Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod flekl 11. 8. 2011 08:00

Prach je všude okolo nás, toho se nezbavíme tím, že doma vyluxujeme. Stačí vyjít ven a jsou tam tuny prachu, který stejně dýcháme, ať chceme, nebo ne. Takže proč si doma pochytávat sebemenší částečky prachu? Je to nesmysl a marketingový tah výrobců. Stačí snad mít jen uklizeno.
diskutér
flekl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 11. 8. 2011 08:06

PatrikChrz píše:Volne na Internetu nikoliv. Jen pro predplatitele D-Testu (nektere clany prebira prave ze Stivtung Warentest).

Najít se dají, ale to je tu tabu.

canibalx píše: ..., při prezentaci výrobku jsou představeny nevyvratitelné důkazy o tom, co vypouští rainbow vysavač, a co vypouští váš vysavač za pomocí bílých hadříků. Je jasné, že test za pomocí bílého hadru není přesný, ale jde jen o viditelné porovnání špíny na obou látkách. Ten z RB je čistý a ten z klasického černý. Patentovaný separátor, jenž je hojně využívaný v oblasti armádní techniky, hold umí.

Já jsem byl jednou nohou v rybníce, Rainbow nemám, nechci, ale neříkám že je špatný - jen drahý. Po pravdě o koupi bych uvažoval pokud by přístroj stál 5 - 6 tisíc víc ne.

Jaký má ten patentovaný separátor filtraci v porovnání s HEPA filtrem třídy 14. Tím je totiž vybaven NÁŠ vysavač. Není to jen trochu jiný název pro HEPA filtr pro matení lidí? No myslím, že zřejmě ano.

Obrázek

flekl píše:Prach je všude okolo nás, toho se nezbavíme tím, že doma vyluxujeme. Stačí vyjít ven a jsou tam tuny prachu, který stejně dýcháme, ať chceme, nebo ne. Takže proč si doma pochytávat sebemenší částečky prachu? Je to nesmysl a marketingový tah výrobců. Stačí snad mít jen uklizeno.

U vysavačů se ale nejedná o čistění vzduchu od prachu, ale o zabránění prachu, který se nachází na podlaze a v kobercích, dostat se do vzduchu.
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2011 18:01

Tak lidi nakupujte vysavače, dokud je čas. Evropští byrokrati by rádi snížili maximální povolenou spotřebu na 750 W. Ach jo, takže buď pořádně nevysají, nebo se bude muset ubrat na kvalitě filtrace, aby příliš hustý filtr neubral vysavači moc výkonu :(
http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... nergy.html
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jeffe 21. 8. 2011 07:03

To jsou hovada...

Kolik penez a energie by se usetrilo, kdyby se rozpustila samotna EK?
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2011 10:03

Zas jeden genialni vyplod EU.
Kdyz vidim toto vlakno, ma tu nekdo zkusenosti s robotickym vysavecem? Docela se mi libi Carneo 610.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2011 10:53

Když už mluvíš o těch robotických vysavačích - možná že nakonec ty budou jediné povolené, protože ty mají minimální příkon. Sice vysávají mnohem déle (jenže to už nové opatření řešit nebude) a s mnohem menší silou (takže na hladké podlahy OK, na koberce už tolik ne, hodí se jen k takovému tomu "dennímu úklidu", ale občas to chce vzít pořádným vysavačem), ale do "tabulek" se krásně vejdou.
Poslat kopnout všechny tyhle ekoblby do ... . Ach to.

Jinak k těm robotickým vysavačům - jsou dva základní druhy.
a) levnější - ty, které vysávají náhodně
b) dražší - dokáží si zmapovat místo a projet celou místnost bez zbytečného opakovaného přejíždění po již vysátých místech a naopak vynechání jiných

No a pak jde o klasické vlastnosti jako u obyčejných vysavačů, tedy schopnost dostat prach ze země (zvláště u koberců bude horší, než u klasických vysavačů) a schopnost filtrace.
O žádném testu těchto robotických vysavačů ale nevím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 8. 2011 11:43

Nevím jak jsou na tom jiné vysavače, ale přítelkyně má iRobot a ten musí být podle návodu trvale připojen na nabíjecí stanici a ta trvale do zásuvky... Fakt ekologie jak sviňa :-/.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 8. 2011 12:05

Sám ho nemám, ale několik kolegů ano, jeden dokonce pořádal v práci předváděčku. Byla to Roomba a je to spíš elektrický smeták než vysavač. Já si tedy myslím, že čas od času vysát pořádně to chce, ale někdo používá jen Roombu. Škoda, že Electrolux neinovuje častěji Trilobita, ten by byl asi nej, jak výkonem/účinností úklidu tak inteligencí, bohužel poslední model je z roku 2007 a už asi nepůjde sehnat, navíc byl dost drahý. Z aktuální nabídky bych dneska asi bral Roomba 555. O "značce" Carneo slyším dnes poprvé.

Omezení výkonu na 750W je demence, bude to méně účinné, takže bude potřeba vysávat déle.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2011 12:33

PatrikChrz: Ony ty nahodne jsou pry obcas paradoxne lepsi, protoze kazde misto prejedou 10x, kdezto ty inteligentni to vezmou jen 1x a nepoznaji, ze je to zrovna v urcitem miste malo.

Tomáš Marný: To uz je takovy dnesni trend, ze elektrospotrebice nemeji vypinac, napr. TV, hi-fi, atd. Nechapu, jak to muze splnit bezpecnostni normy, to si primo koleduje o pozar. A pokud chces, aby vysavac vysaval sam podle nacasovani, tak musi logicky byt porad v zasuvce, aby fungoval casovac a nabijela se baterka. Takze zrovna u tohoto spotrebice to chapu, stejne jako dejme tomu u lednice.

xtonda: S tim, ze jednou za cas budu muset vysat poradne pocitam. Jde mi jen o to, aby to kazdy vsedni den dopoledne, kdy jsem v praci, prejelo byt a vratilo se na zakladnu. Carneo a podobne se pravdepodobne vyrabi tak, ze to dela jedna fabrika a pak se na to lepi ruzne samolepky, protoze jinak si neumim vysvetlit az neuveritelnou podobu vzhledu a parametru ruznych znacek.

Jinak docela slusne recenze jsou zde:
http://roboticky-vysavac.blog.cz/
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 8. 2011 12:52

Kvůli dobíjení snad nemusí být na nabíječce trvale (ty tam máš třeba mobil?) a na časovač stačí 1 baterka CR3032.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2011 12:57

Tomáš Marný: No ten robot si sam zajede na nabijecku, kde se dobiji. To by si mel jako jeste sam zasunout adapter do zasuvky? S tim casovacem je to pravda, navic nektere pry udrzi nastaveni jen nekolik malo minut pri vypadku proudu, coz je otrava nejen u techto zarizeni.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 8. 2011 13:23

Já se bavím o tom, že podle návodu to musí být v zásuvce TRVALE, tj. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce... Tj. i když to uklízí třeba jen 2x týdně. Jinak prý hrozí poškození...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2011 13:29

Nechapu, jak by se to mohlo poskodit. Jedine, co me napada, je ze pokud to nedam do zasuvky, tak se proste nenabije. A jak to resi pri preprave, to maji do kazde krabice zavedenou prodluzovacku, aby to bylo pod proudem a nerozbilo se to? To mi proste prijde divne, mozna je to jen mizerne prelozeny manual, nebo obdoba: Uzivejte jen originalni prislusenstvi, jinak hrozi vznik cerne diry, jak obcas pisou vyrobci.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2011 15:23

Mozna ma tenn pristroj ve stand-by takovou spotrebu, ze by za par dni vymlatil baterku natolik, zee by ji znicil
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2011 17:53

To by musel byt naprosto diletantsky pristup, uz spoustu let je u baterie vzdy obvod, ktery ji pri urcite nizke urovni nabiti odpoji, aby se neznicila. Na druhou stranu vzhledem k tomu, ze vsechny tyto pristroje snad az na jeden maji zastaraly nimh akumulator, by se asi nebylo co divit. O dobe nabijeni v radu hodin vlivem slabeho adapteru se radeji ani nezminuji.
Noxik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka