

Lednice se dělají i nad 200. A i s různou hloubkou. Zadej si na Heurece třeba Samsung a výšku nad 200 - vyběhne spousta typů. Je potřeba vybírat hlavně podle poměru objemu lednička-mražák. Jinak stejně se vyrábějí v Polsku, takže se vyplatí nějaký česko-polský e-shop nebo nějaký šedý dovoz.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod petrmegac 9. 9. 2021 08:12

Ledničky Samsung nebrat. Mají velmi tenké drátky mezi lednicí a dveřmi. Takže na dveřích často přestanou fungovat ovladače a kontrolky. Musí se měnit celé dveře bohužel. Odejde to po záruce. Můj případ i několika známých. Už si teploty nenastavím a občasnou kontrolu že to ještě funguje provádím jednou za čas teploměrem.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 12. 9. 2021 20:54

Samsung ledničku mám 6 let, ovladače a kontrolky na dveřích stále fungují, takže bych to nezevšeobecňoval, odchází občas všechny značky - někdy v záruce, někdy holt po.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 13. 9. 2021 04:21

Tak u mě taky sedmým rokem drží. To ale nevylučuje, že to třeba "vylepšili" později.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 9. 2021 16:24

V jednoduchosti je síla, tudíž nekupovat překombinované elspotřebiče se spoustou nadbytečných funkcí a tím i tzv. *****ítek. Nejlepší jsou tzv. analogové tvrdé spotřebiče bez vložené rádoby spolehlivé řídící a nabytečné elektroniky z Asie. Calex lednička vydržela 35 let bez poruchy rodičům. Pračka bez elektroniky, jen s elektromechanickým programátorem má 32 let, jen běžné opravy ložiska, čerpadlo, zámek. Kamarádovi odešla supermoderní myčka po 4 letech po záruce, velmi se divil ceně opravy nového motoru atd. 6 000, raděj koupil nový další šmejd. Veškerá elektronika používaná do elespotřebičů a zábavní elektroniky je původu z Asie a tomu odpovídá životnost např. kondenzátorů a dalších součástek. Zárukou kvality není ani tzv. prémiová německá značka s myčkami, pračkami atd. za 50 000 -120 000Kč, vše je ojebané ve jménu zisku. :D :D :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 9. 2021 17:05

To je sice pekny, ze pracka vydrzela 30 let. Jen jaksi jeji tehdejsi cena byla x-krat vyssi nez dnesni SPOTREBNI elektronika. Nepochopeni toho, ze pristroje za pakatel nevydrzi veky, to neni vina tech pristroju.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 9. 2021 17:21

Ee, to CS a ČR platy byly méně než malé, navíc se u CS el. zboží přenesla částečně tradičně zvýšená cena u el. zboží zvýšená snad už od 2.WW, neboli byla to kombinace velmi nízkých mezd a tradičně vyšší ceny el. zboží. Nu je pravda, že el. spotřebiče a rádia :D staré i 70-80let velmi často stále fungují.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 15. 9. 2021 11:49

petrmegac píše:Ledničky Samsung nebrat. Mají velmi tenké drátky mezi lednicí a dveřmi. Takže na dveřích často přestanou fungovat ovladače a kontrolky.

Vyuziju zdejsi popis a jen se zeptam, takze kdyz mi zacali na lednici zlobit po 10ti letech tyto kontrolky, je to hlavne dratkama tam nekde uvnitr? :) Je ale zvlastni ze nastaveni stupnu a toto opet fungovalo kdyz jsem vic dvere otevrel a zavrel a nebo je poradne profoukal stlacenym vzduchem tj cast spodek chladnicky mezi dverma mrazaku :)
Mam Indesit :) Jo a take je dobre kupovat Total No Frost, aby potom dotycny nemusel klecet kazdou chvilku u lednice a odmrazovat :D

-- 15. 9. 2021 13:20 --

redhaven píše:V jednoduchosti je síla, tudíž nekupovat překombinované elspotřebiče se spoustou nadbytečných funkcí a tím i tzv. *****ítek. Nejlepší jsou tzv. analogové tvrdé spotřebiče bez vložené rádoby spolehlivé řídící a nabytečné elektroniky z Asie. Calex lednička vydržela 35 let bez poruchy rodičům. Pračka bez elektroniky, jen s elektromechanickým programátorem má 32 let, jen běžné opravy ložiska, čerpadlo, zámek. Kamarádovi odešla supermoderní myčka po 4 letech po záruce, velmi se divil ceně opravy nového motoru atd. 6 000, raděj koupil nový další šmejd. Veškerá elektronika používaná do elespotřebičů a zábavní elektroniky je původu z Asie a tomu odpovídá životnost např. kondenzátorů a dalších součástek.

Achjoo, takze aneb vse stare bylo super, top hec :D
Mam zkusenost, tak dovolim si ji zde popsat.
Pribeh lednicky...
Byla kdysi jedna babicka, mela lednici Calex, takovou tu malou, malickej mrazak. Tuto lednici zdedila jeste moje maminka. Jako malej uz pamatuju ze babicka sem tam mela lednici uplne total vyrovnanou (vse venku) a dlouho tam vecne neco cistila, drhla :(
Moje maminka tuto krasnou lednici take vecne drhla, pardon rikala tomu odmrazit. Povidala ze jednou bez ni ani tu blbou lednici neodmrazim. To vis jeste mladik, co ho takove kraviny nezajmaj :)
Lednice se dokonce i prestehovala do jineho bytu, stale tam byla a maminka vecne u ni klecela. Sama namraza, ten led padal, potom to tam teklo, vecne tam cpala hadry. Prej se to musi vysusit a vytrit do sucha aby byla zase ready a spravne udajne mrazila ;-) Maminka byla cool :-))

Potom co uz maminka byla hodne stara, jsem rozhodl, vzdyt je to male! Wtf! Proc tam porad kleci jak babka nad hrobem :shock: Lednici jsem za 300 - 500czk nechal odvest v ramci vymeny (kdy se koupi spotrebic a postavi ho na misto) a koupil moderni.
Indesit A+ (A++ uz bylo ale zase bud moc drahe a nebo nemelo to No Frost), stribrna lednice (konecne ten bilej hnus pryc) rikali ze prej to usetri i elektriku, ze tyto stare kramy jako Calex pfuj psala Prazska Energetika PRE a ze staci mrknout na spotrebu. Vybral jsem pouze jasne NO Frost, prece to nebudu resit a kde je nastavit teplota, jelikoz takove funkce pokladam za uzitecne. Jeste se da cilit na dva kompresory, ale to uz pro me bylo moc jine tema a i drahe kdyz pozadavek byl No Frost.
Od te doby nejaky ten rok, maminka uz nemusela klecet u lednice, neboleli ji kolena, ja o lednici nevedel jen to ze funguje :D Jeste dnes, kdy maminka uz lednici dal neuzila (nezije ve spolecne domacnosti), porad slouzi. Jo 1x byl u me opravar, ale to se stalo moji blbosti, lednicka slabe mrazila a on prisel jako frajer. Dal dolu dekl, rekl kdy jste to odmrazoval? :shock:

JA: hmmm za 6 let nikdy, porad beziii nooo :D Tak cumel blbe, trochu dal fenem pryc led a sel, no stalo to asi 1000czk. Poucil me, lednice bezi a uz na ni dalsich 5 let nesaham, ma cca 11 let a az zase nebude mrazit, vezmu jen ten fen, pofenuju ji dole ty zebra, dekl vrazim zpet a verim ze bude dal funkcni ;-)
Dnes bych jen vybral zase No Frost jen bych vzal jeste klidne navic s oddelnym kompresorem :)

a tak bych mohl pokracovat....
Treba takova pracka, maminka mela tezkou, kovou, sirkou pracku co prala 20 let. Uzasne ne? :D
Jo jen ta pracka byla za ty roky poradne uz hnusna, rvalo to jak krava, pracka skakala a maminka litala pracku drzet ze prej to skace a to nejde! :D :D
Koupil jsem taky pracku Indesit, Moon, konecne stribrna, pere 10 let, je tenka 4,5kg, takze projde i mensima dverma do koupelny a je tak ticha ze nevim ze pere a pere krasne v noci to je co ;-)

Maminka taky radila, ze jednou nebudu mit ani prosteradlo, ze hodne bilych prosteradel schovala babika, take ze jeste budu mit s dalsi a dalsi a dalsi pritelkyni hodne zaclon hec hec ;-) Jen zapomela ze prosteradlo me uz nepokreje moderni postel co ma 180cm na sirku a ze je to vse kratke, hnusne jak ze spitalu. Zapomela ze zaclony jsou jen hnus, ze to uz nefrci. Letelo to do smetaku, to stradane zbozi tolik let :D
Hodil se radeji za 3000czk blackout zaves s magnetama, konecne tma a funguje dobrych min 15 let a ani se to nepere :)
Taky jsem zdedil perinu, povleceni, letelo to do kose, na co takove blbosti, kde je z toho clovek spocenej a nejde pod tim ani spat a nebo se tihou pod tim udusi :D Stacila deka z australie, funkcni x let a tenka :)
Prosteradlo konecne moderni, drzi na gumicku a nepada z postele pri hratkach ;-) :D
Polstar se hodi do pracky, naco povleceni :D

Hrnce, stare kastroly, potrebuje nekdo stary hrnec? :D Jo super, magneticke dno, jen se zapomelo ze na indukci se me vzdy spalil. Nekde jsem to zahazel, koupil wok, rendlik a ejhle je po spalenem nadobi a funguje nam s pritelkyni dobre :)

O holicim strojku Braun Moskva, ktery me malem urval ruku snad ani psat nemusim. Takze jooo mela stara doba svoje, same pozitiva ale i stinne stranky :D

-- 15. 9. 2021 13:26 --

xls píše:Je potřeba vybírat hlavně podle poměru objemu lednička-mražák. Jinak stejně se vyrábějí v Polsku, takže se vyplatí nějaký česko-polský e-shop nebo nějaký šedý dovoz.

To ano, ale zase aby potom nemel problem se zarukou a hodi se i tip na znacku, ktera je mene poruchova :)
Kdysi to byl Indesit, ale kdovi jak je na tom dnes :hm
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 9. 2021 11:00

ripper6: souhlasím, dobře mě to pobavilo :-D inspirovala mě ta deka místo peřin a závěs, nějaký konkrétní tip? :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků