Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zasa 11. 11. 2007 23:17

Mno, teď vidím, že jednostranně působí i můj příspěvěk, ale to jsem opravdu nechtěl...
Asi mě ovlivnilo toho půl kila vysáteho prachu... :D
Berme to tedy tak, že nic není černobílé 8)
zasa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 11. 11. 2007 23:25

zasa: v pohode, neber to az tak osobne :mrgreen: - me jenom udivil ten vycet vyhod typu "objednat si muzete az domu i blby sacky, atd.". V kazdem pripade, schvalne, jak casto doma vysavas?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod zasa 11. 11. 2007 23:53

Jak jsem řekl "obchoďák" opravdu nejsem. Ale ten výkon mě opravdu dostal! :D Samozřejmě, že Miele by jistě toho půl kila vysál taky, o tom nepochybuju. Jistě, že objednat si sáčky není důvod ke koupi, na druhou stranu je třeba říct že při když koupíš normální vysavač, ve většině případů zaplacením služby poskytované výrobcem končí (tedy kromě běžné záruky)
Myslím však, že v dnešní době jsou služby nad rámec samotné koupě důležitým prvkem při rozhodování. Máte někdo zkušenosti s jinými "drahými firmami" a jejich službami? Zajímalo by mě, jestli tyto služby poskytuje i např. právě Miele apod. - pokud ano, pak by bylo opravdu na opravdu místě zamyslet se nad opravněností ceny Vorwerku...
Pokud vysáváš jednou za tři týdny asi se takový vysavač asi opravdu nevyplatí, možná je otázka jestli má vůbec cenu nějaký kupovat! :P :wink:
U nás v rodině se vysává obvykle 1-2 týdně... :wink:

Chci tím jen říct, že MOŽNÁ se za tou cenou skrývá přece jen něco víc, než nesmyslná drahota.
Nechci se o to ale hádat, a ani urputně a "do krve" tento názor obhajovat. Žijte blaze :wink:
zasa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2007 11:13

zasa: ale uvedom si, ze vysavac kolem peti tisic staci bohate. A pytliky na nej sezenes taky v pohode. A platit za vysavac vic nez 10x tolik jenom proto, ze si je muzes objednat na netu? To muzes i klasicke.

Vezmeme to od zacatku - vyrobni cena takoveho vysavace Vorkwerk, je pak pochopitelne, ze je tam hodne vysoka rezerva na jakekoliv sluzby technika a i tak zbude dost jako "cistej vejvar".

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 12. 11. 2007 15:22

já vám sem přihodím jeden víkendový zážitek ... byl jsem s Vorwerkem vyčistit koberce u přítelkyně ... švára tam nejdřív vyluxoval s jejich vysavačem a pak jsem to vzal já .... a na vysávání bylo slyšet jak vysavač hezky "papá" ... hlavně výhoda je, že vysává se stejnou účiností i po stranách narozdíl od klsickách vysavačů, takže především u stěn toho měl dost "k snědku" .... a po projetí koboltem koberec vypadal o mnoho lépe ... hlavně mě suché čištění přijde lepší než mokré ... hlavně co se týče rychlosti celé operace :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2007 15:53

Rop: no nevim, ale ja kdyz vysavam, tak na hrany bezne sundavam nasadu a jedu jenom ustim hubice.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 12. 11. 2007 17:10

No a to ja delat nemusím :-) Jinak hrana je tak tak 6 - 8 cm kde běžný vysavač nebere vše ... a po něm tam něco zůstane :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod zasa 12. 11. 2007 17:28

to S474N:
Taky jsem si myslel, že vysavač kolem 5 tisíc stačí bohatě. Teď už ale vím, že to na vysávaní častěji jak 1x za 3 týdny :P to není pravda.
A pořád prosím nepřípomínej zrovna objednání pytlíků přes net - i když jsem ji zmínil, rozhodně to také nepovažuju tu nejlepší z doplňkových služeb, které poskytují.
Ale jak už jsem řekl, pokud tvůj vysavač nemá rotační kartáče a má pouze normální "hlavu" s velkým otvorem uprostřed nevysává ve skutečnosti v podstatě vůbec nic - jen ty "drobky," které vidíš i "pouhým okem."
Ale pokud to někdy neuvidíš, tak asi ani neuvěříš :)
Naposledy upravil zasa dne 12. 11. 2007 18:01, celkově upraveno 3
zasa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2007 17:43

zasa: vsak proc ne, v kazdem pripade me investice do tohoto "zazraku" prijde ponekud prehnana. To bych spise videl jako lepsi kombinaci nakupu vysavace + treba cisticky vzduchu atd.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod WonDrak 13. 11. 2007 01:03

Dej si ten vysavač pod stromeček, slavnostně ho rozbal, a bude se ti líbit ať stál 1 000 nebo 100 000. Horší to bude v lednu ... :-D
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 13. 11. 2007 10:08

WonDrak: pises-li nekomu, uvozuj to prosim jeho nickem, neni zde patrno, komu tva zprava byla adresovana.

V kazdem pripade nerozumim tomu, proc by to melo byt horsi v lednu?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 13. 11. 2007 10:14

Kdyz to tam neni tak to bude asi odpoved na posledni prispevek ... to je ta logika :-)

Jinak vysavačem za 1000 toho asi moc nevysaješ .... za kvalitu se musí holt připlatit ... nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 13. 11. 2007 10:32

Rop: to jsem si take myslel, nicmene me unika logika veci - ja vysavac mam (coz plyne z predchazejiciho textu) a vubec jsem zde ani nepsal, ze o nem uvazuji.

A hlavne uz vubec nerozumim vete, co by melo byt horsiho v lednu?

Tak proto se me zda, ze je prispevek adresovan nekomu jinemu.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod WonDrak 13. 11. 2007 14:51

No zpět k vysavačům ... Sice doma máme Rainbow a již není nejmladší, a porát vysává skvěle. Ale v dnešní době bych si ho už nekoupil. Konkurence se za ta léta zostřila, a v době kdy jsme ho kupovali, tak byl snad jedinej, kterej fungoval na principu filtrování vodou. A pro mamku, která má alergii to byl velký argument.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2007 19:05

zasa píše:Uvádíte jaksi hanlivě "zázraky" - ovšem přestože je cena vyšší než zmíněné dotahující Meile - nelze popřít fakt, že tento vysavač prostě test CELKOVĚ vyhrál. C.s/quote]

To že Vorwerk vyhrál popřít lze, protože on nevyhrál.
První byl Miele - známka 1,4, cena 289 EUR / 11280 Kč (cena v Kč za podobný typ na Českém trhu),
Vorwerk byl druhý - známka 1,5, cena 410 EUR / 20995 Kč
Pak následuje opět Miele (ruční) - známka 1,6, cena 211 EUR
Ostatní měli známky 2,0 nebo horší.

Co se týče úspory el. energie, to je zanedbatelné.
Miele - výkon udávaný 1800, změřený 1610 W
Vorwerk - výkon udávaný 1310, změřený 1160 W
"menší" Miele 1300 / 1130 W

500 W, to je při ceně cca 3,50 / KWh úspora 1,75 Kč za hodinu luxování :-)

A ohledně toho "zaměření proti". Prostě mám apriori nedůvěru k výrobkům které nemusí v okamžiku koupě nést srovnání s těmi ostatními.

No a ještě k těm sáčkům. Dnes má spoustu modelů vysavačů určité "normované" sáčky, tedy že pro spoustu modelů (a to i napříč značkami) je možné použít stejný sáček. Ty jde pak koupit i od druhovýrobců (např, v OKAY).
Naposledy upravil PatrikChrz dne 17. 11. 2007 19:54, celkově upraveno 2
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka