Čerpání peněz z EU - jaký plat?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iwigirl 9. 2. 2009 17:41

Mám dotaz..
Jakou formou (procenta nebo fix.plat, příp.kolik?) ocenit člověka, který v rámci svého zaměstnání ve firmě (bude mít na starosti jenom toto, firma s obcemi dlouhodobě spolupracuje) pomáhá obcím získávat dotace na zřízení digit.schránek (bude spuštěno v červenci) z EU? Nemám nějak vůbec představu, tak pokud by to četl někdo, kdo se v dané oblasti pohybuje, budu ráda za nějaké info :-)
iwigirl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 2. 2009 17:49

iwigirl: zalezi ze ktereho pohledu to vezmeme.

Pokud z jeho, tak maximum co pujde za minimum prace.

A z pohledu firmy zase minimum za co bude ochoten "pracovat".

:mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 2. 2009 17:55

Pro firmu je samozřejmě nejvýhodnější odměňovat své zaměstnance stejným způsobem, jak dostává zaplaceno. Pokud tedy obec platí procento dle vymožené dotace, pak stejným způsobem odměňovat i zaměstnance. Pokud platí nějaký paušál "za dlouhodobou spolupráci" je zase lepší fixní plat.

Nejhorší je kolik. Pokud je to procentem, viděl bych reálnou částku někde kolem 20 % z toho, co dostane firma. Ale jestli to má být pevný plat, tak to fakt nevím.
Pokud to má být jen "úředník", tedy jeho úkolem bude skutečně jen vyplňovat papíry; co, jak, kde mu řekne firma, tak bych viděl jak jako odpovídající plat asi 25 - 30 000 Kč pro Prahu nebo zhruba polovinu pro nějakou vesnici v severních Čechách nebo na Moravě.
Ale jestli si má všechno zařizovat sám, vyznat se co, jak kde, tak bych v Praze začínal na nějakých 40 000 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 2. 2009 18:25

Pokud se jedna o eGovernment, viz http://www.egovernment.cz/schranky/ tak si myslim, ze na zacatku budete potrebovat cloveka s dobrymi schopnostmi komunikace a projektoveho rizeni, protoze predpokladam, ze bude muset umet zprostredkovat reseni problemu tech obci s nejakymi zastupcem dodavatele reseni a zastupci MVCR nebo kdo to vlastne ridi. Jestli je to v Praze, tak tech 40kKc vidim opravdu jako minimum.

Samozrejme, ze firma si musi spocitat, kolik ji obce za to budou platit za nejake zavedeni schranky a za nejaky support a poskytovani know-how a od toho odvijet pohyblivou slozku platu.

Je otazka, zda pozdeji to nebude opravdu jen vyplnovani nejakych formularu papirovych nebo webovych, na to muzete najmout sekretarku, kterou nekdo zauci a vypracuje pro ni nejakou kucharku.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 9. 2. 2009 19:22

Dotycny bude mít za úkol pro cca obcí v celé ČR zajistit vyplnění potřebných formulářů, technickou stránku bude zajišťovat jiná sekce ve firmě. Celá akce (potřebná školení, briefingy, kontakt obwcních úradu a komunikace s nimi) bude na dotyčné osobě. Bude se jednat jak o mensi, tak vetsi obce.
iwigirl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 2. 2009 23:39

Tak k tomu, co jsem napsal dole, bych snad jeste pripsal, dobre organizacni schopnosti.

Pokud bude ten clovek hodne v terenu, tak nemusi byt ani z Prahy (bude potencialne vice zajemcu o misto), ale spis by mel mit zkusenosti s jednanim s mistni samospravou z regionu.

Napada me, ze treba na takovehle misto by se i docela hodil treba nejaky sikovny (byvaly) starosta mensi obce.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 2. 2009 08:54

iwigirl se musí rozhodnout, co vlastně chce. Jestli "šikovného důchodce" nebo maminku na mateřské, kterým bude stačit 12 - 15 hrubého, ale kteří budou jen "obíhat a vyplňovat lejstra" a nebo aktivního zkušeného člověka, který si vše zorganizuje sám a nebude koukat na pracovní dobu od-do. V tom případě ale bude na těch 40 000 Kč hrubého začínat.

Nesmysl je pokoušet se o nějaký "mezihybrid", protože takový člověk buď jen co se zaučí tak odejde (a oni budou zaučovat dalšího) a nebo stejně budou většinu práce dělat za něj a budou ho zbytečně přeplácet.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků