Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Honza Bilý 27. 11. 2006 10:45

prestahovali sme sa do Ciech a predali sme Vorwerk 131. Kupili sme vysavac za 4000 ale s Vorwerkom sa to neda porovnat. Nepredava z vas niekto Vorwerk. Kupim.
hoNzA
Honza Bilý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wenduu 2. 12. 2006 16:56

Dobrý den.
Názory některých přispívajících jsou fakt směšné. Přijde mi že to jsou snad všichni podomní dealeři Rainbow, Lux a podobní.
Stavím dům a delší dobu se zajímám o to jak centrální vysavače fungují, co stojí a o praktické zkušenosti lidí co si jej už pořídili (mají a používají ho od 3 do 10 let).
Vyfukování do sklepa je fakt blbost. Centrály mají výfuk mimo dům a filtrace renomovaných značek se pohybuje s ůčiností filtru od 3 do 0,3 mikronu. S cenou u běžného domu se člověk vejde (až na některé předražené montážní firmy) do ceny cca 32000,- s DPH.
Osobně jsem absolvoval předváděčku Rainbow, Lux a navštívil několik dovozců centrálních vysavačů a selským rozumem jsem se rozhodl takto:

1. Domů mi nesmí nic přenosného a hlučného.
2. Nechci stále dokupovat pytlíky ani přenášet a vylejvat smradlavou vodu.
3. Nechci moc utrácet.

Pro zajímavost jsem našel na internetu cenu za kolik se Rainbow prodává v USA.
http://www.thevacuumcenter.com/rainbow-vacuum-e-series-r.shtml
http://www.goodvac.com/RainbowE2new.htm

a když si to vynásobim kurzem dolaru, tak nejsem fakt blázen abych dal někomu za vysavač skoro o 50000 kč víc než stojí.
Za 70000 mi bude chodit jednou tejdně domů uklízet sousedka 30 let s vlastním vysavačem. :-)
Wenduu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 12. 2006 17:49

Wenduu píše:a když si to vynásobim kurzem dolaru, tak nejsem fakt blázen abych dal někomu za vysavač skoro o 50000 kč víc než stojí.
Za 70000 mi bude chodit jednou tejdně domů uklízet sousedka 30 let s vlastním vysavačem. :-)>/quote]

Pokud někdo luxuje jednou týdně, je úplně jedno, jaký má vysavač. Mnohem důležitější než "čím" je "jak často". Na tohle prodejci právě neupozorňují, protože jinak by si ten jejich zázrak nikdo nekoupil.

Ještě něco "z lehčího soudku". Tohle jsem se dozvěděl tenhle týden.
Známá kolegy z práce se nechala nalákat na prodej Rainbow. Hned při první předváděčce se jí podařilo u "zákazníků" roztrhnout sedací soupravu :-))
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Edmond 23. 12. 2006 12:15

Vysavač Vorwerk vám můžu jen doporučit. Na chování prodejců nehleďte,jsou to jen lidé a jako takoví mohou i dobrou věc poškodit.
Vysavač mám devět let,neměl jsem s ním nejmenší potíže a jiný bych už nikdy nechtěl.
Edmond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Edmond 23. 12. 2006 12:18

Nechápu,jak si nekdo vůbec může Rainbow koupit.
Já osobně nedám dopustit na Vorwerk.
Edmond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rexair 11. 3. 2007 22:09

Panečku... jak to tak pročítám... by mě zajímal názor na Hitlera... blb nebo génius :) co já můžu říst o vysavačích je, že jakožto bývalí silný alergik jsem se alergií zbavil až s přístrojem Rainbow... a věřte, že jsem vyzkoušel všechny možné vysavače, ale to bysme nebyli lidi, kdyby všichni se všema souhlasili... takže... nikomu neberu jeho názor, ale já vím svoje... a pro ty, co se bojí pustit prodejce do bytu... asi nejste takový diplomati, když se jich bojíte a nebo máte strach, že to co říkají je pravda?? A co se týče ceny, samozřejmě, že se dá Rainbow koupit za pár tisíc. Stejně jako frelicie.. nebo dokonce mercedes, když budete mít štěstí :) výrobní cena aut je taky někde jinde, než prodejní a... ale to bysme mohli debatovat dlouho, každej máme svojí pravdu, ale zkuste najít někoho, kdo si tuhle mašinu koupí a po roce řekne, že to byly vyhozený prachy... s pozdravem Rex
Rexair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rexair 11. 3. 2007 22:13

:lol: :lol: :lol: chlape tos mě pobavil :lol: roztrhnout sedačku, to je fakt kumšt... ale to je holt ta šikovnost... známej zase naboural s parkovacím asistentem.. no lidi jsou ruzný... a názory taky :)
Rexair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vendous 14. 3. 2007 22:51

No řeknu ti že jsem se nechal ukecat (prodejce nám cpal ten krám čtyři hodiny) a koupil sem si jeden tenhle krám. Je to k ničemu, než to rozbalíš a pak zase uklidíš to je neštěstí. Co teprve ten rámus který to dělá, natož když k tomu přidáš klepač. To aby si vzal člověk sluchátka když si chce vysát.
Takže doma dělám dřevěný podlahy a je klid.
Jen tak na okraj bych ten super vysavač rád prodal.
vendous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WonDrak 15. 3. 2007 20:18

vendous píše:No řeknu ti že jsem se nechal ukecat (prodejce nám cpal ten krám čtyři hodiny) a koupil sem si jeden tenhle krám. Je to k ničemu, než to rozbalíš a pak zase uklidíš to je neštěstí. Co teprve ten rámus který to dělá, natož když k tomu přidáš klepač. To aby si vzal člověk sluchátka když si chce vysát.
Takže doma dělám dřevěný podlahy a je klid.
Jen tak na okraj bych ten super vysavač rád prodal.a/quote]

Mám tenhle "krám" taky doma a nic neluxuje líp, a když luxuju, tak nepředpokládám, že si u toho budu poslouchat Malou noční hudbu od Mozarta. Tu si pustím až potom, kdy si můžu klidně lehnout na pořádně vyluxovanej koberc.
PS: jen by mě zajímalo proč jsi si to koupil. Přece jsi to předtím zkoušel, ne ? Tak jsi věděl, že to podle tebe dělá hluk. (Podle mě pro luxování normalní hluk) :wink:
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 16. 3. 2007 00:13

Není nad to mít doma pět jedničkový geniusy repráky ... to pak vysavač není slyšet vůbec ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod WonDrak 16. 3. 2007 00:49

Rop píše:Není nad to mít doma pět jedničkový geniusy repráky ... to pak vysavač není slyšet vůbec ... :-)-/quote]

A nebo Gembird v mém případě, Geniusy sem nechtěl má je každej :wink: a stříbrná se mi do pokoje hodila víc než dřevo. A těch 160W (RMS).... , Rop má pravdu :D
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 18. 3. 2007 00:44

Já na těch předražených zázracích hlavně oceňuji tu jejich univerzálnost. Dokonce u některých je prezentováno, že fungují i jako čističky vzduchu. :-)
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petelda 22. 3. 2007 12:32

Výrobní cena toho vysavače muže být tak 5000 ale ne vžádném případě těch 120 000 Kč jak to nabízí. Tito porodejci kteří tento výrobek prodávají, mají za sebou nějakej psychologický kurs.
Takže dovedou zmanipulovat lidi.......
Vám nezaleží o zdraví vaší rodiny ??? a podobné již naučené věty kterými lidi ženou říci to co chtějí slyšet ... že váš vysavač nevysává a tím je na nic.. A bordelem vznikájí nemoce _ alergie , astma a jejich vysavačem se možnost vyloučí ......
Podle mne dříve také nebyl vysavač RAINBOW a lidé byli zdravější neš dnes. Jen kůli změně života začali být lidi výce náchilní na tito nemoci. A jistě tomu nezabrání vysavač RAINBOW . Petelda
Petelda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koumeles 22. 3. 2007 16:12

Proc resite nejaky vysavace na foru o financich? Vzdyt to jsou vsechno stejny kramy...ja mam doma vysavac kterej nestal vic jak 2000(usetril jsem 118000, bezsackovej ani nevim jak se jmenuje, ale vysava pekne....centralni vysavac prinasi vic problemu nez uzitku, unik tepla atd
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rexair 26. 3. 2007 22:49

:D stejně to je ale tady paráda... název fóra: vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné... a pořád tu řešíte Rainbouchy... jak s eříká, sto lidí, sto názorů... ten kdo ho má doma a nadává, nemusel ho kupovat... ten kdo ho doma nemá a nadává, je typickej Čech :) proč pořád řešíte tu výrobní cenu??? Já vím, výrobní cena je hluboko pod prodejní, ale víte výrobní cenu fabie??? něco kolem 20.000,- Kč - a tu prodejní známe všichni... kdybyste věděli, kolik za to ten prodejce má, tak polovička těch, co to tu čtou by je šla hned prodávat... zdarec, Rex.
Rexair
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka