Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 10. 2012 12:31

Sedře je někdo jinej. Jsou to jejich peníze a jsou svéprávní. Jestli někomu vadí, že se mu ztenčuje dědictví, je to jenom jeho problém.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod hikeen 3. 10. 2012 12:41

Jack111: S možností volby nemám problém. Ale jak vidíme i tady. Akorát dochází k blbnutí starých lidí, kteří nemají zdravej úsudek. Praktiky podomního prodeje jsou čím dál propracovanější a jedná se o psychologickou nátlakovou hru, která si v mnohem nezadá s podprahovou reklamou a ta byla taky zakázana. Navíc si myslím, že produkty v přímém prodeji nenabízejí nic, co by nebylo na volném, takže by zákazník o nic nepřišel - a pokud ty produkty za něco stojí našly by si místo. Ale je to jen můj názor nic víc. A takový zákaz je samozřejmě hloupost, protože lobby by to nedovolila.
hikeen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2012 13:30

martinsip píše:
PatrikChrz píše:Kosmodisk je za pakatel, kvuli tomu za ni nikdo nepojede.
Jinak ale kolegyne z prace si ho pochvaluje, pry tomu ze zacatku taky neverila. Je sice otazka kolik z toho je placebo efekt, ale i kdyby tak, tak ji proste zada uz neboli a to za tech par korun stoji :)

Mámě jsem Kosmodisk taky nevymluvil a koupila si ho. Když někoho něco bolí, tak zkusí všechno. :-( Ale používá to a snad taky placebo efekt zaúčinkoval :D

Takže tomu Kosmodisku není nakonec co vyčítat, ne? Za tu cenu několika set (to je několik balení léků proti bolesti) opravdu funguje (a je jedno, jestli mechanicky nebo psychologicky) a zatížení pro tělo je rozhodně menší než u tišících léků :).

-- 3. 10. 2012 14:31 --

hikeen píše:Jack111: S možností volby nemám problém. Ale jak vidíme i tady. Akorát dochází k blbnutí starých lidí, kteří nemají zdravej úsudek. Praktiky podomního prodeje jsou čím dál propracovanější a jedná se o psychologickou nátlakovou hru, která si v mnohem nezadá s podprahovou reklamou a ta byla taky zakázana. Navíc si myslím, že produkty v přímém prodeji nenabízejí nic, co by nebylo na volném, takže by zákazník o nic nepřišel - a pokud ty produkty za něco stojí našly by si místo. Ale je to jen můj názor nic víc. A takový zákaz je samozřejmě hloupost, protože lobby by to nedovolila.

Souhlasím. Plošným zákazem podomního prodeje (a aktivního telemarketingu) by nikdo o nic nepřišel. Kdo by chtěl, danou věc by si koupil.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 10. 2012 13:46

Jasně a co zakázat prodeje po internetu? Nikdo by o nic nepřišel, dá se přece nakupovat v běžných obchodech. A všechno zregulovat, protože MY (kdo?) přece víme, co je pro ostatní to nejlepší a co ostatní chtěj, no néé?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2012 13:49

To je stejné jako jestli bojovat proti SPAMu. Normální internetový obchod tě nevytáhne dopoledne z postele, když spíš po noční (nebo po kalbě :D), podomní obchodník ano.
Pokud jsme se rozhodli, že SPAM má být pokutován (je to aktivní obtěžování uživatele), tak proč nepokutovat i tuhle formu SPAMu - tedy obtěžující telefonáty, návštěvy,...
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 3. 10. 2012 14:01

Souhlasim s Patrikem, to obtezovani telefonaty a navstevami je treba pokutovat. Nebo jeste lepe k tomu pristupovat automaticky jako k podvodu. Navic uprime receno nechapu, jak je mozne, ze kdyz nekdo podepise, ze si prodejce pozval domu, tak se to bere jako ze je to tak. Preci kdyz nekde podepisu, ze jsem byl vcera V Africe, tak to neznamena, ze jsme tam skutecne byl.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 3. 10. 2012 14:10

Jack111: Mám dojem, že ti stále nedochází jedna věc. Zkusím to ještě jinak. Pokud dovolíš, aby pár privilegovaných grázlů okrádalo (jinak se to říct nedá) lidi mdlého rozumu o dědictví, úspory či je dokonce posílalo do dluhové pasti, tak pak si toho všimne pár korytářů a do programu své partaje si dá třinácté důchody, všelijaké sociální dávky, pastelkovné a jiné vopičárny, které situaci těch pitomců trochu vylepší. Krom toho jsme národem závistivím, takže u nich zaboduje i progresivní zvýšení daní (to se jich stejně nedotkne).
Koho se to dotkne, jsme my, co si peníze vydělat umí a protože znají jejich cenu, tak neutrácí za tyhle ptákoviny.

Takže, klidně si volej po co nejvíc volné ruce trhu a ať si každý dělá co chce, ale počítej s tím, že to ve finále zaplatíš (pokud nejsi ten dýler, těch se ty daně sice dotknou taky, ale proporcionálně stejně jako ostatních a když ze svého lupu odevzdají pár desítek procent, tak jim stejně zbyde dost).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod hikeen 3. 10. 2012 14:16

Jack111: Internet na tebe nevyvíjí přimej nátlak, jako podomní prodejce. Ty jsi ten, kdo si to sám vyhledá. Zatím, co podomní prodejce mnoho lidí dokáže psychologicky dostat tam, kam potřebuje a nezřídka k tomu používá meně nebo víc "nasilné" psychologické metody.
hikeen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 3. 10. 2012 15:37

Thom píše:Pokud dovolíš, aby pár privilegovaných grázlů okrádalo (jinak se to říct nedá) lidi mdlého rozumu o dědictví, úspory či je dokonce posílalo do dluhové pasti, tak pak si toho všimne pár korytářů a do programu své partaje si dá třinácté důchody, všelijaké sociální dávky, pastelkovné a jiné vopičárny, které situaci těch pitomců trochu vylepší. ...

Na lidi mdlého rozumu tyhle sliby pečených holubů do úst fungují ať už je někdo "okrádá" nebo ne.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 3. 10. 2012 16:03

No, nazval jsem to sice trochu extrémně, leč cílová skupina těch šmejdů dýlerskejch je mnohem širší, než blbci, co koupi kdejakej šunt. Stačí, aby byl člověk trochu submisivní a zároveň švorc a má problém (podlehne a koupí šunt a navíc na splátky). A pak ani nemusí jít po pečených holubech, ono stačí, když jim někdo slíbí "důstojnější" důchod, vyšší minimální mzdu či úlevy na dani apod. Na to nemusíš být ani mdlého rozumu, aby ti pak ty souvislosti (že je potřeba na to někde vzít) nedocházely...

Navíc, ta dýleřina vlastně ani nemá nic společného s volným konkurenčním prostředím. Především se totiž člověk nerozhoduje sám (je manipulován), cena není určena nabídkou a poptávkou, chybí dokonalá informace, možnost chybné kupní rozhodnutí napravit atd. Tohle je spíš anarchie než svoboda.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 10. 2012 16:36

PatrikChrz: Ještě žádný podomní obchodník na mne nezvonil. Jednou jsem měl telefon, jestli může někdy přijet.
Co se týče obtěžujících telefonátů, tak takové telefonáty už v podstatě nemám. Můj operátor to má ve smlouvě zakázaný a konkurence už nevolá. A je to škoda. Málo co mě zvedne náladu víc, než někoho pořádně seřvat a poslat do ***** (i když mu je to jedno). A vy mi to chcete odpíra.... :-(

Thom: Lidi, co si tohle koupí, buď nějaké úspory mají a nebo do dluhové pasti spadnou stejně (á lednička bez navýšení. To jsi v obchodech ještě neviděl?). Ty vysavače fakt nejedou v takovém množství, aby to mělo vliv na volby :-D

hikeen: Ale vytváří. Jen na každého působí něco jiného. Někdo se nechá ukecat, druhý skočí na vyskakovací okno !!!!!VYHRÁLI JSTE!!!!! POSLEDNÍ ŠANCE!!!!!!
Krom toho jsem neslyšel, že by někdo byl závislý na podomním nakupování. V kamenných obchodech a na internetu tací jsou.

Ať si každej nakupuje jak chce.
Tak mne napadá, že bouchači pojistek jsou vlastně stejná kategorie. Ale i když je z duše nenávidím, nezakazoval bych je. Je to každýho věc, kde bude utrácet svoje prachy.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 3. 10. 2012 18:41

Jack111 píše:PatrikChrz: Ještě žádný podomní obchodník na mne nezvonil. Jednou jsem měl telefon, jestli může někdy přijet.
Co se týče obtěžujících telefonátů, tak takové telefonáty už v podstatě nemám. Můj operátor to má ve smlouvě zakázaný a konkurence už nevolá. A je to škoda. Málo co mě zvedne náladu víc, než někoho pořádně seřvat a poslat do ***** (i když mu je to jedno). A vy mi to chcete odpíra.... :-(

Sice to není na mě, ale za sebe odpovím: to je celkem zvláštní. Asi bydlíš někde, kam se jim nevyplatí pálit benzín nebo je to nějaká zvláštní lokalita či nemovitost. Anebo prostě nejsi jejich potenciální zákazník (svobodným "cucákům" těžko něco prodají - neber si to osobně).K telefonům: nakupuju na eshopech, kde uvádím i telefon (aby mi kurýr mohl zavolat). Využívám služeb bank. To jsou asi tak nejčastější zdroje těch mých telefonátů (vykradené či přeprodané databáze). No a k těm operátorům: sranda je, když mi na služební T-Mobile volají s nabídkou 20% kreditu zdarma při uzavření smlouvy... Ale tak možná nakupuješ zásadně v kamenných obchodech a používáš především hotovost ;)
Thom: Lidi, co si tohle koupí, buď nějaké úspory mají a nebo do dluhové pasti spadnou stejně (á lednička bez navýšení. To jsi v obchodech ještě neviděl?). Ty vysavače fakt nejedou v takovém množství, aby to mělo vliv na volby :-D

Mýlíš se. Tyhle skupiny se moc neprolínají. Spíš skoro vůbec. Většinou u nich kupují lidé jinak celkem spořiví, co si spíš chtěli poslechnout zajímavou přednášku o zdraví nebo jet na výlet (tak se ty akce většinou prezentují).
hikeen: ...Krom toho jsem neslyšel, že by někdo byl závislý na podomním nakupování

Jedny znám. A moje matka je už naštěstí celkem vyléčená.
Tak mne napadá, že bouchači pojistek jsou vlastně stejná kategorie. Ale i když je z duše nenávidím, nezakazoval bych je.

Většina pojišťováků a finančních "poradců" rozhodně ano. Takže aspoň v něčem se celkem shodnem.
Je to každýho věc, kde bude utrácet svoje prachy.

Kéž by pak byla i pouze jeho věc, kde vezme prachy, když už nemá.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 10. 2012 19:43

Thom píše:Ale tak možná nakupuješ zásadně v kamenných obchodech a používáš především hotovost ;)

A nebo nedávám každému osobní údaje a číslo.
Thom píše:Mýlíš se. Tyhle skupiny se moc neprolínají. Spíš skoro vůbec. Většinou u nich kupují lidé jinak celkem spořiví, co si spíš chtěli poslechnout zajímavou přednášku o zdraví nebo jet na výlet (tak se ty akce většinou prezentují).

Taky bych to upravil. Na pozvání si někoho domu nebo koupení si něčeho jen tak na ulici, v tom nevidím problém. Tyhle zájezdy, kde pak ve finále není ani čas si město (doplňte si) prohlédnout. Přednáška o výživě, která je ve finále úplně o něčem jiném a další maskování prodejních akcí, považuji většinou za klamání a podvod. Tuším, že Patrik psal, že na tohle jezdí, protože tam něco zadarmo dostane. Každý si může najít "to svoje." Někdo by zakázal to, druhý ono, někdo všechno. Já bych to nechal na každém. Bez zákonů a omezování.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2012 21:05

Tak u mě už zvonili několikrát - prodejci elektřiny, kabelovka a pak ještě něco (už nevím co).

Jinak na tyhle zájezdy nejezdím, několikrát jsem byl na něčem takovém poblíž místa bydliště. Samozřejmě jsem nic nekoupil, ale naposledy jsem dostal mobil :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 10. 2012 22:27

Někdo je šikovný rukama a dělá skořápkáře. To se nesmí. A někdo umí lidi vmanipulovat do podpisu nějaké pitomé smlouvy a to se smí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka