Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kefish 2. 8. 2007 13:30

Rop: Vsak ja jsem napsal, ze ten vysavac je dobrej. S Vorwerkem jsem se neco naluxoval, kdyz jsem jeste bydlel u nasich a vysava se s nim opravdu dobre. Jenze ten rozdil neni zas az takovej, aby vyvazil petinasobnou cenu toho vysavace. Dalsi vec je fest drahej provoz toho vysavace. Ted maj nasi v dome centralni vysavac v cene obdobne jako je ten Vorwerk - na ten se asi rok prasilo a pak sel tusim k babicce.

Co tim chci rict je to, ze v cene tohoto typu zbozi se aspon v 99% pripadu da najit o mnoho lepsi alternativa.
kefish
Návštěvník

Odeslat příspěvekod WonDrak 3. 8. 2007 00:04

Ale nekup si to když to je tak supr! (Prostě přímej prodej působí na správné stánky lidské psychiky)

(teď nechci aby to vyznělo nějak negativně, ale vysavače to jsou kvalitní a práci prodejce někdo zaplatit musí)
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod granvin 25. 8. 2007 02:34

První prodejce od vorwerku, kterého jsem potkal byl fajn, nic nám nenutil, dobře nám vše vysvětlil, náš vysavač nám pochválil, prostě ok, ale ty další nic moc, když jsem je po předváděčce vyprovázel bez nákupu, tak se tvářili, že sem se bál, že po mě vzteky skočí...

Z přímého prodeje mám zkušenosti hlavně s termomixem, a teda je to super věc, i když ta cena je šílená. V současné době budu kupovat vysavač a zjišťoval jsem jaké jsou možnosti. Dávat 70tis, za cosi s čím se špatně manipuluje, musim se bát abych nevylil vodu, řve to dvakrát víc než jiné vysavače a navíc nevím jestli je to dost kvalitní se mi nechce. 50tis do luxu taky nacpat nechci i když to už je lepší. Z levných sem se zamýšlel nad bezsáčkovým elektroluxem (3000) na který jsem po přečtení testů zanevřel. Pak mi doporučili dyson (15000), ale je pravda, že to čištění nádoby může být docela otrava, přičemž fakt, že je ta nádoba z neprůstřelnýho skla a že s ní můžu házet o zem je mi při luxování docela k ničemu. Tedy další možnosti je asi eta7454 (3500), kterou tu již někdo zmiňoval. Ale spíš půjdu do vorwerku (15000), protože přeci jen luxuje o poznání lépe, a lépe se s ním zachází, jsem alergik, tak počítám, že se mi to alespoň trochu vyplatí.
Je to jen můj názor a pokud máte někdo nějaké informace o testech vorwerku (i negativní), tak si je rád přečtu:)
granvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2007 05:31

Podle testů z časopisu D-Test (částečně i převzaté z německého Stiftung Warentest) bych doporučil.
1) Miele - pro někoho kdo chce opravdu top a na nějaké té koruně mu nezáleží
2) AEG, Bosch/Siemens - jako takovou dobrou rovnováhu mezi cenou a tím co za to dostanu - samozřejmě i tady je více typů od těch cenově srovnatelných s Etou (cenově i pod dvěma tisíci) po ty dražší.
U těhle tří značek by člověk neměl narazit na vyložený šmejd. Po alergika bych doporučoval nějaký model s tzv. hepa filtrem.

Ale hlavně nezapomenout na to nejdůležitější - jestli se někdo dostane k luxování stěží jednou týdně, tak je úplně jedno co používá. Je lepší luxovat každý den s průměrným vysavačem jež jednou týdně s "tím nejlepším na světě".

Eta to v testech bohužel "projela" životností. Ze známých značek zklamal ještě Panasonic (hodně prachu unikalo ven netěsnostmi - bohužel tohle je věc, která se zjistí pouze laboratorními zkouškami a běžný zákazník to nemá šanci zjistit).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod granvin 27. 8. 2007 11:48

Sháním výtisk časopisu test s číslem 7/2003, ve kterém měl být uveřejněn test mimo jiné i na vysavače Vorwerk. Pokud ho někdo máte, tak mi ho prosím zašlete na e-mail: granvin.t@centrum.cz , anebo mě na něj kontaktujte. Děkuji
granvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 8. 2007 12:31

Měl bych ho mít doma, mrknu po něm
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2007 12:44

Tak už to mám. Napiš e-mail, pošlu.
Jen shrnutí: Vorwerk patřil mezi nejlepší, ale z obou stran mu dýchaly na záda dvě "Míly" - jedna o fous lepší, jedna o fous horší - ovšem za poloviční cenu. S drobnou ztrátou za nimi AEG (ovšem opět s výrazným cenovým poklesem), následovaný bratry Bosch/Siemens. Ze známých značek byl (opět) propadákem Panasonic.

I když ten test už je přecejen starý, jeho vypovídající schopnost je tak slabší (ostatní značky se mohly výrazně zvednout).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod granvin 11. 9. 2007 10:56

Díky můj e-mail je granvin.t@centrum.cz .
granvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 9. 2007 12:17

už to letí. Má to 5 * 750 kb, tak doufám, že to projde.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod granvin 11. 9. 2007 23:51

Tak už jsem na to koukal, díky. Ten miele je docela zajímavý, ale řekl bych, že konstruktéři se měli zamyslet i trochu na designu, protože na to spousta lidí docela dá.
Tak mě napadá ještě jedna věc, nebyl náhodou v rámci některého testu testován vysavač Lux? Teda ne, že bych si chtěl kupovat vysavač za 50tis, jen jsem zvědavý:)
granvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 9. 2007 06:34

Miele se mi taky zamlouvá a i když je tahle značka schopna překonat Vorwerk při poloviční ceně, pořád mi připadá zbytečně drahá. AEG stojí ještě asi o 1/3 méně, navíc jde (na rozdíl od Miele) koupit přes Internet s další slevou, takže reálně polovinu toho co Miele (a tedy čtvrtinu toho co Vorwerk) a odvede zhruba stejnou službu. To je lepší si za pár let koupit nový vysavač, který díky pokroku v technice bude mnohem dokonalejší, než i ten nejlepší, co se dnes dá koupit.

Jo, Elektrolux v některým ze starších čísel testován byl. Výsledek plus mínus stejný - lehký nadprůměr za vysoce nadprůměrnou cenu.

No nic, rodiče ho mají doma, koupili ho kdysi dávno (typ tuším 780?), tehdy ještě za dvacet tisíc. Není špatný, ale srovnatelný by se z komerčních značek koupil za zhruba čtvrtinu :-(

Každopádně je třeba myslet na to podstatné. Pokud někdo opravdu neluxuje KAŽDÝ DEN, tak i ten AEG je pro něj zbytečně drahý! Luxovat se totiž nedá "do zásoby".
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zasa 6. 11. 2007 11:57

Mohu také poprosit o zaslání zmíněných testů na mail: zasa@centrum.cz? Děkuji
zasa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2007 10:07

Posláno, jen bych doplnil:

Ten test byl velmi starý a jeho vypovícající hodnota je dnes už velmi nízká (zmíněné typy se už dnes stejně nedělají).
Testy vysavačů vycházejí v časopise D-Test každý rok, zrovna teď v posledním čísle nějaký je (i když ne tak obsáhlý jako bývá).

Obecně lze říct, že výsledky jsou plus mínus konstatní:

1) na prvním místě Miele - super kvalita, často ale za příliš vysokou cenu (i když pořád levnější než "zázraky" typu Rainbow, Vorwerk, Lux,...), navíc málokdy jde koupit za méně než oficiálně doporoučenou maloobchodní cenu; vedly i v posledním testu, ale byly vybrané nějaké levné modely, tuším kolem 6000 Kč, takže cenový rozdíl oproti ostatním nebyl již tak výrazný
2) s mírnou (až neznatelnou) ztrátou AEG, ovšem s výrazným cenovým poklesem (navíc lze přes Internet koupit se slevou, výsledná cena je tedy cca 1/2 oficiální ceny Miele); v posledním testu myslím tahle značka není
3) opět s mírnou ztrátou na AEG následuje Bosch/Siemens (konstrukčně shodné, stejně je to jedna firma), tentokát s mírným cenovým poklesem
4) ostatní značky

Naopak "na chvostu" se se železnou pravidelností objevuje Panasonic - tomu škodí především netěsnost, - tedy dochází ze ztrátě inzerovaného výkonu a naopak k unikání "špinavého" vzduchu - takže i když je vybaven příslušnými filtry, jsou mu "na houby". Bohužel zrovna tohle je věc, kterou uživatel nemá šanci poznat, takže s ním klidně může být navýsost spokojený a nevědět, že má doma v podstatě nefunkční krám.
Rovněž ETA dost propadá. Zatím to bylo vždy jen kvůli životnosti, ale nyní v posledním testu i kvůli kvalitě.

"Zázraky" se obvykle objevují rovnoměrně rozprostřeny mezi celým spektrem, ovšem za ceny vyšší (a to často velmi výrazně) než 1)

Každopádně před koupí nějakého "zázraku" je třeba byslet na jednu ZÁSADNÍ věc. Luxovat nejde "do zásoby". Pokud luxuješ 1 * týdně, vybírej vysavač někde mezi 2) a 3), dražší budou jen vyhazováním peněz! Pokud luxuješ ještě méně často, klidně si kup ten nejlevnější.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zasa 11. 11. 2007 22:57

Díky za zaslání testu. Něco jsem si konrtétně o Vorwerku pozjišťoval a na základě toho se nemohu zbavit dojmu, že jste jednostraně zaměřen proti tomuto i jiným drahým "předraženým zázrakům"
Jak jsem řekl, zjišťoval jsem si informace pouze o Vorwekru, proto o ostatních modelech nemohu nic říct.
Co se však týká právě jej, dozvěděl jsem se toto - nezávisle od dvou známých vlastnící tento vysavač. Jedni nový typ (Kobold) druzí starý model (jméno se nepamatuji)
Uvádíte jaksi hanlivě "zázraky" - ovšem přestože je cena vyšší než zmíněné dotahující Meile - nelze popřít fakt, že tento vysavač prostě test CELKOVĚ vyhrál. Cena mi však přišla také enormní, proto jsem s přáteli diskutoval. S klidem mohu říci, že jsme natolik dobří přátelé, že by nezakrývali jsou hloupost a neobhajovali neuvážený drahý nákup.
Je totiž potřeba zohlednit několik další faktorů. Životnost vysavače je pravděpodobně velmi dlouhá, funguje již takřka 10 let bez nejmenší poruchy (to uvádějí i někteří lidé zde) samozřejmě to ale nelze paušalizovat. Tady lze diskutovat o tom jestli se to vyplatí z hlediska pokroku techniky.
Servis firmy je podle jejich slov na vysoké úrovni - sáčky můžete objednávat poštou, telefone zdarma, přes internet - doručení je zdarma bez poštovného a balného. Jednou za rok je možné přivolat si technika, který zdarma prověří funkce (je vhodné spojit objednávku s dovozem sáčku apod.) Tyto služby si jistě v ceně vysavače zaplatíte, ovšem lze je považovat za příjemné a praktické.
Originální sáčky jsou dostupné i na nejstraší modely, což u současných vysavačů říci nelze. Sám mám zkušenosti, že po 3 letech je již takřna nemožné na běžné vysavače koupit originální sáčky.
Samotné sáčky jsou dražší, ovšem podle zkušeností je jejich životnost mnohonásobně vyšší a v celkovém výsledku jsou cenově výhodnější.
Dalším faktorem je spotřeba energie - ta je na nejvyšší výkon něco kolem 900W, u bežných vysavačů je to tuším kolem 1500W? Což je při relativně pravidelném vysávání jistě nezanedbatelná finanční částka.
No a nakonec neodolal jsem a nový model jsem si od přátel půjčil vyzkoušel. Nejdříve naším současných Zelmer Meteor a poté novým Vorwerkem - jedno běžné vyluxování celého bytu (2+1, koberce všude) V sáčku jsem poté navážil 450 g prachu!!! Kdo to neviděl, neuvěří.
Proto mi vaše rada v posledním odstavci přijde v podstatě nesmyslná, protože to čeho vás vysavač zbaví je opravdu síla. Pravda je že samozřejmě nelze luxovat do zásoby, ovšem pravděpodobně je také nesmysl vybírat vysavač podle četnosti použití, protože "normální" vysavač stejnou funkci pouhým sáním nikdy neodvede - zde je ovšem asi důležitá přítomnost rotačního kartáče...
Na závěr chci zopakovat že vycházím pouze z dostupných informací ze zkušeností přátel, nejsem v žádném vztahu ke společnosti Vorwerk a také nemohu provnávat jiné typy značky a výrobce. Jen jsem provedl svůj vlastní, jistě nedokonalý "test."
Podle vašich příspěvků tomto fóru připadlo (a zvláště označení v posledním "zázraky"), že jste, jak už jsem uvedl, jaksi programově zaměřen proti těmto výrobkům, s čímž na základě získaných zkušeností nemohu souhlasit a ve výsledku jim tedy tvoří jakousi protiváhu - což jsem ovšem na začátku svého "testování" nevěděl, spíše jsem předpokládal že Vám dám za pravdu...
Naposledy upravil zasa dne 11. 11. 2007 23:40, celkově upraveno 1
zasa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 11. 11. 2007 23:10

zasa: pokud pominu, ze to znelo vsechno jako od obchodaka Vorwerku, tak dulezitou veci je, kde by se tvuj vysavac Zelmer Meteor umistil v danem testu. Aneb tim chci rict, ze kdyby se tvuj byt vysal treba Miele nebo AEG, mozna bys navazil taky 450g.

V kazdem pripade - pokud budu hovorit za sebe, tak nez davat penize do Vorwerku, zaridil bych si bud centralni vysavac, pripadne koupil naprosto "obycejny". Aktualne stejne nevysavam vickrat nez jednou za tri tydny a i vy ostatni, sahnete si do svedomi, jak casto doma opravdu realne vysavate (nemyslim tim ted ty, co ziji s rodicema a kteri to maji "narizeno od maminky").
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka