Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 3. 2009 19:19

user .A já se přidávám TY TY TY TY. Nadávat můžu jenom já. 8-P
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flekl 9. 3. 2009 21:22

PatrikChrz píše:user-: flekl na tebe žaloval, že ho prej napadáš a mám s tím prý něco udělat. No tak udělám to jediné co jako moderátor můžu: ty, ty, ty! :D

No, uvidíme, co to s Userem udělá, ale on má hroší kůži. Pokud by to nezabralo, tak by se muselo sáhnout k něčemu účinnějšímu, aby to pocítil více, že si tady nemůže jen tak vyskakovat na koho chce. Místy by to bylo již i na udání policii.
diskutér
flekl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 3. 2009 21:37

:shock: :shock: :shock: :shock: To je přímo na žalobu :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davepra 10. 3. 2009 00:51

Šmarjá tohle je fakt zoufalá diskuse.Třeba mě je uplně jedno co má kdo doma a na testy z roku 1992 kdy v Rainbow nebyl ten Hepaneutralizer(název jsem se dočetl v manualu) tak na ty fakt nedám.Patriku všude se píše že je důležitý hepafiltr,není to náhodou totéž co ten hepaneutralizer?Fakt to nevím a docela by mě to zajmalo.A jinak už jsem psal že jsem dříve měl vysavač Mílle a z něj i přes hepafiltr létala spousta prachu,jak je to možné?Byl to jeden z těch podle tohoto fóra dobrých vysavačů.

Co se týká toho urážení,myslím že user by se opravdu mohl uklidnit.Do toho co si kdo koupí a jak a od koho,do toho vám nic není a to že někdo se živí tím že prodává vysavače,to je každého věc.Když má kam jezdit prodávat............Lepší než kdyby seděl doma u televize a žebral o podporu kterou platíme všichni z našich daní.Vemte to tak že tihle lidé vám šetří peníze a čím víc toho prodá,tím víc zaplatí na daních :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
davepra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2009 06:36

davepra píše:Šmarjá tohle je fakt zoufalá diskuse.Třeba mě je uplně jedno co má kdo doma a na testy z roku 1992 kdy v Rainbow nebyl ten Hepaneutralizer(název jsem se dočetl v manualu) tak na ty fakt nedám.Patriku všude se píše že je důležitý hepafiltr,není to náhodou totéž co ten hepaneutralizer?


Co je hepaneutralizer v podání Rainbow netuším, ovšem hepafiltr není "samospasitelný", důležitá je celková konstrukce vysavače - jestli prach neuniká nějakými netěsnostmi, což je případ již zmiňovaných vysavačů Panasonic. A to je poznat jen a pouze laboratorními testy. V domácích podmínkách to prostě poznat nelze.

davepra píše:A jinak už jsem psal že jsem dříve měl vysavač Mílle a z něj i přes hepafiltr létala spousta prachu,jak je to možné?

Pokud z vysavače létá takové množství prachu že to může zaznamenat uživatel svými smysly (je to vidět), tak bych to odhadoval na vadný kus a je to na reklamaci. Protože létající prach není vidět ani u těch nejlevnějších vysavačů na 15 stovek, natož u značek jako Miele, AEG, Bosch/Siemens.
Jen tak mimochodem - nebezpečný není prach který vidíme - je moc velký na to, aby se dostal do plic, ale ten, který nevidíme.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod user- 10. 3. 2009 12:54

flekl alias Karel1:
Nepsal jste náhodou že už toho máte dost a nebudete na moje příspěvky reagovat ? :-)
A než půjdete s monitorem v tašce na VB tak jak dlouho budu napsanej u Vás doma na nástěnce ?
user-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod user- 10. 3. 2009 13:04

PatrikChrz:
Hepaneutralizér v podání RAINBOW je pouhý HEPA filtr (neznámé třídy účinnosti). Dealeři tomu dali takový honosný a velice vědecky znějící název aby to bylo na oko více než HEPA filtr v běžných vysavačích a tím pádem aby se od těch běžných vysavačů odlišili.
Jinak je to samozřejmě hovadina a past na slabší jedince protože se v tom přece nic neneutralizuje :-).

A když furt chtějí srovnávat pytlíkové vysavače a ceny pytlíků tak se nějak zapomínají zmiňovat o ceně toho HEPA filtru který se taky musí měnit.
Řekl bych že tolik co stojí ten HEPA filtr u RAINBOW nedají ostatní ročně za pytlíky. Ale o tom se nejspíš při "ukázkách" nesmí mluvit :-)
user-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davepra 10. 3. 2009 23:14

Patriku díky za vyjádření.Jen jsem chtěl jednu věc.Než jsem kupoval Rainbow,tak jsem chtěl řešit právě prach vylétávající z vysavačů.Sledoval jsem různé vysavače a zkoušel je u známých zapnout pod lampičkou a přikrýt bílým hadrem a tak.Podle toho co jsem zjistil tak prach létá ze všech a nejvíc z LUX Royal který stojí 32 000,-a je prezentován jako čistička vzduchu a taky na to mají certifikát.
Fakt je že co se týká viditelného prachu létajícíhoi z vysavačů tak ten co jsem koupil (RB) mi přišel nejlepší a říkám si že když z vysavačů létají takové kusy které jsou vidět tak ty malé tam budou taky.Mám ho rok a zatím jsem nepotkal nic co by mě zaujalo víc a věřte že po prvním shlédnutí této diskuse jsem po vysavačích začal koukat víc,abych sám sebe přesvedčil že jsem udělal blbost.
davepra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 11. 3. 2009 06:57

:oboze Pokud létá viditelný prach i z vysavače za 1000kč je něco v nepořádku. :mrgreen: Jdu si koupit brýle. Co třeba nějaké video? Jak letí prach z vysavače 8-)Pokud se týká velikosti částic, tak částice větší, než 10 µm jsou považovány za málo nebezpečné, protože jsou zachycovány již v dutině nosní. Částice od 5 do 10µm jsou zachyceny v horní části dýchacího ústrojí, zatímco částice o velikosti 1µm pronikají až do plicních alveolů. Částice kolem 0,3µm jsou vydechovány zpět. Je to dáno rychlostí proudění vzduchu v jednotlivých částech dýchacího ústrojí a specifickou hmotností částic.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2009 07:43

davepra: promiň, ale tohle ti fakt nevěřím. U jednoho vysavače beru, že jsi moh' narazit na zmetek, ale že narážšíš na samé zmetky? To prostě neberu!

Konkrétně ten LUX v jednom z vydání D-Testu rovněž testovali (resp. přebírali test ze Stiftung Warentest), dopadl tak nějak lehce nad průměr (porazily ho ale výrazně levnější vysavače) i když myslím, že to bylo spíš nevhodnou konstrukcí hubice a tedy nedokonalým vysáváním, než nějakým únikem prachu.

EDIT: Tak jsem jeden z těch testů našel (ale myslím, že jich bylo víc, ve starších číslech D-Testů), byl to typ LUX LUX 1 (1240 EUR / 38 990 Kč - číslo 5 / 2008). Dopadl poprůměrně - právě kvůli konstrukci hubice a vysávání na kobercích. Co se ale filtrace prachu týče - tak "bez ztráty kytičky" - nejvyšší hodnocení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod user- 11. 3. 2009 07:58

Tak to je fakt opravdu síla chodit po známých s lampičkou a bílým hadříkem a kontrolovat jim vysavače :-) :-) :-).

Opravte mě prosím někdo jestli to není síla.
Právě jsem zažil ranní záchvat smíchu a mám z toho i natrhlé koutky :-)
user-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod user- 11. 3. 2009 07:59

PatrikChrz:
Jediné co by ho mohlo omlouvat je fakt že jestli opravdu něco viděl tak to mohl být zvýřený prach z okolí.
Jinak tomu taky nevěřím.
user-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod user- 11. 3. 2009 08:00

davepra:
Zkuste si dát bílý hadřík na bosou nohu a zadupejte. Možná pod lampičkou taky uvidíte jak se kolem Vaší nohy mihotá prach.
( hlavně si potom nechtějte pořídit nohu jinou :-) )
user-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2009 08:09

user- píše:davepra:
( hlavně si potom nechtějte pořídit nohu jinou :-) )

Tak teď jsem vší silou potlačoval záchat smíchu já - zrovna jsem telefonoval :mrgreen:
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 11. 3. 2009 14:52

Ach jo :mrgreen: Někdo pije AMWAY JAR a někdo běhá s kapesníčkem a baterkou. :roll:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků