Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 2. 10. 2012 19:26

martinsip píše::oboze Nic proti tvý babičce, ale starý lidi by fakt už neměli sami o ničem rozhodovat. Hlavně by neměli být tvrdohlavý a myslet si že když jsou staří, tak ví všechno nejlíp a měli by se poradit se svými blízkými. Dnes jsem z mojí máti taky rost.


To není tvrdohlavost, to je stáří. Až ti bude o 50 víc, tak třeba taky nakoupíš a ani ti to nepřijde.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2012 19:28

eLzyx: a to jste ji pred trema rokama nedali kvuli tomu vysavaci kartac?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 10. 2012 19:40

eLzyx píše:A to ještě do mě hučí, abych šel pod paní dělat, že se má dobře, vždyť má novou Audinu :oboze

hele, odkdy ti vadí dělat pod paní??? ;-)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 2. 10. 2012 19:40

roli hraji určitě věk, ale i to, že tento agresivní způsob prodeje neznaly a setkaly se s ním až ve vyšším věku.
My si říkáme, že to známe, ale kdo ví co nás čeká za 30 let :). svět se v ***** obrátí a co pak :).
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 10. 2012 19:41

S474N píše:eLzyx: a to jste ji pred trema rokama nedali kvuli tomu vysavaci kartac?


myslíš kvůli Vorwerku? Ten byl relativně za pakatel (16?), takže za ten zpucung nedostala. V té době jsme měli jiné starosti, rekonstrukci jejího bytu, částečnou rekonstrukci mého baráku, rekonstrukci bytu rodičů ... navíc by to bylo marné, je to druhý Vorwerk a ten první stále funguje (kupovaný někdy těsně po revoluci, před pár lety jsem ho "zdědil" já). Takže jsme to tak nějak brali, že tenhle jí bude stačit už do konce života a tak nějak se ta vysoká cena rozpočítá do životnosti.

-- 2. 10. 2012 20:53 --

mikicz píše:
eLzyx píše:A to ještě do mě hučí, abych šel pod paní dělat, že se má dobře, vždyť má novou Audinu :oboze

hele, odkdy ti vadí dělat pod paní??? ;-)

:mrgreen: záleží na tom pod jakou. Mám nějakou laťku a pod tu nejdu

-- 2. 10. 2012 21:01 --

když teď koukám po tom, co se vše prodává podomním prodejem, případně na předváděčkách a vybavím si, co vše má doma 8-S Ta v tom za posledních 5 let lítá tak za 200 papírů.
Hrnce, ve kterých nevaří, protože si koupila dokonalá instantní jídla ... masážní křeslo, protože ji bolí klouby (že by se projevovala ta instantní jídla?), vysavače, matrace, výživový doplňky ... kosmodisk jsem u ní ještě neviděl. Nechce si někdo vydělat? :-(
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2012 20:21

Kosmodisk je za pakatel, kvuli tomu za ni nikdo nepojede.
Jinak ale kolegyne z prace si ho pochvaluje, pry tomu ze zacatku taky neverila. Je sice otazka kolik z toho je placebo efekt, ale i kdyby tak, tak ji proste zada uz neboli a to za tech par korun stoji :)
Jak je to dlouho, co to koupila? Do 14 dnu muze odstoupit od smlouvy.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 10. 2012 20:23

já doufám, že včera-předevčírem. Klasika podomní prodej. Tuhle informaci mi začerstva donesl děda.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 10. 2012 20:37

pokud podepsala že si ho pozvala, tak 14 denní lhůta není imho.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 2. 10. 2012 20:56

Ten trik s tím pozváním by už fungovat neměl (tedy 14 dní by mělo být v suchu). Horší je, že prodají zboží např. za 5 tisíc a servis za x0 tisíc :twisted:
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod martinsip 3. 10. 2012 04:01

Havers píše:
martinsip píše::oboze Nic proti tvý babičce, ale starý lidi by fakt už neměli sami o ničem rozhodovat. Hlavně by neměli být tvrdohlavý a myslet si že když jsou staří, tak ví všechno nejlíp a měli by se poradit se svými blízkými. Dnes jsem z mojí máti taky rost.


To není tvrdohlavost, to je stáří. Až ti bude o 50 víc, tak třeba taky nakoupíš a ani ti to nepřijde.
Tolika se nedožiju. Včera byla žena na praxi na chirurgii a říkala, že se nechce dožít stáří. To co vyprávěla bylo fakt :-( :-! :'(

-- 3. 10. 2012 05:06 --

PatrikChrz píše:Kosmodisk je za pakatel, kvuli tomu za ni nikdo nepojede.
Jinak ale kolegyne z prace si ho pochvaluje, pry tomu ze zacatku taky neverila. Je sice otazka kolik z toho je placebo efekt, ale i kdyby tak, tak ji proste zada uz neboli a to za tech par korun stoji :)

Mámě jsem Kosmodisk taky nevymluvil a koupila si ho. Když někoho něco bolí, tak zkusí všechno. :-( Ale používá to a snad taky placebo efekt zaúčinkoval :D
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hikeen 3. 10. 2012 10:24

Těch 14 dnů by mělo fungovat před pár měsicí se to dokonce upravilo ve prospěch kupujícího.
Takže zavolat ihned na Rainbow, že chce odstoupít od smlouvy.

A jinak nedělejte si iluze. Tomuhle psychologickému nátlaku nepodléhají jen staří lidé. Poslední dobou jsme se ptal pár lidí a prěkvapilo mě, že i oni podlehli ruzným formám přímeho prodeje... :shock:

Lidská hloupost je věčná a ještě se mí líbí, jak někteří přesvědčují, že Rainbow za ty peníze stojí... :oboze

Schválně dej vědět jestli se vrácení povedlo a jako to probíhalo.

-- 3. 10. 2012 11:25 --

http://www.spotrebitele.info/kampan/let ... l?letak=07

případně volej info linku dole.

-- 3. 10. 2012 11:30 --

Jinak pokud není ve smlouvě jasné napsáno, jak lze od smlouvy odstoupit tak je možnost odstoupit do jednoho roku. Ale trochu mám obavu, že budou mít tohle dost zmáknuté...
hikeen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 3. 10. 2012 10:37

Takže zavolat ihned na Rainbow, že chce odstoupít od smlouvy.

Ne zavolat. Napsat. Doporučeně :!:
A mít kopii.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod hikeen 3. 10. 2012 11:08

Zavolat jsem myslel domluvit se pokud budou rozumní. A jinak postupovat přesně dle zákona. dobré je, že i v zákoně je, že musí vrátit peníze do 30dnů..

Kauzule o sjednání navštěvy už opravdu neplatí. Už platí jen tak o opravě...
http://finance.idnes.cz/novela-prinasi- ... 7_pravo_vr

Osobně bych navrhoval plošné zavedení zákazu podomního a pouličního prodeje, jak už to je v několika městech...
hikeen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 10. 2012 12:08

hikeen: No jasně! Víc zákazů a omezení. Co radši nechat lidi samostatně rozhodovat o tom, kde a jak chtěj nakupovat?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 3. 10. 2012 12:23

Jenže jak to pak dopadne: když lidi budou těmahle haj**ama tak sedřený, že nebudou mít na uspokojení základních potřeb anebo dokonce zadlužený, tak co se stane při volbách? Koho asi zvolí? A z čích kapes si na plnění aspoň některých slibů mocipáni vezmou? Bohužel nejen z kapes těch, co se na něčí blbosti napakovali...
Thom
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků