Co PŘESNĚ Vám pomohlo?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod OS 25. 2. 2014 13:23

Řešte tu prachy a kariéru, ne nějaké ženské, herečky apod. :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 25. 2. 2014 15:40

Elara píše:
Je to jako Leichtová (s tou sem se kdysi seznámil na lidé cz, na foru o Tolkienovi) - koukněte se, s jakým vyžraným čunětem taková prcina skončila. :)


No ted ses projevil jak ty holky v tvym věku. :-)) .No tak asi si s nim rozumí, když s nim je. :hm :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Elara 25. 2. 2014 16:55

Nebo jde jen na prachy, protože moc štastně se s tím netváří.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 2. 2014 16:58

marvy píše:No tak asi si s nim rozumí, když s nim je. :hm :-)

To jo, v podobných vztazích (namátkou Bakala, Schwarzenberg...) jde v první řadě o to porozumění :-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2014 18:12

marvy: zeptej se Patrika, jestli si nepripada jako zoufalec. Me nektere jeho kroky jako zoufale pripadaji, ale nechci tu psat vic, nez co by rekl on sam.

Elara: posli svoji fotku ve stoje zepredu a ja ti reknu, kde osobne vidim chybu :mrgreen:
BTW opravdu si myslis, ze je to o vaze partnera? :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladku 25. 2. 2014 19:18

Na dost věcí ti odpověděli:
od DrumSession 24. 2. 2014 21:33
od Pocestny 21. 2. 2014 16:06
Zbytek jsem jen prolítl - osobně bych na lidi, kteří tu napsali do tohoto fora více než 10 příspěvků moc nedal.
Co dodat/zdůraznit ode mně?
- znát své cíle a priority
- řídit se Parretovým principem (80%/20%)
- práci jsem si vybíral z celkem široké oblasti, nicméně to nejdůležitější pro mě bylo, aby práce mě bavila, což je pro mě hlavně: měla smysl. A to ovlivnovalo i částečně úkoly, jak jsem je dělal a na které, když to šlo, jsem se hlásil. Protože co tě baví, to ti lépe jde, to jseš výkonnější a dřív či později se projeví. Jen je třeba najít kompromis mezi bavením a potenciálem dané práce.
- diverzifikace - vždy jsem se alespon zběžně udržoval přehled, co jsem se naučil předtím i když nyní nepotřeboval a hlavně dělal si přehled, i po VS jsem měl už dlouhý CV, protože jsem tam měl všechny technologie a jazyky, se kterýma jsem přišel byť krátce do styku.
- diverzifikace - kromě zaměstnání jsem si sám pro sebe dělal výzvy, jak v neziskovce, tak v podnikání na vedlješák, tak psaní článků - posouvá to dál a také pokud vás krátkodobě jedna oblast totálně ničí, deptá, udržuje vás při životě jiná.
- soft skilly na škole neučí, ale jsou někdy výrazně důležitější než hard-skilly, protože jsou použitelný ve všech oborech/oblastech - rychločtení, prezentace, myšlenkové mapy, umění vyjednávat/komunikovat, psaní všemi deseti
- být proaktivní, zkoušet si usnadnit práci, navrhovat zlepšení, nenechat se odradit neúspěchy, ale poučit se z nich.
- málokdo lituje toho, co udělal. většinou se lituje toho, cos neudělal.
- nyní mám druhé zaměstnání, k tomu mnoho koníčků, podnikání, ženu, přátel, neziskovka - nenudím se. Nicméně je to jako se vším, na začátku si nedovedete představit ujetí 10km na kole, pak jich ujede 150km za odpoledne. Výzvy vás posouvají dál, zvyšují vaši sebedůvěru. Neustrnout na místě.
- vše něco "stojí": nesleduji TV, na škole můj spol. život byl jen víkendový udržovací, výdaje jsem vždy držel zkrátka, když někteří využívali KTK u všech bank. Nicméně nemám čeho litovat.
vladku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 2. 2014 21:10

Re: Hodně dobré, díky. Vymýšlíš to sám? Nebo inspirace?

JJ, je toho opravdu hodně Paretovo pravidlo, Gaussova křivka, Fibbonachi, pravidlo 123, see CCI, pravidlo pravý ruky, Friedel-Craftsov alkylace, Ilkovičova rovnice, Comptonův efekt, fiktivní toky až po má dáti dal... jsou toho mraky. Já se až zase tak VELIKÝ myslite nejsem, většinu jsem převzal a pojal, něco malinko přidal. A ze zkušenosti z jedné položky hodně zaplatil.

Ve škole nás všechny učili neopisovat. ALE ! v životě je to právě přesně naopak, musíš nasát a nabrat co nejvíce zkušeností, naučit se trendy, principy, filosofii i historii k tomu, okoukat, wobšlehnou kde se co dá (spíše je to povinnost), přidat k tomu kus svýho dle vlastního úsudku, možností a podmínek okolí. No a zcela nejdůležitější a zásadní je to uvést do života a pokud možno rychle... Jináč přijde někdo jiný, nový, a to už bude pořádný SEKÁČ, co se jen tak nezakecá... (Cimmermanova Smrtka). Dívej se dopředu na trendy na 3-4-5 let dopředu, dál už je to věštění z křištálové koule. Ale pokud opravdu vidíš ve svým oboru dál, tak to je ten extra BONUS, z kterýho lze leccos vytěžit (ty+firma). Sám na to člověk obvykle nestačí, ale potřebuje spolehlivé, silné a férové partnery (ti jsou k nezplacení...). Důležité je hledat, spojovat a využívat synergií.

Jinak PŘE-VELIKÉ DÍKY Patrikovi za rychlé info a vlastní zkušenosti s vysvětlením. Od dost lidí zde na fóru je to póza (co by kdyby, tajnůstkaření, skutek utek apod.). Patrikovi postoje se mi občas nelíbí, nesouhlasím s nimi a nerozumím jim. ALE ! je to pro mě škola se naučit něco jiného a vybočit ze "svých kolejí" a změnit úhel pohledu. A to je absolutně k nezaplacení ! (tj. DÍKY za to.) Život je změna... Kdo se nemění zaostává, a kdo zaostává stagnuje, a kdo stagnuje stojí opodál...
Doporučuji se podívat na film: Náš dědek Josef, Komedie / Historický, Československo, 1976, 105 min, zajímavá a hluboká studnice, stačí hledat podobné filmy či story...

Další tipy small talks - every day...

Každá žena chce mít doma Orla ! A každý chlápek chce být Orlem. Ale většina žen svým můžům zastřihává křídla... Takže jim vysvětlete, že když chcete lítat, musíte mít křídla. Ale na druhou stranu je berte na rozlet. A tady to jde na ostří. Zbývá jen nelhat a plnit slovo pro sebe ale hlavně pro svou ženu. Ale občas je to boj !

Je jedno co děláš, ale musí tě to bavit a dělej to na plný pecky. Když to opravdu nejde, udělej změnu a pokračuj v tom, co děláš, ale musí tě to bavit a dělej to na plný pecky...

Nejdůležitější motto - není důležitý odkud jdeš (esli z véééliký matičky Prahy nebo z vesničky o 10-ti barkákách), ale důležité je kam míříš ! Jediný co tě může zastavit, je tvoje hlava...
Podle skutků, poznáme se ! 8-P

PS - změň si avatara na něco pozitivního, co tě nastaruje

PPS - jen pro prilad "Tomas Marny" a "Satan" to nejsou zrovna potitivni nicky/avatari, který vas posunou bliz k vašemu cily.
Naposledy upravil DrumSession dne 25. 2. 2014 21:21, celkově upraveno 1
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czhunter 25. 2. 2014 21:19

Přečetl jsem si celý thread a musím říct, Elaro, že kdybych tě po přečetení takových duševních pochodů měl zaměstnat, tak děkuji, nechci.
Protože takového ufňukánka v týmu nepotřebuju.

Jen si přečti, co jsi napsal:
- ve škole ti nešlo to, de si musíš něco pamatovat, ale šlo ti to, co je založené jen na uvažování (ale matika ti zase nešla, tak toho už moc nezbývá) - ale za všechno můžou učitelé (zlí, neschopní)
- všechno co se ti dělo v práci je vina všech ostatních - personalisté jsou zlí, a starší kolegové jsou zlí a všichni ti chtějí jen ublížit
- holky tě nechtějí a rozhodně je to tím, že jsou to všechno pipky
- a skoro všichni jsou hloupější a neschopnější a vůbec celkově horší než ty a stejně jsou na tom líp (protože měli lepší rodiče a vůbec)
- a tak vůbec, celý svět nemá nic jiného na práci než tě šikanovat


Řeknu to asi takhle, je zhruba 0,01% pravděpodobnost, že máš pravdu.
A 99,99% že prostě jen fňukáš. A protože fňukáš tady, fňukáš i jinde. A proto tě v práci šikanují, holky nechtějí a všichni ta lepší místa dostávají spíš než ty.

Můžeš pokračovat v tom co děláš a doufat, že se něco nějak změní - třeba půjdeš domů, najdeš diamant velikosti golfového míčku a všechny si nás koupíš.
A nebo budeš muset začít dělat něco jinak.

Dostal jsi odkaz na moc pěkný článek:
http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/268 ... na-stredni

Ale pořád ještě jsi zaseklý na bodu 1.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 2. 2014 21:28

Opravdu je to o úhlu pohledu. Nikdo není dokonalý... důležité je, že hledá. A kdo hledá najde... Když to nemáš daleko do PRG, ozvi se třeba na činnost 2 nebo 3, ale i 1-ičku.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2014 22:18

DrumSession: vidim, ze me opravdu dokonale znas, ja jsem jedno chodici negativum co ze vsech vysava pozitivni energii. Nebo, ze by to bylo naopak, ze se nechavam vysavat? :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 25. 2. 2014 22:53

Uznávám, že je to i osobních schopnostech. Ale kdyby platilo že je to jen o mně, tak bych měl takový problém s každým, a navíc, s těma lidma (vždy to tak bylo 15% kolektivu) měli problém i jiní, ne jenom já sám.

PS: Víš co, mimo práci můžeš člověku, co je hluchej k argumentům, rozbít hubu... ale v práci či ve škole je to obtíž.

A navíc, s blbem se prostě špatně vyjde... s lidma, co maj nějakou úroveň, sem tyhlety potíže nikdy neměl.

Ono by bylo jednoduchý, jako mnozí, jen dřepět u bedny a chlastat... já aspoň nad tím žitím přemýšlím.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 25. 2. 2014 23:37

S474N píše:
Elara: posli svoji fotku ve stoje zepredu a ja ti reknu, kde osobne vidim chybu :mrgreen:
BTW opravdu si myslis, ze je to o vaze partnera? :wink:


Ty ho snad podle vizáže dokážeš někam zařadit?. :-)) Ani ho neznáš. O:-) :-]
Naposledy upravil marvy dne 26. 2. 2014 09:57, celkově upraveno 1
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 2. 2014 03:28

DrumSession píše: PS - změň si avatara na něco pozitivního, co tě nastaruje

PPS - jen pro prilad "Tomas Marny" a "Satan" to nejsou zrovna potitivni nicky/avatari, který vas posunou bliz k vašemu cily.


S474N píše:DrumSession: vidim, ze me opravdu dokonale znas, ja jsem jedno chodici negativum co ze vsech vysava pozitivni energii. Nebo, ze by to bylo naopak, ze se nechavam vysavat? :mrgreen: :mrgreen:


Aby si to někdo z diskutérů špatně nevykládal. Dovolil jsem si komentovat míru pozitivity, které evokují nick+avatar. O lidech ci jejich názorech nebo komentovat jejich příspěvky by mě ani nepadlo. :nenapadne 8-P
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 26. 2. 2014 13:27

marvy: ano, dovolil bych si ten luxus, ze bych ho "zaskatulkoval" podle toho, jak vypada/pusobi. Jsem tu na tom svete uz par desetileti a musim to zaklepat, ze mi ten prvni dojem zatim vzdycky fungoval.

DrumSession: evokovat muze co chce, dulezite je to realne a hmatatelne :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 26. 2. 2014 13:56

S474N: tak to jo.tvý zkušenosti.ten kdo nevypadá nejlíp nemá šanci se mít dobře a nemá nárok na lepší práci?. ;-)
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků