Založení živnosti - IT

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Geniál 13. 11. 2020 09:39

Ano ano :). Finančák už je na tom hůř
Geniál
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 13. 11. 2020 21:50

viz můj první příspěvek a poslední odstavec :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 14. 11. 2020 11:54

Tak ještě pro pobavení, ve středu jsem byl na úřadě zaplatit a dodat maturitní vysvědčení s tím že mi úřednice říkala že do pátku to bude hotový a pošle mi to do datovky. Ale ještě mi do ní nic nepřišlo, za to v pátek už jsem doma měl dopis s registrací do rejstříků a ať platím,že ve čtvrtek proběhlo moje zapsání včetně IČO které zatím vím jen z tohoto dopisu, samozřejmě dopis letěl do koše.
harmiczek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 15. 11. 2020 08:57

Ona ta živnost vzniká ohlášením. Už se určitě najdeš na http://www.rzp.cz/
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 15. 2. 2023 16:11

Trochu jiné téma, ale týká se založení živnosti. Jde mi o živnost vázanou na nákup a prodej zvířat, k tomu je potřeba mimojiné rekvalifikační kurz nebo převzetí odpovědnosti jinou osobou. Jaké má podmínky ta druhá možnost? Může to být někdo z rodiny, kdo má ten kurz, ale již nepodniká?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 15. 2. 2023 17:41

V zásadě odpovědná osoba má takové vzdělání / praxi, aby sama získala živnost. S dotyčnou osobou musíš mít nějaký smluvní vztah.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 15. 2. 2023 18:54

To ano, to oprávnění ta osoba má, ale záleží, zda ta možnost "zodpovídat" někomu jinému nezaniká se zánikem jeho podnikání. Teoreticky by ale nemělo, vydaný certifikát o obsolvování kurzu přece nezanikne. Akorát si pak říkám, jaký tohle má smysl. To by pak stačil jeden člověk v Česku a kdo by potřeboval něco prodat, udělal by s ním smlouvu a hotovo :)
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 15. 2. 2023 19:25

Jednoho člověka v ČR řeší § 11 odst. 1 živnostenského zákona:
Podnikatel může provozovat živnost prostřednictvím odpovědného zástupce. Odpovědný zástupce je fyzická osoba ustanovená podnikatelem, kterému odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů a je k němu ve smluvním vztahu. Nikdo nemůže být ustanoven do funkce odpovědného zástupce pro více než čtyři podnikatele.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 15. 2. 2023 19:26

Ne ručitele-odpovědnou osobu můžeš dělat max 4 naráz
EDIT Rop byl rychlejší
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave_no 15. 2. 2023 19:34

To dává smysl :-) Napsal jsem meil na živ. úřad, snad poradí. Paní mi říkala, že bych měl s tou osobou dojít na úřad s doklady o kurzu, vyplnil by se formulář a je hotovo.
dave_no
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků